Вашите дъщери кючек играят ли?

  • 8 617
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 936
Могат ли го вашите дъщери, или само моята е далеч от тези неща? Снощи бяхме в заведение с жива музика, към 23 ч. се появи 7 годишната дъщеря на диджея, качиха я на едно буренце и детето до към полунощ танцува, прави чупки в кръста и т.н. Ние бяхме само женска компания и гледахме отстрани неодобрително , като едни дърти консерви. Първо -останахме неприятно изненадани, че във въпросното заведение се свири само чалга, и второ -това детенце направо ни шокира.

# 1
  • Мнения: 2 152
Много е грозно
На една сватба бяхме лятото и там едно момиченце на около 5 години,такива кючеци хвърляше, свят да ти се завие.Изобщо не й подхождаха на възрастта.Бяха с такъв курвенски привкус,че картинката беше повече от грозна.Майката,селска клявка, я подканваше  да си вдига блузката, че да се види пъпчето .Изглеждаше много горда от изпълненията на дъщяра си, а съпругът ми подметна , каквато  майката,такава и дъщерята Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 1 320
Дъщеря нямам, но сина ми танцува много и го забелязвам, че има предпочитания към сръбската музика! Върти китки, дупе.....  CrazyАз му се радвам,никой не го е учил, но не бих го завела в някое заведение да ми танцува! Въпрос, на гледна точка.
Миналата година на морето 5 год. дъщеря на кумовете не слезна от масите на кръчмите танцува. Веднъж, два пъти добре, после става грозно и досадно, но кума не видя нищо лошо.....   Thinking

# 3
  • Мнения: 448
Слава богу-не играят!Грозна картинка е ,особено ако е малко момиченце,виждала съм и не одобрявам.

# 4
  • Мнения: 4 841
Нямам дъщеря, но наскоро в един друг форум една майка гордо се хвалеше, че детето й(между 2-3 години някъде) си запушва ушите като чуе детски песнички, но пък за сметка на това знае целия репертоар на телевизия Планета... Аз това го намирам направо  Sick Sick Sick То не стига, че си се ..кал, ама пък и да се гордееш с това... Не ги разбирам аз нещата явно...

# 5
  • Мнения: 4 754
Кючек в истинската му форма малко се съмнявам някое необучено дете да може да играе. Децата се кълчат водейки се от ритъма.

# 6
  • Мнения: 936
Снощи картинката наистина беше потресаваща. А детето даже изглеждаше много щастливо. Sick А на другия ден? Как ще отиде на градина/училище?
Касиди , образно казано кючек.
На моята щерка категорично съм и забранила да пуска канали от сорта на Планета .

# 7
  • Мнения: 5 103
Въпрос на възпитание, тъй като в нас въпросната тлевизия не се пуска и никой от нас не слуша чалга, не мисля, че дъщеря ми ще почне да друса кючек.

# 8
  • Мнения: 4 473
На 2-3 годишна възраст дъщеря ми слушаше непрекъснато Планета. Танцуваше, но танците и бяха далече от кючеци. Последните 2 г не се и сеща за нея, смени предпочитанията си. Сега не мога да я накарам да танцува нищо по-различно от танците, които учат в градината.

# 9
  • Мнения: 1 520
Моето е момче, така че не от опит се изказвам.

Но не ми харесва подобно поведение. Просто танците са си...
Нека си слушат каквата музика искат, чалга, чалга. Ама защо трябва да ги учат така да танцуват. Не отива на 7-годишно дете.

Спомням си преди време в Елит май даваха на гости на Анелия и дъщеря й. От телевизора бичеше Планета, естествено, няма лошо. Но детето беше тогава на 1.6 - 2 годинки и така друсаше дупе, с откровени кючекински движения, че ме ужаси. Не е хубаво просто, не ми харесва.

Моето нищо, че е момче не ги танцува тия танци, той и лошо танцува като цяло всичко, де.  Crazy

# 10
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 Каквото почукало, такова се обадило!   На едно дете ако не му се покаже и не слуша такава музика, няма откъде да ги знае "чупките в кръста".

