Вадене на мъдрец...

  • 1 051 957
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 3 120
  • Мнения: 398
Ходих на консултация за вадене на мъдрец във ВМА при доктор Чешмеджиева.Толкова съм.впечатлена от отношението и професионализма а също така и на организацията в болницата.
Препоръчвам Ви

# 3 121
  • Мнения: 15
.

Последна редакция: вт, 16 фев 2021, 07:45 от ryanoth

# 3 122
  • Мнения: 41
Ходих на консултация за вадене на мъдрец във ВМА при доктор Чешмеджиева.
Препоръчвам Ви

Супер, а записа ли час за ваденето и ще се налага ли ценепене /шиене или ще е по-проста процедура? Задължително да дадеш инфо как е минало и наистина ли е в операционна? Успех

# 3 123
  • Мнения: 398
Ходих на консултация за вадене на мъдрец във ВМА при доктор Чешмеджиева.
Препоръчвам Ви

Супер, а записа ли час за ваденето и ще се налага ли ценепене /шиене или ще е по-проста процедура? Задължително да дадеш инфо как е минало и наистина ли е в операционна? Успех
Да записах час .Благодаря.
При вадене на мъдрец разрушен и едновременно с това вадене на 1 корен ня друг зъб ще се прави едновременно.
Да правят ги в операционна и отделението е като от най модерните по филмите.Предния ден ти правят кръвни изследвания и антигенен тест

# 3 124
  • София
  • Мнения: 2 014
Точно така във ВМА се извършват манипулациите в операционна зала. Все пак там е ЛЧХ а не кабинет. Другото успокояващо е че в операционната работи истинска дентална сестра и знаят какво правят, а не както в частните кабинети момиченца обучени за дентален асистент /силно казано/ държащи машинката за обиране на слюнка.

# 3 125
  • Мнения: 217
Здравейте,
Вчера ми извадиха третия мъдрец -горен десен. Той си беше пораснал, но имаше много кариеси. Всичко мина за 3 минути буквално, като изключвам времето на упойката. Нямам шефове. Не съм подута и нямам болки. Проблема е, че снощи започна да ме тресе и вдигнах температура 38. Едва я свалих до 37.5. сега пак имам 37.8 , до сега съм извадила още 2 мъдреца, долни, които бяха оперативно и температура не съм имала. Субферилна температура поддържам от доста време и въпреки, че зъба не ме е болял, все пак се надявах да е от него. Дали е възможно да е имало някакво възпаление и доктора да не го е видял. Някой друг без болка, а с температура дали е имало сред вас?

# 3 126
  • Мнения: 15
Кикимора, как сте? Възпалението се вижда на снимка. Предполагам, че са ви направили. Най-малко секторна снимка искат за пораснал горен мъдрец. Поне на мен такава ми правеха за такъв мъдрец.

# 3 127
  • Мнения: 217
Добре съм,
температурата беше само вечерта в деня на изваждането и на следващият ден до обед. След това спадна сама. Не съм пила антибиотик и нямаше възпаление. Лекаря предположи, че тялото ми просто е реагирало на манипулацията. Като цяло не съм имала и болка. Само първите два дни и по-скоро дискомфорт. Даже и обезболяващи не съм взимала. От третия ден се храня нормално. 🤗

# 3 128
  • Мнения: 26
Момичета, скачам и аз в темата. От няколко дни си ме наболява долния ляв мъдрец и днес зъболекаря ми каза, че трябва да се извади. Хирурга, който имаха на място не ми вдъхна много доверие и прекарах деня в четене на форума хаха Sweat Smile

Някоя от вас може ли да ми обясни повече за Стоматологията? Къде точно се намира, как си записваш час, изобщо работи ли все още? Видях и чудесни мнения за д-р Чешмеджиева, така че също се интересувам и за нея.

Благодаря предварително!

