Овен и Телец с рогата напред, през АПРИЛ ще ни будят нощи подред!

  • 13 170
  • 238
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 268
Здравейте и от мен.

Ние сме със страшен режим, храним се, не спим, ревем, та се гушкаме честичко. Май ни почнаха рано-рано коликите и от 3 дена сме на Инфакол. Та Инфакол-а го даваме преди всяко хранене с пипетата от шишето директно в устичката.

И да не забравя, че бързам за поредното папкане - Честито на всички нови мами!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Бобче, да е жив и здрав Hug Хайде снимки на новите бебоци няма ли да има  Peace
За връщането на мамбото - и ние сме така, но като не можем да си вадим въздъха качествено... Повечето пъти си е малко количество, неволно изтекло от устичката, но си пускаме и фонтанчета, особено ако се местим след ядене.

Ние пък си имаме нов номер - не иска да захване хубаво гърдата - по 15 минути се мъчим и като не става и се ядосва и мрънка и реве... Отваря едва устата и не дърпа като хората, а само ми се гласи ... Но пък след всичките мъки като захване е като вендузка и изсмуква каквото може набързо... Явно от бързото пълнене на стомахчето и се налага дояждаме след опловин един час

# 17
  • Мнения: 1 925
benitta, и ние го правим номера с въртенето 10 мин. не иска да захване гърдата и се сърди и реве - бори се като прасе с тиква. Явно са в такъв период... Crazy
За Инфакол-а - цяла пипетка ли давате ?

# 18
  • Мнения: 367
честито на новите мами

benita, stra4i  и ние сме така с яднето. голям зор докато захапе, а после много ме кефи какъв поглед има все едно ще умре ако пусне. а наистина като пусне шуртят фонтани от кърма и аз на шега и се карам, че е будаленце и не си знае интереса да изпуска пълната цица и кърмата да изтича  Joy

и на мен ми е интересно по коло се дава инфакола, защото ако пристигне с опътване на гръцки не знам как ще се оправям

# 19
  • Мнения: 367
забравих исках да ви питам след като не трябва да яде тези продукти заради коликите то какво остава давайте идеи че на мен не ми идват

Млечни продукти (особено прясното мляко);
Кофеин: кафе, чай, кола, някои газирани напитки;
Соеви продукти;
Фъстъци;
Ракообразни;
Шоколад;
Цитрусови плодове;
Пшеница;
Пилешко;
Телешко;
Яйца;
Ядки;
Царевица;
Витамини за бременни или кърмачки (желязото може да дразни храносмилателната система на бебето. Ако то е причината, попитайте лекаря си за алтернативи.)
Зеленчуци, които предизвикват образуването на газове: броколи, карфиол, зеле, лук, зелени чушки,

# 20
  • Мнения: 228
Честито бебче на BOBCHE_78 !

Искам само да Ви напомня, че нормалната температура на бебенцата (както и сърдечния им ритъм и др.показатели) е по - висока от тази на възрастните. Температура от 36.8 - 37 градуса всъщност е нормална.

Денисимо, ама твоето бебе наистина е на страхотен режим; че как ще иска да излиза  Peace А моето, горкото, така го тормозя... и пак не ще. Абе, проклета телешка работа (ние в къщи всички без баткото сме Телци  Grinning).

# 21
  • Попово
  • Мнения: 687
BOBCHE_78, честито ти беборанче !
за кърменето- аз давам едната гърда, бебето си цуца 20-30 минутки и доволно си заспива с пълна уста като един завършен чревоугодник... после съответно като му дам водата за изплакването леко се намръщва, но като цяло редувам гърдите макар че педиатърката настояваше да давам от едната 10 мин и от другата 10 минути и после да доизцеждам... според мен за да се стигне до същинското мляко трябва бебето да суче поне 7-8 минути от гърдата и после идва същинското папане  Rolling Eyes и така де, не съм много веща в кърменето , но това са ми наблюденията   Peace

# 22
  • Мнения: 268
Момичета, влизам много набързо, защото мнооого ме боли д***то и не мога да седя на компютъра.  На 23 април се роди нашият Даниел. Тежи 2800 и е висок 48 см. Днес ни изписаха от болницата. Раждането мина бързо -за 3 часа, но имам гадни шевове. Въпреки това съм най-щастливата мама на света! newsm68 newsm44  love001

# 23
  • Попово
  • Мнения: 687
Момичета, влизам много набързо, защото мнооого ме боли д***то и не мога да седя на компютъра.  На 23 април се роди нашият Даниел. Тежи 2800 и е висок 48 см. Днес ни изписаха от болницата. Раждането мина бързо -за 3 часа, но имам гадни шевове. Въпреки това съм най-щастливата мама на света! newsm68 newsm44  love001
да се оправяш бързо и честито  Hug

# 24
  • Мнения: 1 114
И ние се мъчим по 10 минути докато захване гърдата, особено нощем. Даже почнах да си мисля, че аз нещо не я слагам като хората.

# 25
  • Мнения: 1 925
За мамите със секцио и прибирането на корема - вие какво правите и ако някой си е купил колан - какъв е ? Аз съм като бременна в 6-ти месец и направо не мога да се гледам #Cussing out

# 26
  • Мнения: 78
Страчи, аз не стягам корема с нищо, но забелязвам, че спада всеки ден с по-малко. Чакам да мине месец и като ида на контролния преглед ще взема официално разрешение от доктора да спортувам newsm68, че иначе няма да я бъде. Трябва и да се постегнем.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 268
Stra4iatela , за Инфакола - давам му като стисна два пъти пипетката да се напълни, отцеждам това, което е отвън. Така пише в упътването, а и четох няколко теми тук във форума и другите мами така са обеснили.

Да ви попитам - вие на какъв режим се храните? Иимате ли нощно хранене? Ние сме на режим през 3 часа (в 12, 3, 6, 9) и се храними включително през ноща. И друго питане - кога къпете бебчовците? Защото ние го къпем преди храненето в 21 часа, но се скъсва да реве, може би защото е гладен вече 9то и като сменяме памперса се къса от рев, все едно ще го голят  Sad  . А иначе си го пълни съвсем редовно, да не говорим, че се и подсече вече  Confused ).

# 28
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Да ви попитам - вие на какъв режим се храните? Иимате ли нощно хранене? Ние сме на режим през 3 часа (в 12, 3, 6, 9) и се храними включително през ноща. И друго питане - кога къпете бебчовците? Защото ние го къпем преди храненето в 21 часа, но се скъсва да реве, може би защото е гладен вече 9то и като сменяме памперса се къса от рев, все едно ще го голят  Sad  . А иначе си го пълни съвсем редовно, да не говорим, че се и подсече вече  Confused ).

И при нас е така с къпането. Вече незнам какво да я правя

# 29
  • Мнения: 350
За мамите със секцио и прибирането на корема - вие какво правите и ако някой си е купил колан - какъв е ? Аз съм като бременна в 6-ти месец и направо не мога да се гледам #Cussing out

аз си купих на Триумф за 35 лв., обаче ползвам и един пазарски от 1,50 лв., който ми се струва по-стегнат.През ноща гинеколожката ми каза да го свалям.Моето коремче падна, обаче ми остана шкембенце, което леко си го подрусвам  Joy А вие имате ли лека подутина точно над белега?Мажете ли с нещо, аз мажа с един приготвен от аптекарка мехлем, който дори си няма име на шишинцето  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт