КОНКУРС: Как ТОЧНО му казах, че съм бременна

  • 29 710
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 122
Идеята за дете никога не е била спонтанно хрумване. Винаги съм си мечтала за момента в който ще кажа- Бременна съм. Спряхме да се "пазим" след сватбата ни, пет години и половина след началото на връзката ни. Минаваха месеци, в края на всеки цикъл си купувах поне два теста- но не би. Тръгнах да търся причината в себе си, накрая я открихме в него. Всички казваха, че аз не мога да забременея от мъжа си. Почнахме терапия, аз междувременно продължавам със всички необходими изследвания- да не пропуснем нещо докато го лекуваме. Минаха три години от първите ни опити. Последно- имунологични изследвания в Плевен- там потвърждават, че за да забременея от Ник трябва ИКСИ. Оказва се, че имам леко завишен хормон на щитовидната жлеза. Прибираме се, една седмица отпуска- казахме си "споко, няма да стане" и правихме каквото ни се иска, без графици, без температури...
В края на месеца отивам на ехография на щитовидната жлеза- да уточним има ли проблем. На мен ми е много лошо, пращам го да ми вземе аулин и минерална вода, защото усещам че всеки момент ще ми "дойде". Отивам на работа после, но си тръгвам по обед защото все още ми е много лошо. Тръгвам пеша, малко да се разведря. Минавайки покрай една аптека реших да вляза да си купя тест, въпреки че закъснението е само 3 дни, представях си че ще е поредния отрицателен. Даже нямах много пари в себе си и изтеглих от банкомата, за да си купя по- качествен. Прибрах се, направих теста и запалих цигара междувременно. Още на второто дърпане резултата лъсна пред очите ми- разтреперах се, разревах се, държах го няколко минути в ръцете си... Не можех да повярвам, че това ми се случва. Веднага му звъннах и разревана му казах- Веднага се прибирай в къщи. Милия дотърча веднага, аз му връчих теста и се разревах неудържимо и тъпо попитах- "Ми сега какво ще правим?". Той ме прегърна и се опитваше да ме успокоява. Мисля че и за него новината беше шокираща, но нямаше как да го покаже. Отидохме веднага на лекар, въпреки че знаех че няма какво да се види, след седмица видяхме плодния сак, след две- сърдечна дейност и така след всяко посещение- как се развива нашата дългочакана дъщеря.

# 16
Моята история е може би малко странна. От ученичка имам проблеми и са ми казвали, че ще забременя трудно. Един месец след сватбата решихме че искаме да имаме бебе, в този момент не пиех лекарства, бях ги спряла от половин година по мое желание, бях уморена от лекрства. Отидох на редовния гинекологичен преглед, на такива ходех непрекаснато заради проблемите ми. Моят доктор ме зарадва с новината че нещата изглеждат добре при прегледа и да работим по въпроса. Закъсня ми, нищо ново, когато не пия лекарства винаги ми закъснява. Реших все пак да си направя тест, беше отрицателен, просто реших, че трябва да изчакам още малко и може би ще ми дойде, направих си втори тест след седмица пак отрицателен и тъй като вече нямах цикъл от около 50 дни отидох на лекар. Гинекологът ми каза, че имам киста, доста голяма. Даде ми лекарства, които да ми предизвикат цикъла. Реших да отида при още един лекар преди да започна да пия лекарствата, той ми каза същото - киста. Изпих аз лекарствата, но резултат никакъв, не ми дойде, пила съм и друг път тези лекарства и винаги ми е идвало, но сега просто не обърнах внимание и втори преглед и нови лекарства. Вече започнах да се чувствам зле, необяснимо защо, но примерно си изпих и вторите лекарства, макар че колежката ми в работата непрекъснато ми повтаряше, че според нея съм бременна и нещо лекарите грешат. И след вторите лекартсва не ми дойде и тогава тя ме посрещна сутринта на работата с един списък от първи признаци на бременността, беше го свалила от нета и ме попита дали един ми липсва и ... на мен наистина нито един не ми липсваше. Каза, че на обедната почивка ако не искам да си купя тест тя ще  ми купи. И аз склоних да направя тест. Направих го но ме беше страх да го отворя, в главата ми взеха да се въртят разни въпроси и мрачни мисли - ами ако бях бременна, бях пила лекарства, ако се наложи заради това да правя аборт, аз имам толкова проблеми, искахме бебе и ако заради лекарска грешка се случи нещо лошо??? Отвори го моята колежка, няма да забравя как ръката и започна да трепери и преди да съм го видяла разбрах, че има 2 чертички и започнах да палча. Обадих се на мъжа ми и плачейки ми казах, че съм бременна. Толкова ме беше страх. Плаках до момента, в който мъжа ми не дойде да ме вземе, обадихме се на моя доктор и разбрахме, че лекарствата не са вредни за бебето, даже едните ги дават за задържане по време на бременност. Тогава се успокоих и вече нещата взеха друг обрат. Не си представях точно така да му кажа че съм бременна. Даже съм си представяла различни начини да му съобщя радостната новина, но нещата се равиха по толкова неочакван начин, че...  Сега чакаме нашия малък сладур да проходи и мислим да работим по въпроса за една сестрчка например. Така че с удоволствие чета вашите писания, може да заимствам някоя интересна идея за някой ден...
P.S. Единственото което не разбрах е как така, видяха бебето като киста!!!

# 17
Нека и аз да разкажа,че още ми е пресен спомена Laughing
Снощи разбрах със сигурност,че чакам дете,а тест си направих онзи ден /абе честно казано си бяха три теста защото не можех да повярвам/
И как му казах-ами той и в момента не е в София,та решавам да му се обадя,обаче преди това снимах с телефона трите теста и снимката от ехографа,пускам ги с ММS и чакам реакция-да ама не ,три часа нищо!!!
Едва в 10 вечерта ми се обади да пита как съм .Изобщо не ги беше получил,пък аз чакам някаква реакция  newsm78
И реших че дори и по телефона си е редно таткото първи да узнае ,та направих така-питам го кога ще се връща ,че трябва да говорим нещо,за което не знам как се говори по телефон,защото не ми се е случвало до момента/знам си аз,че ще ме накара да говоря,обаче се правя на интересна до последно/
Е накрая му казах:честито,ще ставаш татко-а той каза само " БРАВО "-представяте ли си?  #2gunfire
Направо не знаех какво да кажа ,във всеки случай очаквах по-бурна реакция ,но не я получих.Поне не веднага-явно му е трябвало време да осмисли новината.
Важното е ,че дойде и нашия час .Дано всичко да е ок

# 18
  • Мнения: 22
Здравейте!
 Първият път когато забременях стана от първият път. Бях студентка трети курс и в сесия когато цикълът ми закъсня, но си помислих, че е заради изпитите. След като свършиха вече бях спокойна, че съм ги взела всичките, но не ми идваше. На другия ден имах рожден ден и моята приятелка ми беше купила два теста за бременност на  Surecheck. Направих си ги и двата показаха две чертички EFP EFP. Отидох при гинеколога си и той го потвърди. Направи много снимки на бебето.  Бях толкова радостна, че на рождения си ден разбрах, че ще ставам майка.
Таткото беше в Добрич по работа – обадих му се и му казах, че съм  във влака и сутринта съм при него. Мъжът ми почна да ме разпитва какво толкова е станало, че пътувам към него. Казах му че е изненада. Сутринта вече бух в прегръдките, а той през цялото време ме разпитваше. Аз си мълчах и отклонявах към други теми.
 Вече бяхме в хотела тогава извадих една кутийка в която бях сложила двата теста, снимките на бебето и картичка в която пишеше “ Това е нашият  син. Ще се казва Любослав” Той първо прочете картичката засмя се и каза “ Съгласен съм, но ако е момиче? Аз бях сигурна, че ще е момче, защото го бух сънувала. Много слушам интуицията си и досега е точна нататък ще види ме. Беше много щастлив и само ме питаше искам ли нещо и галеше корема ми.
 Вторият път много трудно забременях, бях изгубила надежда, че ще имаме второ дете. Накрая се бях отказала и чудото стана.Почнах да мисля, че с мен нещо не е на ред защото спрях кафетата и цигарите и се усъмних, че съм бременна, защото и с първата бременност не ми се пиеше кафе и пушеше. Направих си тест  Surecheck-  EFP, които предният ден бях купила от аптеката. Аптекарката се смееше, че обичаме на Коледа и Нова Година да зарадваме половинките си с такава нoвина.Реших да му кажа на Нова Година след като разчупи баницата с късмети и видя какъв късмет ще му се падне. Падна му се “Цялото щастие което не се преотстъпва.”Тогава  му казах, че ще имаме бебе, а баткото през цялото време викаше “ Ще си имам кака” Тестът го бях оставила до бутилката с шампанско и отварачката. За малко от щастие щеше да отвори бутилката с тестът. Тестът още го пазя.Той стои заедно с пъпчетата им. Понякога с мъжът ми се смеем на случката с бутилката и тестът.  family Flowers Four Leaf Clover
 
 

# 19
  • Мнения: 3 810
Ето и моя разказ:

Това се случи точно в далечната 1997/98г.
Запознахме се и след 2м.....се сближихме. След посрещане на Новата Година.
Малко след това започнаха симптоми. Попрелистих няколко книжки...усъмних се и ме обзе страх...Познавахме се много от скоро. Казах му за съмненията си и го попитах- Какво ще правим?
А той ми отговори- Как какво? Ако искаш- ще се женим!
Много от чувствата ни тогава останаха скрити, половинчати.
С годините си спомняме за този момент и се питаме кой какво си е мислел. Доизказваме, доизживявяме го...
Как се развиха нещата?
Изчаках колкото мога и беж на гинеколог. Който обаче ми обясни, че е твърде рано за да се установи бременност с преглед. Установи кистозни яйчници, най- доброто лечение за които е бременност.
Последва положителен тест за бременност, потвърждение от лекар...и всички екстри на бременността. Разбира се и междувременно брак.
Вече имаме точно две деца и за миг не съм съжалила, че тази ми първа бременност ускори нещата.
Или може би сме улучили точно момента в който това да да се случи?
А ако имаме късмет може би децата ни няма да са само две...и разказа ще има продължение...

# 20
Eто и моята история как точно му казах, че съм бременна. Беше април 2005 г. и цикъла ми закъсняваше с два дни. Аз имах вътрешно усещане, че съм бременна, защото през месец март направихме първия сериоз опит за забременяване.
Съпругът ми естествено не вярваше, че може да стане толкова скоро, а и аз всеки месец имах тайна надежда че случайно или не съм забременяла и при всяка промяна, която чувствах в тялото си му казвах "Аз съм бременна, Аз съм бреммена", но все излизах лъжливото овчарче.
И така до датата 11 април, когато пре деня с моето непрекъснато бързане по работа си навехнах крака  по обяд Cry. До края на работния ден крака ми се поду и започна да ме боли ужасно, а на следващата сутрин трябваше да замина в командировка в София. Взимайки ме от работа съпругът ми настоя да отидем на лекар да ми прегледат крака. И така озовахме се в частната клиника Св. София. Минах аз през ортопеда, видя ми крака и ме прати на рентгенова снимка. Сядайки на рентнгеновата маса сестрата ми задава въпрос "Не сте бременна, нали"?. При което аз вдигам рамене и казвам: Амииии имам някакви съмнения, ноооо....... Сестрама ме прати да си направя тест, за да бъдем сигурно и да не предприемаме рентгенова снимка. И хоп пращам съпруга ми да ми купи Surechek. Направих теста, излизам от тоалетната стъписана, подавам му го и казвам, две чертички, две чертичкии...... А той казва: Я да видя,, ама ти сигурна ли си че са две. И така усмихната и доволна влизам в рентгеновия кабинет и казвам, Ами няма да правим снимка, защото съм бременна. Така моя съпруг, а и аз самата установих бремеността си. Покрай едно навехване на крака ми разбрахме, че ще ставаме родители...

