Ето го СЕПТЕМВРИ вече наближава - бебо нетърпеливо почна май да шава

  • 11 155
  • 281
  •   1
Отговори
# 45
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
...някой беше пуснал сайта точно тук какво се полага по време на бременност

Ако някой се сеща за точния линк  да го пусне ако може -аз ще с епоразровя все пак и ще видя

На заглавната страничка го има - първия линк е там - НЗОК - скролвате надолу и влизате в "Майчино здравеопазване". Wink

Честит Рожден ден, vesela_123! Здраве и любов, а през септември - най-прекрасния подарък! Hug

# 46
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
относно цената на мен ми казаха да си платя 2 лева само-инъче ако ми искат повече не давам. Naughty Naughty Naughty Naughty
сестрата ми каза 2 лв и толкова ще платя и хич не ме интересува

# 47
Цитат
Аз правих в 10 г.с.  (имам аборт преди 9г.) и нямаше нищо.
Аз щото съм също с отрицателна кръвна група и аборт та доста се бях постреснала в началото и разпитвах. Пуснах си го изследването за антитела в 11 г. седмица ( тогава още нямах лекар който да ме следи ами при който ида тук в Русе ). Та после доки като видя и вика брех туй безсмислено то няма нищо да покаже толкоз рано. Та това иследване имало смисъл да се прави след 15 г. седмица чак. Иначе и аз да успокоя маминката ( извинявам се не видях кой точно се притесняваше ) че при първа бременост няма никаква опасност. Проблем може да се получи при по нататъшни и то ако не е сложена инжекцията Simple Smile.
При мен иначе нищо ново аз продължавам да си чакам да дойде 20 smile3507. Моя мъжо постоянно на работа atwork и мойте мераци да си ида newsm01 до Пловдив за ся само така си седят. Аз виках да ходя сама с влака а той да ме забере след няколко дена, ама реакцията беше - НЕ  People No Good какво сега 2 месеца само айде ще се опитам по нататък да идем  travel и аз ся си го чакам тва по нататък. Та така мамита. Аз ако има нещо интересно около мен ще се включа пак. Честито на vesela_123  ura много поводи за усмивки пожелавам и здраво и пухаво бебче септември.
Другите мами гушам ви  Hug и приятен и усмихнат ден...

# 48
  • Мнения: 497
Аз щото съм също с отрицателна кръвна група и аборт та доста се бях постреснала в началото и разпитвах. Пуснах си го изследването за антитела в 11 г. седмица ( тогава още нямах лекар който да ме следи ами при който ида тук в Русе ). Та после доки като видя и вика брех туй безсмислено то няма нищо да покаже толкоз рано. Та това иследване имало смисъл да се прави след 15 г. седмица чак. Иначе и аз да успокоя маминката ( извинявам се не видях кой точно се притесняваше ) че при първа бременост няма никаква опасност. Проблем може да се получи при по нататъшни и то ако не е сложена инжекцията Simple Smile.
[/quote]


Бебе - знам че няма да покаже нищо, но аз се притеснявах да не са се образували антитела от предишната бременност! А за сегашната ми взеха кръв и си чакам резулатата тази седмица.

# 49
  • Мнения: 1 425
Хелоу и от мен. Wink
Аз току що се връщам от ЖК. Peace
Ами какво да ви кажа бебо си върви все така с 3седмици напред. newsm78
Аз съм качила 3кг.,но се оказа че имам лека Температура-37.2. Sad Обаче имам и един много гаден херпес на устата и доктора каза в четвъртък да пуснем едни изследвания да видим тази температура на какво се дължи. Thinking Thinking Thinking
Обаче аз доста се притеснявам да не навреди нещо на бебо. ooooh!
А ааааааааааааа и нашето мишле излезе МЪЖ,което опровергава всички предварителни гадаенета които правих.Там с китайски и с халката всички ми бяха показали момиче,обаче днес видяхме хубава голяма ЧУРА. Crazy Crazy Crazy
Ами за сега толкова от мен ще се радвам ако някой сподели мнение за тази моя температура.  bouquet

# 50
  • Мнения: 99
Благодаря мами за сайта за НЗОК, аз го знам това, че ни се полагат безплатно, даже съм пренимала инфото от сайта и съм готова утре за бой с докторката. та затова попитах, да съм още по-сигурна:)
Беринка честит ти малък мъж!

# 51
  • Мнения: 99
Ей момичета да ви се похваля, моята най-добра приятелка си има две малки принцески. Не можах да се сдържа и да не ви пиша. толкова се радвам за нея. Тя преживя толкова много преди да се появят малките и мишлета. Има господ, той и взе двечки преди това и сега и подари две девойки за нейния рожден ден! Една хубава новина сред многото лоши покрай мен. Да са й живи и здрави и много щастие да и донесат!

# 52
  • Мнения: 498
Здравейте милички!

Хайде появихте се най-сетне, че три дена само влизам, виждам че няма ново и прилягвам отново. Много хубаво така по празниците само ядене и лежане. Ама днес ми излезе през носа, че така в началото на месеца и покрай декларации доста работа се струпва.

Bravy сподели, моля те за ехоелектрокардиографията на какъв ехограф се гледа туй сърчице и кой лекар ще ти го прави прегледа. На мен ми казаха задължително да направя това изследване при доц. Томова в педиатрията или във Фемина, но там не ми дадоха инфо за лекар. Иначе успях да говоря с д-р Томова, но не уточнихме час поради натоварения и график, та тая седмица пак ще я издирвам. Ако имате впечатление и за някой друг лекар, който гледа сърчице на бебо ще Ви моля да споделите. Само да кажа, че до колкото аз разбрах това е нещо отделно от феталната морфология (нея вече я минах за този етап от бременноста).

Честит празник на Весела_123]! Да си здрава и много щастлива, както и всички около теб.

katrin7, честито на приятелката ти. Да са и живи и здрави и тя много здрава да си ги гледа и да им се радва.

berina честито момченце!

Моята лекарка мисля, че на последния преглед видя пола на бебето, но не пожела да сподали пък и ние не питахме. Мъжът ми беше много впечатлен как е видял цялото бебе да размахва ръце и крака ама не се беше ориентирал между краката какво е. Ама каквото и да е само да е здравичко!

# 53
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
оххх бебе-не ис единствената дето сака да си ходи.
И на мен не ми се усмихва щастието-аз по следващата седмица си хващам рейсчето и си отивам на село при баба и дядо че не съм ги виждала вече стана 5 месеца ,а много ми домъчня за тях.Аз преди когато бях студентка си ходех при тях на 2-ве седмици а ся -няма братче.Че и за капак на всичко се счупи и колата
Та за тва си фащам рейса и айде на село и след това в Русе да си взема дипломата че нали съм Инженер Mr. Green Mr. Green.След това няма кога да ходя да я вземам в тва Русе.... Crazy


И моя не ме пускаше ама аз му казах че много искам и много ми липсват бабчето и дядкото и че заминавам.За 2 дена-той неще щотот не сме се отделяли никога един от друг ама няма как ще свикне...А за родния ми град направо  пък там не съм си ходила от година и половина-направо ужас ви казвам.И там искам да отида ама кога,с тез контреакции гледам никъде да не ходя...добрече мамчето ми идва на гости Mr. Green Hug

Катринче хубаво си напрайла с преснимането-утре отиваш и и натриваш носа на таз блейка докторицата ти.Ко са праят на дръж ми шапката незнам.... Whistling Whistlingпууу то бива бива ама чак толкоз
аз забрайх да кажа че в моята поликлиника глупаците ми загубили кръвната картина-или не са я правили или са я потурчили нейде
Урината и СУЕ-то са ми там а кръвната картина я няма-и в четвъртък отивам с бойна крачка  #2gunfire #2gunfireИнъче вагиналния ми секрет е перфектен направо-никви микроби ,въшки , Crazy Crazy Joy Joy и разни гадини нямам там Joy Joy

момичета аз за днес изчезвамммммм,чи мъжо се прибира Mr. Green


Весела честит празник мила-и живот и здраве наесен бебо да реве със песен

мале ква рима вкарах само Blush Mr. Green Joy

# 54
  • Мнения: 368
Привет майчета!

Честит празник на всички! Здраве, щастие и благоденствие!
Весела-123, честит ти ден рожден и на теб! Да си жива и здрава и много усмихната бъдеща майка.

Снежи, аз ще правя фетална ехокардиография в Св. София (Тина Киркова) при д-р Величковски. Часът ми е чак за 23 май. Прави се на 3Д. Тогава ще съм някъде към 22-23 седмица. Прави се от специалист кардиолог, който следи за сърдечни малформации и пр.

Катрин, честити сладурчета на твоята приятелка! Да са й живи и здрави и много да я радват! А ти, забрави тези лоши мисли! Какво си се притеснила??? Спокойно! Всичко е наред, хормоните само дето ни идват в повечко  Hug Hug Hug
Беринка, честито момченце!!!

Предложение към софийските мами

22 април (датата подлежи на промяна, но да знаете, че 21 е работен)
16,00 часа
Срещичка с номер 2 на софийски майчета.
Предлагам ви Кривото на гърба на Софийския университет

Хайде, да се организираме, ако искате. Аз ще направя резервации от по-раничко.

Целувки и лек ден  Hug

# 55
  • Мнения: 497
ехей ани-бани значи и до Русе ще идваш?

Ми ние що не се организираме да се видим. То май само с бебето сме от Русе, ама не пречи пък?

# 56
  • Мнения: 498
Снежи, аз ще правя фетална ехокардиография в Св. София (Тина Киркова) при д-р Величковски. Часът ми е чак за 23 май. Прави се на 3Д. Тогава ще съм някъде към 22-23 седмица. Прави се от специалист кардиолог, който следи за сърдечни малформации и пр.

Благодаря ти! Значи все пак не е късно 22-23 седмица. Аз се бях стреснала, че няма да успея да си направя всички прегледи до 20-та седмица.

# 57
  • Мнения: 368
Снежи, не съм убедена на 100%, но специално кардиографията се прави в края на 5, началото на 6ти лунарен месец. Питай смело твоя доктор, но трябва рано рано да си запишеш час. Аз се записах на 19 март за 23 май!

# 58
А най накрая някой да ми се хване на въдичката newsm68 newsm44 аз от кога искам тук да се видя с някоя от Русенските мами всичко живо пас си праи newsm12. marina_79 има и други мами всичко съм разучила аз smile3529 Escarina и DJU аммм те май не са от най активните blahblah. Аз отивам ся да видя Ути ко ша наготви cook белким ми дойде и на мен музата, че мъжо като се прибере и каже '' Ко ша ядем днес '' да не клепам пак виновно с очи  33uu.
Мамита аз да питам някоя от вас прави ли упражнения jump щото аз таз йогата  ( някой беше пуснал филмчето ) си я дръпнах, ама много мързел бе хич не ми се занимава друго си е тук на компа цък тва - цък онва smile3539.
Пак ви цунам мамита и заминавам да се уча Laughing  chef....

# 59
  • Мнения: 393
berina, относно температурата ти, ми стана интересно, защото аз особено в началото постоянно бях с такава. На много места четох и трима лекари  питах, които ми казаха, че това е признак, че бременността протича нормално. Сега вече не я усещам, но понякога пак я хващам с термометъра. Обаче ти, щом имаш херпесче, може да си просто настинала. Интересно ми е как ще я хванат от какво е, какви изследвания ще ти пуснат. Обикновено това се хваща по левкоцитите, ама ние бременните сме с високи левкоцити. Моите бяха станали 15,90 и имах температура, но ми казаха, че всичко е от бебчо и не му вреди. Незнам, дали и при теб е така newsm78 да споделиш какво са ти казали и не се шашкай! Само знам, ако вдигнеш над 37,4 температура да се пие парацетамол защото не е хубаво за бебчо такава температура.
Оправяй се бързо!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт