ЯНУАРЧЕТА-душички втори месец месец минаха почти всички !!!

  • 10 396
  • 272
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 249
...За помощите и пр. - на мен ми казаха, че банката ще ми ги преведе не по-рано от 23.03 /практика #Cussing out/

Защо банката, нали социалните ги превеждат по твоята сметка?! Значи и 200 лева да не ги чакам преди края на месеца, че те като ги преведат на 23-ти, това е петък, моята банка е бърза като заспал охлюв и парите ще ми дойдат не преди 26-ти, та дори 27-ми. Пфу, а аз така им се бях наточила. Харчалъкът се отлага, то ще вземе да ми мине меракът до тогава  Confused

# 31
  • Мнения: 1 317
Уф, тая ваксина ми изтормози детенцето  Sad Милата голям рев рева и сега се умори и заспа  Confused И май доста я боли ръчичката където я боцнаха, дали е нормално - за температура знам, че може да вдигне, ама като я бутна по ръката и врещи още по-силно.


Аз моите 200 лв. ги взех още януари и отдааааааавна ги забравих. Преведоха ми ги по сметката, която си открих в Първа инвестиционна банка - те имат сключен договор със Социалните и с НОИ и ги превеждат веднага.


Гале, нали ти имаше проблем с осигуряването - дали от университета или от работа. Би ли споделила как го разреши, че една приятелка сега се сблъсква с почти същата хамалогия. Тя е в Нов български и само я подмятат насам-натам из разни канцеларии. Благодаря ти предварително  Hug

# 32
  • Русе
  • Мнения: 249
Здравейте и от мен!!!
Един бърз въпрос, че много ни се струпа тия дни - споприте ли с половинките си относно лекарските предписания????? Ще полудея...

До бой стигаме! ******************** Добре, че го няма през седмицата - да съм го убила!  bash
И ние сме така, само че със свекървата... Дара намали яденето рязко и вече две седмици съм пред инфаркт, като дойде време за хранене. Ходих по лекари - добре си е детето! Да, ама не!!! Според свеки и има нещо, ама и да и няма ще и има..... ще я  #2gunfire Трови ми нервите и ме превръща в параноичка!

Ели, каква ваксина ви сложиха? Аз утре ще взема пентаксима и другия месец ще го слагаме!

# 33
  • Мнения: 175
Аз още не съм подала документи за тези прословути 200 лв. Трябва да се върна в Бургас ...
Ние имахме ужасно изпълнение. Малкия в неделя вдигна температура и имаше разстройство - зелено с кървави жилки ... бях се пощурила... Давахме секрети, пускахме изследвания, оказа се ,че не е инфекция а неболестотворна бактерия и понеже е мъничак му се е раздразнил стомаха. Пихме хомеопатични лекарства, ентерол и мезим форте. Абе луднах... Важното е ,че вече се оправя.  Питането ми беше, защото спорихме за чая - аз не исках да му давам, но лекарите препоръчаха да давам чай от лайка за да не се обезводни и това беше спора с  татито

# 34
  • Мнения: 3 405
Гали, от чайчето нищо няма да му стане, има чай на Хип от лайка за бебета над 1 месец.

# 35
  • Мнения: 871
Някой може ли да ми каже къде да прочета за предимствата на умъртвенат ваксина?

# 36
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Някой може ли да ми каже къде да прочета за предимствата на умъртвенат ваксина?


Еми,който е блял на училището - там така подробно ги обесняваха Mr. Green Mr. Green/ не че аз слушах,ама понеже нямам съмнения за мъртвата,та за тва Mr. Green/

# 37
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Самата дума убита е предимството.
Цитирам: Недостатък на живата ваксина е, че понякога ваксиналният вирус може да възвърне своята инфекциозност и да причини парези и парализи при ваксинираните деца и техните контактни. Установено е, че те са по-чести при първата доза ваксина
Убитата ваксина съдържа инактивирани (умъртвени) вируси, които не могат да причинят заболяване. При нея не съществува рискът от парализи, както е при живата. Друго голямо предимство на убитата ваксина е и възможността да бъде включена в състава на комбинирани ваксини. Тя се съхранява много по-лесно от живата, тъй като не е необходимо да е в замръзено състояние

# 38
  • Мнения: 871
Цвета, благодарско Peace

# 39
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Привет на всички.
Мого бързо пишете, една седмица ме няма и две теми заключихте. Искам да ви питам на каква цена е петвалентната ваксина и къде я има, че и ние другата седмица ще се боцкаме.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 810
Взехме Пентаксима, сега отлежава в хладилника.  ooooh!

# 41
  • Мнения: 1 483
Здравейте и от мен!!!
Един бърз въпрос, че много ни се струпа тия дни - споприте ли с половинките си относно лекарските предписания????? Ще полудея...

До бой стигаме! ******************** Добре, че го няма през седмицата - да съм го убила!  bash
Ей ,Ivonska,направи ми впечатление,че си дзвер,ама чак пък такъв newsm78 newsm62

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 23:41 от liletka

# 42
  • София
  • Мнения: 3 099
Ей ,Ivonska,направи ми впечатление,че си дзвер,ама чак пък такъв newsm78 newsm62

Даже по-голем, ма се тая  Mr. Green (за урбанизираните люде, филолозите и всички, които не знаят що е "тая": крия се, прикривам се. Обяснявам се, щото в клюкарника са се сбрали едни претенциозни филоложки...)  Mr. Green

КОЯ ОТ ВАС ЖИВЕЕ В БАНСКО??? БЪРЗО ДА СИ ПРИЗНАВА, ЧЕ ИДВАМЕ!!! Флауърлина, признавай да не посочвам...

# 43
  • Мнения: 1 483
Ей ,Ivonska,направи ми впечатление,че си дзвер,ама чак пък такъв newsm78 newsm62

Даже по-голем, ма се тая  Mr. Green (за урбанизираните люде, филолозите и всички, които не знаят що е "тая": крия се, прикривам се. Обяснявам се, щото в клюкарника са се сбрали едни претенциозни филоложки...)  Mr. Green

Там в клюкарника верно мамата си *******  smile3505,ще изядът с парцалките smile3515

# 44
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ние имахме ужасно изпълнение. Малкия в неделя вдигна температура и имаше разстройство - зелено с кървави жилки ... бях се пощурила... Давахме секрети, пускахме изследвания, оказа се ,че не е инфекция а неболестотворна бактерия и понеже е мъничак му се е раздразнил стомаха. Пихме хомеопатични лекарства, ентерол и мезим форте. Абе луднах... Важното е ,че вече се оправя.  Питането ми беше, защото спорихме за чая - аз не исках да му давам, но лекарите препоръчаха да давам чай от лайка за да не се обезводни и това беше спора с  татито
Преди седмица и ние бяхме така, според педиатърката от нещо, което аз съм яла (ние сме само на кърма). Предписа ми al110 - диетично мляко без лактоза, като добавка към 3 от кърменията. След първия прием кървавите жилки изчезнаха, а до 24 часа всичко се нормализира. Много съм благодарна на педито, че не ни наблъска с разни химии.

Общи условия

Активация на акаунт