МАРТенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече.

  • 9 716
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 790
100 / 60 или 100 / 70 през цялата бременност.

Юхуууу още малко и ще сме с нова осмомартенска темичка за утре  Heart Eyes

# 271
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Честито на mirannda за малкия Димитър
Честито на Sade за принцеската Ния
Нека и двете бебенца растат много здрави, послушни, умни и обичани. На мамите бързо въстановяване.


Аз да кажа малко подробности покрай мама Raadinela и бебе Мартин. Бебо се е родил в 8:30 ч. - 3100 гр и  51 см. Това съобщение го получих в 11 часа, но точно излизах да обикалям улиците. Мама беше в реанимация и казва, че и двамата са добре. Поздравява всички и желае успех на необебелите се още мами.

Winnie, браво бе. Не само си взе изпита, ами и с хубава оценка. Ти си наша гордост. Аз имам чувството, че ще почна да забравям как се казвам, та остава да помня толкова много информация за да се ява на изпит  Crazy

За кръвното - винаги съм била с 90/60, а сега през бременността го качих на 110/70  Mr. Green

За темата за родените бебета - нека родилите вече мами да споделят тук за да се информираме и като наближи края на месеца да се преместим дружно. Така или иначе гледам февруарки близо месец изписваха новата им тема в родени, така че май няма смисъл от нова.  newsm78 А пък и нека ние малко да се образоваме за кърми, наакани дупета, колики и ...

# 272
За да помогна с изписването на темичката ще се включа за втори път днес WinkМоето кръвно и преди и почти през цялата бременност ми беше 130/70, но напоследък започва да се покачва на 140/75-80. Пия допегит за да го контролирам. Според лекарката е нормално в края да е по-височко...В началото си мислех, че заради високото кръвно бебенцето няма да порастне, а сега както вече ви писах е 3700 Laughing
Между другото все още не мога да повярвам, че ще си имам бебе. Не знам със вас как е....

# 273
  • Мнения: 492
Днес си купих една книга - "Как да приучим децата си към дисциплина" Д-р Фицхю Додсън, цена 9 лв. Прочетох малко от нея, хареса ми и реших, че си е струвало. Тя май не е за новородени, но ще видите колко бързо растат. Все едно вчера Мила беше бебенце. Та, ако другите решат, че им е рано, я препоръчвам на мамите с каки и батковци.

# 274
  • Мнения: 164
Eй много бебета са се народили, докато аз ходя по два пъти на ден на запис на тоновете на нашата бебка!
Честито на Радинела, Танча, Шаде и Миранда!
Бързо възстановяване и много усмивки от малките ви слънчица!!!

Аз все още съм 2 в 1. От снощи имам контракции - предменстурални болки и стягане на корема. Първоначално започнаха на 20 мин, а после на 15. Аз реших, че ще се скъси интервалът и ще тръгнем към болницата. Изкъпах се в 2 сутринта и продължих да си чакам сгъстяване на контракциите, но те си останаха същите и дори станаха нерегулярни. Така си будавах до 4.30 и реших да поспя.
Между другото и при мен има издуване на корема в едната му част. Дори е леко болезнено. Наддигането на бебка започва с втвърдяването на корема и се отпуска с отминаването на контракцията.
На прегледа тази сутрин се оказа обаче, че това са леки, подготвителни контракции и не са довели до разкритие Cry
Сега цял ден ми имам подобни болки, но не им обръщам внимание.
Нямам търпение да видя малката шушулка ама и на мен не ми се ражда на 8 март.

# 275
  • Мнения: X
Влизам в темата, какво да видя: от сутринта 3 страници изписани и още 2 малки бонбончета Simple Smile... И което е още по-готино: освен бъдещи конкуренти на Пришълеца, започнаха да се появяват и девойки!  Peace

ЧЕСТИТО НА МАМА ШАДЕ, НА МАМА МИРА И ГОРДИТЕ ТАТКОВЦИ! ЖЕЛАЯ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ, СПОКОЙНИ И ЯЩНИ БЕБЧЕТА И ПРЕКРАСНИ ЕМОЦИИ С МАЛКИТЕ СЪЩЕСТВА!

Права е Мини,че доста бързичко изпълнява плана нашата група. Може би защото пролетта подрани, слънцето подмами дръвчетата, щъркелите се разбързаха също и ...  Crazy Една такава хубава зелена лудост е подгонила целият свят /как да не е оптимист човек:)/

"Зайо,Уичи,вие как се чувствате като сте с моя термн 21-ви!?"
Sunshine Mery, аз едва ли ще дочакам 21, скъпичка- очаквам всеки момент да ме "планират".
Днес ходих на запис на тоновете. Маршрутът е през целия град от единия край,където живея, до п-воположния. И като си навих на пръста,че не искам таксист да ме тръска и да ми пуши, та ще ходя с колата  Shocked Майка ми се облече мълчешката и тръгна с мен  Mr. Green
След записа докторката спомена,че се прибира- аз веднага прегложих да я закарам. Така си остана с отворена уста за момент жената, после се разхили и вика на една акушерка:
"Мушанкеее /Теменужка се вика акушерката/, чувай го това, ма- докарало се от Тракия с колата, че ще ме и кара у нас!" Голям смях. Ама я закарах, да види какво се казва еманципирана бременна  Mr. Green

Гледам снимките на децата ви и се радвам Heart Eyes Ей, мами, кой щъркел ги носи тез красиви деца- да не е един и същ и да сте нещо "с уговорка", аааа? И аз искааам!  Praynig

# 276
  • Мнения: 1 232
ей уич днес си в превъзходно настроени,за което много се радвам. Hug

# 277
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
А така Уитчи. И аз си я карам колата, даже водя мъжо на гости да го напивам и после си го карам към нас  Mr. Green Пък му казах, че ако тръгна да раждам през нощта - няма да го будя. Като стане сутринта и мен ме няма, а и чантата я няма - да хваща рейса и да идва на болницата  Joy

Ми то тез таксита - ужас. Онзи ден се качих при един младок, на чиято кола на прозорците имаше лепенки, че не се пуши. Да ама не. Той налапал цигарата, прозорецът му отворен до долу, а беше един от хладните дни и колата му с два пръста кал отзад. Еми малко ми оставаше да му перна един през врата. Изобщо даже не попита дали ми пречи я цигара, я прозорец. Ами да се съобразяват малко бе.

# 278
# 279
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447

Ей, сладък Марти. Искам и аз бебееееееее.  jumpuu Ама да си дочака датата де. Айде да става вече 25-и.

# 280
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Айде последно да се разпиша за тази вечер.
Обадиха ми се колежките от работата, утре по обед - ако не съм родила( а такива изгледи не усещам) ще ходим да се черпим за празника. Иначе вечерта ще сме си вкъщи. А вие как ще прекарате празника?

# 281
  • Мнения: 492
Лелееее, Марти е страхотен.
Ама, наистина, я дайте координатите на щъркела с хубавите бебета, че да му рекна и за нас две думи  Joy

Уичи, друго си е като си в добро настроение  Hug  нещо доста се беше сдухала напоследък 

Отивам да чета приказка, и дано после поспя повече от предишната нощ  smile3507

Лека нощ на всички големи и мънички, майки и бащички, какички и батковци, бабички и дядковци ...  newsm47

# 282
  • Мнения: X
Радвам се, че сте забелязали възраждането на Бойния ми дух!  Wink Т'ва донякъде се дължи и на полазващото ме шубе от предстоящото влизане в болница и бебепоява. Оооо, знам,че досега се правех пред вас на много курназ, но ето на- полази ме!!!  Embarassed

...а за далаверата на родилите мартенки със Специалния-Щъркел- Хубавоносчо вече съм сигурна- ето, и от снимките на бебе Марти  /пу-пу!/

Гледам също,че Бимба е много навита да роди по-раничко, пък Манго- да изкара до термин едно мънинко Овенче. Ех, мацки, и за това май ще се искат със Щъркела връзки...  Joy

# 283
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Ей, мацки, хайде да са ви здрави и весели творенията, едни такива умни и чаровни като мамите си Flutter! Много да ви радват, само с щастие да ви даряват Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes!!!
Брех, ама много сте се разраждали последните дни Joy. Хайде по-скоро всички да сте с по едно добро същество до себе си, че да се местим в родените вече... голяма скука ми е, искам вече за бебета да си говорим, не за бременлийски несгоди Peace.

Уич, аз не допрочитам всичко 'дет го драскате, ама какво разбирам тук от последните постове - нещо сдухана си го играла Shocked. Шъ тЪ стрелям #2gunfire. Я по ведро, моля Hug! Няма да се даваш на финалната права Naughty! Аз теб за пример те давам и разправям на голямо и малко к'ва мама железарка има там  "у форумЪТ", а ти си взела да сдухваш гарнитурите Crossing Arms Мляски и горе шамандурата Crazy!

Бях тръгнала да ви разправям за моя Муцун к'ви ги върши тук последните дни и как разиграва "макя си", ама айде друг път, че да не ви се прииска още по-силно да родите Crazy!
Хайде на всички, които утре им е писано да напъват - УСПЕХ, КУРАЖ и много, ама много СМЕЛОСТ и ТЪРПЕНИЕ Hug!

# 284

Общи условия

Активация на акаунт