Юнче мъничко се появява, на мама то деня огрява

  • 13 052
  • 273
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 512
Здравейте, юнки и юнчета!  Heart Eyes
Отбивам се за малко, за да ви поздравя и по- специално:

Честит празник на малкия- голям батко Емо на кики29
Здраве и слънчево детство му пожелавам!

Честита двойна радост на мама Диди!
Много здраве, късмет и щастлив живот за двете принцеси Симона и София!

# 16
  • София
  • Мнения: 212
Честити ни близначки СИМОНА и СОФИЯ   newsm68 newsm44 newsm68 !!!
Благодаря ня всички за хубавите пожелания -сега сте и вие на ред newsm51!
Ето намерих малко време да напиша и опиша за раждането на Валентинчо !
На 17 сутринта към 9 излезнах до магазина да купя кифлички за закуска и на влизане във входа удетих че се подмокрих и помислих че съм се изпуснала  newsm12 или недай си боже е кръв.Като си влезнах в къщи видях че е без цвят и усетих отново същото.Много се притесних защото хич не бях готова да раждам.Обадих се на доктор Димитров от Токуда и той ми каза да тръгвам към него.Събрах в една чанта това-онова и в най-голямото задръстване тръгнахме от Люлин за Токуда.В 10 25 благополучно пристигнахме.Почна се-Документи,Иследвания и т.н.Доктора каза че ако имам някаква бакт.инфекция ще е секцио.Аз си държах на нормалното.Докато чакахме иследванията тоновете почнаха да падат и докт.каза че е по-добре за бебо да го вадят.Имам чуството ,че вече всички докт. искат да ги вадят секцио.Е извадиха го в 12 56 -моя красив бебок.И да уточня че се роди 2890.Добре че вървеше по-едричьк.Ще кача и снимки.Радвам се че всичко мина и свърши благополучно.НЕ Е СТРАШНО !Баба е на помощ в къщи ,само се моля да ми е по -лека следродилната депресия.Днес още не съм плакала  newsm17 !
Бебо всеки ден става по-красив и по-красив !
НА ВСИЧКИ МАМЧЕТА МНОГО КЪСМЕТ !
Пожелавам

# 17
  • Мнения: 116
Браво на м_мм за темата !!!

Честити дъщери София и Симонка на мама Диди !!!! Две момичета си е дар божи !!!! Сигурно ще и е много трудно . Пожелавам и много храброст и здрава психика!!!!

Парлева мисля,че наистина има тенденция към масово преминаване към секциото като начин на раждане ! Днес във форума четях отзиви за болницата , в която ще раждам и ми направи впечатление грубия тон на една от пишещите,която претендираше,че учела в момента трето висше и е мн. осведомена. Та тя се изказваше,че тези жени ,които предпочитали естественото раждане били подвеждани от неграмотни и некадърни лекари,които едва ли не живеят век назад и карат "горките " жени да раждат като "животни" с болки и усложнения....

Днес Иво претърпя успешна операция на херния.Сложиха му епидурална упойка и после го успаха леко.Това беше сутринта в 8 .Оперираха го .После взе да идва на себе си.Преливаха му системи с антибиотици ,а той абсолютно не подвижен и нищо не чувстваше и така до 16 часа-докато започна да си усеща краката.Абсолютно беше безпомощен.Казали са му да не става,да не яде и пие нища,защото имало опасност да повърне. А психически няма да обяснявам как се чувства човек в такова състояние!!!!

С този разказ искам да попитам тези , според които да изтърпиш няколко часа ТЪРПИМИ болки за да родиш и след това да си адекватен и да мислиш за бебо и да го гушкаш ли е по-естествено или да си в безпомощното състояние описано по-горе,но и да имаш бебе,за което си отговорен....Да ти режат освен коремна стена и т.н. и матка,която после може да доведе до сраствания и опъвания просто питам кое му е по-цивилизованото на това ?!?!

Може и на мен по мед.причини да ми се случи да родя с цезарово, но не мога и не искам да разбера тези,които сами го избират,като повода за това е да не те боли.... #CrazyКато се има предвид , че има множество описани случаи на естествено раждане,в което жените са описали,че изобщо не ги е боляло......

Може би днес съм по-емоционална,но си мисля,че много момичета не са наясно за какво става въпрос.......

Пуснах снимки на ваничката.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Днес Иво претърпя успешна операция на херния.Сложиха му епидурална упойка и после го успаха леко.Това беше сутринта в 8 .Оперираха го .После взе да идва на себе си.Преливаха му системи с антибиотици ,а той абсолютно не подвижен и нищо не чувстваше и така до 16 часа-докато започна да си усеща краката.Абсолютно беше безпомощен.Казали са му да не става,да не яде и пие нища,защото имало опасност да повърне. А психически няма да обяснявам как се чувства човек в такова състояние!!!!

С този разказ искам да попитам тези , според които да изтърпиш няколко часа ТЪРПИМИ болки за да родиш и след това да си адекватен и да мислиш за бебо и да го гушкаш ли е по-естествено или да си в безпомощното състояние описано по-горе,но и да имаш бебе,за което си отговорен....Да ти режат освен коремна стена и т.н. и матка,която после може да доведе до сраствания и опъвания просто питам кое му е по-цивилизованото на това ?!?!

Може и на мен по мед.причини да ми се случи да родя с цезарово, но не мога и не искам да разбера тези,които сами го избират,като повода за това е да не те боли.... #CrazyКато се има предвид , че има множество описани случаи на естествено раждане,в което жените са описали,че изобщо не ги е боляло......
Краси, вярно е, че да избираш операция доброволно не е по-правилно, отколкото да следваш природата. Но в някои случаи няма избор. Освен това нещо в разказа ти не разбрах. Епидуралната действа само, докато ти я вливат. Няма как да те държи 8 часа. Спиналната, която осигурява пълно обездвижване, "пуска" след 3-4 часа. Явно на Иво са продължили да вливат упойка с цел да не го боли, друго обяснение не виждам. Повярвай ми, не са направили лошо.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Браво на m_mm за новата тема! Да се пълни само с хубави бебешки новини!

Честити близначки на Мама Диди! Да са здрави и хубави госпожиците и лесно да си изградят режим, за да може и мама да си почива!

Честит рожден ден, Lusia! Много любов, усмивки, прекрасно детенце и много слънчеви дни!
   bouquet

Краси, всичко с Иво ще бъде наред. В деня на операцията всички са упоени и неадекватни. Напомни ми как мъжът ми в полусъзнание, на носилката, с която го изкараха от операционната само питаше къде съм и ми търсеше пипнешком ръката. Отвратително е да гледаш любимо същество в такова състояние. Дано съпругът ти се възстановява бързо, че вече няма за кога! Бъди сигурна, че утре ще е много по-добре. Ти също се грижи за себе си, че сега си мобилният човек в семейството.  Hug

Днес доки ми установи 1 см разкритие, което нищо не означава. Имам приятелка дето с 3 см разкритие се е размотавала цяла седмица. Все пак ми каза, че плацентата е тръгнала да се калцира, бебчо е около 3 кг, така че да се готви до края на другата седмица да се ражда само или да го вадим с таблетка. Ами ... това ми съкращава срока за подготовка. Трябва да мятам къщата на основно чистене, да пиша списъка със задачите на останалите трима и най-вече да се поразходя на воля, за да си наваксам за първите затворнически дни в къщи.  Simple Smile

Днес варненските мами се помотахме много приятно. Посъбрахме погледите на минувачите. Почти им четях мислите - къде са тръгнали тия 4 бременни жени в редица, да не манифестират нещо или да се борят за някоя кауза?  Mr. Green Ами така е - като сме готини, ни заглеждат.  Simple Smile

