Нужда от съвет

  • 7 984
  • 221
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 164
Мацката има нова тръпка. 100 про според мен. И не заради новия не се получават нещата, още отпреди не е било окей. Закъсняли сте с раздялата, ама това си е често явление.

# 76
  • Мнения: 6 787
Просто е объркана. Знае, че не сте един за друг, но навика и съжалението я дърпат назад. Затова казва, че не знае. И хич не е задължително да има някой друг. Пусни я на свобода. Поеми отговорност и я пусни. Ти поеми отговорност като мъж! А не да й прехвърляш цялата вина за разпада на отношенията ви като мижитурка. Вземи ти решението за раздяла!

# 77
  • Мнения: 17
Има друг, 99,9%.
Тези ревове и че уж не знае какво що... Същото сме чели и друг път тук. Мхм имам дежавю.
Значи вече не е пръстена проблема?
Щом има друг,щом го е решила,защо са тези драми? Просто трябваше сега да ми каже,че иска да продължи сама ? И не, не се страхува от мен,знае ,че ще уважа решението й!

# 78
  • INFJ
  • Мнения: 9 487
Той не иска да се разделя с нея, защо той да поема отговорност за раздялата? Който има връзка и иска да я приключи, би трябвало да има поне малко достойнство и да го направи сам, без значение каква е причината.

А причината и според мен е, че има друг, но там още не са се получили нещата. В момента, в който тя се хване за другият клон, ще намери и смелостта си. Типично.

# 79
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 159
Не се прави на остроумен ако обичаш.
Вече ти писаха, че най-вероятно не иска тя да е причината за раздялата. Ти ѝ вменяваш вина междувпрочем според мен. Аз колко много правя за теб, как те разбирам, как те подкрепям, как те...... не знам си какво, а ти искаш да изтриеш моята преданост и любов с лека ръка....

# 80
  • Мнения: 17
Не се прави на остроумен ако обичаш.
Вече ти писаха, че най-вероятно не иска тя да е причината за раздялата. Ти ѝ вменяваш вина междувпрочем според мен. Аз колко много правя за теб, как те разбирам, как те подкрепям, как те...... не знам си какво, а ти искаш да изтриеш моята преданост и любов с лека ръка....
Значи аз трябва да прекратя връзката,вместо да се опитам да изясня нещата , защото най-логичното е тя да има друг (което тя отрича,а и аз не съм сигурен) за да е щастлива и Не гузна тя? Това е най-правилното, което мога да направя?

# 81
  • Мнения: 825
Знаех си още в началото, че ще ти обяснят, че има друг, че връзката нямала развитие и всичките 257383936283983 алабализми.
Ти познаваш приятелката си най-добре. Ако имаше друг щеше да го знаеш. УмирГам как тука си залагат животите за хора, които не са виждали и как решават съдби.
Мабожегосподимой той да прекратял връзката …
Хора, тия филми, в които живеете от къде ги теглите?

# 82
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 159
Ами на теб не ти отърва това положение, защо да не прекратиш?
Нали казваш, че пробваш да изясниш нещата, но не става. Какво остава?! Приключвай. Или пък продължавай и се мъчи, както искаш.

# 83
  • Мнения: 17
Ами на теб не ти отърва това положение, защо да не прекратиш?
Нали казваш, че пробваш да изясниш нещата, но не става. Какво остава?! Приключвай. Или пък продължавай и се мъчи, както искаш.
Защото я обичам , защото не искам да оставям всичко с лека ръка и защото ,ако има и възможността, това да е някакъв вид депресия, аз искам да и помогна!

# 84
  • Мнения: 825
Тука е така:
Има проблеми в секса: има друг/друга
Има проблем във връзката: има друг/друга
Връзката цикли: закъснял/-а си, вече има друг/-а
И за всички проблеми решението е: Той/тя е манипулатор бягай, разделя се, оставяй я, оставяй го.
В тази връзка няма насилници, няма побоища, няма тормоз. Хората могат и да се борят за връзките си и да ги спасяват.
Ама той Гьоте го е казал “Човек вижда това,  което знае”

# 85
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 159
А ти, госпожа, как коментираш живота на хора - авторът и приятелката, без да ги познаваш?! Че си и толкова категорична...

# 86
  • Мнения: 7 530
Авторе, бих те посъветвала да проявиш мъжество и просто да я оставиш. Точно в това положение съм била и аз, хем не ти е добре с човека, хем като го виждаш как страда, ти е жал директно да му кажеш истината. Затова се колебае  затова увърта, все пак и тя е гузна.
Истината е, че не те обича достатъчно за да остане с теб.
Но й е трудно, защото е свикнала с теб и знае, че ще те съсипе.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 21:42 от happy doc

# 87
  • Мнения: 11 504
Ами на теб не ти отърва това положение, защо да не прекратиш?
Нали казваш, че пробваш да изясниш нещата, но не става. Какво остава?! Приключвай. Или пък продължавай и се мъчи, както искаш.
Защото я обичам , защото не искам да оставям всичко с лека ръка и защото ,ако има и възможността, това да е някакъв вид депресия, аз искам да и помогна!

Добре, нека започнем с въпрос първи на който ти трябва отговор в две направления:
Защо тази жена е нещастна?
Как ТИ можеш да и помогнеш да промени това?

Да, възможно е да е в депресия. Версия е - при депресия би се оттеглила от секса, не би била наясно със себе си, чувствата си и какво иска. Част от депресията е.

# 88
  • Мнения: 3 467
Ако е депресия както пишеш породена от бърн аут как можеш ти да й помогнеш?

# 89
  • Мнения: 825
А ти, госпожа, как коментираш живота на хора - авторът и приятелката, без да ги познаваш?! Че си и толкова категорична...
Айде почнахме и да се госпожосваме.
Защото драга, лично съм преживявала подобни проблеми и не е имало друг. И защото когато двама души имат проблеми те могат да бъдат решение и ако не друго си поне длъжен да опиташ. А, най-вече, драга, защото когато някой е слаб и уязвим и търси помощ във форум му даваме помощ, а не го обвиняваме, не му насаждаме още страхове и не му казваме неща, които могат да променят живота не на един, а на двама души. Нарича се емпатия и взаимопомощ.

Общи условия

Активация на акаунт