Kоремчетата вече ни личат, а до НОЕМВРИ има още път

  • 10 728
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 421
мими... и аз се осигурявам на 1400.Кажи горе долу каво майчинство ще взимаме

# 271
  • Мнения: 2 126
Toй въпросът ти не е към мен ама.......да си кажа какво знам. 9 месеца след раждането ще взимаш 90% от тези 1400лв и после майчинство от 180лв до 2 годинки на детето Peace

# 272
  • Мнения: 421
ох Дес...дано,че иначе бая пари ще съм назад! То в тая луда държава...и най интересното е,че всеки прави закони,които полсе ...се тълкуват !?!? Представяте ли си? Как за бога може да има закон който може да се тълкува? То наи за това е азкон,ако всеки си го тъкува,както иска... то какво ще стане  newsm78

# 273
  • Мнения: 98
еми да по закона трябва90% от 1400 - дано не сме в графа грешка от НОИ,

# 274
  • Мнения: 3 419
Как сте мамчета? На мене корема все така си ми е по-подут на пипане от едната страна,хапвам повече от стабилно и според половинката ми май съм качила малко Embarassedднеска си облякох един дънков сукман-рокля-от бременните,ама си ме кефи,че е много гъзарски BlushИ вече не мога да крия,че съм бременна-и през сукмана забелязват Crazy

# 275
  • Мнения: 1 919
Ей мамета ЧЕСТИТ 1 ЮНИ!Живот и здраве догодина и ние ще празнуваме..а на мамите вече с 1 детенце искам д а пожелая послушни да са им дечицата, да растат умнички, да радват мама и тате и през целия им живот късмета да ги следва . smile3525

# 276
  • Мнения: 1 546
Честити 1ви юни!!!  bouquet  bigdance2
Наистина до година по това време ще си имаме празнуващи бебоци!! Grinning
А на мамите с малчугани - да растат палави и усмихнати!! Hug

# 277
  • Мнения: 1 100
Добро утро, момичета!
Вчера и нашият бебо направи кълбо в корема ми, настина както писа ProstoAz усещането не може да се сбърка с никое друго Grinning
После, докато таткото ми галеше корема, бебчо усилено си бълбукаше. Много съм щастлива, дано скоро пак да направи салто Joy
Днес ще ходя за бебешки покупки, че вече направо не издържам, от един бебешки хипермаркет ми дадоха такъв каталог, че направо ме сърбят ръцете Laughing Засега обаче ще се огранича с някои дреболии.
Лек ден на всички!  bouquet

# 278
  • София
  • Мнения: 2 849
Здравейте, момичета!
Да са ни живи и здрави дечицата - настоящи и бъдещи! Hug

Ох, с тия истории в НОИ направо ми се изправя косата. Аз работя в държавна институция и ме осигуряват на доста висок доход, но пак треперя да не стане някаква грешка и да има изненади като изляза в болнични. Thinking

ЗА бебешките покупки - уж не съм суеверна, ама нищо не купувам преди раждането. Правя преди това с мама правим обиколка по магазините, набелязвам неща и докато съм в болницата ги купуват. Така направих предишния път, сигурно и този път ще е така.

# 279
  • Мнения: 804
mimi22, точно тези "задължителни" 45 дни обсъждах последно с НОИ. Те са задължителни в смисъл, че ако не си ги пуснеш преди термина, после няма да ти ги дадат. Тоест те са само за 45-те дни преди термина, не се натрупват. Натрупват се само ако си ги пуснеш 45 дни преди датата на термина, а родиш по-рано. Тоест, ако моя термин е на 10.11 и аз си пусна болничен от 31.10 тогава нямам право на 45 дни, а на 10 дни. Никой не може да те задължи да излезеш в болничен. А за мен е важно да не мърдам от работа до 31.10, защото месеците в които ще ме осигуряват на много пари са май-октомври. ooooh!
Prosto Az, в твоето положение съм по отношение на парите. Ще получаваш 9 месеца по 989 или 998 лева (вкъщи ми е таблицата). Не съм счетоводител, но информацията ми е от първа ръка от НОИ-Плевен. Това само при положение, че не излизаш болничен през 6-те месеца. Ти от кой месец започна да се осигуряваш на тези пари? Май само аз съм се усетила толкова късно, но ми отне мнооооого време докато получа сигурна и достоверна информация кое как е. За жалост теорията ми за връзките се потвърди, ако нямаш близки на ключови позиции, направо си умираш дезинформиран и на никой не му пука  #2gunfire

# 280
  • Мнения: 295
Момичета, най-накрая качих снимките от сватбата.
Мишунка, ама ти наистина си красавица!
За НОИ:
Мами, не се ядосвайте за осигуровките- търсете си правата, ама с по- малко червени човечета в постингите. Не си заслужава! А това за болничните рано- рано го разбрах- още март месец, когато само тестовете показваха, че съм бременна, но точно тогава се чувствах най- изморена и като парцал. Е, точно тогава, като се заредиха едни олимпиади, едни квесторства в събота и неделя и проверки (седяла съм в училище по 12 часа! а после в къщи- подготовка за следващия ден- при това за подготвителен клас работата никак не е малко... а и без почивни дни, дори през уикенда...) Накрая на март, от изтощение се разболях и за пръв път, от както работя (от 2002 г.), си взех 4 дни болнични, от които в единия ден нямам часове. Накрая взех около 230 лева за месеца! Заради 4 дни! Бяха ми приспаднали 50 и няколко лева... Тогава разбрах колко е важно да си здрав точно когато си бременен  Thinking А всички извънредни дни и часове, в които съм работила, всеки път, когато съм идвала на работа с температура, мигрена и т.н. ... не важат!
За албумчето:
предлагам да сменим паролата и да си я разпратим на лични.

# 281
  • Мнения: 421
madchen   ами... аз се усетих средата на април,ноо с малко връзки и някое и друго рамо,осигуровките са си ми от април.Та сигурно ще се възползвам и от другите дни. Да си пусна болничен от начаото на октомври.Ама...те май не се събират пълни 45дни  newsm78  ....ако това е проблем - майната му няма да ги позвам и аз.Иаче мерси много за инфото.Аз така и не успях да ги сметна точно колко ще получавам,а иначе инвестицията очаквах да ми се възвърне многократно...защото това си е баш инвестиция Simple Smile в името на бееебо! Simple Smile

ani2   напълно подкрепям идеята ти за снимките - така е добре. И то непременно поне тези дето си снимаме коремите....доста са поразголенки  Laughing
Kanela  много се радвам че и ти си усетила мишока да пърпори в коремчето  Hug

А за покупките...аз знам,че не е хубаво преди 9-ти месец.Не че вярвам особено,а пък мама зад гърба ми купува якооо.Не ми беше казала нищо,а аз оня ден като ходух у тях и ги набарах - мнооого дрешки.Ха ха ха,опасна е.Ама не мога да я спра,какво да правя.А пък аз в деветия мевсец ще накупувам всичко,каквото трябва,защото те са толкова много неща  ooooh!

# 282
  • Мнения: 62
сега ви гледах снимките на коремчетата..........аз в сравнение с вас нищо нямам.днес ужасно се нервирах в автобуса на път да работа.никои не стана.имаше една баба с бастун и тя искаше да ми отстъпи мястото си.някои хора нямат срам. Crossing Arms

# 283
  • Мнения: 98
madchen,

как ги сметна тези 900 лева?
не е възможно. за осигуровки от 1400 сумата за един месец е + - 1200 лева зависи от работните дни на последните 6 месеца- това съм сигурна!!!

все пак смятам заплати на доста хора,че и ревизии от НОИ са ми минали доста Simple Smile

# 284
  • Мнения: 62
ProstoAz вчера влизах в една аптека и с мъжа се загледахме по бебешките работи.лошо ми стана като видях колко неща ще трябва да купим.  #Crazy ами как ще ги подреждам  newsm78 вече съм се видяла в чудо.
снощи пак си плаках без причина.  Rolling Eyes
вчера ми се преяде през нощта сладолед,при това не какъв да е а от макдоналдс с карамел. дано не ви се преяде.не можах да събудя таткото да отиде да ми купи.после ме заболя зъб и изпих упсарин.в указанието пише че не се пие след 6 месец.дано нищо не ми стане.  Praynig
някоя от вас вече да е ходила на зъболекар?знаете ли как стои въпроса с упойките?аз знам само че трябва да е без адреналин

Общи условия

Активация на акаунт