Никой ли няма връзка с Алгара и хепиумън или да ги е мяркал в други теми? Какво направиха тези момичета? Силваже се отчете, че още е на линия, ама с тях какво стана?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Никой ли няма връзка с Алгара и хепиумън или да ги е мяркал в други теми? Какво направиха тези момичета? Силваже се отчете, че още е на линия, ама с тях какво стана?
Ами и Ycu не се е обаждала след прегледа следобед, току виж се е озовала в кабинета с разкритие  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 116
Svеtli  права си 3-4 часа,че отпуска и т.н. може и наистина нещо да му слагат във системите ,но аз по негови думи описвам,че бавно и постепенно е излязъл от нея.Аз говорех за толкова часове - за пълното възстановавъне на чувствителност.Дооооо върха на пръстите на краката.Не споря за вида на упойката - може и спинална да е била.

Lilibon вие наистина сте били интересна гледка още повече,че сте последен месец на бременност и по-бременни от това здраве му кажи !

Има ли някой друг освен мен,на който  НЕ му мерят тоновете ?!?! Че се шашкам нещо...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Има ли някой друг освен мен,на който  НЕ му мерят тоновете ?!?! Че се шашкам нещо...
Аз  Mr. Green и за разкритие не са ме проверявали. Тонове слушат само на доплера за 3-4 минути.

# 23
  • Мнения: 1 488
Опалка тука съм! Да се отчета  Wink Да ви разкажааааа! Как съм се нервила на тъпия личен доктор няма да ви разправям,изядох един сладолед и ми мина горе долу Rolling Eyes На консултацията днес акушерката ми каза че главата на бебето била голяма и притеснено тръгна да ми обеснява как иска доки да каже колко е голяма и че май на секцио отива работата! Оказа се че главичката му е нормална 9.3 поне засега и че според докито имам добра фигура за нормално раждане!Тази седмица и другата може да се пръкне Praynig Ако не бърза на 5 юни ще ме види пак доки и ще предизвика раждане ако не съм родила до тогава! А за тоновете голям майтап!Бях пила една бира  beer преди консултацията и бебо се опианчил и задремал тоновете му малко кофти!И аз викам на акушерката "Пила съм бира!" И тя се успокои и ми вика ами да в бирата има хмел а той действа успокояващо, бутна го и като се събуди му се оправиха тоновете! И другото което ме посъветва доки е да ходя многооооо! Та от утре почвам маратона  running Честити близначета на мама диди!  bouquet Лека от мен мамчета днес милото иска да гледа филмче на РС-то и аз нали съм добричка Whistling Ето ви нещо да се посмеете http://rendeto.ucoz.ru/publ/1-1-0-79

# 24
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ,
АЗ САМ САПРУГ  НА Elz . Вчера я приеха в отделението и казаха че наЙ - вероятно чак в понеделник да очакваме бебо.... Тръгнах си аз и след 2 часа тя ми звани и ми вика "Дръж се чедо изтекох......"
Побърках се, вие не знаете какво им е на татковците. Но да ви се похваля . Имаме си  бебе НИКОЛА 3кг. и 250гр . това е за сега когато ни изпишат тя ще ви каже повече............ ОЩЕ ме боли ГЛАВАТА

# 25
  • Мнения: 116
Честито татенце !!!!
Да ти е жив и здрав Никола  и съпругата ти ЕЛЗ !!!!


Май наистина отстрани е по-страшно baby_neutral

Важното е,че вече всичко е зад гърба ви !!!

Много щастие от мен !!!!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Честито на Елз и съпруга й! Много радост ви желая с малкия Никола! Да расте здрав и щастлив!  smile3525 stork-boy

# 27
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
ЧЕСТИТ СИН НИКОЛА НА МАМА ЕЛЗ И ТАТКОТО!!
ДА ВИ РАСТЕ ЗДРАВО И СИЛНО МОМЧЕТО!!! И МНОГО ДА ВИ РАДВА!!   bouquet  bouquet  bouquet
[/color]

Краси, поздравления!!!     bouquet
Чудесно си описала разликите между нормалното раждане и секциото.
Из многото теми, които съм изчела във форума по този въпрос, стигнах до следния извод:
 - при нормалното раждане боли преди и повреме на раждането, но за няколко часа;
 - при секциото боли след раждането, но поне за няколко дни.

И това, при положение, че не броим далеч по-важни  разлики, че едното си е естествен процес, а другото - ОПЕРАЦИЯ с доста опасни последствия (сраствания, инфекции, разтваряне на матката при недобро зашиване/зарастване и последваща бременност и не на последно място - не може да има повече от 2 максимум 3 секциа за една жена).
И ако изборът на секцио е само "за да не боли", то не разбирам защо масово се отписват упойките по време на раждане, като реално те правят раждането абсолютно безболезнено, но все пак естествено като събитие  Peace.

Относно описанието на упойката на твоя мъж- почти съм сигурна, че става дума за спинална упойка, нали съм я изпитала и аз на гърба си  Mr. Green.
При епидуралната има лека чувствителност, а при спиналната си като инвалид  Flutter. Аз също не си усещах краката ...едва леко мърдах пръстите  Heart Eyes.
При сегашното раждане мислех да ида по-късничко, ама с анестезиолога днес говорих и той "посика" да съм на около 4 см разкритие там, за да се доредя за епидурална  Heart Eyes. ЧЕ на по-късно разкритие - не слагат Sunglasses.
А аз не си знам сегашното съсояние на разкритието  Crazy, защото никакъв преглед не ми е правен от месец насам..само мерим тоновете Blush.

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 22:55 от Lioness

# 28
  • Мнения: 245
Честито и от мен на Кики и малкото й съкровище Hug

Честито на двойната мама - Диди Фиеста, да са й живи и здрави дечицата, голям кеф две момиченца наведнъж Grinning

Честито момченце на Елз и съпруга й.
Ех, редицата на бебчетата расте стремглаво Laughing

Parleva, честито завръщане у дома  bouquet
А как беше в Токуда? Доволна ли си?
И ако може малко подробности - за обстановка, заплащане и т.н., ти там ли ходи на консултации или само роди там?

Поздрави на всички и чакаме новини от Хепиуомън и Алгара.

Лилибон, аз от миналата седмица съм с 2 см разкритие, в събота си помислих, че раждам, но за закрепих и се надявам да устискам поне още седмица-две, че много неща и на мен са ми се насъбрали.
Дано се справя с всичко, пък ако не - като се роди бебчето, живот и здраве.
Лошото е, че на това пикливо време бавно съхнат дрехите, което значително намалява трудовия  ми ентусиазъм.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 235
 Здравейте, и аз ще бъда мама на юнско бебче, термина ми е за 11.06, вчера ходих да слушаме тоновете на бебо за първи път, беше ми доста интересно и всичко е наред. Като чета за болки, контракции и изтекли води направо ми става лошо   Sick нещо ме е хванало шубето и се надявам, че детенце ще си кротува в коремчето ми до идването на термина. Ох надявам се времето да се оправи, защото в тези дъждове съм вързана да си стоя в къщи, а въобще не ми се иска,а нали е хубаво дас е движим повече  Wink

Честито на мама Диди за двете принцески, да са й живи и здрави и много да я слушкат. Hug
Честито и на мама Parleva за бебо Валентинчо и на нея да й е жив и здрав и гоолям да порасне. Grinning
На Кики да й е жив и здрав рожденника и много да помага  Grinning
Рени 82, Silvadge стискам палци при вас всичко да мине леко и безпроблемно.
ЧЕСТИТО НА МАМА ЕЛЗ И ТАТКОТО ЗА  НАЙ НОВИЯ ЧЛЕН НА ФОРУМА НИКОЛА да им е жив издрав и много да ги радва. Simple Smile
Надявам се Елз като се върне сред нашите редици да разкаже как е минало.

Честит имен ден на патерици на именниците, аз си бях избрала ако е момиченце да я кръстим Елена. 

Лека нощ на всички и ако съм пропуснала да поздравя някой се извинявам. Stop

Общи условия

Активация на акаунт