От ЮНИ месец обещаваме, че ще кърмим на поискване и ще мием дупенца напишкани

  • 11 446
  • 280
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 336
Здравейте момичета!  HugМоже ли някоя от вече станалите мами и чакащи втора рожба да каже, кое е най-важното напърво време да се вземе за бебо и за себе си? И съответно когато ще си в болницата и когато вече ще си си в къщи. Защото все пак количкато не решава проблемите, а тя е един от многото. Като гледаш календара си казваш "има време още е рано", но докато се завъртиш е минало месец- два и идва време да се появи малкото човече.  newsm30

# 166
  • София
  • Мнения: 1 635
M_mm, тези беседи във Варна не са ли само в четвъртък  newsm78 Иначе доколкото знам продължават 2 часа. За тази седмица не знам темите, само прочетох някъде, че на 22.03 темата ще е "Уроци по кърмене" и тогава задължително ще ида.
Аз ги питах за София, не знам за Варна.

# 167
  • Мнения: 1 488
Мамчета, вече съм г-жа Янчева-Маринова. За сажале много бавно се качват и няма да кача много снимки. na snimka.bg user june07 pass 062007 za zabrawilite  Wink оставям ви че имам още да обработвам   bouquet и целувки

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 22:25 от ycu

# 168
  • Мнения: 229
Честито,ycu smile3525 smile3525 smile3525
Много сте хубави на снимките Peace И аz искам да  съм такава хубава булка Embarassed Обаче моята сватба 6те е в началото на май и на снимките сигурно 6те се търкалям Joy

# 169
  • Мнения: 49
Здравейте и от мен Hug

Аз от днес пак съм си на работа и една работа се беше натрупала ама какво да се прави. Много добре ми се отразиха разходките по магазините ама свърши отпуската Mr. Green

mds не се ядосвай за ламарини важното е всички и най вече бебчовците да са добре. И ние имахме едно малко произшествие преди 3 седмици и много се притесних и само си повтарях няма заради бебчо, ама като видяхме, че гражданската е изтекла преди 20 дена, няма ли? щях да полудея ама всичко се размина добре за нас Simple Smile

Добре дошла на Lilianna   bouquet С теб сме на една и съща дата и ходим на едно и също място на ЖК Laughing . Колкото до името ти в списъка Lioness  ще те впише като ти прочете поста тя се грижи за хубавите ни темички.

Лека нощ мами и много целувки по сладките  preggo

 

# 170
  • Мнения: 49
Аз докато пиша и какво да видя Уси е станала Госпожа Laughing

ЧЕСТИТО!!!  smile3525 БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ И СЕ ОБИЧАЙТЕ  txtloves ВЕЧНО, А СЛЕД ЮНИ И ПЪРВАТА РОЖБА  smile3504  ДА ВИ РАДВА МНОГО

# 171
  • Мнения: 2 530
Aх, Уси, браво!  Heart Eyes  Two Hearts Heart

ГОЛЯМО ЧЕСТИТО!!!! married

Желая ви и на двамата от сърце много здраве и изпълнен с много любов, разбирателство, взаимно уважение и мнооого щастие дъъълъг семеен живот! За децата се подразбира  Wink

# 172
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
UCY, честито !!! Желая ти дълъг семеен живот, изпълнен с много щастие, истинска любов и вярност !

MDS, ти си ми почти съкварталничка   bouquet. Що ли пък да не си направим разходка и да изпием по едно кафенце в района  Wink (приемам оферти на лични). Не се нервирай на дребните проблеми. Да, вярно е, че е могло и да не се случи, вярно е и  че сега те чака една неприятна разправия със застрахователи Sick, после и със сревиз, ама горе главата  Hug. Нали бебчовците в коремчетата ни са ни тъй скъпи и мили  Heart Eyes. Хайде, заради тях да не си слагаш тази мъка на душата   bouquet. Еле пък да се нервираш на скапаните шофьори  Crazy.

Добре дошла на lilianna   bouquet! ЧУвствай се като у дома си, вече си и на първата страничка Blush.

Eli4ko, един съвет само за разликата между Втора градска и Тинчето Киркова Wink - във втората болница неонатологичното отделение е в пъти по-добро (погледнато и като оборудване и като специалисти и като екип и като брой работещи даже и т.н.). Не забравяй, че раждането е важно както за майката, така и за бебето. Аз при моето раждане се чувствах идеално, ама Огнянчо е спал в кислородна палатка първите си часове, защото се е роди с АПГАР 5 и качествената намеса на неонатолозите са ми лишили детето от разни лоши последствия  Praynig.
Така, че обмисли и този аспект на нещата, преди да вземеш крайно решение  Flutter.

МКТ, радвам се, че ти се е разминало притеснението относно гестационния диабет  Peace! БРАВО!


Относно необходимите неща за майката при влизане в болницата, по-основните са (СПОРЕД МОЯ ОПИТ И МНЕНИЕ):
- бабешки грозни гащи  Mr. Green Mr. Green. Колкото се може - по-дълбоки и широки  Mr. Green  - поне 5 броя. Изпрани, изгладени и надиплени  Joy. Това беше най-ценното, което носех, даже и раздавах  bowuu. Гащурляците се явяват лигнинодържател, което те прави мобилна. Благодарение на тези красиви и неземни далечни роднини на бикините, можех да излизам по двора, до кафето и на разходка де си искам. Без тях, ходш като патка, да стискаш лигнин между баджаците  hahaha Joy
 - лигнин (за предпочитане от по-простия - КАФЯВИЯ, защото не се разкашква, като се напои) - 1 пакет, въпреки, че в болницата ни даваха...ма мноу  оскъдни количества  Tired. Съветът е именно лигнин, най-добре изгладен (за стерилност) и нагънат като превръзка. Превръзките не вършат работа по ред причини - СПАРВАТ  #2gunfire, не поемат достатъчно  и задържат разни гадости и още и още ...;
 - джапанки (заради банята);
 - чехли (аз лично изкарах с 1 чифт джапанки само, щото беше топло в края на юли)
 - чаршафи за еднократна употреба (от аптеката) - поне 5 броя. Слагат се под дупето на леглото, защото лохиите текат като вадичка и изненадите са много вероятни. В Тинчето Киркова даваха едни гадни найлони, а отгоре нещо като кърпа, която естествено се набираше на найлона и ефектът беше нулево-гаден #Crazy. Та тези чаршафки за попиване са ПЪРФЕКТ  Wink;
 - нощница ( зависи от болницата - в Тинчето даваха техни и държаха да се носят именно техните) - поне 3 броя;
 - козметичен комплект - гребен, четка, ластици за коса, сапун + кутийка за сапун, шампоан, кърпи, четка и паста за зъби, дезодорант и кой от каквото има нужда);
 - фотоапарат + батерии + мемори кард/лента  Wink ( първите снимки на бебето са невероятен спомен)

За беборанчо - искаха памперси и нищо друго  Peace. Може 2-5 кг, може и 3-6 кг  Heart Eyes. В някои болници искат и козметика( предимно кърпички и малка разфасовка олио за бебе) за бебето и неразопакован пакет памперси, но трябва да се провери на място.

# 173
  • Мнения: 245
Здравейте и от мен Simple Smile
на булката ucu - едно огромно ЧЕСТИТО! от мен и още дълги-дълги години съвместен живот и да си се обичате както досега Hug
Lioness - както винаги изчерпателна.
Това за еднократните чаршафи е полезен съвет.
Ще трябва да потърся  bouquet
И аз се насочих последно към Тина Киркова, можем да се съберем отряд юнки Grinning
Вече ме хваща бъзето, но и аз твърдо съм решила да опитам да родя нормално пак, както първия път, хем първия път родих без упойка никаква Crazy
Спомням си, че пукането на мехура и проверката за разкритието бяха едни от най-фгадните процедури, но като няма друг начин ще стиснем зъби.
Лионес, има ли в Тина Киркова баня, където да се подмиеш след клизмата?
В Майчин дом нямаше и аз се принудих да използвам поне половин тон салфетки и т.н. и накрая лекарката ме подгони към предродилното с думите, че те са свикнали и да не се престаравам Shocked
Изобщо красота.
Mds, радвам се, че вече всичко е наред при теб, ти какви проблеми имаше, ако имаш желание да споделиш, разбира се.
И не на последно място да ви зарадвам с една новина - две от майчетата, които за съжаление си загубиха юнските дечица, пак чакат бебчета Grinning
Стискаме силно палци за тях, но няма да споменавам имена, понеже още искат да изчакат мъничко с хвалбите.

Поздрави и на всички останали момичета и до скоро  bouquet

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 559
Здравейте по нощите и от мен    Hug
мен тъкмо ме подритват и се смея с моя мъж че минавайки покрай мен сложи ръка и усети ритниците и ме сръчка веднага - аиде бебо иска да си ляга не разбираш ли от намеци, стига с тоя форум, голяма си клюкарка   Mr. Green   така ми говорят на мен    Mr. Green

благодаря ви за милите думи с моя днешен инцидент, аз се ядосах най-вече защото се ядосах и си ожулих колата, та гадната лелка в другата кола (представете си нали сме жени от солидарност ми скъса нервите) имаше възможността да злорадства    #2gunfire

MKT с теб за имена имаме сходен вкус, синовете ни са адаши(не я обичам тази дума, обаче...)за второто ако тълкувам правилно Леа е избрано, и аз на там се бях насочила за момиче, но нали се оказа че си имаме буба..... сега сме на Максимилиян      Crossing Arms      Wink


  bouquet   честито на ycu   и от мен


Lioness   с най-голямо удоволствие, само да разбера разболявам ли се в момента или не че да не ти направя и на теб проблем, май ще съм хремава и гърло ме понаболява - в този ред на мисли ако някой знае лек да казва    bouquet


а за моя проблем не исках да разводнявам темата, но щом питате на мен малко ми трябва, понеже днес не ме стърпя и пуснах тема в здравния, чудех се, но нека който се интересува да знае и тази подробност, пък в крайна сметка всеки сам си решава на кого да вярва.


копирам си темата - извинявам се че стана малко дълго


Случката е отпреди 20 дни и много се чудех, дали отново да задълбавам нещата, описвайки ги тук.
Реших обаче, колкото и патетично да звучи, че бих могла да спестя на някоя бъдеща мама тревогите през които минахме аз и моето семейство. Ще се опитам накратко да спомена само факти, за да не става прекалено дълго.
На 20.02 , 16.00ч. , бременна в 22 г.с., бях на ФМ при доц. Томова. Като цяло впечетланието ми беше за ангажирана лекарка, опитваща се да обяснява подробно това, което вижда по бебо през цялото време.
В началото на прегледа погледна нещо по коремчето на бебо, без да коментира по някакъв начин. Не изглеждаше притеснена видимо, провери дали има кръвоток(ако бъркам термина извинете ме) за да установи дали това е пъпна връв или нещо друго(установи, че не е пъпната връв) и продължи нататък.
В края на прегледа погледна отново същото "нещо", което изглеждаше напълно непроменено и тогава започна голямото чудене - ами виждала там нещо, би ни посъветвала да се проследи, най-вероятно е удебелено дебело черво, но се чудела защо не се е променило за 20,30 мин по време на прегледа, тя така се била надявала, пита ме аз как съм с метаболизма и ходя ли редовно до т.(като че ли има някаква връзка това с бебо)ами ще можем ли да си позволим още един преглед при нея, да ме погледнела пак след месец ако искам.....Тъй като аз нищо не разбрах от първоначалните "обяснения" помолих да ми каже в прав текст има ли проблем и кой е възможно най-лошия сценарий, като обясних, че е абсурдно аз да чакам месец, за да разбера какво точно става. И тук доц. Томова първоначално каза - може да се наложи оперативно да се отстрани проблема след раждането, тя е на мнение, че по дебелото черво има стеснение. Дотук добре, тревожно естествено, но има и по лошо. 
И в следващия момент ме пита в коя седмица съм, аз отговарям и тя заявява - има още време, аборт може да се направи до 24 г.с.         Има ли нужда да обяснявам как се почувствах в този момент!? Вмести ме в натоварения си график за след три дни и ми каза на прощаване да не се тревожа.   

Аз веднага на следващия ден летях за Германия и от летището за щастие можах направо да отида на преглед. Оказа се че дебелото черво със стеснение е жлъчката не бебчо, която е малко по-голяма от нормалното, но в крайна сметка някой има по-големи ръще, по-голяма глава, ние пък имаме по-голяма жлъчка, проблем няма никакъв и не се налага да се прави операция, да не говорим за аборт   
Ясно ми е, че прочутата доцентка не е била на ясно какво точно вижда там, но когато разумен човек се сблъска професионално с проблем който не може да реши, е редно да каже, потърсете специалист, потърсете второ мнение, изглежда е извън моята компетенция.
Изводът е, че аз имах късмет, аборт в 22 седмица е ясно че нямаше да направя, но щях да преживея много прияни, емоционално наситени още около 4 месеца в чудене какво ни чака.
Сигурно доц Томова е добър специалист, аз не искам да оспорвам квалификацията и, просто си мисля, че трябва да работи това за което е учила, а ФМ да я остави на специализиралите в тази насока.

P.S. Моля да не приемате темата като опит за оплюване на някого, опитах се наистина да се придържам към фактите. Нека прочелите това да преценяват сами.
И последно - на прегледа в Гермния от чисто любопитство поисках да ми покажат дебелото черво за сравнение, и на ехограф не си приличат много с жлъчката, установих аз, като пълен лаик в медицината.

# 175
  • Варна
  • Мнения: 3 914
И не на последно място да ви зарадвам с една новина - две от майчетата, които за съжаление си загубиха юнските дечица, пак чакат бебчета Grinning
Стискаме силно палци за тях, но няма да споменавам имена, понеже още искат да изчакат мъничко с хвалбите.
smile3501
Много се радвам за тях! Дано всичко е наред този път  Praynig

# 176
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Цитат
Лионес, има ли в Тина Киркова баня, където да се подмиеш след клизмата?
Има баня + тоалетна само за предродилно  Peace, така че нямаш притеснения по този въпрос   bouquet
Еднократните чаршафи ги има в различни размери - 50х50 см, 90х60 см и много големи. Малките са към 0.50 лв./бр. и препоръчвам 60х90 размер като най-удобен, няма смисъл от големите, защото е важно само да покриват района на дупето и лохиите  Flutter.

 И за бъдещите мами, които отново са бременни, много се радвам  Heart Eyes! Дано всичко бъде "по конец" при тях   bouquet. Аз не се стърпях и хвърлих око на "Очакващи бебета през септември-декември" и комай разконспирирах едната  Blush.


МДС, изчетох написаното от теб с много емоция  Hug. Като начало искам да ти споделя, че съм страшно щастлива от резултатите от прегледа в Германия Peace и от все сърце ти пожелавам здраво и силно бебче през този юни  bouquet.
Обаче от разказа ти изтръпнах ... Представих си как една грешна диагноза може да изпрати едно здраво човече в небитието  Tired, и в следващия миг си представих на колко ли им се е случило, просто "хей така", с лека ръка и убедителна некомпетентностда станеш убиец  Sick #Crazy... Спирам да мисля, че свят ми се зави.

Относно злобарията сред шофьорите и сред хората като цяло - също е много плашещо положението. Тъжно ми стана как споделяш, че именно ЖЕНА ти се е присмяла затова, че имаш щети  Shocked. Каква е тази ЖЕНА , бре!! Тя сигурно прелива от тестостерон  Shocked, за да си демонстрира агресията по този просташки и невъздържан начин newsm78. Много е жалко, ама всеки Божи ден констатирам, че хората сме се овълчили жестоко.
Вчера влизам в едно малко магазинче и трябваше да преровя 3 каталога, за да си избера каквото търсех. Влезе жена след мен, купи си набързо желаното и ми кацна на врата на нещо "като компания". Киха, кашля, подсмърча - доста болна  #2gunfire а моя корем е бая голям и чудесно се вижда. Жената нищо повече не си купи, аз излетях на 2рата минутка навън от "грипавата" ситуация и пратих майка ми вътре да донапазарува. И се запитах "къде е отишла съобразителността?" на хората... много жалко. Аз ако съм болна и ме доближи бременна или дете или даже възрастен човек - моментално си зарязвам целите и задачите и се отдръпвам, но явно съзнателно или не за другите това не е проблем, просто защото тях директно не ги касае  Confused.
Е, слава Богу, чат - пат се намират все още и свестни хора, чиите жестове ми пълнят сърцето   bouquet
Хубав и усмихнат ден на всички, напук на скритото слънчице Blush. Важното е ние да "греем" с добро настроение, а облачно да е само на небето   bouquet

# 177
  • Мнения: 2 567
Искам да те попитам какъв е този билков сок,защото миналия месец моята лекарка не ми пусна никакви изследвания.Януари моят беше много нисък и ми предписаха желязо,но от тогава нищо не мога да разбера за хемоглобина. Embarassed
Надявам се да четеш немски, за съжаление не намерих инфо на друг език - http://floradix.de/ Hug

Така че, Шоши, мисля да не си го слагаме много на сърце, а  Hug
Е, да разбира се, няма да правя трагедии, но имах друга настройка, подкопана от досегашната ми лекарка....Сега на друга вълна трябва да мина...а и до края в крайна сметка нищо не се знае  Wink

# 178
  • Мнения: 4 539
ЧЕСТИТО НА Г-ЖА ЯНЧЕВА-МАРИНОВА!!! ПОЖЕЛАВАМ ВИ ЩАСТЛИВ СЕМЕЕН ЖИВОТ, ИЗПЪЛНЕН С КРАСИВИ МОМЕНТИ И ПЪЛНА КЪЩА С БЕБОЦИ!!! newsm51
MDS, за тази лекрака... #2gunfire Как може да препоръчва аборт, при положение, че и тя не знае какво е видяла, вместо да те прати при друг специалист! Егати, нямам думи просто, добре, че си получила компетентно мнение в крайна сметка и всичко е в норма!
Много се радвам за двете майчета с по две чертички на теста!! EFP Ама кажете кои са, та да ги поздравим поименно. Ако те искат де. Стискам силно палци този път всичко да е безпроблемно и да гушкат бебчовци след 9 месеца! Много е хубаво, че така скоро има добри новини!
Добре дошла на Lilianna, дано се забавляваш с нас! welcome
Тед, Лъвичката ти е написала подробен списък за теб, само да допълня, че за бебо ще трябва хавлийка (даже две, че може да наака едната) + козметика (май в повечето болници ги искат, но моите хич не ги ползваха, имаха си там масло и клечки за ушенца), а също така си вземи помпа да се изцеждаш като ти тръгне кърмата (може и да не се наложи, но за всеки случай си вземи). За вкъщи после ще ти трябват доста превръзки, на мен лично ми беше неудобно все с този лигнин и като се прибрах минах на дамски превръзки, но трябва да са много мекички и да не запарват. Освен това се сменят страшно често, така че се запаси. Друго маи не се сещам. А, дрешките на бебо - аз ще си нося бодита и ританки, но моля майките на летни бебета да кажат с бодита и е по-добре или с камизолки?

# 179
  • Мнения: 352
УСИ, Честито!   bouquet  Много незабравими и щастливи мигове с любимия ти пожелавам!  Hug

Момичета, колко много сте изписали!!!  Grinning  Просто сте супер, много ви се радвам!

Лайънес, за съобразителността... - аз имам чувствово, че всеки божи ден си задавам този въпрос.... Да не говоря, че в работата се срещам с много хора, които отлично знаят и виждат, че съм бременна и въпреки това ми кашлят и кихат в лицето   Close  А пък те са клиенти и аз не мога просто да стана от бюрото и да им кажа "а стойте по-далечко от мен" ... Confused  (а, исках нещо да те помоля - можеш ли да ме напишеш и мен, че чакам мъжка рожба - аз писах отдавна, но тъй като форумът се развива с такова темпо, човек не успява всичко да прочете  Hug благодаря)

И аз много се радвам на двете майчета   Hug   стискам им палци всичко да се развие по най-добрия възможен начин!

Момичета, знаете ли от три дена какво ми се случва  - всички "бременни" панталони или поли, които нося имат нещо като ластик накрая, които не ме пристяга, но все пак го усещам. Та от няколко дни малкото мишле в мен започна да рита точно този ластик, ама точно края на панталона (пробвах с няколко различни панталона, като веднъж ластикът беше ниско долу, друг път по средата на корема или пък чак над корема). Най-напред се смеехме с мъжа ми, ама сега се замислих - да не би да го притиска по някакъв начин...  newsm78  или просто си играе  Rolling Eyes  Щото мен не ме стягат панталоните. Какво мислите вие? На вас случва ли ви се?

И още исках да ви питам, знаете ли, че бебчетата в нас вече реагират на светлина? Аз го прочетох в моята книга и решихме веднага да проверим -  светихме му  с фенерче...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт