АПРИЛ идва, време е вече, приготви се да те гушна, мъничко човече!

  • 17 696
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 228
Здравейте!

Днес за втори път Ви нося радостна новина:

мама Pepena днес роди син Тодор, 3 200 гр, 47 см !

Да й е жив и здрав прекрасния син! Само радост и щастие да им носи!

# 241
  • Мнения: 161
Честито синче и на мама Pepena! Да е много здрав и да носи много радости на мама и тати!

# 242
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Честито и на Pepena!
Да й е жив и здрав юнака:) Hug
Колко е хубаво,че най-сетне заваля дъжд и от момченца:)
  bouquet

# 243
  • София
  • Мнения: 1 741
Честити бебенца! newsm51

Колко хубаво - започнаха всеки ден да се появяват бебенца, Само дето като видя термин около моя и вече се е родило и треска почва да ме тресе. Имам си дата за 16-ти и искам да си я дочакам  Praynig

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
ЧЕСТИТО И НА МАМА ПЕПЕНА!!!  bouquet  bouquet  bouquet


Наистина юнаците започват да изравняват резултата Simple Smile
Браво, че има бебенца, много е хубаво като чета такива новини Simple Smile

Момичета, благодаря за успокоителните думи Hug Все пак аз си исках овенче, сега ще си му търпя инатчето и ще го чакам да му се доизлиза Simple Smile

А за сутиените... аз си харесах този http://tcm.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=17317&df=40978&dflid=3 , но няма по-голям размер и този:  http://www.atrakcion.com/product_info.php?cPath=46_47_143_148&products_id=705 - но червен и пак няма размер  Confused
Иначе все още се мотам да разглеждам  Blush

# 245
  • София
  • Мнения: 64
честито на новите мами! Да са им живи и здрави момченцата! Много да ги слушат и радват! На мамите бързо възстановяване!

# 246
  • Мнения: 366
Честити момченца на щастливите майки smooth и pepena. Само хубави моменти от тук насетне Simple Smile

benitta, пробвай като мен да се настроиш, че за нормално раждане се счита от 2 седмици преди термин до 2 седмици след термин. Това е в по-голямата част от света, където се стремят да сведат до минимум човешката намеса, а не като тук прословутото "Влезнеш ли в 9-ти месец и може вече да бързаш да раждаш."........... Поне аз откакто се примирих, че ще се "крия" от помощници и ще чакам две седмици след термин, преди да позволя да ми предизвикват раждане, доста съм се успокоила и си чакам ли чакам, пък ако ще великанче да стане, това си е негов избор и право Simple Smile)).
Иначе вече ти споменах, че ме предупредиха, че ще ме чакат 1 седмица след термин, но аз направих моя избор ...... Дано и ти намериш спокойствие, какъвто и да е изборът ти, пожелавам ти го от сърце....

Пускам ви едно кратичко клипче от вчера в парка, че много си го харесвам - това ви чака след 2 години - пране, пране и пак пране, но вече сте започнали с прането и повярвайте ми, няма спиране Simple Smile)))
http://s3.photobucket.com/albums/y86/style_smile/?action=view&am … rent=07032901.flv

# 247
  • Мнения: 161
benitta, аз стигнах до извода, че твоята госпожица просто чака да излязат повечко момци за да има избор Wink
За сутиените:Преди около месец си купих от данет за кърмачки breastfeeding,модел Мама. Наистина не е от най-секси бельото,но и целта му не е такава Rolling Eyes. Нарочно си го взех с малко по-големи чашки bombs, ще видим дали ще влезе в употреба. Цената му беше 15лв., памучен е, мекичък и на мен ми е удобен! Peace

# 248
  • Мнения: 85
ЧЕСТИТ СИН И НА МАМА ПЕПЕНА, ДА И Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО ПОСЛУШЕН!

За интересуващите се варненски мами-току-що говорих с Окръжна, днес ще има курс от 17 ч.-стягайте се![/color]

