От ЮНИ месец обещаваме, че ще кърмим на поискване и ще мием дупенца напишкани

  • 11 425
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен, отдавна не съм писала , защото  в къщи нямахме нет , но сега съм в офиса и използвам случая да се включа в новата тема.Заглавието е много сладко , аз също ще кърмя бебо , живи и здрави. Вие как сте мили мами? Аз съм добре - коремчето ми се увеличава със всеки изминал ден . С дрехите имам проблем , чудя се вече какво да купувам. Това е от мен.Чао на всички от мен.

# 16
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Момичета, днес ми правиха тест за гестационен диабет, трябваше да изпия една голяма чаша ужасно сладък разтвор (глюкоза), направо щях да  Sick  Резултатът ще е готов утре, дано всичко е наред  Praynig  На вас правиха ли ви такъв тест вече?

Босилек, на мен ми правиха това изследване преди 2 месеца. Боцкаха ме на гладно и жадно, после пих разтвора и още 3 или 4 пъти ходех точно през 1 час отново да ме боцкат.
Идеята е да се види какво е нивото на захарта на гладно, а после - разграждането на този разтвор.
При мен нещата бяха ОК - имах ниска сутришна захар и после бързо разграждане, но аз предходния резултат си ги получавах на всяко следващо ходене (демек на всеки следващ час).
Стискам ти палци резултатите ти да са добри и да нямаш поводи за притеснение  Peace



Привет   bouquet! Да ни е честита новата тема!  Peace

Честно да си призная, влечеше ме заглавието да не с дупета напишкани, а с дупета надри"""ни, ама можеше да не получа много одобрение  Flutter


Еличко, я стягай редиците и бързинко да оздравяваш  Sunglasses. Беборанка сигурно това те подканя с ритниците  Blush. Предполагам, че малкото човеченце прави масаж на коремчето на мма отвътре, да й имне по-бързо гърлото  Heart Eyes.

Момичета, да ви се похваля, днес за първи път усетих мъничето ми да хълца  Mr. Green Mr. Green Mr. Green. Толкова мило ми стана  Flutter. Когато бях бременна с баткото - той много хълцаше и беше голяма атракция за околните  Joy. А днес за сефте усетих и мъничето. В един момент докато дребното хълцукаше и Оги се разхълца hahaha, та се смях с глас какъв синхрон ги гони двамцата  Whistling bowuu
ако се питате какво е усещането - то е ритмично, много лекичко помръдване в коремчето. Най-характерното е, че е ритмично  Flutter, на равни интервали .

Д13, ако имаш желание за кърменето, моят съвет е - свържи се на лични съобщения с една-две мами, които често ги засичаш, че пишат в кърмаческия форум. Консултирай се с тях каква подготовка да направиш, каквто трябва да знаеш, и НАЙ-ВЕЧЕ - да ти обяснят подробно къде и на какво да наблегнеш този път. Вече си имаме ЛаЛече Лига в България, има доста опитни консултантки по кърмене, така че УСПЕХ!! Направи необходимите крачки предварително и ще бъдеш изключително щастлива от успехите си   bouquet

4око25, само не се хвърляй в излишни притеснения за стриите  bouquet.
Аз при първата си бременност се НАЦЕПИХ ЖЕСТОКО!! Ама като ти казвам жестоко, сигурна съм, че ако ме видиш наживо, ще се уплашиш... Както Краси или Кетката  (не поня вече, остарях Nerd) писаха - ТОВА Е ВЪПРОС НА ТИП КОЖА!!!
 НИщо не става с мазане, ако ще и от ваната със зехтин да не излизаш!!!
Аз се мазах ПОСТОЯННО с ДЕВА, ДАВ, Линола Фет ойл бат, МУСТЕЛА, зехтин, мас + невен (бабин крем, пречистен), Джонсън ен Джонсън... и още една камара други кремчета, които вече не помня. Мажех се като НЕВИДЯЛА, защото всеки Божи ден ми излизаха по 3-4, а и повече ОГРОМНИ ЛИЛАВИ, ДЕБЕЛИ грозни стрии по корема Tired Tired Tired И нищо не помогна.
Естествено, правих консултации и с дерматолог и с други доктори, но всички бяха единни - "нищо няма да ти помогне, всичко опира до тип кожа". Даже моя приятелка със същия проблем беше ходила при доц. Сердев ( известен пластичен хирург), и той също беше казал, че най-скъпия и труден метод може да доведе само до 30% успех...

