Търпението се изчерпва вече, през АПРИЛ да гушна малкото човече!

  • 14 434
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41
Честит рожден ден на рожденичките   bouquet  Да сте живи и здрави, леко раждане и скоро да гушкате най-сладките бебчета breastfeeding
Честит рожденик на Гигилче  bdbaloni
Честито бебче на мама Анишка  baby да ти е живо и здраво и много да ви радва
А сега да се консултирам с по-компетентните - днес бях при доки и той ми пусна изследвания от които вече имам резултати, но ще ходя чак другата седмица пак при него да ги изкоментира, че имам и други резулатита за получаване още, така че да питам вас дали има място за притеснение. Ето и резултатите:
 Хемоглобин 99.5               g/l М (140 - 180); Ж (120- 160)
 Еритроцити 3.68              T/l М (4.50 -6.00); Ж (4.20 - 5.40)
 Левкоцити 11.8                 G/l 4.0 - 10.0
 Хематокрит 0.305               l/l М (0.40 - 0.54); Ж(0.36 - 0.47)
  СУЕ 37                                 mm/h М (0 - 10); Ж (0 - 12)

Като гледам референтните граници май не са ми много цветущи резултатите - за хемоглобина си знаех, че ми е нисък, но паднал още, беше 105.
Благодаря предварително

# 61
  • Мнения: 268
Имам питанка за бейбифоните:
Купихте ли и какъв? Изпробвахте ли го? Ние се чудим дали да вземем Philips, или Tommy newsm78 - тях ни препоръчаха. По принцип у нас не би трябвало да има проблеми със сигнала, понеже апартаментът е тухлен, а не панелен. Но съм чувала, че някои бейбифони са много ненадеждни - ловяли честотите на такситата например  Crazy

# 62
  • Мнения: 43
Здравейте bye!

 baloniЧестит празник на рожденичките baloni!

Честита бебешорка на мама Анишка-много радости от сега нататък и много да се обичат newsm76!

# 63
  • Мнения: 43
И да ви питам-откъде си купувате течния прах Сано и цената по-различна ли е от другия?

# 64
  • Мнения: 135
Здравейте,

ЧРД НА ВСИЧКИ РОЖДЕННИЦИ, БЪДЕТЕ ЖИВИ, ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ  bouquet[/color

ЧЕСТИТО И НА ВСИЧКИ МАМИ, ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЧВАТ БЪРЗО, и бебета да са им живи и здрави и много да ги радват  bouquet


За хемоглобина,
въпреки че го пих близо 4 месеца и заедно с него Пре Натал , си стоеше нисък, единствено с Б комплекс успях да го вдигна малко.

За обиколниците, продават ги без чаршафи в Хиполенд и са на фирма Бретони.

Лека нощ

# 65
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добър вечер!
Да честитя на празнуващите рождени дни,както и на Анишка за появата на нейната дъщеричка!Да й е жива и здрава!  bouquet
Течният прах на Сано,струва около 16 лв.т.е. 2 пъти по-скъп,но ми се струва и по-икономичен.
За омекотителя,аз купих на Чико.Невероятен е.Щом и мъжа ми възкликна като го помириса..........не е толкова силен като другите:)
Варненски,надявам се да се видим в четвъртък на лекцията.За някои може и да е за последно:)))
В тази връзка.....днес ходих при доктора,който ще ме изражда.Оказа се,че съм с кръвно 150/100.Док се поуплаши доста.Препоръча ми още 1 седмица да изчакаме и другият вторник да  отида отново на преглед и тогава,може би ще реши кога да ме вземе в болница и да предизвика раждането на бебето.Та може и аз да се отчета с бебе другата седмица:)Каза ни,че бебо тежи 3200-3400,което си е супер.Тъкмо да наддадем още мъъъъъъничко Wink
Това е от нас:)
Лека нощ
Дано успеете да спите като в кош  bouquet

# 66
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
emi_ka не са ти чак толкова зле изследванията само хем. и еритоцитите са ти по-ниски малко може доктора ти да ти препоръча желязо и фолиева киселина да пиеш.
Имаш повишени Левкоцити и СУЕ , но само ще те успокоя че обикновено при бременност в организма има не едни показател който говори за възпалителна реакция, а такава въобще няма ...просто такива са показателите на всички ни ..Дори май преди Денисимо имаше  доста подобни ..
Хематокрита показва съотношението между обема на червените кръвни клетки- еритроцитите спрямо обема на цялата кръв...и като е по-ниска стойността на Ерит и затова и той пада.
Само не шашкай доктора ти ще ти изпише предполагам витамини, хрупкай зелена салата или ако има вече в БГ коприва..важното е ти да се чувстваш добре , да не ти се вия сват и да не ти прилошава..
Сега всички ще имаме рутинни изследвания да се види как сме пред раждането..
Успех и само споко никоя няма перфектните нормални стойности.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Днес сутринта забравих да пиша, че качих снимките от вчерашната пловдивска среща.
А току що качих снимки и на последните ми покупки.
Бенита, и мен това с чантата ме вълнува напоследък. Аз мисля да я взимам, защото най-малко вътре ще ми е gsm-а, а във всички списъци пише да не го забравяме. Нямам и идея къде ще я държа, пък и като си представя комичната сцена - по нощница и джапанки и чанта на рамото - hahaha  hahaha  hahaha

# 68
  bouquetЧестито на мама Анишка! Много щастие и радост с малката Виктория! bouquet
 baloni baloni baloni

# 69
  • София
  • Мнения: 9 141
Уф голяма съм патка. Тя днес Анишка ми звъня, ама аз докато си видя телефона и спря и си мислех, че ще питам по ICQ за какво звънка. И чак сега влизам и виждам за какво става въпрос  ooooh!
Много се развълнувах. Честито бебче   bouquet . Да ги слуша. Да им е жива и здрава и Анишка да се възстанови бързо.
На мен следобяд ми стана много зле  Sick- и аз не знам от какво- повръщаше ми се, ходеше ми се до тоалетна, контракции, болки и едно лошо.... Притесних се да не съм лепнала някой вирус. Аз един ден да отида на лекцията и то.... Сега май малко се поусвестих. Дано не се разболея, че още не сме нагласили изобщо стаята и без друго нямам особено много енергия, а като гледам този бебепорой.....  Crazy май трябва да се позабързам с приготовленията.
Момичета не слагайте моля ви тези торти в такива количества  smile3518, щото после само се чудя какво да правя като ми се дояде.... и къде да ги търся.
А за тапата- аз имам такова течение от поне месец- гъсто, слузесто, сополиво и т.н. (  Blush ) при положение, че изследванията ми излязоха съвсем чисти, че не знам как ги виждате тези тапи  Thinking

# 70
  • София
  • Мнения: 529
Момичета, много сте мили! Благодаря за пожеланията!!!
Днес цял ден валят и по телефона и са все на една бебешка тема...   bouquet
Чак да му се доражда на човек! hahaha
Извинявам се зза тортата на картинка...

На Анишка и таткото - ЧЕСТИТО за малката Виктория!!!
Скоро да се гушнат и да се гледкат в къщи!!!


Леле, Дейзи... като чета за кака Габи... страх ме хваща! Аз сериозно се замислям да заключвам бебето в другата стая (или с райбер нависоко май ще е по-безопасно).
Като гледам Ида сега какво прави с куклите-бебета.... то не им завира солети и пръсти в устата, не ги влачи за 1 крак по пода, не им чопли очите... #Crazy Даже на снимка на спящо бебе в списание започва да кряка, за да го събуди... #Crazy

Аз последно се оборудвах с 2 сутиена от ТСМ за по 7лв - спортен модел са, без банел, памучни, разтегателни и супер удобни! Тези за кърмене ги ползвах с Ида, но понеже в началото цедях след всеко кърмене (сигурно чавка ми е била изпила акъла newsm78) пак трябваше да ги свалям изцяло и се загуби смисъла от тях.

Анатомично погледнато - тапата ще падне, когато започне да се получава разкритие. т.е. падането е предвестник, но няма закон колко време след това ще се роди. Има жени, които са с по 2-3 см разкритие от доста по-рано.


# 71
  • Мнения: 60
Честито на Анишка! Само хубави емоции с малката принцеса Виктория!   bouquet
На МАМА бързо възстановяване!

Продължавам с нощните дежурства! Simple Smile Мислих си, че след вчерашната безсънна нощ и ден изпълнен с мнооого емоции тази нощ ще спя спокойно, но уви!

Вчера бяха при док. Гледахме бебо и док каза - лелеее колко е ниско главата, изчакай  поне до сряда - тогава съм нощна! Така че при мен нещата може да се развият всеки момент. Плацентата не е узряла все още, а и шийката ми е твърда и док иска да задържим бебо, колкото се може по-дълго, разкритието ми е 2-3см, та затова ще пия магнезий 3 пъти по 2 на ден! Също и трябва да ходя през ден на запис. Не измери колко тежи бебето, но пък главата му отговаря на 39-та седмица, как ще се ражда с тези размери... не знам  Rolling Eyes

Да ви се похваля най-после съм горд собственик на болничен!!!  Laughing Взех си и обменната карта, както и направление за хоспитализация. Тази сутрин трябва да отида за последните изследвани - кръв и урина и съм готова за раждането, откъм документация!
brambar ти при коя акушерка си на ЖК в Майчин дом? Като отидеш следващия път ще ти издадът всички документи и ако нямаш скорошни изследвания - кръв и урина ще трябва да си направиш, за да ги попълнят в обменната карта.

Ще пробвам да поспя малко, че нали съм рано-рано на изследвания.

# 72
  • Мнения: 11 036
Добро утро, априлчета   bouquet

За бебефоните - казаха ми, че колкото по-скъп е, толкова е по-чувствителен и си заслужава парите. От Philips и Tommy бих избрала Philips.

zazu1, щом изследванията ти са чисти и нямаш парене, сърбеж, миризми и т.н., значи става въпрос за най-обикновенно бяло течение, което е нормално да го има през бременността. Peace

С напредването на 9-тия месец и смъкването на корема, се чудя да се движа ли повече или да се кротна малко. Казват, че сега се препоръчва много движение, обаче ме е страх да не предизвикам нещо по-рано, отколкото му е времето Embarassed Embarassed Не че досега само съм лежала и седяла, но все пак newsm78

Като слушам прогнозите за времето и гледам през прозореца, чуден ураган ще ни завихри. Тук цяла нощ духа силен вятър, гърмя, трещя ... днес май няма да има разходка ooooh!

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добро утро и от нас Simple Smile
Успяхте да ми оправите настроението от сутринта Simple Smile
Първо Филка с дамската чанта с нощницаи джапанки, а после и номерата на бъдещата кака Ида Joy МНого весело Simple Smile
Филка, сега като се замисля... за чантата... дали да не си намеря връзки и да си закача телефона на врата, а също искам и апарата, защото искам да си снимам бебчето веднага като ми го покажат. Та ще се накича като коледна елха Simple Smile
А сега докато пиша глупости се сетих, че имам и от малките спортни чантички - които са колкото джоб и половона за през рамо... май ще е по-добре с нещо такова Simple Smile
Макар в Селена да няма кой знае какви разстояния за преодоляване Simple Smile

и мерси за инфото за ампулите  Hug
нали за тези става въпрос
http://family-bg.com/prX_985.htm?osCsid=a32cd60caa9404653a60b846197ddaf5

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 09:18 от benitta

# 74
  • Мнения: 228
Добро утро!

За бебефоните: ние си взехме на Филипс.
Днес, като се събудих, забелязах, че коремът ми се е смъкнал не с един, а с два юмрука надолу  Rolling Eyes Като раждала жена доста се притесних, защото предния път това ми се случи седмицата преди да родя, а сега имам още 1 седмица, докато вляза в 9-тия месец!!!!! Май мамите с втора бременност ще изпреварим доста термините си, като гледам как се е заредило  newsm78
Това е, оплаках Ви се...сега мога да работя по - спокойно.
За утре: в 9.15 ч пред ФК!

Общи условия

Активация на акаунт