Как се справяте с хемороидите

  • 4 728
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 64 919
Лечението трябва да е комплексно. За пиене - венотоници - Троксевазин върши същата работа като Детралекс, а е значително по-евтин. Пие се поне месец. Хеморел за мазане, свещички, на мен Масту много ми помагат. И задължително да се избягва запек.
Венотониците се пият пролет и есен, за да не се стига до кризи и образуване на хемороиди.
От Антифлегмин и от Цикатридина свещички нямах полза. Но с Хеморел бързо се прибра. Обаче паралелно с другите неща. Само с мазане не става.

# 16
  • Мнения: 10
Лечението трябва да е комплексно. За пиене - венотоници - Троксевазин върши същата работа като Детралекс, а е значително по-евтин. Пие се поне месец. Хеморел за мазане, свещички, на мен Масту много ми помагат. И задължително да се избягва запек.
Венотониците се пият пролет и есен, за да не се стига до кризи и образуване на хемороиди.
От Антифлегмин и от Цикатридина свещички нямах полза. Но с Хеморел бързо се прибра. Обаче паралелно с другите неща. Само с мазане не става.
Само Хеморел не бях купувала, заради написаното в първи пост, но очевидно и с него трябва да пробвам.
През годините и друг път ми е припарвало от време на време, ама такова нещо, не беше ми се случвало. Вечер болките позатихват, но 1-2 часа след изхождането на следващият ден, се започва отново.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 751
Ако те боли повече от Проктогливенол, има вероятност да е киста, а не хемороиди. Или нещо друго усложнено с хемороидите. Иди на преглед в Пирогов.

# 18
  • Мнения: 10
Ако те боли повече от Проктогливенол, има вероятност да е киста, а не хемороиди. Или нещо друго усложнено с хемороидите. Иди на преглед в Пирогов.
Хемороиди има със сигурност, виждам ги и ги напипвам. Но това не изключва да има и нещо друго. Имам час за специалист, чак на 30-ти. Пирогов ми е на около 250 км...

# 19
  • Мнения: 7
Пилекс - винаги помага, за 2 дни и нямаш. В аптеката кремче

# 20
  • Мнения: 4
Аз съм имала много проблеми с външни и обикновените мазила за хемороиди не вършат работа.

Судокрем много ми помага. Също така и епсом сол, слагам малко в памук и си я слагам за 1 - 2 мин отзад. Хапчета за разширени вени, като че ли също помогнаха.

Това, което най ми помогна, са упражнения за развиване на Глутеус мускулите, включително тичане на нагорнище. Вече от година почти нямам проблеми, след като ги почнах тези упражнения. Не знам защо това работи, но явно като заякнат мускулите и държат всичко горе по-добре.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 672
Ако те боли повече от Проктогливенол, има вероятност да е киста, а не хемороиди. Или нещо друго усложнено с хемороидите. Иди на преглед в Пирогов.
Хемороиди има със сигурност, виждам ги и ги напипвам. Но това не изключва да има и нещо друго. Имам час за специалист, чак на 30-ти. Пирогов ми е на около 250 км...

Dara01 при кого беше прегледът ти и какэв е резултата?

# 22
  • Мнения: 2 521
След като овладеете положението с лечение, най-важното е храненето - всеки човек сам си познава тялото и какво как му действа, не трябва да се допуска запек. За мен лично това означава всеки ден някакъв суров зеленчук, най-добре с повече фибри като морков или броколи(на пара), всеки ден пресен плод. Ако хапвам тестено изделие за основно (например пица), задължително едно хранене да е салата. Не  оправите ли храненето, следващата криза е въпрос на време. За този бич лечение няма, дори операция не е трайно решение.

# 23
  • Мнения: 12
Здравейте,
Моля, дайте съвет, как да се справя с упорити външни, а вероятно и вътрешни хемороиди?
Повече от две седмици, използвам различни мазила, включително и популярният мехлем от ветеринарната аптека Антифлегмин, без особено забележими резултати. Някои мехлеми, дори влошиха положението.
Светъл лъч беше Прокто-Гливенол, който купих вчера сутринта и още след първото нанасяне драстично намали отока, болката и дискомфорта като цяло, до вечерта симптомите почти изчезнаха. Но, след изхождане тази сутрин, всичко се върна начална позиция. Въпреки, че измих областта и нанесох обилно мехлема, болката е все така силна.
Личният лекар, ме посъветва да пия Детралекс таблетки. Днес купих и тях, но още не съм ги пила, защото пише, че се приемат с храна. Ще започна тази вечер. За видим резултат от тях обаче, трябвало време...
Ровейки се из мрежата , да видя хората как се справят с този проблем, много често попадам на положителни коментари и мнения за ХемоРРел. Обаче четейки внимателно отзивите, забелязвам нещо много подозрително. Всички те са написани в един и същ стил - като реклама. Дори изреченията в различните мнения са структорирани много сходно, като писани от един човек. Проверих за рецензии в Тубата, но и там има само кратки рекламни клипчета, без мнения от реални потребители.
Та, преди да купя и него, бих помолила, ако има някой, който наистина е ползвал ХемоРРел, да изкаже своето обективно мнение?
Разбира се, всякакви съвети за облекчаване на болката, ще са добре дошли!

Общи условия

Активация на акаунт