# 21
  • Мнения: 114
  Здравейте ето и моите истории.
  Когато след сватбата решихме да опитаме за бебе стана от първия път.И тъй като цикъла ми е винаги точен на следващия ден след като не ми дойде аз си купих тест за лременност.Ама аз не исках мъжът ми да разбере а когато купувах теста бяхме двамата и аз му казах че искам да си взема от аптеката нещо за разхлабване Laughing.На другата сутрин ствам рано отивам в тоалетната и си правя теста.Показа  EFP .Аз отивам събуждам мъжа си и му викам:"Сложи си лещите(носи лещи голям диоптър)" а той ми се чуди и вика "Защо".Притесни се да не е станло нещо, ама отиде до банята и ги сложи.Тогава аз го водя до тоалетната и му показвам теста.Той ми вика "Бременна ли си".Ами ДА ДА .
  Втория път беше много неочаквано и за двамата защото не беше планирано, но това е без значение защото е желано.След като ми закъсня цикъла, аз веднага се усъмних.Но тъй като беше след празниците аз си помислих че може да е и от емоциите около Нова година. Споделих със съпруга ми  и той предложи да си взема тест.И така и този тест беше ПОЛОЖИТЕЛЕН.Стъписахме се но МНОГО СЕ ЗАРАДВАХМЕ, защото винаги сме искали и второ дете.
  Това са моите две истории.Дано са ви харесали.

# 22
  • Мнения: 2 331
нашата история със забременяването започна през февруари 2004г.вече бяхме решили със съпруга ми,че искаме да създадем семейство,но имаше определени пречки.бракът ни не е традиционен ,според моите родители,и те бяха много против.аз много държа на тях и не можех просто така да не обърна внимание на тяхното желание.но не можех да пренебрегна и собствените си чувства и тези на човека до мен...и така,за да бъда силна и да се справя със ситуацията,ми беше необходима допълнителна сила.откъде?ами от наше дете!и така,решихме,че ще започнем да си правим бебе...през феврури се опитвахме да създадем малкото човече.но,дойде 29.02.-имах менструация-странна,но менструация.казах на настоящия ми съпруг,но той не се очуди.смяташе,че е нормално да не се получи веднага.но,нещо в мен ме човъркаше-все пак,всяка сутрин бях неразположена-гадеше ми се,спеше ми се...и така,прибрах се в града,в който живея-не сме от един град,но аз следвах в неговия роден град и през февруари имахме очни.и така,прибрах се...на01.03.не издържах и вечерта си купих тест.все пак,нищо не губех.когато видях двете черти ,всичко се завъртя около мен.първата ми мисъл беше за огромната промяна на живота ми,която неизбежно щеше да настъпи,втората ми мисъл беше за трудностите ,които ми предстояха с родителите ми и чак тогава безумно се зарадвах.звъннах по телефона на бъдещия татко.не си спомням реакцията.помня само,че ми каза да си подготвям най-нужните вещи,защото в петък идва за нас Simple Smile !така и стана.сега всички сме ужасно щастливи и се радваме и на второто ни дете!!!

# 23
Здравейте!
Ето и нашата история. Опитите ни бяха безрезултатни около 3 години, през които направихме много изследвания, претърпях и операция. Мисля, че и двамата се бяхме обезверили, но не смеехме да го признаем на глас. И тогава стана Чудото. Аз бях за няколко дни в командировка, по време, на която ми стана лошо няколко пъти, но реших, че се дължи на "уменията" на шофьора. Връщайки се у дома, мисълта, че може да съм бременна се прокрадваше у мен, но не споделих. Изчаках да ми закъснее и тогава да направя тест, защото не исках да се разочаровам за пореден път. Случи се на 21.11.2006 - Ден на християнското семейство. Като ден от седмицата беше вторник, а аз съм си наумила, че вторник ми е лош ден, но не можех повече да отлагам. Бях излязла и на път за вкъщи си купих един тест Surechek. Госпожата след мен и тя поиска тест за бременност, засмяхме се и аптекарката ни пожела на всеки резултата да му е такъв, какъвто иска. Направих го веднага като се прибрах, защото знам , че този тест е точен по всяко време. Докато изчаквах резултата ми се обади една приятелка по телефона, но аз не издържах да приключа разговора и го отворих. Не вярвах на очите си  Rolling Eyes - дългоочакваните две чертички, въобще вече не чувах какво ми говори приятелката. Като се поокопитих, замислих как да кажа на татето  newsm78. Звъннах му и го помолих да вземе нещо готово за вечеря, защото е празник. Той попита какъв - отговарям му Ден на християнското семейство. Той се позачудил, защото друг път не сме го празнували. Като се прибра у дома, аз вече не се сдържах. Казах му - имам подарък за теб. Той се притесни, защото нищо не ми бил купил. Тогава аз извадих една луксозна червена кутия за подаръци /с доста по-големи размери от теста, но това имах вкъщи/ и вътре теста и му го поднесох. Той го отвори и онемя. Очите му се напълниха със сълзи.Прегърна ме силно. Беше страхотна вечер и за двамата. Оттогава вторник е ХУБАВ ден за мен. Joy

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 00:19 от pavlik

# 24
  • Мнения: 60
Здравейте!
Ето и нашаат история!
И преди и след сватбата ни пиех противозачатачни заради кистозни яйчници и бяхме решили със съпруга ми да ги пия докато не се настаним в нашия си дом /след сватбата започнахме да ремонтираме дома си/. Нанесахме си точно на Коледа и аз веднага спрах да ги пия. Чудото стана още на втория месец. При мен беше много странно - някак си още на втория ден след като бяхме правили секс аз знаех , че съм бременна, започнах да се чувствам много различно. И казвам на мъжа ми "Аз май съм бременна" , а той казваа " АААА внушаваш си". Иска му се, но не иска да се настройва, за да не се окаже, че найстина си внушавам. Така две седмици. На 06 март трябваше да ми дойде, но не ми дойде. Аз само си мълча и нищо не казвам , а вътрешно вече съм сигурна , че съм бременна. И на 08 март мъжа ми се прибира от работа с един букет и за подарък тест за бременност. Поднася ми подаръка  и казва: "Моля те направи теста веднага", а аз се правя на луда и казвам:"Ама то за по-сигурно се прави сутрин рано". И той казва:"Нищо, просто го направи сега". Аз направих теста и ПОЛОЖИТЕЛЕ  Hug Найстина бяхме много щастливи! Последваха много прегрътки и целувки и найстина един прекрасен 08 март!!!!!

# 25
  • Мнения: 1 243
Ето и моята история,близо 1 година и половина се мъчехме да забременнея но все не се получаваше.Последната ми дата на цикъла беше на 15.03.2006г   и  след като ми свърши реших да отида на гинеколог да видя защо не се получава ,доктора  ме пита пиеш фолиева киселина аз казах не тои каза започни да пиеш.Така и направих точно в фертилни дни когато можех да забременнея започнах всеки ден да правим секс.Трябваше да ми доиде на 12.04.06 ,но и така не ми доиде закъсняваше ми вече с цели 5 дена след което реших да си купя и да си направя тест.На 17.04.06г сутринта си направих теста и неможех да повярвам че видях 2 чертияки,след това за по сигорно си купих още 2 теста Шуар Чек и ги направих и отново видях 2 чертички аз на следващия ден на 18.04 имах рожден и това беше наи хубавия ми подарак.Точно на моя рожден ден показах теста на моя и тои много се зарадва а на 18.12.2006г се роди прекрасната ми дъщеричка Виктория Grinning Heart Eyes

# 26
Беше 11април 2006 когато със съпруга ми се разхожадахме и той ме карше да си купя тест (имах закасненение вече 10-15 дни). Накра ме и взех три различни теста. И трите бяха положителени. Отивам при съпруга ми и мъ казвам ходи за тест до апеката. Е нали взе три. Да ама не сa верни положителни са. Той вика неможе да не са верни утре сме на лекар. Аз съсем с насмешка отидох при гинеколог на следващия ден.Гледа нещо той и сед и мълчи гледа мига гледа мига. Стефи бременна си бе душа. И аз вика докоре шегувате се с мене. И той ми каза душа няма лъжа няма измама.Отивам си вкъщи и казвам. Вчера позна. И той запона да вика Казах ти Казах ти Казах ти  Казах ти  Казах ти   Казах ти Казах ти   Казах ти   Казах ти   Казах ти  .н   
 

# 27
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Две години правихме опити за забременяване и нищо. Почти се бях примирила и не очаквах никакви изненади. В един момент ми се отвори възможност да отида на екскурзия до Стокхолм, уредих си документите и заминах. Там на 4-5 ден ми стана лошо, заболя ме коремът и си казвам: "Ето, идва ми цикълът. Ще трябва пак да пия болкоуспокояващи." Добре обаче не идва, 2 ден, 3 ден - няма и няма. Дойде време да се връщам, пак нищо. Пристигнах си и се мисля, че  стресът на пътуването и смяната на обстановката са причината да ми закъснява. Все пак след още няколко дни си правя тест и има две черти. Толкова бяхме чакали, че въобще не ми хрумна да измислям специални начини да му кажа, просто излязох от банята и му съобщих. Той много се зарадва, а аз се изплаших - ами сега? Никога не съм била майка преди, как ще се справя, не знам нищо за бебета. Исках го, вече е факт, а аз се страхувам! С течение на месеците от бремеността страхът ми мина и станахме родители. Когато детето навърши година и половина се обадих на шефката ми и попитах кога ще е удобно да се върна на работа. Тя ме "зарадва" с новината, че вече няма нужда от мен, тъй като е назначила дъщеря си на моето място. Докато асимилирах това голямо чудене падна какво да правя - да си търся нова работа, да поизчакам и да си гледам детето или да правим опити за второ? /Винаги сме искали поне две деца./ Престанахме да се пазим и решихме каквото стане - това. Нямах много надежди, в предвид дълго чаканата първа бременост, а то взе, че стана веднага. И хоп, второ бебе! Тук вече се зарадвах още от първия момент, а съобщаването на новината стана по-тържествено - на вечеря, със свещи и шампанско. Сега си имаме две дечица, който много ни ядосват, но и много ни радват.

# 28
  • Мнения: 111
Ето и моята история. Казвам се Живка и съм от Стара Загора. Омъжих се през 2002 г. 4,5 години правихме опити за бебе, но то все не ставаше. Ходихме по лекари, всичко ни беше наред. Миналата година отидох в Пловдив да си направя цветна снимка на тръбите. Бяха напълно проходими.  Два месеца след това вече бях бременна. За първи път ми закъсняваше с 2 дена, по принцип ми идва по рано. Взех си 1 тестче. Едва дочаках сутринта. Събуждах се в 4, в 6 и накрая станах да го направя, но той нищо не отчете. Помислих си че е дефектен. Хвърлих го на 1 страна, направих кафе и закуска на мени мъжът ми. По едно време реших че ще пускам пералнята. Отивам в банята за дрехите и гледам теста - 2 чертички. Бяха минали повече от 2 часа от правенето на теста и го бях проверявала няколко пъти. Нямах време да мисля как да кажа на татито. Просто го  взех, показах му го и се разплаках. За първи път в живота ми теста е положителен. Гледахме го и не вярвахме. Веднага ме прати за друг тест - и той беше положителен. И пак не повярвахме, толкова време чакахме този момент, а сега не знаехме какво да си мислим. След няколко дена доктора потвърди че има сакче, след седмица - две и сърдечна дейност. Бяхме много щастливи. Но нашата история не свършва до тук. На третия месец пак ходих на видеозон - видях едно много щураво бебе как се върти и маха с ръчички. В четвъртия месец - точно на 8-ми март решихме да видим как се развива бебчо и каква беше изненадата ни - оказа се че ще имаме цели 2 бебета. Винаги съм си мечтала за близнаци. Татито само гледаше и и се усмихваше - просто изненадата беше голяма. Малко по късно като се прибрахме се осъзна и беше много щастлив - прегръдки целувки. Беше невероятен 8- ми март. Вече съм в 7 месец. Подкрепата и помоща от бъдещия татко  е огромна. Много се радваме че така стана и сме много , много щастливи. Желая на всички Вас такива хубави изненади и лека бременност.
Живка

# 29
  • Мнения: 393
 ThinkingАз дали мога да се включа?
По-принцип той знае ,че ми закъснява(ама не е виждал теста),но пък от друга страна бях на лечение с Оргаметрил точно поради нередовен М.Аз пък знам,че някъде мие купил Heart Eyesгодежен пръстен Heart Eyes и сега съм решила,когато той ми подари пръстена,аз да му върна една красиво опакована кутийка и да го попитам би ли останал с нас до края на света? PartyИ после да си го отпразнуваме някъде много романтично...А за повече подробности ще разкажа след обмяната на кутийки Laughing

Общи условия

Активация на акаунт