Октомври е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 3

  • 16 958
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 705
Sway, аз не съм правила и няма да правя пренатален. На феталната ми изчислиха много нисък риск и това достатъчно ме успокоява. Ако беше висок риска, щях да направя, но в такава ситуация няма смисъл.

# 76
  • Мнения: 14
Честито на всички момичета за резултатите. Сигурна съм, че всички ни чакат хубави новини.
Аз все още се чудя дали да правя такъв най-малкото, че съм под 35(което не е гаранция). Основното ми е, че на близо никоя лаборатория не го прави, а единствената дето го прави е 1500 лева, който за момента нямам. Имали от вас, който не са правили?

Аз не съм правила пренатален нито БСХ. Отидох на ранна фетална и там всичко беше наред. Първоначално с доктора обсъдихме вариантите и реших с ММ, че ако има нещо съмнително на ехографа на феталната тогава ще правим допълнителни тестове. Аз съм на 32, нямаме генетична обремененост в родословието, гледам позитивно на всичко.

# 77
  • Мнения: 2 854
sway, ако си решила да правиш пренатален Vision предлагат възможност в почти всички градове. Имат и пакет, който е към 900 лв. , но не съм проучвала точно какво изследва. Този, който аз правих е 1150, но хубавото е ,че при недай Боже евентуален проблем се покриват разходите и за амниоцинтеза. Аз също питах в темата, дали ще съм единствената, която няма да си прави, но в крайна сметка го направих...просто някак се намира начин.

# 78
  • Мнения: 26
Добро утро, мамчета. 😊
Добре дошли на новите мами и леко бременеене. 🥰
Не съм правила пренатален,  чакам да мина Морфология и биохимичен скрининг, още седмица до прегледа.
А след два дни съм при АГ-то в поликлиниката,  което ще ми води Женска консултация и искам да видя бебчо.
Днес ми е ден за чистене и оправяне вкъщи  и за кафе с приятелка, а вчера готвих и учихме с детето. Много силно гадене ме тормози, особено вечер. Пия Емил и Вомитусхил, но колко помагат не се знае..Забелязах, че от лимони ми става по-добре. На вас какво ви помага, как се справяте с гаденето?

# 79
  • Мнения: 757
Добро утро. Аз винаги си започвам дена с вода с лимон. Освен вода пия и домашна лимонада. Та на мен не ми е ставало лошо. Не знам дали е от това или е до организъм просто.
Аз вчера и онзи ден си оправях градината. Днес вече ще се ориентирам у нас. Сменям зимни и летни дрехи и преценявам, кое мога да го използвам. Преди да забременея отслабнах с 10 кила, така че имам мегдан да се побирам в част от дрехите.

# 80
  • Мнения: 67
По въпросът с килограмите имам много познати, които забременяха и започнаха диети след положителен тест за да не качват килограми, не се имам за специалист, но да започнеш диета по време на бременност ми изглежда доста неадекватно. Не стига стресът от бремеността за организма ами и диета. Бременностите изкараха на легло и само се оплакваха, че нямат енергия и нищо не им се прави, което като се замисля може би има връзка освен с хормоните и с това, че не се храниш достатъчно и пълноценно. Аз лично не съм с наднормено тегло, но и не съм от хората, които пазят диети, по скоро винаги съм старала да не преяждам като количество, защото ми става лошо и тежко, но това няма връзка с бременноста, това е начинът ми на живот. Нищо не съм променила, менюто ми е богато, храня се с това се хранех и преди да забременея, което да ви кажа включва абсолютно всичко, просто при мен е по малко и на често, следвам единствено правилото да не се тъпча и да не преяждам. Моите познати изкараха на зеле и домати, аз ако се храня така ще припадам по улиците 😂

# 81
  • Мнения: 399
Чудя се къде остава при такива режими мисълта за бебето и това да му се дават всички вещества, от които има нужда, в един от най-определящите моменти от живота му. Не го разбирам това, но вероятно има и много хора, които не разбират мен Simple Smile аз доста обръщам внимание какво ям по принцип, защото съм вегетарианка и също защото се опитвам да ям балансирано. Мисля така да продължавам и през бременността, с някои и други позволения, ако много ми се дояде нещо, а ми се дояжда. Освен хранителните вещества бебето усеща и емоциите на майката, и една нервна и изтерзана от глад майка само заради това да не напълнее не ми се струва оптимално.

# 82
  • Мнения: 676
Бебето има нужда от разнообразна храна. Диети не пазя, гледам да не прекалявам със сладкото, че имам ИР и съм предразположена към ГД.

Като видя зор с гаденето - Деган, гледам да не е често. Иначе газирана вода, рядко прегрешавам с кока кола и тя ми помага.

