Скорпиончета,стрелци - през НОЕМВРИ ще ги видим ний:)))

  • 13 002
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 62
vi за теб ковачевица е добър вариант защото детето ти още не се е появило,пък и друго нямаш,ако не бъркам.аз и драго ще ходим там след сватбата.

# 241
  • Мнения: 3 419
Момичета моят корен е точно от Родопите,от село на 40 км от Смолян-прекрасна природа и панорама,лошото е,че къщичката ни е бая за ремонт.. Sadа така ми се ходи сега там по тия жеги...Иначе аз обожавам морето,даже имам чувството,че пъпа ми е хвърлен там,само като го наближим и настръхвам,но за съжаление тая година няма да можем да идем по разбираеми причини-с тоя корем ще съм само за море Laughing,пък и мъжо предвижда отпуската си за...работа....пак #Cussing out Cry

# 242
  • София
  • Мнения: 10
marusj, не бъркаш Simple Smile
Пожелавам Ви приятно изкарване там...и после ако може снимчици да покажеш  Laughing пък и да препоръчаш къде бихме могли евентуално да отседнем ще ти бъда мн.благодарна  Grinning

# 243
  • Плевен
  • Мнения: 238
Момичета това със плача просто не мога да го преодолея,никога не съм плакала толкова и то за глупости.Милото вече се чуди какво да прави с мен,обаче като се прибере ще го накарам да прочете,че не съм само аз така,дано се поуспокои.
А това за чушките със сирене,сега къде да ходя да търся,а?
А за планината аз бях миналата година на Рибарица и останах много доволна,бяхме в самостоятелна виличка на едно тихо място близо до една рекичка,много хубаво беше.

# 244
  • София
  • Мнения: 5
Момичета, здравейте Hug
Имам няколко въпроса към вас, защото аз сериозно започвам да се обърквам и искрено се надявам да ме помогнете!
Първо - женска консултация и прегледи при частен лекар взаимно заменими неща ли са??Това, че ходя на частно при гинеколог, при който и ще родя живот и здраве - достатъчно ли е, трябва ли да се записвам и на ЖК или това не е задължително. Аз си ходя редовно на прегледи и си правя всички необходими изследвания.
Второ - моля ви се, обяснете ми за феталната морфология - това е изследването на 3D ехограф + кръв - за Спина Бифида,Даун и други гадни болести ли е или аз пак не съм разбрала - много се обърках вече, честно ви казвам и ме е страх да не пропусна нещо, въпреки, че лекарката ми ми казва всичко. Но аз от паника и емоции всичко забравям...
Трето - нормално ли е според вас да ям като разпрана - примерно днес съм на 1 пица, 2 палачинки със сирене, една кифла с мармалад, 2 сладоледа и не знам какво още е погълна до довечера - и да не съм качила килограми. Качила съм към килограм и половина най-ама най-много и то само на коремче и гърди??Вече започвам да се притеснявам.Верно е, че аз не седя на едно място и постоянно се звижа, ама то чак пък такъв метаболизъм - притесних се вече...
Чак другата седмица съм на преглед и тогава ще мога да попитам доки за всички тези неща, а дотогава ще лудна. Моля ви, дайте разяснения по въпроса Praynig

# 245
  • София
  • Мнения: 5
Забравих да ви покажа нещо - тази снимка е от 23-ти април - сега коремчето ми е доста по-голямо -

# 246
  • София
  • Мнения: 5
Ееее, голям зор се оказа да ви покажа нещо - сега пробвам от друго място и дано да стане!Ако не - кажете как да я кача тая снимка тука Embarassed

# 247
  • Мнения: 3 419
 mishunka,1-во да ти кажа,че в твоя случай според мен ЖК си е точно ходенето при твоя гинеколог,защото той вероятно ти следи тегло и ти те направлява какви изследвания да си правиш. 2-ро ами радвай се,че ядеш толкова и не качваш,какво друго мога да ти кажа Mr. GreenЯ ми кажете сега никой ли не усеща болки ниско долу? Само аз ли съм? И това се случва обикновено вечер...
Ама ти наистина си имаш коремче ShockedСамо аз ли нямам нищичко???? Личат ми само тлъстниките от преяждане,утре отивам на лекар да разбера всикчо ли е наред....сега се притесних

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 18:19 от sladurka

# 248
  • Мнения: 62
mishunka хубаво коремче имаш и е започнало да се оформя.искам и аз така,ама след сватбата че да си вляза в роклята.

# 249
  • София
  • Мнения: 5
sladurka  - я не се излагай!Никакви лекари!Аз по принцип си имах коремче долу и може би затова сега ми наедря толкова - я не го мисли - както нямаш и изведнъж ще ти изскочи!!!
А за болките - мен леко ме придърпва ниско долу, но чак болки нямам - много рядко ме понаболява корема и то като преям и усещав все едно ми се притиска нещо - това е засега Grinning
Моля пишете за тая фетална морфология, че се притеснявам много ooooh!

# 250
  • Мнения: 62
mishunka ти нали също на 19 като мен се омъжваш?кажи какви изследвания ти искаха.на мен ми казаха само васерман вътрешни болести и невролог.изпаднала съм в паника да не трябва още нещо.то няма време.исът изследваниятаааа понеделник.

# 251
  • Мнения: 1 919
 newsm78 и аз имам болко ниско долу....ама като ме свие някой път направо се сгъвам на 4..след 2-3 мин ми минава все едно нищо ми е нямало....било контракции на увелличаващата се матка..да бе ам ачак пък толкоз силни.някой да има нещо подобно?

# 252
  • Мнения: 62
 Mishunka това което знам за  фетална морфология е че е за да се види пола на детето,за да му се видят всичките органи.дали е добре и т.н.струва към 80 лв.това е всъщност 3д ехограф.ако бъркам моля да ме поправите и да ме ограмотите.

# 253
  • София
  • Мнения: 5
Мола ви, кажете какво се прави тогава, за да се види за гадните болести Praynig

# 254
  • Мнения: 1 100
Мола ви, кажете какво се прави тогава, за да се види за гадните болести Praynig
Фетална морфология се прави 13-14 г.с.и после 18-20 г.с. пак. Може да се направи и на 2D ехограф, ако специалистът е добър. Освен, че се оглеждат органите се следят и разни показатели, като NT - някой го обясняваше по-напред в темата - измерва се някаква течност във врата, която ако всичко е наред, трябва да е в норма.
Гадните болести се откриват и чрез изследване на AFP /алфафетопротеина/ - това става чрез вземане на кръв от майката. Прави се между 16-20 г.с.. С този тест се откриват синдром на Даун, спина бифида, сериозни заболявания на бъбреците или черния дроб, блокаж на хранопровода и червата, запушване на пикочните пътища и остеогенезис имперфекта. Изследването не е много надеждно, защото дава фалшиви положителни резултати, но пък тук е задължително. На мен ще ми го правят на 25.05.

Общи условия

Активация на акаунт