Отговори
# 75
  • Мнения: 816
Ще си позволя да извадя тази тема, защото на малката ми дъщеричка ( 5мес.) й поставиха диагноза астма.
Ето как се развиха нещата при нея:
Преди  2месеца и нещо се разболя и ни приеха в Александорвска болница с диагноза бронхиолит. Лекуваха ни с инхалации с Вентолин и еднократно Урбазон(венозно). Всичко мина и замина за една седмица. След около 2 седмици онтово направи лек бронхосапзъм, който преодоляхме в къщи само със Салбутамол. След още две седмици - нов спазъм, отново го оправихме в къщи. Миналата седмица обаче се разболя сериозно, както и аз с високите температури, със силно свиркащите гърди, силна хрема. Отново ни приеха в болница ( този път отидохме на ул. Д. Несторов и повече няма да ходим там, че е ужас). ДИагнозата пак беше остър бронхиолит, но щом ни видя доцентката -завеждаща отделението ( бяхме в интензивното) заключи: "Това дете е с астма". Включи ни Фликсотида, инхалациите с Вентолин. Междувременно Хриси направи и остър отит, но го оправихме без АБ, слава Богу.
На втория ден изолирха от носоглътката на сладутранката ми така наречения RS-вирус ( респираторен синусиалне вирус):
http://kidshealth.org/parent/infections/bacterial_viral/rsv.html
http://www.cdc.gov/ncidod/dvrd/revb/respiratory/rsvfeat.htm
симптомите му съвпадат с тези на Хриси, което ме наведе на мисълта, че може би нямаме никаква астма. За съжаление обаче имаме много силна фамилна обремененост и може някой ден да се отключи същинската астма. Не знам. Всеки случай съм се запътила към още една консултация с доц. Переновска.  Междувременно посетихме хомеопатката на голямата ми щерка , на която миналата година също поставиха тази диагноза, и след като започнахме хомеопатично лечение при класически хомеопат не е правила нито един по-сериозен  пристъп. 
С Христинка ни изписаха още неизлекувани в четвъртък, като ни казаха да си набавим всички необходими инхалатори+лекарствата. Но след посещението при хомеопата Хриси се подобри и така и не почнах да й правя в къщи Фликсотида.
А ето го и следващия ни проблем: имаме куче, за което лекарите твърдят че е по-добре да се махне, но мъбът ми не е съгласен. Сега върви след мен и ме наблюдава какво ям и ми напомня кое е алергизиращо и кое не е( тъй=като малката е изцяло на кърма ме съветваха да избягвам алергизиращите продукти).
Докато бяхме първия път в болницата й взеха венозна кръв за изследване на имуноглобулините, но то ще е готово чак края на април. До тогава ще си чакаме и ще се молим да не ни сполетяват повече пристъпи, че е адкси неприятно, както знаете. Praynig
Сега, искам да попитам при една диагноза астма ( категорична) какъв е точния ред за освидетелстване пред ТЕЛК? защото разбрах, че има социални помощи за такива дечица, безплатни санаториуми, карти за гр. транспорт и мисля, че намаление на данъци ( не съм сигурна). Някой минавал ли е по този път?

# 76
  • Мнения: 3 743
Синът ми от 1 месец пие Сингулар. Според лекарката, която му го изписа не е необходимо да го изследваме за алергии, защото нямало смисъл.  Още от бебе синът ми прави най-различни алергични пристъпи (не знам дали това е точната дума). Много често правеше като по-малък ларингити, сега също, но по-рядко. Няколко пъти е имал алергични обриви от лекарства, дори веднъж цялото му лице беше отекло след прием на Мукосолван. Получавал е обрив дори от шампоан. Зимата доста често (почти всеки месец) му "свирят" гърдите.
Искам да ви попитам (по специално Birdie) дали не трябва все пак да му направя тестовете за алергии. Лекарката, която му изписа Сингулара го наблюдава от бебе и е категорична, че той е с  Астма, въпреки, че изследването което правихме (спирограма) е добро.

# 77
  • Мнения: 8 585
Синът ми от 1 месец пие Сингулар. Според лекарката, която му го изписа не е необходимо да го изследваме за алергии, защото нямало смисъл.  Още от бебе синът ми прави най-различни алергични пристъпи (не знам дали това е точната дума). Много често правеше като по-малък ларингити, сега също, но по-рядко. Няколко пъти е имал алергични обриви от лекарства, дори веднъж цялото му лице беше отекло след прием на Мукосолван. Получавал е обрив дори от шампоан. Зимата доста често (почти всеки месец) му "свирят" гърдите.
Искам да ви попитам (по специално Birdie) дали не трябва все пак да му направя тестовете за алергии. Лекарката, която му изписа Сингулара го наблюдава от бебе и е категорична, че той е с  Астма, въпреки, че изследването което правихме (спирограма) е добро.
Как е на Сингулер сега?
Много лесно поставят тези тежки диагнози-защо да не е преходен Астматичен бронхит само, например? Не разбирам този мазохизъм към болните...

# 78
  • Мнения: 3 743
...
Как е на Сингулер сега?
Много лесно поставят тези тежки диагнози-защо да не е преходен Астматичен бронхит само, например? Не разбирам този мазохизъм към болните...

Точната му диагноза е "Астма с преобладаващ алергичен компонент" и Сингулер-а трябва да го пие 3 месеца "порофилактично" според лекарката.

# 79
  • Мнения: 8 585
"трябва да го пие 3 месеца "порофилактично" "-??   #Crazy #Crazy
Има ли някакви симптоми в момента?

# 80
  • Мнения: 3 743
"трябва да го пие 3 месеца "порофилактично" "-??
Да Confused

# 81
  • Мнения: 8 585
@s_vasseva
Няма "профилактично" приложение на Сингулер, особено в детската възраст, и особено в истинският смисъл на тази дума. Сингулер е вид стратегически препарат за деца при които има повишени ИгЕ и диагноза атопична Астма. Не е за общо приложение и не спасява когато не можем, не знаем или не умеем да дозираме или назначаваме инхалаторни препарати. Или пък ако не ги познаваме или не познаваме целият спектър препарати и техните възможности.
Моето лично мнение е да преминете на Форадил (или Серевент или Серетайд), да направите контролни спирограми и ако са добри, да почнете намаляване на лекарствата с възможност за спиране.
Лятото е удобен момент да се даде инхалаторен Недокромил като истинско средство за профилактика.

# 82
  • Мнения: 3 743
Това е последната спирограма, която сме правили.

спирограма

# 83
  • Мнения: 8 585
@s_vasseva

Само FEF 75 е леко занижен.
Моето мнение е да направите прехода, за който Ви писах. Можете да минете на дълго-действащ Вентолин (Серевент, Форадил) или на комбинация Серевент+Фликсотайд (като Серетайд), след което да се опитвате да спирате или "изтегляте" медикаменти постепенно.

# 84
  • Мнения: 3 743
@s_vasseva

Само FEF 75 е леко занижен.
Моето мнение е да направите прехода, за който Ви писах. Можете да минете на дълго-действащ Вентолин (Серевент, Форадил) или на комбинация Серевент+Фликсотайд (като Серетайд), след което да се опитвате да спирате или "изтегляте" медикаменти постепенно.

Благодаря, тъй като синът ми е с диабет тези лекарства имат ли някакви противопоказания?

# 85
  • Мнения: 8 585
@s_vasseva
Давали ли сте му изобщо Фликсотайд досега? Има ли проблем да поддъжа добри гл нива, когато е на Фликсотайд или увеличавате инсулина в тези периоди?

# 86
  • Мнения: 3 743
@s_vasseva
Давали ли сте му изобщо Фликсотайд досега? Има ли проблем да поддъжа добри гл нива, когато е на Фликсотайд или увеличавате инсулина в тези периоди?

Не е пил Фликсотайд досега.

# 87
  • Мнения: 8 585
Направо със Сингулер???????????????
Вие ще ме "довършите"... bash smile3516

# 88
  • Мнения: 3 743
Направо със Сингулер???????????????
Вие ще ме довършите...
Такава реклама му направи лекарката на Сингулера, че по едно време се чудех дали за лекарство става въпрос.... При това лекарката, която му го изписа го наблюдава от бебе!!!

# 89
  • Мнения: 8 585
Оставам на същото мнение. Можете да дадете Форадил или Серевент. Инхалаторните КС леко повишават кръвната глюкоза и може би да е необходима лека корекция на инсулина. Но и пък няма показания за тях при добрата спирограма...

Общи условия

Активация на акаунт