Ние правим ремонт и е малко лудница. Имах гостенка, ще готвя, но ще намеря време и за почивка, защото мн се уморявам и кръста ме боли. Имаме и да учим малко с детето, кучетата да изведем и до магазина също да отидем.

След като ФМ и БХС са ми ок, реших да не правя пренатален, най-вече поради финансови причини, макар да съм на почти 35, дано всичко да е наред.
С първото дете и БХС не правих.
Имам и други причини, освен финансовите, но не искам да зачеквам тази тема, просто съм против абортите, пази Боже, не ми се иска да мисля затова.

Някой друг купил ли е вече нещо за бебето? Кога сте на прегледи? Има ли други като мен, които не знаят пола, чакам с нетърпение края на месеца. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 67
Радвам се, че споделяме една мнение за храненето. Освен всички хранителни вещества, от които бебчетата имат нужда, психическото ни състояние също е много важно и категорично изгладняла, изнервена и изнемощяла майка не е вариант 😄

Ние сме купили само 2 комплектчета и то в деня, в който научихме пола, е така да си го отпразнуваме🥰🩵 Много ми се иска да започвам, но ми се струва рано 🙈

# 84
  • Мнения: 90
Аз и да искам не мога да съм на диета, ако не се нахраня добре ми прималява. Преди първото ми хранене за деня беше между 12-13ч., а сега мога да издържа максимум до 10ч. без храна.

Аз също все още не знам пола. Вече съм в 16 г.с. Другата седмица съм на преглед и се надявам вече да разбера пола. Много се вълнуваме всички. Детето иска момче, ние с таткото момиче.

# 85
  • Мнения: 757
Диета по време на бременност. Това е лудост някаква. И аз съм с ИР и много внимавам какво ям и си позволявам само компот от праскови. Като цяло всичко си правя сама от хляба , та до кашкавала и шунката. И се чувствам много добре като знам, че няма разни Е-та в храната. Оня ден ми се дояде руло сладко и си купих... Изядох точно половин парченце, защото беше отвратително.
Аз мисля, че се преуморих тия дни, че днес ми наболява долу корема и след разходката на кучетата и едно готвене деня си го изкарах на дивана.
Аз исках момиче, че без татко момче не зная какво да го правя, да видим дали доктора е познал.
Sweety, май основно аз и ти пазаруваме

# 86
  • Мнения: 3 167
Вие добре пазарувате,и аз имам желание.
Вчера точно затова се посдърпахме със свекървата.Жената е решила по свое усмотрение,че няма да се купува нищо,тъй като съм била рискова с тази тромбофилия и като се роди(докато аз съм в родилното),тя да ходи със сина си и да купят легло,дрехи,количка и всичко което трябва.
Ама изобщо не е познала.В седмия месец си купувам всичко,пък тя да си пие хапчетата,че явно ги е пропуснала😁.
Един вид се изрази,че може да се роди умряло дете,та да не купувам напред че само ще си дадем парите😡😡😤

# 87
  • Мнения: 1 501
И майка ми казва, че преди раждането не се купува. Преди много са вярвали във всякакви поверия, а е нямало ехографски прегледи. Не се сърдете на възрастните. Един ден колелото ще се завърти и ние ще сме старите.

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 08:23 от Фрида

# 88
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен 😊 и аз още не пазарувам, но много ми се иска 😄 и мисля да започна малко по-малко. Мен друго ме притеснява 😕 открих на дясната си подмишница нещо като топче (и преди ми се е случвало на гърдата и просто го махнаха с пункция) но сега като съм и бременна се притеснявам повече, във вторник съм на преглед и веднага ще питам, надявам се не е нещо сериозно😕

# 89
  • Мнения: 705
Аз вече съм ей така след хапване като съм с дънки:
Скрит текст:
Взех си нови летни рокли, чакам с нетърпение да прекарам цяло лято в тях.

Иначе ми се иска да пазарувам, ама не знам какво. Всичко си имам, а каквото нямам, приятели ще ми дадат, дори дрехи. А и сме се заринали във вещи и играчки от каката и искам малко по-минималистично да го карам.

Тези дни яко ме удари еуфорията и съм супер щастлива, сякаш чак сега разбирам, че съм бременна. Просто много ми олекна след феталната и съм значително по-спокойна. Освен това се вълнувам, че ми казаха на 90 процента момче. Първите дни докато го осмисля не бях супер ентусиазирана, аз също не знам как ще се справя с мъжко, а и толкова ми харесва да имам момиченце. Но пък сега идеята започна много да ми харесва и ще съм малко разочарована, ако ми кажат по-натам момиче. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт