Флуорно мляко

  • 27 941
  • 338
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 578
А аз как ще разбера какво мляко й дават?!

След известно търсене открих следното:

"Количеството на флуора в урината е един от най-добрите показатели за въвеждането на микроелемента. Изследва се концентрацията на флуора в денонощните количества урина на даден индивид..."

Значи, ако на детето му дават флуорирано мляко, има как да се разбере, чрез съответното изследване!


И още нещо, което също е важно:
"...родителите, чието писмено съгласие за участие в програмата се взима преди началото на включването на тяхното дете в профилактиката, така и на техните учители. Без участието на учители програма не може да съществува."

Изводите оставям на Вас...

# 106
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миналата седмица предоставих материали за вредата от флуора в нашата детска градина. Госпожата се врътна и каза "То това е като антиреклама на нашто!"  ooooh!, след което ги е прибрала някъде и едва ли друг от родителите е бил уведомен за гледна точка, различна от тази на окачената брошура "в подкрепа". Много се ядосвам. #Cussing out
Принципно подкрепям идеята на Туфи за
Цитат
официална идея за разрешаване на "проблема" с децата, които няма да консумират флуорирано мляко
но наистина не виждам практическо решение.

# 107
  • Мнения: 5 500
Практическо решение ЩЕ има Peace
Ти защо не я накара да ги разпръсне върху шкафчетата, така умишлено скриват информация!

# 108
  • Мнения: 2 652
А защо не й кажеш на госпожата нещо от сорта, че само ако си представи, че това наистина се окаже опасно и вредно, и какво лично тя ще е причинила на сума деца, поради упорството си и личния си интерес. И няма ли да й тежи на съвестта, ако някое детенце пострада, и че ако един ден много се разсмърди работата, тя ще е барабар в кюпа с всички останали, които могат да бъдат обвинени в небрежност и бездействие, с което са навредили на много дечица.

# 109
  • Мнения: 386
Директорите казват, че добавката е " съвсем мъничко". С тези , с които говорих никой не бе наясно , колко точно е добавката флуор в кофичка мляко и колко е допустимата норма за децата!!! Директорите са предубедени към мен, като носител на тази брошура .
И така според мен обекта не трябва да е градината , а родителите. Раздавам директно на тях.

# 110
  • Мнения: 3 211
в нашата градина са давали доста време Дея, виждала съм микробус да ги зарежда, ката съм питала не знаеха какво е, има ли добавен флуор или не.
миналата седмица имаше декларация за съгласие/несъгласие да се дава флуорирано мляко (сетила се Мара....), аз бях втората от около 30 родители на деца, която беше несъгласна.
във фоайето на градината има закачени листовки за нуждата от флуорна профилактика и т.н.
никъде нямаше информация за другата страна
смятам да занеса листовки и да говоря с госпожите, ама толкова бързам сутрин за работа Tired
явно на дъщеря ми са й казали, че няма да й дават мляко или е чула в къщи, защото ми каза, че нямало да й дават, щом така съм писала в декларацията
егати дискриминацията, егати държавата #Cussing out

# 111
  • Мнения: 578
При доза на флуора 5мг/л(5ppm), и  200гр. мляко на ден консумирано от дете в ДГ,  препоръчваната от лекарите допустима доза от 0.5мг/дневно за деца от 1-4години се превишава двукратно.
/дневната дажба достига в някои дни до 300гр./

При деца от 4-6 години дозата е до 1мг/дневно, което означава, че детето не трябва да получава флуор от други източници, за което обаче родителите не са предупредени.

Необходимо е да се вземе под внимание, че децата приемат допълнително флуориди посредством храна, минерална вода, флуорирана паста за зъби, част от която почти всички малчовци поглъщат, поради неопитност или нарочно. В крайна сметка, като се пресметне се оказва, че децата приемат дози, превишаващи препоръчваните от лекарите.

Кой може да каже точно колко флуор приемат децата, от всички различни източници?

До момента никой в яслите и детските градини не е дал на родителите адекватен отговор. Това само по себе си означава че се прави нещо наречено профлактика, но не е много ясно точно какво...???  newsm78

# 112
  • Мнения: 19 337
наскоро бях чела една статия,че за флуорната профилактика е достатъчно само да се ползва флуорирана паста за зъби и никакви други добавки.

# 113
  • Мнения: 1 103
Леле аз просто се сбърках #Crazy

# 114
  • Мнения: 230
Не е ли странно, че проблемът май е само за Варна, дали не са намесени икономически интереси от продажбата точно на това мляко? newsm78
Днес разбрах, че и в ншата градина ще попълваме декларации, но само за да се види мнозинството, не за да не дават мляко на моето дете(май само аз съм против). И аз какво трябва да направя, да му кажа да не го яде ли?

# 115
  • Варна
  • Мнения: 11 340
ама толкова бързам сутрин за работа Tired

Точно по същата причина все нямам време да говоря с тях. Сутрин е лудница и едвам разменяме по две думи, а следобяд я взема мъжа ми. Tired

# 116
  • Мнения: 578
Не е ли странно, че проблемът май е само за Варна, дали не са намесени икономически интереси от продажбата точно на това мляко? newsm78
Днес разбрах, че и в нашата градина ще попълваме декларации, но само за да се види мнозинството, не за да не дават мляко на моето дете(май само аз съм против). И аз какво трябва да направя, да му кажа да не го яде ли?

Проблемът по принцип е от правно естество! Нарушени са чл 87. и чл. 88 от Закона за здравето, които регламентират правото на ИНФОРМИРАН избор при интервенции свързани със здравето.

А  информиран избор е след като знаеш това:
http://www.biomedica-consult.com/fluornaprofilaktika.html#2

и след това прочетеш листовката на "Програма за профилактика с флуорирано мляко"

и след като знаеш тези основни правила:

•   Каква е препоръчителната дневна доза за здраво дете на съответната възраст, и съответни килограми?

•   Детето НЕ ТРЯБВА да приема допълнително флуор-съдържащи медикаменти и минерална вода с флуорно съдържание по-високо от 0.7мг/л, поради риск от предозиране.

•   Флуоридите са вещества с малка терапевтична ширина, което означава, че риска от предозиране е реален за деца от 3 до 6 години, при завишаване на дневния прием над 0.7 мг.

•   При предозиране са наблюдавани следните промени: флуороза, артрити, чупливост на костите, метаболитни нарушения, подтискане на волята, увреждания на мозъка, стерилитет при момчетата.

•   Необходими са профилактични прегледи от лекар и зъболекар за да се проследи как се повлиява детето от флуорираното мляко и за отчитане на резултатите от провежданата флуор-профилактика.

•   Родителите има право да промени решението си във всеки един момент и да откаже детето да приема флуорирано мляко, чрез нова декларация.



Това е информиран избор - след като си научил всичко това, да имаш възможността да избереш за твоето дете, според собствената си родителска преценка... и друго, след като си декларирал решението си - то да се спазва!

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 12:28 от JuliaP

# 117
  • Варна
  • Мнения: 616
единствено аз от цялата група на сина ми отказах да подпиша въпросната декларация - един баща и няколко майки само ме изгледаха странно и казаха че щом е в ДГ значи така трябва  Shocked Сега обаче следва въпроса - Ще му дават ли отделно обикновено мляко или въобще няма да му дават???? Понеже беше болен още не съм си задала въпроса. Утре мисля аз да го заведа и да проуча въпроса. А в яслата въобще беше спестена информация и декларации - дават ли, не дават ли ........Там ще се осведомявам в понеделник Tired

# 118
  • Мнения: 2 652
Не е ли странно, че проблемът май е само за Варна, дали не са намесени икономически интереси от продажбата точно на това мляко? newsm78

Проблемът не е само във Варна, просто там се разшумя повече. Общо 7 града са включени официално в тази програма, но не е изключено и на други места да се прави. Знам, че в Добрич преди години родителите много са се разбунтували, но какво се случва от тогава не е ясно.

А по отношение на икономическите интереси - не са свързани с определено мляко, а с флуора по принцип. "Те" затова искат да флуорират и питейната вода. Просто някой има повечко флуор в излишък и иска да се оттърве от него, ама не може просто така да го хвърли на боклука, защото е силно токсичен. Пък и някой лев ще вземе за него. Имам приятелка, която работи в млечна компания, която също прави такова мяко за ДГ в Пловдив - сключват договор с общината, купуват флуор и така.

# 119
  • Мнения: 578
ФЛУОРИДИТЕ СА  НАЙ-СИЛНАТА ОТРОВА ЗА ПЛЪХОВЕ! ФЛУОРИДИТЕ ПРИЧИНЯВАТ РАК НА КОСТИТЕ! ФЛУОРИДИТЕ УВРЕЖДАТ НЕРВНАТА СИСТЕМА!
АКО НЕ ИСКАШ ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ НА ТВОЕТО ДЕТЕ,ПОДПИШИ ТУК:
http://www.grazhdani.eu/nachalo.php

Общи условия

Активация на акаунт