Отговори
# 210
  • Мнения: 8 093
Чл. 144. От СК

 Родителите дължат издръжка на пълнолетните си деца, ако учат редовно в средни и висши учебни заведения, за предвидения срок на обучение, до навършване на двадесетгодишна възраст при обучение в средно и на двадесет и пет годишна възраст при обучение във висше учебно заведение, и не могат да се издържат от доходите си или от използване на имуществото си и родителите могат да я дават без особени затруднения.

# 211
  • Мнения: 1 754
Работещ човек свършва работа в 17 или даже преди това, за да не пътуват големите му деца в метрото...

# 212
  • Мнения: 1 038
Дължат издръжка до 26-годишна възраст, ако детето учи, така е по закон, но не всички родители са отговорни, а и много са си чисто болни. Преобладаващата част от хората не са добри родители и няма нашето, тяхното… все едно за кое поколение говорим. Повечето хора не могат да преодолеят егоизма си и тъкмо затова повечето връзки и семейства реално са неудовлетворяващи, да не използвам кошмарни. Нямам нищо от моите родители, в какъвто и аспект да го погледнем. Дори образованието ми не успяха да платят. Всичко съм постигнала сама, разбира се такива родители няма как да бъдат и добри баби и дядовци впоследствие, те самите имат непрекъснато нужда от каква ли не помощ, защото такива хора са много слаби психически. Не всички сме били подсигурени с хубави спомени, имущества, помощ в отглеждането на малкото ни дете. Някои сме започнали от нулата, което може да означава неравен старт, но съвсем не означава обреченост и това е видимо по начина на живот и приоритетите на всяко семейство. Човек може да постигне много повече от тези с подкрепа откъде ли не, стига да иска.

# 213
  • Далечният изток
  • Мнения: 19 542
Ама четете разпоредбата и след последната запетая де!
Длъжни са, ако...... Не така безусловно, защото законът казва.

Ал, ако спреш да си представяш феминистките като лесбийки, някакви същества подобни на богомолки или канибали, може би по-добре ще ти се изчистят възгледите. В момента са доста изкривени и всъщност говориш за друго, а го наричаш феминизъм.

# 214
  • София
  • Мнения: 15 871
Не знам, ако не бяха феминистките, някои мъже с какво щяха да си оправдават неуспехите.

# 215
  • София
  • Мнения: 15 165


Убеден съм, че феминстките са най-прогресивната и най-развита част от човечеството, която вече е колонизирала и други планети. Съдя по това, че разсъждавате така, все едно сте паднали от Марс. Wink
Т.е. с този сарказъм показваш, че смяташ, че жените не бива да имат право да работят, да гласуват, да имат собственост и прочее? Ще ти кажа, че вие, крайните мюсюлмани, също сте доста прогресивни. Дано да са ви и достатъчно големи заплатите, за да издържате тези безправни жени.

# 216
  • Мнения: 17 883
Моля ви се, спрете да храните троловете. Да си свинят вкъщи, имат си жени да им чистят.

# 217
  • София
  • Мнения: 15 165
Моля ви се, спрете да храните троловете. Да си свинят вкъщи, имат си жени да им чистят.
Имат ли? Не вярвам.

# 218
  • Далечният изток
  • Мнения: 19 542
Ал, ако спреш да си представяш феминистките като лесбийки, някакви същества подобни на богомолки или канибали, може би по-добре ще ти се изчистят възгледите. В момента са доста изкривени и всъщност говориш за друго, а го наричаш феминизъм.

Как да го кажа по-меко.
Нямам намерение да търся смисъл в идеологията на жени, чиито изявления в общи линии звучат като "нямам нужда от мъж, но търся".
Точно това имах предвид.
От къде реши, че феминистките не искат да имат мъже?
Пак ти казвам, сбъркани са ти възгледите по темата.
Виждаш някакви крайности, някакви мъжкарани с набол мустак и с къртач в ръце... И наричаш това идеология...
Айде по-сериозно моля ти се!