# 249
  • София
  • Мнения: 1 956
Честити бебенца на новите мами!!! Много да ви радват и слушкат!

Не се тревожете толкова за преносването. Не е много сигурно дали преносвате. Първо бременността трае средно 280 дни - плюс -минус 2 седмици. Второ - всяка жена си има дата на овулация, на която е забременяла. Тази дата лавира всеки месец от цикъла и понякога може да идва на точен ден, а може и да избързва и да се забавя. Трето - забременяването може да стане почти веднага, а може да минат и часове до дни докато яйцеклетката се оплоди... Ето - аз съм пример за разминавания в изчисленията. Два доктора ми изчисляват 2 различни дати според първи ден на последна менструация - единият казва 21-ви, другият 24-ти. Да не говорим, че този с 21-ви ми е казвал и 22-ри , 23, 24... И все с едно и също кръгче се работи. Аз обаче си изчислявам термина според деня, в който сме си правили бебето - излиза 27-ми и то при положение, че яйцеклетката е била оплодена в същия ден. А сперматозоидите имат по няколко дне оплодителна способност. Като нищо може и още по- към май месец да ми е реалният термин. Обаче - и двата доктора, независимо един от друг, ми казват, че бебето е с 3 седмици по-едро от нормата и , че след 37-ма седмица е много вероятно да се роди. И какво сега - ако се роди днес - ще му е много рано в действителност, поради това, че е близо 1 месец по-рано (по мои изчисления) - по изчисления на докторите - няма да му е рано... Т.е. не се тревожете толкова за преносването - може и хич да не преносвате - бебетата се раждат, когато се готови за това, така че споко.

# 250
  • Мнения: 1 991
ЧЕСТИТО НА ДНЕШНИТЕ МАМИ! ЖЕЛАЯ ИМ ЗДРАВИ И СПОКОЙНИ БЕБЕЧЕТА, КОИТО ДА НОСЯТ САМО ПРИЯТНИ ЕМОЦИИ НА МАМА И ТАТИ!
Гледай ти колко бързо и внезапно можело да стане...Пепена вчера вечерта се чудеше дали да иска секцио и казваше, че и е раничко, а днес вече си гушка малкото съкровище!!!  #Crazy
Дали и ние ще сме така?! newsm78
Бенита, търпение...бебка си знае кога иска да се появи на белия свят!
Приятен ден на всички, пък ако е речено може да изпращаме още поздравления до края на деня!!!  bouquet

# 251
  • Мнения: 161
Style, много се посмях с изпълненията на Руми, много артистично го раздава! newsm62 Страхотна е!Браво! smile3501 Ех, че е хубаво! А скоро и с две такива палави същества! На всеки го пожелавам! Grinning

# 252
  • Мнения: 331
Здравейте!!!Едно голямо честито на новите мами да са им живи и здрави бебчетата!!! Hugв сряда бях на ЖК и въпреки че бяхме говорили  за нормално раждане бебка продължава да расте със страшна сила и най-вече главичката й и доктора каза,че сега ще съм под наблюдение и до две седмици ще разберем дали няма да се наложи секцио заради размерите,защото иначе можело да имам много разкъсвания....хубавото е ,че днес се записахме за взимане на стволови клетки и остава само да чакаме милата да се появи... Simple Smile Момичета пазете се много,че и аз нещо съм болна за това и не дойдох на последните лекции.

# 253
  • Мнения: 137
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА МАМА SMOOTH И МАМА PEPENA !!!
Пожелавам им да са им много, много здравички, усмихнатки и умнички.

Ягодка, моят съвет е да не бързаш с купуването на сутиени за кърмачки, защото не знаеш колко ще наедрее бюста като дойде млякото. По време на бременността си бях взела 2 сутиена на Триумф - памучни без банели и до последно ми бяха малко големички, а сега доста съм ги изпълнила и дори ми постягат тук-таме. А освен това, беба е вече на 10 дена и до момента съм сложила сутиен само веднъж - за изписването. То процедурите по кърмене и цедене ми отнемат почти цялото време. А освен това, зърната са ми толкова чувствителни, че не мога да понасям нещо да ги притиска допълнително.

Benitta, в болницата имаше мами с предизвикано раждане поради различни причини и повечето разказваха, че процеса е протекъл доста бавно. Така, че наслаждайвай се на миговете с беба в корема, защото не знаеш дали утре няма да я гушкаш. Аз само 12 ч преди да родя, нямах никакви индикации че това ще ми се случи скоро-скоро. А и така си бях свикнала с корема, че още не мога да се настроя, че го няма. Дори като родих през първия ден все едно усещах още движения на беба. Сега като съм си в къщи и все още се навеждам едвам едвам, като че ли имам голям корем.

# 254
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
честито на Pepena  bouquet  bouquetда са живи и здрави и тя и бебчето и скоро да се приберат у дома Hug Heart Eyes baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт