Разделно Хранене- част 9

  • 11 312
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 422
Добър ден от мен и Александра.

Днешния постихг го пишем двете.Изглежда и тя ще маниачка, като майка си и баща си/влюбихме се в нета/, че на кой да се метне, няма да е на съседа.Ще ви пусна снимки на моето ангелче, няма по голямо щастие от децата:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=22507&AlbumId=74474

Вчера до обяд изкарах на плодов чай с мед, за обяд картофена крем супа, следобед едно сварено яйце и за вечеря пилешко и зелена салатка с репичкии и краставичка.Но толкова ми се прияжда сладичко, та към 12 вечерта не удържах и хапнах две обикновени бисквитки.

Калида, аз ли не се изразявам правилно, мила?Майката, която кърми е по близка с детето си и връзката м/у тях е по силна.Всеки път, когато я кърмя и се радвам, толкова ми е мила.Кърмейки я дарявам с любов и здраве.И колкото по- дълго продължи тази магия между нас толкова по добре.Но мисля, че не нужно точно теб да убеждавам.

Слънчев ден, момичета.

# 46
  • Мнения: 861
Привет и от мен!

Днес се очертава да първия топъл ден откога и аз не знам. Дано се стопли най-накрая. С нетърпение чакам служебното си излизане след малко, че да се поразходя малко из центъра.
Ками, на работа ли се връщаш вече? А какво работиш всъщност?
Лилиет, абсолютно си права, ама то като дойде не пита  Wink
Шарли, да не те стресирам, ама с Денис ставах по цяла нощ докато навърши 2 години. Ама все пак е момче, нали уж момчетата по-трудно се гледат.
Верче, аз тази диета така и не можах да я направя докрай, че много мляко много нещо. Но успех!
Калида, аз не съм минала на плодолечение, защото много мразя чай, а и там ги ядат плодовете по някакви часове и определени бройки. Не ми се спазват схеми. А и при плодолечението не е важно толкова гладуването (това почти всеки го може) а захранването после. Е, мен от това ме е страх, че не бих се справила с него, затова и не смея да опитвам. Аз просто ще изкарам няколко дни на плодове (3-5-7) колкото толкова.
Мади, не си само ти по разходки. Доста хора забелязвам прекарват дните си навън вместо пред компа, което разбира се е за предпочитане.
Поци, ти си запален по фитнеса, доколкото разбирам. Отдавна ли тренираш? То и аз тренирам, ама последния месец с такова нежелание се довличам до залата...нещо ми липсва стимул. Tired
Хайде, сега излизам. Ако ми дойде музата може по-късно пак да пиша.

# 47
  • София
  • Мнения: 570
ReGe, аз много обичам кисело мляко и точно за това се реших да пробвам тази диета. В комбинация с лунната първата седмица свалих 2 кг. Обаче събота и неделя ходихме в провинцията да празнуваме Гергьовден и оплесках нещата Embarassed. Не съм се теглила пак, но сигурно съм си ги върнала. Ти поне имаш време и възможност да тренираш. Аз имам голямо желание, но време не остава.
Гледам след работа да ходя повече пеша и когато мога да не ползвам градския транспорт.

# 48
  • Мнения: 4 678
Абе,цял живот тренирам,като се замисля!От 1 клас.В началото футбол,после самбо!От 10 год съм женен ,и покрай масата и леглото малко  се отпуснах!Но вече всичко е  newsm10жената е доволна.100%форма съм !
Бързо влязох във форма сигурно щото съм тренирал преди, и тялото ми е свикнало на рязка промяна в килограмите,и натоварвания!
Всичко е вправилното хранене и трениране!  bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 3 787
Поци,как без белтъци,бе душа LaughingИ ние ядем месце,как иначе Wink
Имах предвид,щом си постигнал необходимите кг.,идвай при нас Hug.РХ е най-добрият и щадящ начин да се грижиш за тялото си.И спорта,естествено,но аз там не мога да похваля много-много Embarassed

Реге,още не съм тръгнала на работа,първо ще си ползвам отпуските Wink.

# 50
  • Мнения: 422
Доре дошъл, Поци. Много съм съгласна с теб, разправям аз на моя, ама не слуша, ще се сменяме/шегичка/, той тренира само бягащи по клавиатурката пръсчета:)А за начина му на хранене нямамм думи, за кратко време го бях спечелила за каузата и беше доста надъхан, ама както казах за кратко, ще трябва да измислям нова стратегия.Иначе като се замисля никак не е лошо да имаме и мъж в отбора.Току виж и повечко станат....

# 51
  • Мнения: 4 678
Ast,ako се помотая малко в този фирум до 2,3 седмици ,всички ще тръгнат на фитнес,гарантирам! newsm39
 Ками,аз съм зодия Хищник ,трева не пасем!Само МЯСО,ама от време на време си хрупам тайно някоя тревица  Joy

# 52
  • Мнения: 422
Името ми е ЛСТ, само че на латински и с малки букви.Одавна се каня да го поясна, че доста ми станаха кръсници.Поци, ако ме накараш да ходя на фитнес ще те черпяSimple Smile

# 53
  • Мнения: 392
A Kalida хвана ме!В къщи сьм,но само 2 дни утре пак съм на работа.И честно да кажа по-добре.В къщи се отпускам повече-ето днес ми се преяде сладко и хоп без да се усетя 7 бр.сладки изчезнаха.И на всичко отгоре ми тежьт на съвестта.Тези последни кг май ще се окажат най-трудни.Това че постоянно мисля в тях ли ги прави толкова трудни или това че навън вече е топло не знам.
1st - много ти е сладка беборанката. Heart Eyes
Поци - много е хубаво, че бързо си влязъл вьв форма и че намираш време за тренировки.Сподели повече за режима си без въглехидрати.

# 54
  • Мнения: 4 678
За начало може да си купиш велоергометър,ЛСТ!
Вече не се скъпи толкова,а и виждам ,че нямаш много свободно време.
Така че по 30 мин на ден,  ще са ти достатачни ,да стресираш метаболизма #Crazy
USER1-храненето и тренирането при мен е меко казано малко брутално,така твърдят поне познати от фитнеса!
Ям месо,риба и много сурови зеленчуци и плодове!
По 3 ябълки  на ден(20 мин преди храна)сок на 2 лимона ,всеки ден .Не ям  всичко направено от захар, бяло брашно,газирано,пържено!А за тренировката не смея още да пиша ,че там е много харт!
A за храненето питайте нещо конкретно #Crazy ,защото мага да пиша дълго

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 16:28 от Поци

# 55
  • София
  • Мнения: 3 787
A за храненето питайте нещо конкретно #Crazy ,защото мага да пиша дълго

Пиши,де,ние ще четем с удоволствие Wink.Нали,момичета Laughing

# 56
  • Мнения: 4 678
По- добре питайте,защото трудно пиша! smile3538
От тез диети, зрението взе да ми се губи bishop

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 19:07 от Поци

# 57
  • Мнения: 2 149
здравейте момичета, бих искала да ви попитам кои са т.н.скорбялни зеленчуци?

# 58
  • Мнения: 684
Бихте ли написали примерно меню за ден?Не мога да разбера как да съчетавам храните пък и Поци казва че има грешки в таблицата Thinking Моля напишете!  bouquet

# 59
  • Мнения: 4 678
Какво е това “разделно хранене”?
Това е система за хранене, разглеждаща храната като сбор от хранителни вещества, разделени в няколко ясно дефинирани групи, като дефинира методика за тяхното ефективно съчетаване с цел подобряване на храносмилането, намаляване на времето за смилане и усвояване на храната и намаляване на отпадните храносмилателни продукти.

На какво се основа постулата за “не смесване” и смесване на храните от определените групи?
Теорията е изградена на ниво биология и биохимия. Тя дефинира химичния характер на храната и процесите на храносмилане - попадане на храна в дадено звено на храносмилателната система, ответна организмова реакция на адаптация, обработка на храната и довеждането и до следващо такова звено. Основния коз на учените защитаващи постулатите на разделното хранене е способността на организма да “различава” храната, която попада в храносмилателната му система според химичните и параметри. Друг важен аспект на храносмилането според същите учени е активността на храносмилателните ензими в зависимост от киселинността на различните храносмилателни звена на организма.

Кои са тези дефинирани хранителни групи със собствени особености на храносмилане и какво ги обединява?
Според състава си съществуват няколко основни групи храни, съответно разпределени и класифицирани спрямо количественото съдържанието на определени изграждащи ги и участващи в структурата им вещества.
Ето и най-общата им класификация - според преобладаващата в тях хранителна съставка:

Въглехидратно преобладаващи - (с въглехидратно съдържание над 15%, или с преобладаващо такова): хляб и хлебни изделия, ориз и оризови изделия, зърнени храни (пшеница, ръж, просо, елда и т.н.), царевица, картофи, грах (грахът и картофите са високо скорбялни зеленчуци), овесени ядки, кестени и др.

 

Белтъчно преобладаващи - (с предимно белтъчно съдържание, или с общо присъствие, над 10%): мляко и млечни изделия, яйца, соя и соеви заместители на месото (най-добре е да се ядат отделно от други белтъци и въглехидрати), месо, риба, повечето морски храни (миди, стриди, омари, скариди), ядки и др.

 

Бобови храни: - (комбиниран тип храни с приблизително равностоен състав на вещества): зрял фасул, леща, нахут, фъстъци и др.) Мастно преобладаващи - (със съдържание на мазнини над 55%, изцяло такива, или с преобладаващ много над другите основни вещества % в състава на храната): Растителни масла от семена и ядки, зехтин, мас, масло, сметана, топени сирена с масленост над 60%, семена, палмово масло, кокосово масло и др.



Захарно преобладаващи: (това са сладки храни, съдържащи моно и дизахариди): мед, бяла захар (захароза), фруктоза, малтоза, лактоза, гликоза, шоколадови изделия, сладка, конфитюри и др. Плодове: Ябълки, круши, череши, дюли, черници, вишни, банани, фурми, портокали, мандарини, тенджерини, грейпфрути, грозде, кайсии, праскови, смокини, мушмули, киви, ананас, нар, райска ябълка, ягоди, малини, боровинки, къпини, пъпеши, дини (последните два плода се консумират отделно дори и от плодовете) и др.





Зелечуци: краставици, домати, марули, салати, чушки, спанак, зеле, карфиол, броколи, тиквички, тиква, моркови, зелен фасул, зелен грах, магданоз, копър, целина, патладжани, бамя, ряпа, суров картоф, репички и др.

 

Киселинни храни (тук са включени някои храни с особен характер, отличаващи се с ниско pH): лимони, шипки, касис, кисели краставички, кисело зеле, кисел чесън, туршйи и др. продукти подложени на млечно-кисела ферментация. И някои напитки: Черен чай, кафе, газирана вода, бира, вино, гроздов сок и др.

Сполучливи комбинации:


белтъци с мазнини
белтъци със зеленчуци
белтъци с белтъци с различен произход (пример: яйца с мляко и др. подобни)
въглехидрати с мазнини
въглехидрати със зеленчуци
въглехидрати със захари (за хора със здрава храносмилателана система)
мазнини със зеленчуци
мазнини с кисели храни
захарни с кисели храни
плодове най-добре отделно
бобови със зеленчуци
бобови с мазнини

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 19:21 от Поци

Общи условия

Активация на акаунт