Отговори
# 15
  • Мнения: 1 467
Ах, Муцун и Гено са нещо нечувано! Страшно са сладки!!! Аз моята исках да я пльосна също, но ще стане на два месеца чак тази неделя:) Да я сложа ли?Simple Smile

За повръщането при нас - ами вече само веднъж на ден връща детето, обаче е благодарение на една техника, която аз намерих за нея. Вместо да я изправям да се оригне, я оставям така, както е яла около 10 минути да й олекне и чак тогава я вдигам, и има резултат!

Моите килограми - с 4 отгоре, обаче аз тръгнах от 70 и сега съм 74  Embarassed
Не е нещо трагично, но имам за сваляне:) Тъпото е, че корем иначе, иначе за д. - то не ми пука много:)

За ваксините - и тук в болницата бият само витамин К и след 20 дни някъде ни е първата ваксина, в рамките на третия месец я бият. Не знам, като отида на педиатър сега на 25-и ще разпитам кое, как, но и мен доста ме е страх, казват, че се вдига понякога температура...

# 16
  • Мнения: 267
Здравейте!
Аз като бухал по това време се мотая из форума сам-самичка, ама моето чаве е решило че сега е време за бесуване. Като се е ококорила в 1 часа и голямо ритане, гукане, усмивки, че вече се е научила и да вика. И сега мята крачоли тука и не иска да заспива. Не й дреме че майка й вече едва гледа. Нямам сили вече  Sad
А от една-две седмици така хубаво си спеше нощем... аз се похвалих и дръпнах дявола за опашката май.
На нас ни беше изгоряла видеокартата и нямахме компютър няколко дни. Отивам да чета какво сте изписали.

# 17
  • Мнения: 267
То още не се е съмнало, но така и така сме будни - да почерпим.
Днес Раличка става на 3 месеца.



Хубав ден на всички  Hug

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 03:39 от Еллица

# 18
  • Мнения: 1 232
То още не се е съмнало, но така и така сме будни - да почерпим.
Днес Раличка става на 3 месеца.



Хубав ден на всички  Hug

Да е жива и здрава тази сладурка и много послушна Heart Eyes

# 19
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Честито, ЕЛИ!!!

Момичета, да ви разкажа за тази нощ. Гого заспа в 22,00 часа и се събуди за сукане чак в 4,30часа. Аз мислих, мислих и понеже кърмя на режим под час- 6, 9, 12 и т.н. реших , че е наникъде и си викам, ей сега ще те пробвам, дали ще можем да махнем това кърмене нощем. Та дадох на Гого вода, като през цялото време ме гризеше съвестта. Той изпи около 40 мл и след 2 минути без особено мрънкане заспа. Е , аз не очаквах . После се събуди чак в 6,30.
Дали от жегите не му се яде чак толкова?? newsm78

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Таня, Гено голям сладур бей, а Раличка каква коса вади!!! Пу-пу!

Като чета, самоТаня иска веднага още едно дете от първескините. От къде това желание, ние мислим 2-3 години да чакаме. Joy

# 21
  • Мнения: 413
Мацета здравейте Mr. GreenДа ви се оплача -детенцето ми е от скоро с някакви гадни,дебели корички по главата и на всичкото отгоре педиатърката не дава да я мажа с нищо освен зехтин.С какво може да мине newsm78със зехтина не става стоят си.

# 22
  • Мнения: 1 232
Цитат
Дали от жегите не му се яде чак толкова?? 
 
знам ли и аз вече и Стела не яде снощи в 8,30 изпи 70 мл кърма,казах си ще се събуди гладна след някой час ,дабе ама се събуди тази сутрин в 6 Rolling Eyes,реших,че ще си изипие дажбата,но не с триста зора и натъпках100.Вече взех да се притеснявам като идем в четвъртък ще видим колко е качила я има половин кило я няма Embarassed

# 23
  • Мнения: 304
Здравейте момичета  Hug

Първо да се похваля, че тази нощ бебо спа мнооооооого. Яде в 19:30 и се събуди за ядене чак в 01:30, а после пак чак в 06:30  Shocked   #Crazy Тати беше очарован, но при мен се е запушило каналче/или повече/ на едната гърда и така ме боли, та днес ще е мъка, докато се оправят нещата.

Вчера забравих да напиша, че ни биха пентаксима и не виждам никаква реакция от детето. Докторката каза компрес с риванол, но аз като го сложа, нашия така рита, че всичко пада за 2 минути.

За рязането на нокти - ами става много лесно като гушнете бебока и когато се отпусне в прегръдката ви /например след оригване/ и стане като "дробче", тогава се заемате с ноктите му.  newsm10  Даже е голям кеф. tooth
 
За крустичките /бебешката кал/ - и при нас излязоха отпреди 1 седмица само отгоре на главата, отстрани и отзад хич няма. Аз изчетох хиляди мнения какво се прави и какво не се прави и особено ме трогна едно писание на една майка, която завела детето си в Пирогов и там са и се накарали как така го държи без да му ги маха  newsm12. Така че, аз лично мажа обилно със зехтин и през два дни мием главичката с шампуанчето за тяло и глава на мустела, обаче така не падат. После купих и четката на чико - и с нея никакъв резултат.  Banghead В крайна сметка започнах всеки път като се гушкаме за ядене, оригване или ей така, аз леко го чешкам с нокти - ама наистина съвсем нежно, и те като са омекнали много лесно падат. Цялата му косичка става като в едър мазен пърхут. После го срезсам с четката на чико, за да му изчистя косичката и вече няма нито едно парченце.  newsm44

Кажете моля ви, ако бебето е само на кърма, сега в жегите да му давам ли водичка  newsm78 и как точно да позная, че му се пие вода  newsm78

# 24
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Mary Jane за водата правя така- ако сме навън и сме между кърменията- тоест около 1 час преди да кърмя пак - му давам да опита, ако иска пие, ако не иска -той си показва.Е, ако бебчо спи, не му предлагам вода, но определено тук от 1 седмица си иска момчето.

# 25
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
 bimba помогни ми с инфо- с хладилна чантичка ли да прибера Пентаксима от Аптеката? Никой нищо не казва, а моята педиатърка до сега е била само Тетраксим и не е много наясно или ако е- то не е споделяла.

# 26
  • Мнения: 304
Дени_к, колко горе долу изпивате като количество за 1 ден?  И тъй като досега не съм давала вода, на колко дни му я сменяш в шишето? Съжалявам, вероятно звучи смешно че питам, ама ...

Пазите ли бебоците от слънцето? Само личицата или и краченцата и ръчичките, особено сега като са голички в количките  newsm78

# 27
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Имама момичета, които са само на кърма като нас, но не предлагат вода, така че не се притеснявай.
Сменям му я всеки ден, то аз варя чайче от семе от копър против коликите. Та значи правя всеки ден ново чайче и изпиваме максимум 30-40 мл. Изключение е тази нощ, но това е защото вместо да кърмя му дадох вода-уж да се учим да не ядем нощем.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 349
За водата - ние сме на АМ, но откакто станаха жегите малката изпива по 300-500 мл. на ден. Явно горкото голяма жажда го мъчи.

За слънцето - гледам да не я напича много, особено пък главичката. Все се каня да взема слънцезащитен крем, но не знам кой е подходящ. Споделете, ако сте доволни от някой. Четох, че фактора се умножавал по 5 и така се получава времето, през което може за се излага детето на слънце (30 фактор = 150 минути), като дори да се намаже после пак, не се увеличава безопастното време прекарано на слънце.

# 29
  • Мнения: 388
Здравейте и от нас!
Да Ви се похваля Грета от няколко дни спи по 6-7 часа.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2864972
това е тя изглежда голяма пък още е на 4,600кг.
Муцуна - Муцун е страхотен! Да му папкаш муцунката! Я кажи колко е голям вече
те с мойта едни кг. и см. се родиха.

Елица- тая розова Раличка да я папкаш и с тези сини очички! Пу-пу !
Да ти е жива и  здравичка и много да те радва!

Сега да ви се оплача моята се е зачервила под брадичката. С какво да я мажа.
Мисля че я боли.

Общи условия

Активация на акаунт