Частни училища -информативно - дискусионна тема- 64

  • 10 632
  • 95
  •   3
Отговори
# 60
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
За Меридиан 22 - отзив начален курс.
Имам и стар отзив от основен още по-брутален. Но беше преди няколко години и мислех, че имат някакъв напредък. Нямат. Качеството за тая цена е брутално ниско. Например не покрива базов МОН.

# 61
  • Мнения: 9 815
А за ЕК писахте, че е продадено на Цар Симеон, но не виждам промяна в ТР. Аз ли не знам какво гледам?

# 62
  • Мнения: 39
А за ЕК писахте, че е продадено на Цар Симеон, но не виждам промяна в ТР. Аз ли не знам какво гледам?
Има промяна, но само за детската градина, не знам дали има връзка с "Цар Симеон".

# 63
  • Мнения: 9 815
Принципно се интересувам от гимназиален и прогимназиален етап как е атмосферата и ученето там.

# 64
  • Мнения: 360
За Меридиан 22 - отзив начален курс.
Имам и стар отзив от основен още по-брутален. Но беше преди няколко години и мислех, че имат някакъв напредък. Нямат. Качеството за тая цена е брутално ниско. Например не покрива базов МОН.
То това и за други частни училища е валидна,незнам какво става частното образование запада ли? Даваш толкова пари и нищо не получаваш и даже родителите толкова са свикнали че са ок с това...

# 65
  • Мнения: 2 968
От фейсбуук страницата на ПЧМГ:

🏫  Частно начално училище „Архимед“ е малкият ни голям отличник, с което целият екип на Първа частна математическа гимназия се гордее. С вълнение споделяме с вас:
за учебната година 2024/2025, 83 деца проявиха желание и кандидатстваха за прием за нашия предучилищен клас!

👩‍🏫 Благодарим за доверието и интереса на родители и деца към нашето училище, защото това осмисля всичко, което правим заедно за качественото обучение.

🧮🎼🎨В ЧНУ „Архимед“ следваме нашата специална образователна рецепта - наука, изкуство и математика.

⏰ В разгара на подготовката на новата учебна година нашите учители внедряват иновативни методи на обучение, а ние насърчаваме критичното и креативно мислене на децата чрез практически занимания.

💯 Авторските ни програми, връзката с престижни учебни заведения и симбиозата между математика, музика и изкуства, са само част от причините, които мотивират родителите и техните деца да избират нашето училище.

🎓🎤Благодарение на специално разработени програми  „Еврика – забавна наука“, „В света на музиката“, и „Математически пътешествия“, вдъхновяваме учениците да бъдат по-любознателни и да учат с желание.

# 66
  • София
  • Мнения: 26
Може ли актуална информация за Ерик Кестнер (5-7) клас?
Интересува ме основно средата, обучението конкретно по български и математика, натовареност и каквото се сетите.
Актуалната информация е, че е купено от "Цар Симеон". За такси и бъдещо развитие не мога да споделя нищо, но в последните години имаше отлив и на деца и на учители.

Да, от няколко месеца Ерих Кестнер са купени от Цар Симеон, още няма голяма яснота какво мислят да правят, но вероятно ще запазят обучението по немски. В момента Ерих Кестнер ползва част от сградата на 27-мо училище в Люлин 6, възможно е от следващата година да са в сградата на Цар Симеон в Иваняне.
Синът ми беше в Ерих Кестнер до миналата година и средата беше много приятна и подкрепяща, но досегашното ръководство не инвестираше по никакъв начин в развитието на училището, което доведе до много напускащи учители и ученици, включително и ние.

# 67
  • Мнения: 23
Здравейте,

Търся  актуално мнение за Прогресивно училище1 в Стрелбище.
Чух мнение, че е "прекалено лежерно"?
Става въпрос за първокласник.

# 68
  • Мнения: 23
Здравейте, търсих информация в по-старите теми, но те са толкова много, бихте ли споделили актуални мнения за следните 3 училища, касае се за 1ви клас:

Валдорфско училище проф. Николай Райнов
Езиково училище Дорис Тенеди
Монтесори училище Откривател

Търсим баланс между добрата подготовка, дисциплината и иновативния подход - повече свобода и персонално внимание към индивидуалността на децата.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 15:55 от LuisaMar

# 69
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Първото и третото ще намерите само свобода и иновации. Подготовка и дисциплина трудно. За Дорис тенеди не знам, може би все пак учат нещо.

# 70
  • Мнения: 4 053
На първото управителката/директорката/собственичката ни се представи по телефона  като "Майката на къщата". Класовете са от малко деца. Учат разказвателните на цикли - да речем само биология, после само история и т. Н. Свирят на флейта и още други ритуали, но не съм ходила на място.

# 71
  • Мнения: 23
Видях, че Дорис Тенеди и Откривател са в класацията на 50те най-добри училища в София, не знам по какви критерии обаче, а пък за Валдорфското училище гледах разни репортажи и съм много объркана, а скоро трябва да вземем решение, гледам да ни пасват горе долу и като локация.

На първото управителката/директорката/собственичката ни се представи по телефона  като "Майката на къщата". Класовете са от малко деца. Учат разказвателните на цикли - да речем само биология, после само история и т. Н. Свирят на флейта и още други ритуали, но не съм ходила на място.

Това ми звучи леко сектантско Sweat Smile

# 72
  • Мнения: 529
Е, Топ 50 не е толкова висок критерий…

# 73
  • Мнения: 23
Все пак е някакъв ориентир. Валдорфското училище не е в тази класация примерно.

# 74
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Как топ 50? Вие ще плащате за 40-тото училище ли? Аз бих се замислила какво причинявам на детето и плащам за да му го причиня.
Моят (а и чуждият) опит, както и историко-философски препратки 😂показва, че трябва да плащате до 12-то място макс.

Общи условия

Активация на акаунт