И от тогава, насетне гледам философски на нещата. Да, вярно е, не съм същата, кожата ми вече не е тази великолепна, която имах... Но животът ни иска жертви, човек да се разделя с някои материални и преходни неща, но да създава вечни Hug. Обичам страхотно детето си, заради чиято поява се появиха и стриите. Гордея се, че имам прекрасен син и никакви стрии не могат да ми помрачат това щастие  bowuu.
Така, че горе главата!!!

# 17
  • Мнения: 2 567
Босилек, ще питам при първа възможност за марките. Иначе и аз минах теста за диабет вече, голямо дупчене падна  Confused

# 18
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте и от мен в новата темичка Simple Smile
И аз съм се наканила да кърмя, само да е живот и здраве...
Parleva, радвам се, че си се отървала само с уплахата. Не си е шега работа дори и лек удар. Като се сетя аз как си изкарах ангелите когато се пльоснан на плочките в подлеза... не искам и да си спомням. Знам, че не бива в никакъв случай да се вманиачаваме, но определено трябва да се пазим повече сега. newsm12
Момичета, това със спането е повсеместно- дори да имам някоя спокойна нощ, после пак следва кошмарна. Тази нощ ставах цели 3 пъти, половината въобще не можах да заспя, а заспивах ли сънувах кошмари или пълни идиотщини. На всичкото отгоре постоянно ми се разтеглят някакви жили, ту на левия, ту на десния крак и ми идва да вия от болка нощно време. Тази сутрин пак изглеждах и най- вече се чувствах smile3511 smile3507 Но пък забравям всичко само като усетя бебешките ритничета...
За срещата в парка- аз в събота със сигурност не мога, а ако се разберете нещо за неделя може и да успея да се включа. Лошото е, че според прогнозите в нета го дават да вали в неделя. Ще следя коментарите и ако имам начин 100% ще дойда. дано този път да сме повече Simple Smile
Лек ден и поздрави на коремчетата preggo

# 19
  • Мнения: 42
Здравейте мамчета.И аз да се впиша в новата ни темичка.Аз също бих искала да да си кърмя бебешока,но нищо не се знае.Иначе за линия на корема не мога да се оплача,но да ви призная преди имах само малки косъмчета на коремчето(като мъхче) а сега забелязвам че леко са пораснали.А за ореола на моите също е потъмнял,но за уголемяване-за сега всичко си е постарому.Иначе времето е превъзходно но май тези дни прекалих с обиколките и все нещо ме наболява я крак,я коремчето.Да споделя че усещам как бебешока вече рита но някак си е по по различен начин.
Лъвичке благодаря за списъка много е полезен за нас,новите мами.Аз няколко пъти съм ви питала кога е най добре да се почне с пазаруването,но явно всеки си избира кога.Просто пустото му суеверие.
Тъй като мъжът ми работи в мебелен цех кошарката сигурно ще си я направи той.Споделете за някакви размери.Ще съм ви много благодарна.
Е засега това е от мен пожелавам ви лек ден и лека работа.

# 20
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен в новата темичка!Времето е страхотно и само за разходки.От няколко дена болките ми затихнаха и сега съм като първа пушка по улиците.Ходих до един магазин за бебешки неща........голям кеф,ама зяпах де #Crazy
Колкото до съня и аз съм с голям проблем-ту спя,ту не,ту сънувам разни глупости и кошмари.Бебето си рита когато си иска,ама по-добре така,че иначе се шашкам.И аз се мажа с кремове за стрии,ама май не съм от най-редовните  Embarassed Много четох за бюста и сутиените и се обърках.Аз не съм наддала кой знае колко и си карам без,но гледам,че старшите мами дават акъл да носим,малки или големи Thinking
Много сладки ритничета и хубави слънчеви дни!

# 21
  • Мнения: 4 516
"...и ще мием дупенца напишкани"
Точно така! Аканите да ги мият татковците! Иначе за какво са ни да ни се пречкат там! Joy Иначе, Лъвичке, аз бих подкрепила с две ръце "надрискани", че така де, то точно така ще си бъде първия месец, че и после... Mr. Green
Рени, стандартният размер на кошарите май беше 140 см на 80 см (дървените), ако бъркам моля някоя мама да ме поправи да не излъжем човека, че си е сериозно нещо.
Днес аз бян на консултация, че всичко е наред - наред е, ама доки май видя чурка. Но тъй като и тя не беше от най-сигурните ("мярна ми се тука една..."), не смея да се вписвам още в свекървенския отбор.
Лъвичке, наистина е страхотно бебо като почне да хълца. Това още не съм го усещала, но си спомням синът ми като хълцаше така, много ми беше смешен. А веднъж се разхълцаха по едно и също време с баща си, щях да падна от смях! Joy
Аз тия дни се спуквам от разходки и как няма - в такова време. Накупих си някои доста сносни неща за бременни от магазин Мания (втора употреба) - предимно на фирма H&M Mama, която аз много харесвам. И сега като си прегледах гардероба - ами аз си имам доста неща за обличане, само че повечето са пролетно-летни исега им идва сезона. Да не говорим, че си сглобявам различни комбинации и стават много симпатични тоалетчета. Като се понаконтя, ще се снимам и ще кача снимките.
Така. Друго не се сещам да ви пиша, така че до скоро и ако имате възможност - по-малко пред компа и повече навън! Mr. Green

# 22
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Рени, стандартният размер на кошарите май беше 140 см на 80 см (дървените), ако бъркам моля някоя мама да ме поправи да не излъжем човека, че си е сериозно нещо.

Стандартите са 120/60 см и 140/70 см - поне за такива правят матраци, шир-потреба. Моят съвет е да идете по магазините и мъжът ти да разгледа наживо моделчетата, да ги измери (за да се видят външни и вътрешни габарити) и тогава да прави кошарката  Peace

Момичета, благодаря за милите думи за темата и заглавието на темата  Embarassed Embarassed Embarassed
Всеки път се старая да звучи по-различно от стандартните заглавия  newsm78. Надявам се и да се получава, но аз не мога да преценя  Hug

Хълцането е голяма веселба  Joy . Ще запомня този ден на първото хълцане  Whistling

# 23
  • Мнения: 545
Направо сте неудържими,момичета! Grinning
Едва ви изчетох!Отностно бебефоните,аз съм твърдо "за",само ако кажете за това с видеонаблюдението къде мога да разгледам такива?
Аз мисля тази събота да ходим да вземем обзавеждането за бебка,дано не ни мине котка път!Нямам търпение вече!!!!!!!!!!!!!
За килограмите,аз очевидно водя класацията с моите +15,при положение че си ям съвсем нормално?!?!?!?!?!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 635
И аз си мислех за камера. Все ще си харесам нещо.
А за пазаруване нямам желание още, пък и както е тръгнало доста неща ще ми подарят.
Нещо от сега нямам желание да се подготвям за това което ме чака.
Някак си ми се иска да си поживея на спокойствие още малко.
Май никой не се чувства така.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 167
Здравейте момичета в новата тема. Напоследък с този ремонт ми остава време само да прочета какво сте написали. Дано скоро се освободя и стана по активна. Много усмивки и весели приживявания. Grinning Grinning Grinning

# 26
  • Мнения: 479
Добро утро и от мен   bouquet

Снощи за пръв път спах с възглавничка под корема и искам да ви кажа, че е супер удобно!  Peace С този мой нарастващ коремец ми е все по - трудно да заспя Sad Не за друго, а защото тежи надолу и ме опъва... Но какво ли ви разправям, с всички сигурно е така.. Обаче снощи - просто се родих... Уж не съм от тези, които имат големи проблеми, но удобството си е удобство...

За оздравяването, Лъвичке, сигурно си права Wink тъй като малката не спира да ме масажира отвътре и явно е започнало да помага. Лека полека се оправям, но за сметка на това моят човек изкарва същото сега...

Иначе вчера гледахме за легълца и определено клоним към един модел (може и да съм го писала вече), който е с ракличка и легло - люлка, което после се маха и леглото може да се ползва от голямо дете. Цените варират разбира се - в Надежда го видяхме за 399, но беше с матрак и обиколник, а на Сливница - 319, но само с матрак. Една приятелка ми каза за магазин в Люлин 5, който уж е по - евтин, но все още не сме ходили да гледаме.

А тия дни, уж съм суеверна, но все повече ми се ще да пазарувам. Едвам се удържам вече...  Mr. Green

Между другото, момичета, някой от вас има ли допълнително пенсионно осигуряване? Сестра ми ми спомена за Закрила, които срещу 20 лв на месец предлагат и раждане в добра болница + секцио...Мисля да се позаинтересувам тези дни и ще пиша повече  Hug

Ами засега това е. Ще поработя и пак ще се включа...

Целувки по  preggo

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Между другото, момичета, някой от вас има ли допълнително пенсионно осигуряване? Сестра ми ми спомена за Закрила, които срещу 20 лв на месец предлагат и раждане в добра болница + секцио...Мисля да се позаинтересувам тези дни и ще пиша повече  Hug
Да не бъркаш с допълнително здравно осигуряване? Нещо не ми се връзва пенсионното с раждането. А ДЗПО имаме всички, защото сме родени след 59 г.  Simple Smile
Като научиш нещо повече пиши, аз също се интересувам, но мислех, че е късно за вече бременни  Thinking

# 28
  • Мнения: 8
Привет и от мен мами!

Поздравления за новата темичка.  Hug Бързам и аз да се запиша, защото все още ходя на работа и докато отделя време да изчета всичко и да се включа вие вече сте я изписали. smile3503
Еличко, с малко закъснение искам да те поздравя за сватбата - желая ви много  txtloves и семейно щастие, както и малки сладки   ylinfant, които да запълват дома ви. newsm51\
Момичета, искрено ви завиждам за разходките в това прекрасно време, в което аз трябва да седя в офиса и да работя. newsm61 Но няма как  ще трябва да изтърпя още месец и половина.
Относно покупките, от суеверие не смея да купя нищо предварително и разчитам изцяло на таткото newsm10, когато се роди бебето. Засега само си набелязваме разни неща, които той после да закупи \дано да не ги обърка само  newsm62\
Еличко, и на мен ми харесват много този тип креватчета, изглеждат ми много функционални и удобни. И аз съм се спряла на такъв модел, като задължително обаче ще купим и кошарка, защото ние обичаме да пътуваме и ще ни е необходима.
Има ли мами с опит, използвали този тип детски креватчета, които са с ракла и след това стават като голямо легло - да споделят своето мнение за тях.
Искам да попитам и още нещо - какво ви е мнението за комбинираните триколки на Chicco, според вас дали си заслужават парите и доколко са удобни и функционални??? newsm12
Относно тъмната линия на корема и аз я имам вече. Но мисля, че е нормално и с времето ще изчезне.
Хайде стига толкова съм писала, че май се отплеснах. Като видях малко свободно време и.... няма сприрка smile3521
И за последно - стискайте ми палци. Днес ще ходя и на ЖК. Не съм ходила откакто бях на ФМ преди 1м. и се надявам всичко с бебчо да е наред. Въпреки че  такива ритници ми раздава по всяко време, което ме успокоява много, но нали знаете как е докато не го видя на екрана.... все се притеснявам.
КРАЙ! Спирам да пиша!
 smile3505
Целувки по тумбачетата и приятен ден!

# 29
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте, Мамчета!
Аз току- що си получих изследванията за таласемия (за който не знае какво е- наследствена анемия) и се оказа, че наистина имам такава.  newsm45
Следващата стъпка е да се направят същите изследвания и на таткото. Ако при него всичко е наред, вероятността бебето да има анемия е 50 х 50.  Направих си лоша услуга като се поразрових за повече инфо в нета. Но си забранявам да мисля лоши неща докато не излязат резултатите и на половинката. Ако не дай Боже и при него има проблем- тогава ще му мисля. Най- важното е, че усещам бебчо всеки ден, а снощи сякаш караше сърф в корема ми- такива весели вълнички правеше  sport027
Позволявам си да посъветвам всички мами с нисък хемоглобин- поговорете с лекарите си и си направете това изследване, защото мен ме тъпкаха с огромни дози желязо в продължение на месеци, което е напълно излишно. Освен това при евентуално преливане на кръв задължително трябва да се каже ако има подобно заболяване. Не искам ни най- малко да ви плаша, но ако ние не си обърнем внимание, май няма кой друг да го направи...
Пожелавам ви приятен ден, пълен с много весели ритничета sun

Общи условия

Активация на акаунт