# 3 129
  • Мнения: 449
ryanoth, около 30-40 дни, след като напълно ми се затваряха дупките, започвах да си ям на тази страна без да притеснявам. Притеснявах се само ако все още не е затворена дупката да не влезе храна и когато споделих на хирурга как процедирам с храненето, той каза че още от 1та седмица мога да започна да ям на тази страна, без притеснения и ако помисля, че е влезнала храна, да отида при него и той да я прочисти. Да обаче по едно време се открехнах за спринцовка. Пълнех спринцовка с хладка водка и я изстисквах точно в дупката (това обаче го правих след махането на конците). Гарантирано действаше и силната струя премахваше всичко. Имам 2 извадени с операция и един нормален мъдрец.

# 3 130
  • Мнения: 5 832
Миналия четвъртък ми извадиха долен мъдрец. Много трудно излезе, наложи се да пъха нещо като лост доста пъти, за да го извади. По едно време зъбът започна да пука и се изплаших, че ще се счупи, но излезе цял. Като ме отпусна упойката стана доста неприятно, започнаха да ме болят ухото и гърлото от страната на изваждането и така близо 5 дни, чак последните 1-2 дни болката намаля. Продължават да ме болят на моменти и всички зъби от същата страна. В деня след ваденето вдигнах и температура. Миналата година вадих горен мъдрец, но нямах никакви болки след това, нито температура, само раната ме дразнеше. 65 лв ми струваше това вадене. И искам да попитам нещо. Вие усещахте ли по време на ваденето нещо като боцкане с игла в костта под зъба? Не е болка, а точно боцкане чувствах докато го разклащаше и дърпаше. Интересното е, че след ваденето на горния мъдрец, не можех да си отварям устата нормално над 2 седмици, а нямах оток. Сега не съм имала този проблем изобщо.

# 3 131
  • Мнения: 15
ryanoth, около 30-40 дни, след като напълно ми се затваряха дупките, започвах да си ям на тази страна без да притеснявам. Притеснявах се само ако все още не е затворена дупката да не влезе храна и когато споделих на хирурга как процедирам с храненето, той каза че още от 1та седмица мога да започна да ям на тази страна, без притеснения и ако помисля, че е влезнала храна, да отида при него и той да я прочисти. Да обаче по едно време се открехнах за спринцовка. Пълнех спринцовка с хладка водка и я изстисквах точно в дупката (това обаче го правих след махането на конците). Гарантирано действаше и силната струя премахваше всичко. Имам 2 извадени с операция и един нормален мъдрец.
благодаря shlqpchy2 Simple Smile аз точно от твоите постове видях за спинцовката. Почиствах с нея още докато имах шевове, не болеше, само на единия шев, който беше доста към бузата. Все още почиствам с нея. Сигурно от страх да не се замърси нещо Wink Дупката се затвори някъде след първия месец. Сега се надявам да се изгради малко кост (казват, че за 6 месеца би трябвало да стане, най-малко), поне колкото да се закрие корена на 7я зъб  и да няма чувствителност в него Sad  Хирурга каза, че има надежда тялото да си изгради кост, въпреки че не съм на 20 години Simple Smile При теб изгради ли се кост? Мястото повдигнато ли е или е вдлъбнато? При мен си е вдлъбнато засега. Другото, което ми остана от тази операция е ръбчето, където е разреза, то все още ми дразни, ама и за него трябва време
Аз обаче все още имам лека болка в кътниците от страната на мъдреца ... и почнах да установявам, че е от 6-я зъб сякаш, който е с много стара пломба, амалгамена, с умъртвени корени, имаше един ден малко кръв на венеца му ... записах си час за преглед, но другата седмица е празнична и няма близки часове, ще почакам, какво да се прави, поне снимка да ми направят на 6-я зъб. Едва ли ще да е от зъбния камък тази лека болка (не е чистен скоро, защото се наложи операция)

# 3 132
  • Мнения: 8
Здравейте:) ! Имам въпрос за ваденето на мъдреци. Имам 3 ретинирани и 1 полуретиниран. Допитах се до двама хирурга и ми казаха, че излиза от 300 до 350лв. Въпроса ми е някой наскоро да си е вадил мъдрец на по-ниски цени и е останал доволен . Благодаря ви предварително !

# 3 133
  • Мнения: 12 752
Зависи от населеното място.

# 3 134
  • Мнения: 13 542
До 350 за трите ли? На ММ за един  ретинирани плати 250лв. в София.

Общи условия

Активация на акаунт