Болоня и Флоренция - може и още нещо... /Тема 3/

  • 19 895
  • 437
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 6 311
Относно валидирането - миналата година го разбрахме в Пулия по трудния начин Simple Smile Кондукторът не ни глоби, но ни обясни, че билетите от машините и гишетата (нашите от Барлета до Бари бяха такива) се валидират на машините-валидатори (различни от тези за продажба) на жп гарата/ спиркатата. На някои спирки нямало такива и тогава първата ти работа е да намериш кондуктор във влака, който да ти валидира билета. Онлайн билетите и тези от приложенията с начален час, дори и с прекачване, се валидират автоматично след началото на пътуването; то това и си го пише изрично на тях Wink

# 301
  • Мнения: 2 376
Много изчерпателно сте го обяснили, благодаря на всички! Регионален влак ще хванем, без предварително купени билети. Пътуваме с нискотарифните раянеър и минимизирам всички предварителни разходи.
Единственото ми се струва за Уфици ще трябва да взема, че няма как... Може ли официален линк?

# 302
  • Мнения: 13 445
Дами, във Флоренция ще посрещаме РД на големия син и моля идеи за наистина хубав като храна и обстановка ресторант?
Благодаря Flowers Hibiscus
Ако не е минал РД Simple Smile
https://maps.app.goo.gl/hmsjg9qQTU7sXvR27

# 303
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 282
Здравейте, очертава се дъждовна нашата седмица във Флоренция и Сиена. Малко ми е криво, но няма какво да направя. Идеи за места, които да посетим в дъждовни дни освен музеите?

# 304
  • Мнения: 951
Ако е другата седмица, не се предоверявайте на прогнозата. И аз ще съм там тогава, оптимист съм за времето, хем ще съм там точно петте дни, когато го дават да вали - може да превалява и да спира, но едва ли ще е нещо апокалиптично. Непромокаеми обувки и чадър, и сте вие. Няма да ви развали прекарването, хем може и хората из центъра да намалеят.

Иначе дежурният отговор са музеи, църкви, ресторанти, но пак трябва да стигнете от точка А до точка Б. Има мол, до който има автобус от центъра, ама какъв е смисълът да идете до Флоренция и да си прекарате времето в разходки в мола?

# 305
  • София...........
  • Мнения: 1 030
Дами, във Флоренция ще посрещаме РД на големия син и моля идеи за наистина хубав като храна и обстановка ресторант?
Благодаря Flowers Hibiscus
Ако не е минал РД Simple Smile
https://maps.app.goo.gl/hmsjg9qQTU7sXvR27
Параходче, много благодаря 🌺, но видях постта ти чак вечерта и не сме го посетили.
Рождения ден празнувахме в уникален ресторант, който случайно открихме предната вечер.
https://maps.app.goo.gl/jp3drrjLABzYsMQB9?g_st=com.google.maps.preview.copy
Предлагаха страхотни салати, което е рядкост за Италия и всякакви морски вкусотии…. Суфлето и чийзкейка им нямат равни❤
Персонала и собственика невероятни сладури, всичките египтяни.

# 306
  • Мнения: 2 376
cveti_niki_paci    , Благодаря за прекрасния разказ Flowers Hibiscus
Може ли линкове за влаковете и автобусите за придвижването от Флоренция към Болоня?
Благодаря
divna, това е сайта за автобусните превози, много е лесно и бързо закупуването онлайн, на мейла идват билетите:
https://www.itabus.it/en/home
Автобусната спирка /като автогара е/ е извън Флоренция /Vila Constanza/, до там се стига с трамвай Т1, това е последната спирка на този трамвай. Билетчето за автобуси и трамваи е 1,70 евро и важи за трансфер 90 минути, директно с карта в автобуса /трамвая/ се плаща.

влаковете са: https://www.trenitalia.com/en.html  и https://www.italotreno.com/en
Здравейте, а откъде в Болоня трябва да вземем този автобус? Гледам линка на itabus.it.

# 307
  • Plovdiv
  • Мнения: 403
Здравейте, а откъде в Болоня трябва да вземем този автобус? Гледам линка на itabus.it.
[/quote]
Ние пътувахме от Флоренция към Болоня, и в Болоня спирката на автобуса беше тук: Autostazione di Bologna https://www.autostazionebo.it/en/page/autostazione
Скрит текст:
https://www.google.com/maps/place/Autostazione+di+Bologna/@44.50 … 3451129,19z/data=!3m1!4b1!4m14!1m7!3m6!1s0x477fd51aa0fdd2b9:0x593531f0c009964d!2sItabus+fermata!8m2!3d44.5043382!4d11.3462046!16s%2Fg%2F11nh4pdrd2!3m5!1s0x477fd498b0329fbf:0xf037bf63325f7a3f!8m2!3d44.5040786!4d11.3463306!16s%2Fg%2F11c6tkw6d1?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDUwNi4wIKXMDSoJLDEwMjExNDUzSAFQAw%3D%3D

# 308
  • Мнения: 2 376
Не ми отваря от телефона, но благодаря! Ще погледна довечера:)

# 309
  • София...........
  • Мнения: 1 030
За преместването Флоренция - Болоня използвахме влака с прекачване в Прато по 9 Е на човек, защото за директния цената беше по 35 Е на човек, а за автобуса имаше билети чак за 17 часа. Много се притеснявах, но беше супер лесно с прекачването, в Прато няма нужда от валидация и е супер лесно.

# 310
  • Мнения: 2 376
Здравейте, а от Флоренция до Пиза май само влак има? Потърсих на сайта на itabus, но не видях опция Флоренция - Пиза. Трябва ли предварително да закупувам билети или може и на място. С регионален влак ще пътуваме.

# 311
  • София
  • Мнения: 8 571
За регионален влак няма нужда да се купува предварително.

# 312
  • Мнения: 951
Има автобус, тръгва от спирка на трамвая Вила Костанца (крайната спирка на трамвай Т1) и в Пиза спира на спирка/паркинг Pisa Pietrasantina (вижте го на картата къде е, за да се ориентирате върши ли ви работа). Има и автобус от Флоренция, спирката на Т2 Guidoni, отива на летището в Пиза (не спира другаде). Тези са двата, които знам.

С влак обаче е по-чиста работа. Хващате си го от Санта Мария Новелла във Флоренция и не се занимавате да ходите на ма*ната си в покрайнините. За центъра в Пиза слизате на Пиза Чентрале, а за кулата, дуомото и т.н. е по-близо и удобно да влезете на Пиза Сан Росоре. Няма нужда да купувате билети за влака предварително.

Ако държите на автобус, билети има на сайта на Trainline, но според мене е голяма хамалогия, а и спирките са на някакви никакви места.

# 313
  • Мнения: 2 376
Много благодаря. Влак ще бъде!

# 314
  • Варна
  • Мнения: 4 326
Много благодаря. Влак ще бъде!
[/quote

И двете гари са съвсем удобни , почти на центъра и на пешеходно разстояние , както също и в почти всички италиански градове - Падуа , Верона , Милано , Рим и къде ли не , то така е и в почти цяла Европа де Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт