Декупаж (салфетна техника)-2 част

  • 69 392
  • 487
  •   1
Отговори
# 75
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Caprari първо се залепя салфетката и после се запечатва отгоре

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Това, както аз го разбирам, означава, че не мажеш мястото, на което ще залепяш салфетката, а направо самата салфетка отгоре.
Правилно ли съм те разбрала?

Да, но това го правя само с универсалното лепило - то и на него така си пише. На другото, което е за стъкло и порцелан си мажа мястото, залепям салфетката и отгоре отново с лепилото

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Да си кажа и аз /не че някой ме пита Mr. Green/, аз мажа и с универсалното и с лепилото за порцелан направо отгоре, без да мажа отдолу, така на мен ми е по лесно и става по добре /пак според мен/ по добре се опъва салфетката и не стават толкова много гънки, направила съм няколко чиний които съм изпекла и си ги ползвам по предназначение без проблеми. Но всичко това е само за салфетки с хартията е друга работа...
А стъкло още не съм се престрашила, че за проба само бях лепнала върху една чаша но нещо не се получи стои едно такова грубо.

# 78
  • Мнения: X
Последното нещо, което сътворих е ето това.
Това е опит с хартия за опаковане на подаръци.
Изводите ми са, че със салфетките се работи по-лесно и лично на мен  крайния резултат ми харесва повече, когато е със салфетки.

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 14:37 от Анонимен

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Caprari , страхотно е!
Разкажи по-подробно за цветенцата - като живи са smile3501

madlena, покажи чиниите, не се крий

# 80
  • Мнения: X
Използвам от бялата глина Das.
Разточвам я да остане около 0,5 милиметра, намазвам с лепилото ,залепям предварително изрязания мотив от салфетката и отгоре пак намазвам с лепило.Изчаквам да изсъхне лепилото и изрязвам вече по контура. Тук е мястото да кажа, че първоначално салфетката се изрязва не по контура а около 1 см навън.
След като сме изрязали по контура, изчакваме глината да поизсъхне малко и внимателно оформяме
 по желания начин
Залепяме на желаното място и отгоре се лакира няколко пъти.
По принцип е хубаво да е с лак за 3d ефект, но аз в Бургас не намерих такъв и използвах лак за стъкло.Нанесох един път ,оставих да изсъхне, после още един път и пак съхне и така докато резултата ме удовлетвори.
Пропуснах да кажа, че преди да се лакира, ако има нужда се дорисува.Аз използвам водни бои, но мисля, че с акрилни ще стане по-хубаво.

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 14:58 от Анонимен

# 81
 Simple SmileБлагодаря за безплатната реклама Ра4е,моми4ета вместо декупажна хартия можете да принтирате каквато картинка си харесате или снимка полу4ава се същият ефект.Опакова4ните хартии по принцип са гланцирани може би затова не се полу4ава.Аз когато правя декупаж мокря хартията и после от обратната страна мн.тънко я обелвам после оставям да изсъхне и я залепям.

# 82
  • Мнения: 3 550
Под вашето вещо ръководство боядисах с акрилна боя моята табличка. Потърсих водоустойчив лак. Нямали, но тозикойто е специално за дърво вършел запечатваща и предпазваща работа. Залепих отгоре салфетката и я намазах с него. Имам още малко работа и ще показвам по-късно.
Сега исках да попитам: Щом има такива предпазващи свойства, дали не трябва да намажа с този лак цялата табличка, за да не се разтече акрилната боя при изплакване?

# 83
  • Мнения: X
Не мога да не се похваля с новата-стара лампа за стаята на децата


Стейси, мисля, че няма да се разтече, защото акрилната боя е водоустойчива, но все пак, ''за да вържеш гащите'' лакирай всичко.

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 10:37 от Анонимен

# 84
  • Мнения: 972
Акрилната боя няма да се разтече, след като изсъхне не може да се отмие. Но дървото не е предпазено от водата, затова е по-добре да го лакираш  Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 983
Сега исках да попитам: Щом има такива предпазващи свойства, дали не трябва да намажа с този лак цялата табличка, за да не се разтече акрилната боя при изплакване?
Акрилната боя определено няма да се разтече от водата, тъй като свързвателя й е нещо като гума. Може, обаче при намокряне да "подкожуши", ако основата е прекалено гланцова или пък е имало някъде мазно - т.е. ако сцеплението м/у основата и боята не е идеално, в което никога не може да е сигурен човек  Mr. Green При работа с акрил ползвам пластмасова палитра и засъхналата по нея боя накисвам за минута с вода, след което тя направо се отлепва като цяло парче - еластична е. Щом ще я изплакваш, непременно я лакирай цялата. Струва ми се, обаче, че с декупажния лак ще ти излезе много скъпо. Защо не си вземеш лак за дърво?

# 86
  • Мнения: 3 550
Откъде се взима лак за дърво? От железариите ли? Имат ли безцветен? Колко време съхне и дали вони много?

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Най новите ми произведения - комплект за приятелка
чиния 
часовник

# 88
  • София
  • Мнения: 983
Откъде се взима лак за дърво? От железариите ли? Имат ли безцветен? Колко време съхне и дали вони много?
От железариите. Има безцветен. За пълно изсъхване на алкидния лак обикновено пише около 24 часа. Ако си намериш нитроцелулозен, той съхне доста по-бързо. За воня - определено вони много, но след изсъхване постепенно се измирисва. Абе, с други думи - няма пълно щастие  Wink

radinna, накъдето й да се обърна - ти все си натворила разни красоти. Браво!

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
И тези вече изсъхнаха
дъска по идея от руските сайтове
чашка и  чашката от друг ъгъл

dujdets, благодаря, хванала ме е музата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт