На опашка СЕПТЕМВРИЙКАТА не чака - вижда се вече тумбака!

  • 11 808
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 60
здравейте мамички:) виждам , че пролетното настроение вече владее всички, а инещо много морско от рано го раздавате:) радвам се,че вече е топличо и на всички им е толкова хубаво и весело:)
искам да ви поздавя момичета - голямо готвене готвите?! исма и аз така!:) само че на мен още ми е гадно от повечето миризми, а мисълта за месо направо ме стресира:)Simple SmileSimple Smileмного лошо:) искам да питам нещо -имате ли киселини и още нещо вечер корема ми се надува като балон? аз имам киселини още от преди да разбера, че съм бременна, т.е. 1 месец, а до тогава много рядко ми се случваш. обаче сега -просто е някакъв ужас-като дракон съм:)
а искам да кажа на бебе-то много хубав и бременски корем имаш:)
ами това е за сега искам да пожелая на работещите лека раб.седмица а на нас мързелуващите - каквото си пожелаете налисега е почиването:)

# 61
  • Мнения: 434
Привет мами..
Да се разпиша и аз, че толкова отдавна все нямам време един ред да напиша..
С мъжо събота обикаляхме магазините и накупихме много неща за сватбата.. че чак успях и роклята да си поръчам..
Толкова нямам време за нищо с тая работа и тая организация ама кво да се прави..
Утре съм при леля доктор да ме види.. а кой знае.. може и аз да разбера какво ще бъде бебо.. имам усещане за момиче, но ще видим.. да не се настройвам.. Rolling Eyes
За моренце мисля да пропусна.. Аз съм си голямо шубе..
А за зеленинките за хапване дето си говорите на мен много ми се яде спаначена супа.. ама баба нещо е сърдита днес и няма кой да ми я сготви.. някой има ли рецепта?

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Добрютро момичета!

Феми за кекса няма значение с какво и колко бъркаш( аз съм с обикновен миксер с две бъркалки) ... ако слагаш отделно белтъците от жълтъците, тогава белтъците, разбити на сняг се добавят най-накрая, последни и постепенно и бъркаш тестото на ръка и в една посока, без да бързаш, за да не спаднат белтъците, който правят по- пухкав кекса.
Въпроса е в печенето според мен. Значи в загрята на 180 С фурна, на средната степен на фурната слагаш кекса и никакво отваряне до момента, когато вече се предполага, че е готов и го проверяваш с клечка....общо взето не по малко от 40 мин. е печенето.

Трекс в моята спаначена супа няма никаква философия - запържвам/ задушавам  лук, добавям ориз и спанака, наливам вода, посолявам и варя до готовност на ориза. Застройвам с жълтък и кис. мляко. Любима супа у нас и особенно на мъжо, който е върл месар. Grinning

Хубав ден ви желая! Grinning

# 63
  • Мнения: 434
Морена, какви подправки слагаш.. и спанака задушава ли се с лука или направо се слага суров да се вари с ориза..? Мойта баба я прави с фиде супата.. вместо с ориз.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Няма никакви подправки. Simple Smile 
За спанака аз сега ползвам замразен, та не го задушвам, при задушения лук добавям спанака и наливам вода. А пресен спанак първо го бланширам за 3-5 мин. в подсолена вода и после го слагам в каквото там готвя.

# 65
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
аз да се отчета че после кой знае на къде ще ме отвее вятъра Hug
хай мамита Mr. Green Hug

абе БЕБЕ аз на твоя нисък кекс му викам  тутманик.И го правя по рецепта с равни пропорции и става суперррр.сега нямам време обаче ще ти напиша рецептата тез дни...
след малко ми иде един брамбъзък нагости и ще му се радвам..мамита приятен ден,на работещите-да се пазите и лека работна седмица
целуфффффф от мИнЯ

# 66
  • Мнения: 368
Леле, мамчета! Мнооого писане бре хора! От поне час чета.
Първо, Анири, супер е темичката, а и как ще ти се сърдя, че си попроменила? То аз се канех даже да ти пиша да сложиш едно Септември в заглавието, ама в петък бегах от работа и забравих  Mr. Green

Добре дошли на новите мами   bouquet и лееека бременност.

Да ви се похваля - днеска бях на лекар и всичко ми е наред. Правиха ми онова нухална транслуценция и всичко е ОК. Док каза, че нямам абсолютно никакви поводи за притеснение. Даже ми показа една пишка на бебока!!!  newsm44 newsm44 newsm44 Ма, вика на следващия преглед ще ти потвърдя със сигурност. Даде ми и снимка - бебо се разкрачил яко и показва какво си има по средата. Ама толкова видимо, че даже аз дето се оплаквам, че нищо не виждам, си го видях  newsm47. Татито е на седмото небе!!! Само кръвното ми е малко ниско.

А в петък ходих на пазар и освен туниката си взех и един супер свеж ярко жълт панталон за бременни.

За  моренцето - ние ще ходим някъде към 20 юни и там ще празнуваме рождения ми ден, без море няма да се размина и тази година! Аз не мога да дишам без да съм видяла моренцето.