Ако на теб ти допада идеята за трад съпругата, просто търсиш такава, има милиони жени предполагам, които живеят с идеята да си стоят вкъщи, да си готвят, шетат, да си гледат дечицата и мъжът им да ги издържа. Винаги ще има такива, спокойно!

# 219
  • Мнения: 2 876
Наистина има много такива жени, пълно е с тях, аз се сещам на прима виста за 4. Млади, красиви момичета, имаха някакъв срок до 23-24-годишна възраст да имат бебе, да си стоят вкъщи, да домакинстват и да не работят. Получиха им се нещата. Ама не веднага, докато намерят правилния мъж.
Защото има едни такива мъже, на които, ако жена им каже "искам да съм домакиня, мечтата ми е да си гледам дома и децата и да не работя, а съпругът да ни издържа" ще я отхвърлят на момента. След това ще отидат при друга, която има професия, добри доходи и си ги харчи и ще искат да зареже всичко и да си стои вкъщи в името на семейството като добра съпруга.
Битува едно мнение, че жените все искат да променят мъжа, но мъжете много обичат да карат жените да правят неща, които не искат. Хванат се с парти енимъл и мрънкат, че все й се излиза петък вечер, хванат се с жена, която работи по 10 часа и я питат защо не готви по три пъти на ден домашни гозби.

# 220
  • София
  • Мнения: 15 871
Тези жени, които искат да си стоят вкъщи и да бъдат домакини, също имат изисквания към мъжете. Даже доста сериозни, защото да си домакиня излиза скъпо. Ако приемем приказките, че традиционно насочените жени са много търсени, но не толкова разпространени, значи тези жени имат изключително много опции и могат да си позволят да имат сериозни претенции. А разбирането на определени мъже за домакиня се приближава повече до робиня, та имането не претенции е несъвместимо с тяхната утопия. Но реалността ги приземява бързо. Младичка, хубава, сочна, желаеща ролята на майка и създателка на чистота и уют, не само е изключително рядка комбинация, а не би обърнала внимание на точещите лиги и развиващи философии чичковци, които цял ден борят виртуални феминистки.

# 221
  • Мнения: 7 690
Вижте, никой няма против този феминизъм,за който говорите, но не знам защо продължавате да се правите на ударени какво се има предвид под съвременният такъв. Щото изказвания от рода на как момчета трябва да бъдат абортирани и много други подобни, толерирането на всякакви мигранти и то такива, дето идват от места където жените стоят с малко по високо от добитъка и съответно си носят порядките и разбиранията,все неща идващи от видни феминистки и организации.
Иначе при нас както беше споменато по назад, благодарение на социализма, едни от малкото наистина добри неща от този строй, жените работят и имат равни права с мъжете много преди тези на запад. И това е хубаво, както казах.

# 222
  • Мнения: 5 060
Ти сериозно ли? Това написаното няма нищо общо с феминизма, явно дефинициите ги нямаш за нищо.

Последна редакция: ср, 26 фев 2025, 12:46 от alex_jp

# 223
  • Мнения: 7 690
Аха, явно и онези ги нямат за нищо, щото се определят като феминистки

# 224
  • Мнения: 3 439
Къде четеш за абортиране на мъжки деца? За пръв път чувам подобно нещо. Даже на прекалено много места е обратното и все още се цени мъжката рожба повече от женската.
Този феминизъм, който посочваш е екстремиски и се проповядва от много малка част от жените като цяло. Жените все още искат семейство, добър мъж и дете/деца. За съжаление повечето мъже влагат минимум усилия в брака и по отношение на домакинство, гледане на деца, че дори и по финансови въпроси. Големия проблем на мъжете, е че този минимум, който предлагат, не е желан от жените. Защо една млада жена да се превръща в своята социалистическа майка, която е ходила на работа наравно с мъжа и се е грижила за цялата къща/децата, и включително е обгрижвала и мъжа като н-то дете? Това е, което мъжете търсят, но понеже жените не го искат, първите ги обявяват за кръвожадни и ужасни феминистки, които не стават за нищо друго, освен да разрушат обществото.

Общи условия

Активация на акаунт