Овнета и Телета се задават, през АПРИЛ те радост ще създават!

  • 14 182
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221

ей мами защо не сте си сложили всички снимките на бебетата, искаме да разглеждаме Simple Smile


Сложих три снимки в албума,но не бебешкия,а в Нашето албумче-Бебета,защото не съм наясно как да ги прехвърля там.Ако на някой му се пише-да обясни начина.Предварително благодаря!

# 16
  • Мнения: 43
Честито на новите мами!
Catty_m, то голям мъж,голяма работа-браво на тебе Hug!

Ами и на мен ми остават 2 дена и кво да си кажа-имам си болчици,ама не регулярни. Разхождам си се,но вървя вече като мравка,едвам,едвам. За тапата-имах една тъмнокафява точица днес,но незнам дали е това ThinkingЩе видим с Марта докъде ще го проточваме... Rolling Eyes

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Здравейте и от мен! Днес ми е термина, но признаци за раждане- никакви.  SadПреди два дни и аз имах едно течение, много странно-между розово и кафяво, помилсих, че се започва, но явно е било резултат от прегледа. newsm78
Усещам, че съм станала нервна и напрегната, особено когато постоянно ти се обаждат близки и приятели да питат има ли новина вече. Whistling
Надявам се да не се налага да чакам още много, иска ми се всичко да си тръгне нормално, не зная защо така съм се настроила негативно за това предизвикано раждане...

# 18
  • Мнения: 43
Страчи,незнам дали ще има училище тия дни-май една по една ще се подредим до края на седмицата,само незнам в какъв ред Joy
Оф,аз сега така си похапнах,че ако се започне тая вечер Rolling Eyes,не ми се мисли,то ще са едни клизми,едни чудеса...

# 19
  • Мнения: 60
brambar аз ходя на 10-тия етаж на запис. Обикновено кам 11ч, но утре не съм сигурна кога ще успя, защото трябва да водя Марти на зъболекар и след това до общината. Все още не сме обсъждали докога ще го чакаме да излезе само, но всеки ден доктора ми казва - ами чакаме, пък докога ...! Аз си мисля, че едва ли ще е след края на тази седмица, но знае ли човек. Освен това аз не съм много сигурна кога ми е точно термина - цикъкът ми е между 28 и 35 дена, а понякога и малко повече. 

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
ДейзиГ, а това удостоверение за семейно положение от къде се вади ? Пак ли като отида в общината ?

Взима се от същата стая в общината където си получаваш акта за раждане на детето.
С едно ходене вършиш и двете неща. Предварително не можеш да го направиш, защото ти трябва ЕГН-то на детето.

# 21
  • Мнения: 1 925
ДейзиГ, мерси за инфото  Hug
mariah, с Марта се разбрахме да ходим във вторник, ако не сме родили, та дано не ходим де... ама знае ли се...
Thinking

# 22
  • Мнения: 151
Привет от мен! Честито на всички новобебени мами!  bouquet  bouquet  bouquet

Единствено вечер намирам време да седна да ви чета и да пиша..през деня у нас е весело Joy Тъкмо седна да правя нещо и бебка писне..май бабата нещо я разглези та ще я видим тази работа Crossing Arms

За памперсите, сменяме ги след хранене, защото бебка винаги си върши голямата работа по време на хранене, но нещо не е удачно защото като тръгнеме да и сменяме памперса тя винаги повръща по малко и сега незнам.. newsm78
kena, едва ли има по ненормално хранене от нашето.В болницата като ми  я носеха на 3 часа все ми спеше на гърдата и нещо не беше в час .Караме на принципа когато иска,  колкото иска. Нашата бебка се роди с размери на едмомесечно бебе -4200 гр и се храниме по час и нещо с 2 почивки и излизат 5 пъти дневно.. #Crazy

МАРТА , тапата ми падна наведнаж и след ден и половина вече се бях сдобила с бебче..
 За GSM-a,   в антрето до родилна зала имаше гардероб и там всички родилки си оставяха багажите..Като родих, докато ме шиеха помолих една акушерка да ми донесе моята чанта, извадих телефона и започнах да разпространявам новината..

# 23
  • Мнения: 1 419
Започвам с честитката за новите ни бебчета - да са живи и здрави, да радват мама и татко и да ги подминат коликите  Crazy

Сменяме памперси ПРЕДИ хранене. Обикновено се изакват веднага след като се нахранят и седят така 3 часа до следващото хранене, но не ги сменям по-рано заради опасността от повръщане  Peace.

Мобилния в родилното, моя го държа анестезиолога  Grinning.

Нещо, което облекчи заспиването при колики - за сега еднократно, но мисля да го тествам пак като се наложи. Чайчето от копър на ХИП го давам за пиене, но ЗАТОПЛЕН. Оказа се, че вътрешното сгряване на коремчето е от голямо облекчение и след двучакови мъки и рев, Кико заспа след като изпи 40 грама  Heart Eyes.

Мами, които давате АМ, давайте редовно водичка на бебетата - иначе рискувате да се запекат  Tired. Аз вода не давам - вместо нея давам от чайчето - много се мръщят, все едно им давам отрова  hahaha ...но го изпиват  - нямат избор  Mr. Green.

Дейзи, дали ти отговорих за капките?   newsm78 Embarassed Кажи пак върпоса ако не съм и прощавай за разсеяността ми  Blush

Вчера направихме първата разходка - изкарахме повече от 2 часа в южния парк - беше страхотно  Mr. Green

Ааа, и да се похваля, превели са ми парите от НОИ най-накрая  Party - за втората половина на февруари и за март  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 9 111
Сънят продължава да е мираж..... Раждането- също  ooooh!

# 25
alegra задължително ли се предизвиква раждането ако преносиш 7 дни? не можеш ли да решиш че искаш да чакаш само да си тръгне бебо?



brambar aми док ми каза че ще ме приемат в болницата на 8мия ден,но не съм съвсем сигурна дали веднага на 8мия ден се предизвиква раждането или ме наблюдават известно време и колко е това,но понеже мъжа ми е преносен 22 дни и когато казах на док той ми каза:"Аааа,сега не се чака толкова много...",та незнам със сигурност,но предполагам,че ако беба не излезе,ще я предизвикват... newsm78

# 26
  • Мнения: 91
Добро утро мамчета и бебчета!
Марта - аз раждах в Тина Киркова. Понеже водите ми изтекоха вкъщи, като отидох там под мен беше винаги локва и аз доста се притесних и засуетих. Пък и болките си ги имах. На всичкото отгоре хванах деня, в който имаше авария на ТЕЦ Земляне и нито вкъщи, нито в болницата имаше топла вода. Бях си помъкнала огромния сак. Момичето, което те приема на втория етаж ти казва какво да дадеш на близките си и какво да остане в теб. Да ти кажа почти не мислех за багажа си. Сака ми беше до леглото в предродилна. Съответно вътре си беше телефона. С контракциите и болките едва ли ще ти е до него. Накрая когато ме изкараха да лежа два часа пред родилна за да не изкървя една санитарка ми донесе сака. Жената беше много любезна, помолих я и тя ми извади телефона. Както се досещаш се започна едно прозвъняване, едни сълзи и сополи, абе латино-драма. Моят съвет е да внимаваш за личната карта, защото аз доста я потърсих в багажа си, тъй като нямах ясен спомен дали момичето ми я е върнала. Разбира се намерих я в несесера си с тоалетните принадлежности. Тя ти трябва за да запишеш бебето. Пожелавам ти леко раждане и дано съм ти помогнала. Това е в резюме, ако те интересува още нещо питай.

# 27
  • Мнения: 29
Здравейе мами. Как сте?
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКЧИ НОВИ МАМИ.

# 28
  • Мнения: 366

ей мами защо не сте си сложили всички снимките на бебетата, искаме да разглеждаме Simple Smile


Сложих три снимки в албума,но не бебешкия,а в Нашето албумче-Бебета,защото не съм наясно как да ги прехвърля там.Ако на някой му се пише-да обясни начина.Предварително благодаря!


larsen   Като влезнеш на бебешкия сайт с парола и юзернейм http://multiply.com/, избери My Site i под аблумчетата със снимки има Upload Photos в долния десен ъгъл на прозореца. Когато искаш да вземеш снимките от нета, избираш от долния десен ъгъл Any Web Page и там копираш адреса на съществуващия ти вече албум. Ако ги качваш от копмютъра си е ясно - файлче по файлче в показаните полета. Гледай да е чекнато  New Album и когато свърши ъплоудването, ще ти даде опциите на албумчето - име и пр.....

Аз не мога да си избера 3-4 снимки, които да кача на бебешкия сайт - нали моето гардже си е най-рошаво, та затова ще продължавам да си пълня моя бебешки сайт:
На който му се гледа, моля:

http://smilestyle.multiply.com/

За GSM-a си висеше на врата ми през цялото време, а фотоапарата остана в сака, който беше зад вратата на родилна зала и така и не снимах бебето веднага, а чак на първото кърмене. Затова пък непосредствено след раждането, се обадих на всичките номера в GSM, продължих и в стаята - отне ми часове, не ми се мисли за сметката този месец..........

Памперсите за сега налучквам все още кога е удачно да ги сменям и май се ориентирам да е след ядене, че ги пълни докато суче. Изчаквам малко и гледам много внимателно да повдигам дупето, за да не връща много мляко Simple Smile)). Но все още се вманиячавам и си завирам носа постоянно да проверявам дали да сменям, че малко зачервена ми я изписаха от Шейново и не искам да се повтори.

 brambar
и на мен като на alegragloria ми казаха: 7 дни у дома чакаш, следват 7 дни в болница, но там едва ли ще те дочакат - най-често предизвикват. Имаш право в рамките на тези 7 дни да откажеш, стига да не са прекалено убедителни, че бебето се мъчи или нямаш води, стара плацента и пр......

Сънят продължава да е мираж..... Раждането- също  ooooh!
Второто ще дойде, а първото перманентно ще си остане мираж Simple Smile))

А това, което ви писах преди време за недаването на вода е за кърмени бебета, понеже само кърмата има високо съдържание на вода (гораната) и ниско долната. При АМ концентрацията си е постоянна и предполагам, както е писала Ауа е абсолютно задължително да пият водичка. Иначе Гери вече я познавам кога е жадна и кога гладна - Когато суче повече от 5-10 минути и после спи по 3-4 часа е гладна, а когато ми се буди през час- два и суква за кратко е жадна и изпива само горната кърма, което си е почти вода Simple Smile

Ужасно съм разхвърляна, не съм сигурна, че изчетох всичко, но трепвам при всяка вибрация на бебефона, понеже и двете дами са върху спалнята в момента, а Руми все още не умее да пази добре бебето.......
Не ми остава време да изчета пропуснатото - много ми е мъчно, само прехвърлих страничките отгоре отгоре..........както и да е

Приятен ден ви пожелавам на всички и леко и безпроблемно раждане на тези, чийто ред е дошъл Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен  Hug
Нещо се закучи работата, никoй не ражда Simple Smile На мен днес ми е термина и отивам на запис сега, да видим дали няма да реши днес да поизлезе това мое бебе Simple Smile
stassy ти при някои определен дофтор ли си ходиш на 10я етаж? аз там лежах, много са точни Simple Smile... моите записи са при женската консултация на 1ви етаж, но може пак да се засечем, ще пиша лично  Wink
Style хубаво ти е гарджето, да Simple Smile а забелязвам че всички бебета са като джапончета веднага след раждането  Grinning всички с дръпнати очички  Grinning

Информация евробебе - родените между великден и 1 юни могат да участват в томбула евробебе, ако се обадите на телефон 1322, една приятелка ме светна Simple Smile

Хайде лек ден и успех на следващите, и малко действие моля, какъв е този застой  Party

Общи условия

Активация на акаунт