Аз в спаначената супа слагам фиде (накрая като е готов спанакът). Зависи кой как обича.

Ами това е от мен за днес. Целувки на всички.


# 67
  • София
  • Мнения: 6 258
И на мен ми е нисък хемоглобинът, та доки ми изписа желязо (щото първият път след раждането ми преливаха кръв, та сега каза, че по-отрано ще вземем мерки). Ама ми се гади от хапчетата. Sick Гледам да хапвам месце, ама добре, че ми припомнихте за зелените супички - и аз много ги обичам, ще взема да сготвя, нищо, че мъжо не ги долюбва особено. За спанакът - много вкусно става на гъста манджичка с мръвка.  chef

# 68
  • София
  • Мнения: 6 258
Мишока, честито ти мъжле в тумбака! Grinning

Онзи ден си снимах и аз корема, но забравих апарата в къщи.

# 69
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета!
Надявам се че всички сте добре! Искам само да ви кажа да не разчитате на спанака за да си доставяте желязо. Има желязо, но то не е уусвояемо от организма. Ама иначе в него други полезни неща трябва да има. И аз много обичам зеленийки.

# 70
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
аз пак съм тук Mr. Green hahaha hahaha

ето еоще едно инетересно сайтче-мисля че си заслужава.Аз отдавна го знам -но го бях забравила-а сега се рових в октомврийките и там са го набарали.та ме подсетиха Joy Mr. Green Mr. Green

Абе Бебе ти кво си пъчиш тумбака а???????  hahaha hahaha hahahaМного е добър между другото-идеален е Peace Peace А моя е двоено по-голям от твоя Blush Blush BlushОбае ми се счупи фотото и няма как да си го снимам Shockedмнооо ма е яд за което.....ай аз пак изчезвам

# 71
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
аууууууу мнооо съм хамава ей Rolling Eyes
давам ви сайт а пък забравих да го публикувам ooooh! ooooh! хич ма няма

http://www.i-am-pregnant.com/pregnancy/calendar/

# 72
  • София
  • Мнения: 1 433
Здравейте мами септемврийки. Нека и аз да се запиша във вашите редици. Терминът ми е на 18.09. , аз съм на 31г. и живея в Люлин-2. Това е втората ми бременност. Миналата година се класирах при майките августинки, тъй като не можах да "устискам".Бебка се роди на 29.08.06г. Тази година ми беше много лошо през януари, гадеше ми се и ми се повръщаше и си мислех че съм пипнала грип. Да , ама не. Тъй като ми закъсняваше реших да си направя тест. Ама си мислех ей така за всеки случай. Нали в началото след раждане цикълът не е много редовен. Като видях двете чертички щях да припадна - бебка беше само на 4м., бяхме я чакали 3г. и що лекарства и хормони изпих. Уж не можех да забременявам без хормонална стимулация. Така че сега през септември моята дундичка ще става "кака ". То една кака, ама айде. Аз съм зодия телец и през май ставам на32г. Предишния път родих в Шейново.До скоро мили мамчета, че каката се събуди и е зверски гладна.

# 73
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Галя2007, приветствам те в нашите редици!!! Някой тук беше споменал в някои от първите теми, че ние, 30-ина годишните, прихващаме от въздуха... Понякога лекарите грешат и ти си доказателство за това... Всъщност, добре, че грешат понякога (в такива случаи)! Казват, че с такава малка разлика по-лесно се раждали и отглеждали децата!

Бенич, не се спотайвай, а пиши как си!

# 74
Ииии Ани ми пъча го нали по голям да изглежда preggo Laughing...
Аз ся бях на доктор, ама нали за 1 път при него и не му нацелих работното време а се бях настроила да гледкам беболино newsm30...
И кво ша праим викам на мъжо ми карай ме в нас не ща да се разхождам, ама мернах един магазин и си викам '' Я... няма да се размине то така ''  ... и пратих мъжо да ми вземе дюнери ( ся точно опатках втория )  eat и аз влезнах да си харесам нещо. Гледам аз една блузка такава с висока талия, ама там под бюста дънково и с връзчици... туника такава широкичка надоло и се кефя ли кефя... Викам си '' Къв удар направих - ще ми е широчко на тумбака '' и без да меря ( щото и мъжо дойде ) ... айде взех я newsm71. И то хубаво, ама сега в нас я да я сложа и ААААА.... пусти гърди не щат да влезнат bombs. Отпускам аз връзките, да ама то лентата отдолу дънкова и грам не се разтяга smile3515... Обаче аз нали съм инат и като казах глът... и се натъпках с 300 зора вътре, та ако успея да се промуша откъм  bombs екстра ми стои блузката moresmile.
Моя мъжо ся ми е поръчал да му готвя за вечеря та ще бягам. Ще се включа по късничко, че вече хич не мога без да си ви почета какви сте ги сътворили Hug.. Гушам ви мамита.. и аз май казах и преди, ама нека пак... добре дошла сред нас Галка smile3525...

Общи условия

Активация на акаунт