Кратки въпроси – бързи отговори (Техника и електроника, компютри, програми) 3

  • 22 440
  • 401
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 11 216
В корпуса на БАН има една такава фирма, продават настолни, лаптопи от всякакъв клас. Имат и сервизно обслужване за тях. Влиза се от към стадион Академика, плувният басейн се пада от ляво, а вие свивате по улицата в дясно и продължавате до първата голяма сграда с лице с няколко стълбички и колони. Вътре все някой ще ви упъти как да стигнете до компютрите, че е малко завъртолено. Има огромен избор. Имаме у дома лаптоп Lenovo висок клас от тях, ползва се основно за гейминг, втора година не е мръднал.
Не се сещам за името на фирмата.
Ето това е сградата, ул. Академик Ростислав Каишев 2, Квант Сервиз били
Скрит текст:

# 331
  • Мнения: 4 320
Ами компютър (един брой) за домашна употреба, но още не съм си изяснила всички параметри и дали да купувам въобще.
Десктоп 7-8 генерация са около €50-€60. Даже може и по-ниско да се намери ако не бързаш. Давам ориентировъчни цени. Лаптопи в добро състояние започни от €80 примерно, наистина добре запазени гонят €100+
Предимно за интернет и филми ще се ползва. 16 гб рам ще ми е достатъчно.
16Г са много за такива дейности

# 332
  • В небето
  • Мнения: 373
Санди Grinning
Ами компютър (един брой) за домашна употреба, но още не съм си изяснила всички параметри и дали да купувам въобще.
Скрит текст:
Общо взето ми трябва да подновя сегашния си, тъй като карам със стар windows 7 Grin и почват да ми се губят актуализации. Ползвам браузър с 4-5 таба и офис пакета, много рядко ми се налага да включа и Тиймс за няколко часа. Общо взето нищо не играя игри, не ползвам тежки/тромави програми, видео-обработващи и тн. - за класическа домашна употреба. Същевременно имам лаптоп, но с настолния (заради по-големия монитор) ми е по-удобно. От тази гл. т. не ми се дават и повечко пари, а като чукнах базовите характеристики: РАМ - минимум 8ГБ, SSD - 512 Gg и минимум 4 ядра, то отиват нещата към 800-1000 лв. (Пласико/Ардес) и вече нагоре за по-мощните конфигурации. AI ми подсказа, че ако не търся нещо за "бизнес" цели и с мощни характеристики, по-добре да огледам за нещо качествено, втора употреба с добри параметри. Та, затова исках да попроуча. За останалите характеристики не съм наясно какво трябва да гледам, кое е добре или поне кое да избягвам. Извинявам се, стана дълго, дано се разбира.
Благодаря предварително, ако някой се включи с предложения, та да се ориентирам към нещо и вече да преценя дали да е ново или старо.


..::V.I.P::.., Versace_Dreamer, погледнете този продавач: https://neiv.net/category/desktop/. Намира се във Варна. Свържете се с продавача по телефона и коментирайте избрания от вас модел. Можете да се уговорите да ви добави рам памет, допълнително SSD или да ви замени основното и пр. Изпраща по куриер (Еконт, Спиди). Плаща се с наложен платеж. Лично аз у дома съм с Lenovo Lenovo ThinkCentre M75q Tiny от него. Когато го купих компютърът беше с 3 години остатъчна международна гаранция.
Поздрави.

# 333
  • Мнения: 6 960
Същевременно имам лаптоп, но с настолния (заради по-големия монитор) ми е по-удобно.
Може да ползваш мониторът с лаптопа. Продават се всякакви кабели. Това е далеч по-евтино от нов десктоп.

# 334
  • В небето
  • Мнения: 373
Същевременно имам лаптоп, но с настолния (заради по-големия монитор) ми е по-удобно.
Може да ползваш мониторът с лаптопа. Продават се всякакви кабели. Това е далеч по-евтино от нов десктоп.
Зависи от нуждите. У дома PC-то е общо и се използва от всеки, който има нужда от компютър. Към него е вързан и принтера, който е без Wi-Fi връзка.
Лично за мене предложеният от Вас вариант не е добро решение - разкачвай, закачвай, отделни клавиатура и мишка.... Отделно, лаптопът ми не е за общо ползване.
Отново подчертавам - въпрос на нужди е.
Поздрави.

# 335
  • Мнения: 6 960
Зависи от нуждите. У дома PC-то е общо и се използва от всеки, който има нужда от компютър. Към него е вързан и принтера, който е без Wi-Fi връзка.
Лично за мене предложеният от Вас вариант не е добро решение - разкачвай, закачвай, отделни клавиатура и мишка.... Отделно, лаптопът ми не е за общо ползване.
Отново подчертавам - въпрос на нужди е.
Поздрави.
Добре, но аз НЕ отговарям на теб.
В случая пише, че ползва десктоп, заради големият монитор без да е уточнено друга причина. Вече, ако се ползва лаптопът от друг, е друго.

Продават се безжични клавиатури и мишки. Ползвам такива и не виждам смисъл от кабели.

# 336
  • Мнения: 9 321
Безжичните периферии имат нужда от usb вход, все пак- как успявате да закачите всичко?
Аз имам нужда от поне 4, а на лаптопите са по 2, ако имаме късмет.

# 337
  • Мнения: 1 374
за повече периферни устройства евтин usb hub. продават се навсякъде - даже и в тему

# 338
  • Мнения: 3 902
Безжичните периферии имат нужда от usb вход, все пак- как успявате да закачите всичко?
Ъъъъ, изпускаш частта с безжични. Работят по Bluetooth, всички съвременни лаптопи имат Bluetooth.

Отделно с един USB хъб или docking station може всичко жично, включително монитора, да се върже заедно и към лаптопа да отива само 1 кабел.
При повечето нови монитори, където има usb-c вход може да се прекарат мишката и клавиатурата през монитора и да вързваш лаптопа само с монитора.
Та "откачай-закачай" е само 1 кабел.

# 339
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 906
Стационарния компютър е по-удобен при всички случай Simple Smile Имам мощен лаптоп но сядам на стационарния Simple Smile

# 340
  • Мнения: 9 321
Безжичните периферии имат нужда от usb вход, все пак- как успявате да закачите всичко?
Ъъъъ, изпускаш частта с безжични. Работят по Bluetooth, всички съвременни лаптопи имат Bluetooth.

Отделно с един USB хъб или docking station може всичко жично, включително монитора, да се върже заедно и към лаптопа да отива само 1 кабел.
При повечето нови монитори, където има usb-c вход може да се прекарат мишката и клавиатурата през монитора и да вързваш лаптопа само с монитора.
Та "откачай-закачай" е само 1 кабел.
Нищо не изпускам, обаче периферии накачулени на USB хъб, бая забавят отговорът си.
Аз работя с големи таблици, в мрежа, споделено, не мога да чакам обновяване и забавяне от хъб.
Предпочитам hdmi  за монитора.

# 341
  • Мнения: 3 902
Или си ползвала някакъв неработещ китайски USB hub, или грам нямаш идея за какво говориш.

# 342
  • Мнения: 9 321
Оо, аз от техника разбирам много малко, но знам с какво предпочитам да работя.
Кажи кой е работещия , не-китайски USB hub, та да го пробвам.

# 343
  • Мнения: 6 993
За какво ти е хъб за безжични устройства?

# 344
  • Мнения: 9 321
Ами, нали казах горе- защото са необходими usb портове, където включвам безжичната връзка?
Bluetooth  периферия нямам, и щом тази работи,  няма скоро да купя.

Общи условия

Активация на акаунт