Kоремчетата вече ни личат, а до НОЕМВРИ има още път

  • 10 740
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз от яд не се изказах правилно- при казавах ви каква брутна заплата, не 6 месеца, година назад, сега колежката взима между 112-148 лв. майчинство #Cussing out.И пак Ви казвам- осигурявана е на 1300 лв. newsm78

Тъпа история.

# 241
  • София
  • Мнения: 2 437
Азаде, това е някакъв абсурд...как ще я осигуряват  в/у толкова пари и ще взима такова майчинство...абсурд е!
Попитай във Бъдещи майки има счетоводна тема. Мамите са много начетени и отзивчиви! Ще помогнат, убедена съм. То си е и за теб, де...защото съвсем скоро и ти ще се сблъскаш с този Проблем.Леле...хванах се за главата...

# 242
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Да бе, аз вчера се пулих много, а ние работиме в банка и имаме яснота по разните въпроси.От НОИ и от нащо ТРЗ са се хванали за гушите, а истината е, че на никой не му пука и сега през трети-пети човек търсиме шефа на ресора в НОИ за лична среща с него.....

А тя сама си гледа бебока и няма на кой да го остави - та ще правиме някакви хватки или с бебе в НОИ или трета наша колежка ще гледа малката в обедната почивка.....Бясна съм.Гледах вчера като ТРЗ- между другото и ТРЗто в 7ми месец- вика " Ми не знам, нищо не мога да направя...."

Ах, много ме хваща яд.

# 243
  • Мнения: 5
Подутината ми е над срамната кост,и то не е толкова осезаемо подуто,колкото на пипане се усеща и ми тежи като ставам от стола или леглото.........

sladurka И аз снощи без да исках напипах нещо, но по скоро го усетих като бучка  отколкото като подутина - днес го няма , но не ме боли там.Странното е , че имам болки ниско долу , но само от дясно, а и срам ме е да ви кажа от колко дни не съм ходила до  WC- то  Cry- пак ще трябва да прибегна, до онзи сироп Tired
Колкото до работодателите - аз май също съм от късметлийките.Още преди да забременея моя шеф ме предупреди, че ако се случи това хубаво нещо да му кажа веднага, за да може да ми оправи осигуровките.

# 244
  • София
  • Мнения: 5
Момичета, най-накрая качих снимките от сватбата. Цяла сутрин си играх да ги намалям и вече са готови - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=138602  Ако иска парола - mishunka
Кажете какво правим за срещата в неделя, че аз пак съм неразбрала - последно къде и най-важно в колко часа???
Хайде, до после Hug

# 245
  • Мнения: 804
Azade, скъсах си нервите докато разбера как стоят нещата с осигуровките и майчинството. От сто кладенеца вода събрах.. Close Говорих с кой ли не... УЖАС! Накрая се оказа, че се взима дохода 6 месеца назад, НО през тези 6 месеца да не ви е хрумнало да излизате в болничен, защото тогава дохода ви пада на 80% от заплата и следователно майчинството и то пада. Вие може да сте бременни, но само да сте посмели да си вземете болничен... Twisted Evil
Отделно, че след всички изчисления се получава, че майчинството ви ще е точно толкова колкото сте взимали до сега чисто, но не по-малко от 180 лв. Това с 90% от цялата сума е ЛЪЖА, така са го извъртели, че ни прецакват при всички положения.
Но от доход 1300 лв, не може да падне на стотина лева майчинство - има друг проблем там и дано се реши по-скоро.
Затова мили бъдещи майки, всички които не се осигуряват на минимална заплата да си пазят платения отпуск и ако им стане лошо - никакви болнични, а да си пускат платен отпуск. Иначе ще си умрем от глад през деветте месеца. Tired
Освен безумните работодатели, трябва да се борим и с държавата. УСПЕХ! Money

# 246
  • Мнения: 804
Mishunka, срещата е в неделя от 16 часа в Дон Домат на ъгъла на ул. Веслец и ул. Триадица. Ще изчакам до събота да видя колко горе-долу човека ще се съберем и ще направя резервация за неделя. То едва ли ще е пълно в салона за непушачи, но за по-сигурно.
Diana_T някъде по-напред (около 8-ма страница) е описала подробно къде точно е заведението. Чакам с нетърпение да ви видя сладките коремчета.  bouquet

# 247
  • Мнения: 62
привет мами.мен няколко дни ме няма и вие много сте изписали.всичко изчетох.
аз бебчо си го усещам много.много си шава.рита,бута,но ми е голям кеф.
аз много проблем нямам с моя шеф,само че половината ми заплата ми отива за осигуровки.а и ако може по-малко да си остана в къщи.иначе е печен.
много чувствителна съм станала.постоянно плача.и сега пак.така без причина.мислех си че на сватбата си ще плача ама не.даже ми беше много смешно.а сега вече не ми е Laughing вие плачете ли така.майка ми ми разказа нещо много трогателно и аз като се сетя какво ми каза и почвам да плача.няма да ви разказвам че да не почнете и вие да роните сълзи.
мога да ви препоръчам нещо за ниско кръвно.моето е много ниско и вече това действа.говорете със свекървите си по 30 мин на ден,но не повече да не го вдигнете много. Laughing  Laughing  Laughing
за отстъпването на място в автобуса............никои почти не ми става,ама аз ги дигам.или понякога си изпъчвам корема и почват да ме заглеждат и стават.не се притеснявайте да молите хората да стават.по добре ли е да ви става лошо.
кво друго да ви кажа.не се сещам.аааааааа за срещата.аз тогава съм на изпит и на зъболекар.за колко часа беше срещата.за да се опитам да дойда.
айде за сега ви гушкам  Hug

# 248
  • Мнения: 62
вече разбрах за срещата.ще дойда.

# 249
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Да не звуча тука като революционер- ма аз тази работа така няма да я оставя.До последно трябва да се им се късат нервите на разните спящи и незаинтересовани чиновници #2gunfire
имам чувството, че сме робска държава, съжалявам че съм крайна, ама се чудя как въобще  ни има като държава при всичките неразбории...

Пак ви казвам- тук през разните достъпи виждаме какви осигуровки ни се плащат, какви документи се подават към НОИ, методоложката на НОИ е обучавала наще ТРЗ-та, но чиновничките от НОИ са на друго мнение.Излиза че, грешката е вярна ???

Аз от опит и поради няколко на брой битки с НОИ знам, че е най-добре на място да се ходи и да се говори и то с някой от началник-отделите, защото на ниските етажи, тези дето вършат оперативна работа -спят #Cussing out

# 250
  • Мнения: 5
mishunka Много хубава булка - още веднъж щастлив семеен живот!  Simple Smile

# 251
  • Плевен
  • Мнения: 238
Mishunka като принцеса си на сниките,много са хубави.
А и с НОИ трудно се излиза на глава явно много неграмотници работят там(да ме извинят съвестните служители)нормално ли е да правят такива глупави грешки или да бавят един болничен 3 месеца,човек да не се разболее че и от глад ще си умре докато чака да му дойде болничния.

# 252
  • Мнения: 1 546
mishunka, много красива булка си!  bouquet И каква коса имаш само!(пу-пу-пу дет се вика Wink )
 Ох, аз още не съм казала на шефовете...но като ви чета добре е от една страна, че работя  държавна работа, че поне тук нещата са черно на бяло и няма хък-мък.То па работата ми една...и заплатата ми една... Stop слава Богу нашето тати взема достатъчно пари да си ни гледа... Blush
А да ви питам-като заключим албумчето как ще влизаме в него?(адски тъп въпрос, но наистина нямам идея..то нали  и сега има парола... newsm78 Embarassed)

# 253
  • Варна
  • Мнения: 208
И от мен поздрави на mishunka   bouquet Страхотна булка Hug

# 254
  • Мнения: 421
Чакаме със дъх стаен да усетим бебо в Ноемврийския корем!

Вънка страшна жега стана,ала бебо е добре в Номврийската си мама!

Най-жадуваните плодове настанени са дълбоко в Ноемврийското  сърце!

От вълненията спокойствие няма  в коремчето на Ноемврийска мама!


Ето малко предложения за заглавия....
За коластрата - в никакъв случй не мога да кажа,че съм щастлива,че я има Simple Smile ама какво да правя...krasimira00 ...при теб може би също е така.
Ditta  по същия начин ще се влиза,както в албумчето на мишунка,която е страхотна булка  Flutter
Сладурка,мила...стига си се притеснявала Simple Smile ще видиш,как бебо си растееее в корема и няма никакъв проблем.

А за това пусто майчинство и оаигуровки...не знам вече! Направо се сбърках.Аз се осигурявам на 1400лв заплата и ако си мислят,че ще ми дават само 180   #2gunfire #2gunfire Просто ще гги разкъсам!  #Cussing out  Ще я видим ние тая работа  Thinking

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 15:27 от ProstoAz

Общи условия

Активация на акаунт