Любители на котки - Тема 194

  • 27 666
  • 758
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 227
No problems,
Сигурно сме го обсъждали преди... Не помня. Но не е ли вариант за Великден да си остане у дома? Моите издържат по 5-6 дена. Оставям храна, вода, тоалетни.
Е, нямат ласки. Но пред стреса от пътя....

П.П. Може ли да ми препоръчате хубава и вкусна храна за котарак с наднормено тегло?

Ranella, аз ако не трябваше всеки ден да ѝ се слагат инжекции, вероятно щях да я оставя. Тя си има и жена, която да я наглежда. Но инжекциите само аз мога да ги сложа. И аз се притеснявам от пътя и смяната на обстановката, но не виждам друг начин. За храна не мога да препоръчам, съжалявам, моите нито една за кастрирани не харесват.

cardhu, Сина е великолепен, просто прекрасен Simple Smile как само пийва кафенце, че и чисто го предпочита Simple Smile

# 376
  • Мнения: 3 010
Сина е голям хубавец.
Нашата също ни е подпивала кафе от чаша. Изобщо има голямо желание всичко да пробва и гледам нищо да не се оставя без надзор.
Ето едно коте в чекмедже

# 377
  • София
  • Мнения: 39 918
Суха храна купувам на Карнилов (различни видове, не за кастрирани) от зоо магазини, мисля и в Зооплюс я има. От ветеринарната клиника взимам Дехра и Hill's VetEssentials (от 1 до 6г мисля беше).
И трите храни ги харесват.

# 378
  • Мнения: 1 617
Да покажа Бети в цялата и прелест.

Любимата поза напоследък. Много и харесва новия диван с висока и стабилна облегалка.


Надявам се болните котета да имат късмет и да се преборят.

# 379
  • Мнения: 4 373
Имам въпрос към Нори и може би дъщерята на Таня😊
Дайте идея за икономична тоалетна,която се хвърля в човешката.От половин година увеличиха цената и намалиха количеството на тази,която ползвах.Сега изобщо не ми излизат сметките.8 евро за 6л,които моите оправят за веднъж.А не е само това...

# 380
  • София
  • Мнения: 274
Здравейте, от буквално 3 дена съм на вълна да си взема котенце. Всичко тръгна от там, че видях едно, което много ми хареса, писах да го вземем, децата навих, мъжа ми навих - и те го дадоха на познати...и много се ядосах, защото вече бях с идеята, че едва ли не от утре ще съм с животинче. И така, тръгнах да гледам по ОЛХ и разни групи. Нямам идея за изложби и за конкурси, искам си пет-животно. Спряла съм се на британска късокосместа, но сега видях и дългокосместа, която много ми хареса и започнах да се чудя. Как се спрявяте с космите (като цяло за британките питам), много ли е зле положението? Преди съм гледала сиамка 17 години и беше много зле откъм косми, всички дрехи ми бяха бели буквално от косми. Нещо явно ми е останало травма от тогава и до сега не исках животно. Още един въпрос- някой успял ли е да научи животното си да ползва човешка тоалетна с трейнер? Гледам, че има трейнери и може да се приучи котката да си върши всичко в човешката тоалетна, което ще е голямо улеснение. И още един въпрос- колко време понасят да седят сами и как решавате проблема с храненето и водата? Има пак разни хранилки, които се зареждат с 1 кг храна и 1 л вода, дали ще стигне за седмица това,? Пак старата ми котка издържаше доста време без нас и без надзор, слагахме и повече храна и нямаше проблем, но знам, че това може да е било по-скоро изключение, не правило.

# 381
  • Мнения: 4 373
Сигурно ще звуча грубо,ама ако космите са голям проблем,не взимайте коте.Щото те понякога дрискат,повръщат и
пускат кръв на невъзможни места.

# 382
  • Мнения: 9 915
red, тази купувам. Един голям чувал, май е 40 л. стига за повече от месец при 4 котки. Не мирише, но е лека и се разнася повече от бентонита, макар и не непоносимо. Ако искаш ще погледна старите ми поръчки и ще ти кажа колко дни караме с нея

# 383
  • Мнения: 412
Не съм искала да обидя никого. Трудно ми е да си обличам мисълта в красиви думи. Казвам си мисълта директно. Кой разбрал - разбрал, друг се обидил.

Лусия, радвам се че ме разбра но и аз те разбрах. Обаче не разбрах - тя шума ли повече харесва или влаченето с нокти?
Найлонови или подаръчни хартиени торбички обича ли?

Няма проблем, радвам се че писа. Взимай я на дълъг път и каквото сабя покаже. За яденето - има една глупост наречена лакомство.  Не е гранули а подобно на пастет. Докторката ни е казвала по едно на ден най - много. Опаковката е като пауч, но е дълга. 3 - 4 такива са между 5 и 8 лв. Извинявам се че не мога да дам имена и марки. Моите и двамата умират за това, но майка ми го купува. Като пастет е.
Може ли някой да даде пример и да ми обясни мисълта?



Да ви покажа две арт инсталации от преди малко. За мен сложната дума означава какво е искал да каже автора.



Моето обичайно място е на дивана където е въпросната ролка кухненска хартия. Автора е успял да я развие и да я свали до земята, отново да я вдигне и да зарие купичките.
До сега обичаше ако има салфетки по масата да ми ги зарие в храната. Щото тя си знае че така ми показва че ме обича.


Ето го и авторката на арт инсталацията.



Много е хубаво да си имаш съдомиялна - все ти е топло под опашката. Зимата много обичаха да лежат върху нея.

# 384
  • Мнения: 4 373
Благодаря ти! От Зооплюс е,нали? Ще я пробвам.

# 385
  • Мнения: 9 915
Да , проверих и ако броя правилно от 25 януари досега сме ползвали два чувала и една трета от по 30л

# 386
  • Мнения: 577
Ех, че хубави котета в тази тема има, но муцката на Сина е един път, особено след кафето,😆 ама правете го да е по вкуса на детето. 😆
NoProblems, благодаря за милите думи, провокира ме и издирих първата снимка, която постнах на Линка и правилно помниш, още не беше при нас и тук ми подсказаха за проблем с очичките да обърна внимание - amy_nka❤️
 А за Мъри, знам, че ще направиш най - правилното за нея, досега го правиш, какво е това твое търпение и любов, нямаш граници! Хората от обкръжението ми винаги ми се възхищават на спокойствието и търпението, ама не познават теб... Рядко срещана порода си, знай си цената! ❤️
Линош в ръцете на каката от, която я взехме (първата снимка, която ви  показах) и в ръцете на кака сега от днес, и тогава  я виждах красива... 😁

# 387
  • Мнения: 8 533

Да ви покажа Тигър, за която писах по-рано в темата. Продължава да й е трудно - ни си намира сама водата да пие. Само като й подавам паницата го прави. С тоалетната също е голям проблем. Взех един капки от зоомагазин, уж да я привличат. Ама нямат ефект.

# 388
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Жар_Птица, моята Мага е сляпа, но няма проблеми-храната и водата стоят на едно и също място. Ползва си и тоалетната без проблем. Понякога се блъска леко в някой предмет, но тя не бърза. Като слиза по стълби, първо протяга едната лапа да докосне стълбата и тогава се прехвърля. Килограмите и са в повече, защото не играе.
Според мен причината Тигър да не се ориентира  не е от липсващото зрение.Или от епилепсията, или от лекарствата може би става летаргична.
Или е психологично, все пак от скоро не вижда, милата душица.

# 389
  • Мнения: 10 789
Добре де, само на мен ли ми прави впечатление, че няма такова нещо "котка ослепява трайно" в следствие на епилепсия.
За да се диагностицира епилепсия, трябва ямр. До колкото разбирам, не сте правили.
Я качи снимки на последната ѝ биохимия. Да не се окаже невро фип това и да си блееш... За мен е странна тая работа, която описваш. Имаме котки в темата с епилепсия, млади котки, и няма такова трайно дезориентиране, че и слепота при тях. Контролират им честотата на  пристъпите с лекарства. Уверявам те, че не са трайно дезориентирани.

Мами на котета с епилепсия, пишете какво става с вашите котета след фенобарбитал... Аз досега не съм прочела от вас подобни оплаквания... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт