Студенти в Нидерландия - 21

  • 36 331
  • 522
  •   3
Отговори
# 240
  • Мнения: 2
Здравейте , регистрирах се днес, защото и аз полека започвам да се отчайвам с търсенето на квартири в Нидерландия.
Дъщеря ми е приета в Тилбург университет и търсим квартири по фейсбук групите и няколко сайта, в които се е регистрирала. Ще заплатя и на някой от платените им сайтове, пък дано имаме късмет. До тук двама, трима души от фейсгрупите отговарят, но като помолим за договора за наем, за да го прочетем предварително и ... замлъкват. Ако има още някой в групата, който търси квартира в Тилбург, или пък предлага такава, можем да се комбинираме, да си бъдем полезни с информация и съдействие. Благодаря и успех на настоящи и бъдещи студенти!

# 241
  • София
  • Мнения: 2 231
За Тилбург- приятелка на моята взе стая за първата година на сайт, на който на 30.05. се влиза и трябват бързи пръсти:
 https://booking.studenthousingholland.com/overview/korvelplein-7b-room-4/.
Отделно от това може да се регистрирате (безплатно) на друг сайт - за Бреда и Тилбург - klikvoorkamers. Там с кликане всеки ден може да имате късмет да вземете стая/студио за целия период на обучение.
Допълвам: агенция за Тилбург, която е коректна и през нея са наемали български студенти, е BVwonen.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 15:54 от Sunny bunny

# 242
  • Мнения: 2
Благодаря , Sunny bunny, всяка информация ми е от полза!

# 243
  • Мнения: 1 696
Относно дипломите, децата да попитат в училище, дали може да се издаде  диплома на английски език. Мисля се заявяваше предварително в самото училище. От сайта nacid.bg срещи осем лева и слагате електронен апостил и сте готови. Миналата година платихме 8 лв за апостил и стана в рамките на няколко часа.За съжаление нашата диплома беше  на български, обяснението беше , че не сме заявили в срок диплома на чужд език.  Не сме и правили нотариална заверка, а само превод след това. Удобството на електронния апостол е , че всеки може да влезе и да я провери сам дали съвпада с оригинала.

# 244
  • Мнения: 1 430
Миналата година си поиграх точно с тоя сайт за дипломата на малката. Пълна пародия с превода на английски език. Превежда само някаква част, но не и предмети, оценки и други подробности. Ако са го оправили, добре. Но никой няма да си играе да сравнява в чужбина българското копие. Има още доста път да извървим в това отношение.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 19:21 от chervenokoska_2

# 245
  • Мнения: 1 696
Може би, затова трябва да се заяви отсега, преди да е издадена дипломата, за да могат да направят адекватен  превод и да дадат оригинално приложение директно от училището. Ако не се заяви в училище, няма да излезе и в агенцията. При нас така стана. Не знаехме, че преди издаването трябва да заявим европейско приложение на дипломата.

# 246
  • Мнения: 2
За Тилбург, миналата година дъщеря ми кандидатства за общежитие в Talent Square . По спомен системата се отваря за кандидатстване на 23 май, тогава имаше възможност да разгледа всяка стая, на кои етаж, да си набележи стаи. Самото заявяване и отваряне на системата беше на 30 май. С татко ѝ се бяха заредили пред два компютъра и бяха много бързи. Имаше късмет да запази стая, като буквално на 5- та минута трябваше да се плати. Платиха  с кредитна карта на момента , защото трябваше веднага да се плати. Съвет от дъщеря ми да разгледа чертежите на общежитието, да види на къде гледа самата стая. Тя си беше подиграла да ги разгледа и мога да кажа, че стаята ѝ за тази учебна година е чудесна( в стаята ѝ има баня с тоалетна и дели общо помещение - кухня с още 4- ма съквартиранти).

# 247
  • Мнения: 3
Може ли някой да сподели как се пътува най-удачно от Амстердам до Ротердам. Излиза ми цена 80 Евро на човек, ние сме трима, има ли по-изгоден вариант?

От Амстердам централ до Ротердам централ билета в посока е 17,90€ за човек. Може да си вземете карти с 40% намаление или групов билет за да ви излезне по-евтино

# 248
  • Мнения: 510
Здравейте! Да попитам в Нидерландия има ли Валидол или нещо от този род? Дъщерята нещо здраво се е спекла и се чудя от тук как да помогна. Трябваше да мине през какво ли не и явно й се отрази. И още един въпрос - тя твърди, че психологът в унито се занимава само със студенти, които не се справят със самия университет. Дали наистина е така или все пак е възможно да разговаря с него и как се стига изобщо до този психолог? Как да й назначи среща?

# 249
  • Мнения: 4 106
Стела, опитай хомеопатичен продукт на Боарон Седатив ПС. Понеже е хомеопатия, е вероятно там да го има. Определено помага, стига състоянието да е реактивно.

# 250
  • София
  • Мнения: 7 082
https://educationguide.tue.nl/guidance-and-development/who-to-co … ent-psychologists

Мисля, че предлагат подкрепа за всякакви случаи и това е отделно от комисията, която разглежда случаи с обучителни затруднения.
Дано бързо премине! Disappointed

# 251
  • Мнения: 510
Стела, опитай хомеопатичен продукт на Боарон Седатив ПС. Понеже е хомеопатия, е вероятно там да го има. Определено помага, стига състоянието да е реактивно.
Това в дрогериите ли да го търси?
Слънчевата, благодаря, пратих й линка.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 231
Стела,  може да вземе от Kruidvat това:

Билкови таблетки са - валериан и маточина.

# 253
  • Мнения: 5
Здравейте момичета! Жилищният въпрос започва да виси със застрашителна сила. Търся квартира за дъщеря ми- третокурсничка във Vrije Амстердам. Досега беше на общежитие (първата година с още едно девойче, втората- в самостоятелно студио). Вече участва безуспешно в томболата за третокурсници, получи отказ поради липса на свободни стаи, регистрирана е в няколко от т.нар. агенции, подаде заявка за студентския хотел като най- краен и скъп вариант… Моля ви, помагайте, ако знаете някъде нещо да се освобождава или имате познати, които отдават 🌷
P.S.: Извинявам се за странния никнейм, не успях да го сменя.

# 254
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 753
Здравейте момичета! Жилищният въпрос започва да виси със застрашителна сила. Търся квартира за дъщеря ми- третокурсничка във Vrije Амстердам. Досега беше на общежитие (първата година с още едно девойче, втората- в самостоятелно студио). Вече участва безуспешно в томболата за третокурсници, получи отказ поради липса на свободни стаи, регистрирана е в няколко от т.нар. агенции, подаде заявка за студентския хотел като най- краен и скъп вариант… Моля ви, помагайте, ако знаете някъде нещо да се освобождава или имате познати, които отдават 🌷
P.S.: Извинявам се за странния никнейм, не успях да го сменя.

Не търсите ли през фейсбук групите? Щом е на място и може огледи да прави не е ли една идея по-лесно?
От къде е настаняването през втората година?

Общи условия

Активация на акаунт