# 11
Кючек в истинската му форма малко се съмнявам някое необучено дете да може да играе. Децата се кълчат водейки се от ритъма.
smile3521Моята щерка се кълчи, ако щеш и на хеви метъл!

# 12
  • Мнения: 48 039
моята дъщеря много обичаше планета като малка- хубави мацки, весел ритъм и пееха на БЪЛГАРСКИ което най-много й харесваше
последните 1-2 години изобщо не се сеща  за нея, но и когато я зяпаше и припяваше/танцуваше, си имаше интерес към детски песнички, знаеше много и не мисля че нещо й е навредила чалгата  Thinking
а иначе маловците имат усещане за ритъм и винаги се впускат да танцуват, независимо дали песента е "балона се надува" или някоя на азис Wink

# 13
  • Мнения: 7 716
Никога не съм одобрявала чалгата и кючеците.
Дъщеря ми подсъзнателно още от малка разбра това и също нито слуша, нито одобрява. Винаги е слушала стойностна музика.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 320
Кючек в истинската му форма малко се съмнявам някое необучено дете да може да играе. Децата се кълчат водейки се от ритъма.
smile3521Моята щерка се кълчи, ако щеш и на хеви метъл!

Така е, сина ми по същия начин танцува и на детските песнички. Но това, че слушаме и чалга не мисля, че му вреди!

# 15
  • Мнения: 4 754
Аз също не съм любител на чалгата, но защо всички изпълнители и всички песни ги слагате под общия знаменател " долнопробна музика ". Има цигански кючеци, които са дори без текст, а само мелодия. Кое точно им е пошлото?  Ами и на мен ми се прииграва някой път като чуя.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 371
а какво е правило дете на 7 години посред нощ в заведение изобщо?! това ми се струва много по-ужасно, отколкото вида на конкретния танц, който е изпълнявало...

# 17
  • Мнения: 7 723
Какво странно и възмущаващо има в това? newsm78
Децата попиват морала и примера на родителите си. Щом самите тях не ги притеснява този факт, че детето им се "кълчи" до 12 през нощта- проблема си е техен, к`во ги обсъждаме тук?  newsm78

По- темата- моите не могат да играят кючек, но се кълчат на всякаква музика, а особено много им харесва да подражават на Шакира  Wink

# 18
  • Мнения: 4 754
Милено, не те е срам.
Шакира са и слабост кючекчийските движения.
Разваляш децата, ей Laughing

# 19
  • Мнения: 920
Играе и още как. Много добре за самодейка. И аз се опитвам. Кючекът е сложно изкуство. Изисква много добро боравене с коремните мускули и таза. Учи се с години. Спомага за забременяване, лесно раждане.  

А това, за което говориш, е пошла чалгаджийска история. И какво търси дете на 7 г. в нощно заведение.
В някои страни биха отнели родителски права.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 209
Могат ли го вашите дъщери, или само моята е далеч от тези неща? Снощи бяхме в заведение с жива музика, към 23 ч. се появи 7 годишната дъщеря на диджея, качиха я на едно буренце и детето до към полунощ танцува, прави чупки в кръста и т.н. Ние бяхме само женска компания и гледахме отстрани неодобрително , като едни дърти консерви. Първо -останахме неприятно изненадани, че във въпросното заведение се свири само чалга, и второ -това детенце направо ни шокира.
Адски гадно, sorry! А и не бих преживяла дъщеря ми да слуша чалга, камоли да кълчи кючеци Sick Sick Sick
Е за т'ва си я възпитавам от малка да слуша хубава музика - класика, джаз, чил аут, Depeche  Grinning

# 21
  • Мнения: 2 978
A какво лошо има в това да се танцуват и друг вид танци освен тресене на главата до откат без никакъв такт и ритъм.

Аз се научих- горе долу да танцувам и такива танци когато се записах на народни танци. Хореографката ни много държеше на всякакъв вид стилове и там учехме, модерен балет, латино, руските-пляски Laughing, както им казвам аз и всякакви индийски ритми и тем подобни.

Много се радвам, че майка и татко не са ме спирали от това. Сега винаги мога да стана и поне да се чекна Mr. Green в ритъма, пък било то дори да не са точните стъпки...

П.П. Забравих да напиша...Симона не танцува такива танци. Не проявява и такъв интерес. Много обича обаче народните хора- чистият ритъм.

# 22
  • Мнения: 7 723
Милено, не те е срам.
Шакира са и слабост кючекчийските движения.
Разваляш децата, ей Laughing

Точно, де  bowuu
Ама това не ни притеснява, щото Шакира пее на американски, а не е някъква долнопробна чалгаджийка  Whistling

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Танцува да, учена е от Надя, но на арабски танци.
Виж в заведение едва ли ще разреша да се качи на масата и да показва това , което може - танцува си в къщи и то доста добре.
За този вид танци, освен добра пластичност ( малко хора притежават), трябва да имаш и чувство за такт, да усещаш музиката - тогава наистина е красиво.
Не си представям на 7 години, в заведение пълно с добре почерпени чичковци и лелички, да я пусна да танцува, тя въобще няма да присъства, но това е друга тема.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 271
Кючек в истинската му форма малко се съмнявам някое необучено дете да може да играе. Децата се кълчат водейки се от ритъма.
Да, така е!
Освен това те виждат от телевизията и имитират.
И не се правете на много потресени, защото всички се смеят на кълчещите се дечица, а това ги поощрява!

# 25
  • Мнения: 764
Дъщеря ми танцува кючек като професионалистка,но не сме я учили,просто го е наследила от бабата на мъжа ми(не са цигани де).Като сме в къщи се отпуска,ако случайно попаднем на такава музика,щото не слушаме чалга,тя също не обича.Аз я карам понякога,защото ми е интересно как го прави.Вече е на 10г.и почти не иска,срамува се и в заведение не би танцувала,особено пък на бъчвичка качена.Някога се чудя как гена си оказва решаващата роля за някои неща.

# 26
  • Мнения: 2 237
Не,но обича да слуша какичките от Планета.Както и всякаква друга музика.А като порасне сама ще си избере какво и се слуша,аз няма да се бъркам.
Иначе си представям това 7 годишно момиченце каква гледка е било,но то си има майка.И щом тя няма нищо против....

# 27
  • Мнения: 2 152
Айде не извъртайте така де,ааама ха Crossing Arms
Кой въобще говори за тв Планета или някоя фолк певица
Майката казва како я е потресло и й е направило впечатление
Аз лично не говоря за кълченето на децата, пък било на Планета или Шакира.Казвам ви какво видях и колко грозна беше картинката и съм истински потресена.5 годишно момиченце си въртеше дупето така грозно и пошло, което изобщо не подхожда на невинната й възраст. Дупи се и се гъзи, вдига си блузката...Контрастта е много грозен - курвенско поклащане и поведение на 5 годишно момиченце Sick

# 28
  • Мнения: 6 167
Могат ли го вашите дъщери, или само моята е далеч от тези неща? Снощи бяхме в заведение с жива музика, към 23 ч. се появи 7 годишната дъщеря на диджея, качиха я на едно буренце и детето до към полунощ танцува, прави чупки в кръста и т.н. Ние бяхме само женска компания и гледахме отстрани неодобрително , като едни дърти консерви. Първо -останахме неприятно изненадани, че във въпросното заведение се свири само чалга, и второ -това детенце направо ни шокира.

Shocked Shocked и мен също.
познавам хора, чиито дечица се зомбират по 'готините какички' пред телевизора, и също така шокираща гледка е как друскат нааканите си памперси в някакъв ритъм кръшен.

аз харесвам мн. такива танци,  но ако са в ето този формат : http://www.vbox7.com/play:3ee492fb

останалото ми е пошло и просташко.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 271
Това момиченце, едва ли влага курвенско в поведението си. Щото както го изкарвата, едва ли не то иска мъжете да го желаят... Confused
За мен по-неприемливото е, че изобщо е в кръчмата в полунощ. А иначе не ме изненадва, че дъщеричка на диджей играе кючек  - явно му е такова обкръжението на момичето.

# 30
  • Мнения: 2 152
Естествено, че не влага.То вижда от майка си примерно и копира.Аз не на него се възмущавам, а на майката Wink
То на 5г. не влага, ама на 15 ще вложи и после пак ще се пускат едни теми от тийн портала... hahaha
Ама както се вика, я всеки да си гледа децата,както си знае. Кой както може и вижда Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 2 271
Естествено, че не влага.То вижда от майка си примерно и копира.Аз не на него се възмущавам, а на майката Wink
То на 5г. не влага, ама на 15 ще вложи и после пак ще се пускат едни теми от тийн портала... hahaha
Ама както се вика, я всеки да си гледа децата,както си знае. Кой както може и вижда Peace
Ми да  Simple Smile. Явно на родителите им харесва да  им е такова детето... В крайна сметка наистина всеки има право да си възпитава както иска потомството.

# 32
  • Мнения: 6 155
Големи сте превземки  ooooh!
Сигурно само Моцарт слушате и децата ви танцуват балет.  Outta Joint Outta Joint Outta Joint
Нищо лошо не виждам едно дете да танцува...пък било и кючек.

Не изключвам възможността наистина танца на детето да е бил пошъл, но едва ли като го обсъдим и оплюем /и него и цялата му рода/ тук ще се промени.

# 33
  • Мнения: 48 039
ми и аз мисля че много се превземате по темата чалга, иначе и аз съм възмутена че се води дете на нощна кръчма с пиене и танци по бъчвички, това не е място за лица под 18 години според мен

# 34
  • София
  • Мнения: 5 828
Играеше като по-малка на всякаква музика, сега е в период - не ще и да чуе за танци  ooooh!

Много важно, че танцувало детето, друг е въпроса какво търси толкова късно по кръчмите  Thinking

# 35
  • Мнения: 1 100
Мнооого се превземате.  Tired  Като чуете думата "чалга", всички се юрват да казват, как не слушат чалга и видиш ли - това ги прави мнооого интелигентни.
Децата танцуват на това, на което им се танцува. Те не разбират текстовете на песните. За тях няма пошло и непошло. За тях има само забавно и скучно.
Снощи в дискотеката пускаха всякакъв стил музика. Чалгата, която пуснаха изискваше НАЙ-МАЛКО КЪЛЧЕНЕ, повярвайте ми. То не беше Алегро, то не беше чудо.
Разликата между чалгата и голяма част от музиката, която вие наричате "стойностна" е, че вие обикновено не разбирате за какво се пее.


Никога не съм одобрявала чалгата и кючеците.
Дъщеря ми подсъзнателно още от малка разбра това и също нито слуша, нито одобрява. Винаги е слушала стойностна музика.

А това ме потресе направо. Откога децата се раждат научени? Ти как разбра, че дъщеря ти не харесва чалга, след като ти не и пускаш?
Нали знаеш.. Тези, които не срещат изкушението, няма как да сторят грях.

Иначе и аз не слушах чалга като малка, защото един човек, който нямаше собствено мнение, ми беше забранил. И тъй като не изтъкна основателна причина, поради която да не правя това, аз взех, че прослушах. А по-късно и човекът прослуша..  Joy Mr. Green

# 36
  • Мнения: 41
...единственото, което имам да кажа по този въпрос, е, че в устите /респ. клавиатурите/ на жени /майки/ супер неуместно  ми се вижда (да не кажа, че е повече от свинско), съчетаването в едно изречение на думите "курвенско" и "пет годишно дете"...  Confused

...на тази възраст няма осъзнато и целенасочено поведение, всичко е плод на подражанието, самите ние като родители можем да поощряваме или ограничаваме тези постъпки...

п.с не слушам чалга  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 2 152
АЗ не се превземам и не плюя - възмущавам се.  smile3534Грозно та грозно...
и другото,на който му се вижда "неуместно" да ми прескача постингите...

# 38
  • Мнения: 6 155
АЗ не се превземам и не плюя - възмущавам се.  smile3534Грозно та грозно...

А ако детето не танцуваше чалга, а се клатеше като праз лук на течение пак ли щеше да се възмущаваш? Laughing

# 39
  • Мнения: 2 152
Ами аз мисля, че добре го бях написала , ама айде пак
Казах, че няма значение дали ще е на Планета или Шакира, начина по който го правеше, взаимстван от някого и поощряването на майката не е добро.За чалга не говоря...четете бре хора,четете Peace

Пък и си казвам мнението.Това е моето мнение, във вашето не се бъркам, нали така Peace

# 40
  • Мнения: 7 474
Виждала съм пошло танцуващи деца, и това няма нищо общо с вида музика , на който танцуват. Много добре знаем еротичните приклякания и въртене на задници как става и на поп музика и на всякаква друга всъщност. Щом родителите на тези деца не възразяват , ние и да говорим, и да се възмущаваме тук все тая  Stop
Не превръщайте спора пак в За и Против чалгата, от чалга до чалга , и от кючек до кючек има огромна разлика Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 6 371
АЗ не се превземам и не плюя - възмущавам се.  smile3534Грозно та грозно...

А ако детето не танцуваше чалга, а се клатеше като праз лук на течение пак ли щеше да се възмущаваш? Laughing

аз пак да попитам - никой ли не забеляза, че детето се е клатело в полунощ в кръчма и това също възмущава авторката?

не разбирам - не можете да четете или не ви пука от присъствието на 7-годишни посреднощ в кръчми?

# 42
  • Мнения: 2 152
Лео, го е казала повече от ясно.Това се опитвам и аз да кажа, ама вие с тая чалга.Пфуу Crossing Arms

Моя случай беше на дневна сватба, никъде не съм споменавала, че е през нощта Wink
а за другите..да и това си е за възмущение

# 43
  • Видин
  • Мнения: 961
A какво лошо има в това да се танцуват и друг вид танци освен тресене на главата до откат без никакъв такт и ритъм.

Аз се научих- горе долу да танцувам и такива танци когато се записах на народни танци. Хореографката ни много държеше на всякакъв вид стилове и там учехме, модерен балет, латино, руските-пляски Laughing, както им казвам аз и всякакви индийски ритми и тем подобни.

Много се радвам, че майка и татко не са ме спирали от това. Сега винаги мога да стана и поне да се чекна Mr. Green в ритъма, пък било то дори да не са точните стъпки...

П.П. Забравих да напиша...Симона не танцува такива танци. Не проявява и такъв интерес. Много обича обаче народните хора- чистият ритъм.

И моят син играе във танцова - народни хора. Аз много държах да знае българките хора и нашата българска музика.
Така като го наблюдавам май му харесва най- много черната музика.
В танцовата се научи на ритъм, но още не съм го виждала да се отпусне и да танцува свободно.Иначе аз харесвам и кючекът, не виждам нещо лошо да умееш да го танцуваш, но чак пък дете.... не ми харесва гледката smile3506

# 44
  • Мнения: 374
От бебе пускам Планета на малката, за да свиква с ритъм и с бълг. музика, а не с MTV. Сега е почти на 2 години и играе "кючек" - подскача, върти се и пляска с ръце, кара ме да играем хоро на народните песни. Доставя и удоволствие да танцува. Сама ме кара да пускам каките и чичитата, които пеят. Има си и любимец - Борис Дали. Назовавам го за тези, които не отричат т.нар. чалга. Не виждам нищо лошо в това децата от малки да се възпитават да обичат бълг. музика, независимо какъв стил е.

# 45
  • Мнения: 6 155


не разбирам - не можете да четете или не ви пука от присъствието на 7-годишни посреднощ в кръчми?

Четем, но всички сме единодушни по този въпрос и затова не го коментираме Peace

# 46
  • Мнения: 6 155
... ама вие с тая чалга.Пфуу Crossing Arms


Ами виж пак заглавието на темата - питат за КЮЧЕК Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 2 152
Еми, аз съм се отметнала от темата явно Blush
Момиченцето на сватбата играеше кючек,но не това ме възмути, а самото й поведение...

# 48
  • Мнения: 936
Само да добавя, че е един чичко на около 40 г, леко подпийнал, се увърташе край детенцето, подканяше го да танцува, а то в радостта си още повече въртеше дупе. Таткото си вършеше работата, поглеждаше детето, но не забелязах да се е възмутил. #Crazy

# 49
  • Мнения: 2 792
 Не, не играят Димана е наследила талантът да танцува като мен, горкото дете  Crazy

 В 23.00 може и да танцува кючек, насън  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт