Някой знае ли повече за азооспермията???

  • 17 699
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Никой няма намерение да направи подобно нещо  Hug Вярвам, че с д-р Владимиров ще намерите правилната стратегия за действие. Желая ви огромен късмет   bouquet

# 16
  • BG
  • Мнения: 793
благодаря ви за подкепата, обещавам да разкажа какъв е резултата от прегледа.
Моля се за всички  Praynig    Praynig     Praynig

# 17
Здравейте,
понеже и аз се сблъсках със същия проблем с приятеля си /азоспермия/ бих искала да попитам какво значи "лабораторна грешка" и тя не е ли възможна в специализирана клиника също?!! И вторият ми въпрос, някой знае ли за някакъв случай, в който е провокирана от нещо в последствие или подобрена от лекарства?!!
Иначе всичко, което е изписано в български сайтове и форуми го изчетох, но все пак ще съм благодарна за мнения ! Blush Embarassed

# 18
  • Мнения: 7 716
Едва ли става дума за лабораторна грешка. Спермазотоидите или ги има, или ги няма.
Обаче трябва да се търси причината. Понякога има помощ. Възможно е да има спермогенеза.

# 19
  • Мнения: 4 306
Макар и с малка вероятност е възможна лабораторна грешка.
Става дума за следното: Възможно е анализът да е правен от лаборант, не от лекар. Втора възможност е, а и много важно е да се знае как е обработвана пробата. Дали след центрофугиране на материала не се откриват дори единични, живи или не сперматозоиди.
Важно е и да се направи изследване за ретроградна еякулация.

# 20
Благодаря, и понеже нашата е правена в клиника Щерев вероятно е достоверна Sad
Да, пише, че след центрофугиране при някакви там обороти не се изолират сперматозоиди.
А какво значи вискозитет 0 ?

# 21
  • Мнения: 4 324
Нормата за вискозитет е до 2. Предполагам че 0 е добре.

# 22
  • Мнения: 4 306
Вискозитет 0 е нормален.
Спермограмата е достоверна. Оттук нататък трябва да търсите причината. Азооспермията е показател, не е диагноза. Причините може да са различни.
По-горе сме изброили важните стъпки. Има момчета, при които след лечение са се появили сперматозоиди в еякулата.

# 23
Дайте моля инфо за случаи повлияли се от лечение...къде може да се прочете или сподели?!!

# 24
  • Мнения: 4 324
Погледни този подфорум http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0
Специално за мъжките проблеми е.

# 25
  • BG
  • Мнения: 793
Ние не можем да се надяваме на лабораторна грешка, защото съпругът ми е с двустранен крипторхизъм и 4 операции на 2 годишна възраст. Но сега все още гадаем, преди да сме посетили специалистите. Ще бъда благодарна, ако някой, ей така, за кураж, сподели за това, как са се преборили с тази дигноза. Ако има такива де  Rolling Eyes

# 26
При нас е същото, криптохизъм в детска възраст и операция на 8 г. , което сега е недопустимо, но тогава до колкото разбрах са правели операциите преди пубертета, което е било пагубно за развитието на тестисите Sad Cry
Ами....съсипани са много, много момченца....
За съжаление повечето от нас сигурно нямат и финансовата възможност да се борят с това и отнема страшно много време май...

# 27
  • BG
  • Мнения: 793
Dummy, много е важно, крипторхизмът двустранен ли е. Ще споделиш ли досега къде сте ходили и какво ви казаха. Ние сега тръгваме по лекари, много се надявам да има възможност и да се радвате на бебче Praynig  Аз след четенето из форумите сега правя на моят мъж чай от магарешки трън и бабини зъби, както и бърканицата с мед, както тук я наричат. И се надявам на чудеса  Praynig но знам че билките и меда няма как да ни излекуват за две седмици. Та като говорим с лекар другата седмица, дано не ни прекършат всички мечти  smile3518

# 28
Ами след като видяхме резултата от спермограмата преди 1 г. аз въпреки това бях доста обнадеждена и настроена за борба, но се оказа, че той психически не е готов и се надява вероятно на чудо...По принцип е много притеснителен и когато повдигнах въпрос за лекари се "сви" и до ден днешен не ми дава отговор, но около 4 мес. пи комбинации от витамини, антиоксиданти, трибестан и т.н.
Малко бях престанала да мисля за тези неща, защото имаше вероятност да изперкам #Crazy от мисли, но сега съм със закъснение на цикъла около 9-10 дена и пак се размислих на тази тема....Изпитвам ужас да направя тест, защото ми се струва невъзможно да е бременност, а какво е....ще видим newsm78

# 29
Забравих да ти кажа, че е опериран двустранно, а единия тестис е останал асансьорен, но размера на този, който си е вътре е доста малък....

Общи условия

Активация на акаунт