"ДЕКЕМВРИйски мами и деца радват се на пролетта"

  • 13 076
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 831
Иве, нямали кой да ти услужи с малко кърма да капнеш в оченцето? и аз съм чувала, че помага

# 46
  • Мнения: 302
Nikki_Ivanova -  това за количката не го разбрах, абе целия абзац за мен нещо ми бяга по тъча... аз се оплаквам от количката ми, а ти от къде си я видяла  newsm78 и кой е твоя край? направо ме метна на черешата  Joy И... нацункай този мушмурок че ще го схрускам Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 483
Nikki_Ivanova -  това за количката не го разбрах, абе целия абзац за мен нещо ми бяга по тъча... аз се оплаквам от количката ми, а ти от къде си я видяла  newsm78 и кой е твоя край? направо ме метна на черешата  Joy И... нацункай този мушмурок че ще го схрускам Simple Smile
Тя за новата кола говореше newsm53

# 48
  • Мнения: 302
Ха добро утро на всички...
Верно бееее че за новата ми придобивка , ама и аз съм една отнесена  ooooh! , ма с тва дете просто няма как иначе... само реве и не знам какво става вече Sad
Хайде пийнете по кафенце, аз вече изпих мойто Simple Smile

# 49
E добро утро и от нас,

Да чершя и аз с едно кафенце, аз сега ния моето че бебка е станала от 7 и неиска да заспи и това си е


SilverStar вчера се разхождахме под дъжда Simple SmileSimple SmileSimple Smile, из софийските улици, аз мойто джудже не мога да го вкарам в CCS защото всички ще разберат че сме там, не си пада по магазини и пазаруване  newsm03. Иска майка и да трамбова напред назад  newsm68, но навън да е!!!!

# 50
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Добро утро и от мен,благодаря за кафето ще си го изпия с вас.

# 51
  • Мнения: 1 313
Здравейте мацки! Hug
Ние вчера също не се стърпяхме и към пет часа се показа някакво слънце smile3531и ние хукнахме навън GrinningНо се оказа един кучешки студ cold а аз гъзарка съм се направила с едно тънко сакенце Mr. GreenНа бебка и беше добре та си поспа един час ама аз и татито умряхме от студ ooooh!
 ADENA, бързо да минава Hug
На всички болнички бързо да се оправяте. Дано Praynig
ЧЕСТИТО НА НАВЪРШВАЩИТЕ ДНЕС 4-РИ МЕСЕЦА! baloni
ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ГОЛЕМИТЕ МАЛКИ МЪЖЕ!

бебе Антон на мама VELLA,
и бебе Димитър на мама miomy

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 09:45 от esy

# 52
  • София
  • Мнения: 1 424

Как да и капна кърма като не кърмя (т.е. нямам такава) Cry Нещо друго ще трябва да може да се направи за кръвоизливчето.
ива бебе, кръвоизлив4ето минава само Peace кърмата е за външно възпаление. ще мине - не се тревожи.
ние сме си болни Ill. и мен ме боли даже гърло.  ужас
приятен ден на всички

# 53
Здравейте дами.Как сте? Слушкат ли маницити?   

# 54
  • София
  • Мнения: 888
Такааа добро утро и от мен,
мн ми е мъчно за болните бебоци, мн бързо да оздравяват и да не боледуват повече.
Ще пиша малко по въпроси от старата тема:
За майчинството мами в още по- стара тема бях постанала следното
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155471.msg3054299#msg3054299
По отношение на отпуска за гледане на дете и осигуряване на детегледачка, това става след изтичане на 9 месеца от раждането на детето (315 дни) и може да е медицинско лице или роднина, но задължително на трудов договор, за да получава 180лв и пълни осигуровки от държавния бюджет. Става с молба към социалните, не съм проучила дали има образец- рано ни е още, да порастнат дечицата.
За ясли и аз се интересувам от ранно подаване на молба, но чух (непотвърдена инфо), че се подава молба в годината на записване на детето, т.е ако искаме догодина детето да е на ясли, може най- рано януари да се подаде молба, а кога ще има място не се знае.....
Честито на всички месечинки и на всички мами с нови ник-ове, а албума с бебоците е страхотен, дано скоро имам възможност да кача снимки и на Евката.
Снощи заведохме кюфтето на рожден ден ама орева блока горкото, добре че заспа и пихме по половин чашка вино и се събуди- пак рев и айде на тахито (където се смя с глас) и в къщи. Явно не и се отрази добре смяната на обстановката.
Май и аз се чудя за лятна количка, някоя с легнало положение и до 5кг, че моя танк (Маг Ингланд) не е мн удобен.
А сега въпрос към мамите, които хранят с шишета и биберони на Авент- Кой номер ползвате, ние сме още на 1-ца, а как да разбера от кога да ползвам двойката?
Днес ще пробваме да заведем Евката на изложбата на Да Винчи (не че съм чак толкоз запалена по изкуствата, ама за разнообразие, че аман от Мол-овете, само харчим като обезумели там) Hug Та стискайте палци да не оревем изкуството на Лео Wink

# 55
  • Мнения: 4 970
Здравейте и от мен! Моята бебка тази нощ папка в 3 и после се събуди в 6.30, папка към 7 и спа до 10 и нещо.  Но.....като имаш и още едно отроче и няма сън за мен Sad  Баткото и той в 6.30 ме събуди с думите - ставай, мамо, сЕтло е!
И аз ще получавам помощта и детските на карта и се чудя защо още не идват! Но, мерси за отговорите.
Да ви се похваля. Снощи с мъжото ходихме на кръчмичка. Е, в 10 си бяхме вкъщи, но пак беше нещо.  Приятно беше да се разнообразим малко, въпреки че аз през цялото време си мислих за бебка.  Баба ми обаче беше овладяла положението и беше имала по-големи проблеми с баткото, като разбрал, че ни няма!
Днес май разходка ще има! Приятен ден на всички бебчовци и мамите, а болните да оздравяват!
Честити 4 месеца на бебе Антон на мама VELLA и бебе Димитър на мама miamy!

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 242
Добро утро мамчета! При нас е напекло едно хубаво слънчице! Flowers SunflowerДано се задържи по-дълго хубавото временце ,че бебка  сега спи.  Чакам я да се събуди ,да папкаме newsm46 babyи да ходим на разходка!Поздрави на сладките бебоци!

# 57
  • Мнения: 23
За бибероните на шишетата на Авент...аз от самото начало го храня с 2-ка.Чайчето му давам с 1-ца.Смятам сега да минаваме на 3-ка.Зависи за колко време изпива млякото.Трябва да е между 10-20мин.Сама прецени...  Grinning

# 58
  • София
  • Мнения: 888
Мама Влад мерси, за сега го пие в този диапазон, около 20 минути, но за всеки случай ще пробвам с 2ка вече Wink

# 59
  • Мнения: 20
Здравейте.
Ники радвам се че си ми писала на лични за колажа.
Справяш се страхотно с оформлението на темичките. От теб блика страшен ентусиазъм.Simple Smile чета ви редовно но не съм писала отдавна, защото сте толкова изчерпателни че намиран отговор на въпросите си. И понеже започнах да работя отново, та поне ви чета да съм информирана.
Страхотни сте всичките. Grinning
Сигурна съм че колажът ще стане много готин.
Малко информация за бебун: Станала е 6,700 кг.,61 см., давам и сокчета от ябълка и моркови и  ги харесва. Вчера й дадох и една лъжичка пюре от круша - и него хареса. Пищи от радост за радост на всички около нея и през ден ходим на масаж и гимнастика. Party
Това е от нас засега. Поздрави. Hug

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 12:11 от gery_bery

Общи условия

Активация на акаунт