МАЙските слънца са две - МАЙска мама с МАЙско мъничко дете

  • 11 309
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 4 397
mama21 Дано не е нещо сериозно и се оправите бързо, на една приятелка бебчето така повръщаше в началото и бяха и казали да го държи в кошница за кола защото е с наклон или да повдигне матрачето и бебчето се оправи.
Дано и при вас е нещо временно  Praynig Hug

# 256
  • Мнения: 371
Ирина, честито ти християнче!

mama21 дано не е това за което мислитя и всичко се оправи бързичко без наложителни външни намеси Praynig

# 257
  • Мнения: 270
Честито на всички празнуващи.
ТиТ , и аз съм така.добермана дърпа за кърма, такава незнам колко има защото седи на гърдите ми по 1 час и нагоре ако не отскубна. А пък не се цедя защото би трябвало самото бебе да стимулира лактациата. А аз имам и следния проблем/ храната.След първата операция ме държаха гладна 5 дни, след 2то зашиване пак си погладувах ама от незнам що си, а сега хич не мога да ям и гледам само капки мляко май има...Някой ни успокояваше че не сме в ония 3 процента без кърма...какво да правя за да оставя АМ?Искам да мина само на кърма, но гърдите ми не са напрегнати че да се цедя, а и ако той суче по час и яде през два, аз ще  лудна....Моля ви кажете имате ли идея как да оставим АМ? Иначе ние все още сме само по терасите...може би края на седмицата да излезем.Вчера конците ми свалиха, всичко е ок , но има още малка дупка.. ShockedТова се компенсира с автографа който взехме от Лечков за нашия Йохан Габриел...Леле много рита това дете...Сливен е прекрасно място за разходки.. WhistlingКога смятате да поразсъбличате малките? Струва ми се че много се пренагряваме..

# 258
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Здравейте  Simple Smile Аз още съм 2в1. Мислех днес да ида до болницата - ей така, за един преглед, но отложих за утре. Бебо си шава, имам по 4-5-6 стягания на корема на ден, малко болки в кръста, малко ниско долу и....толкова. Вече почнаха да звънят приятели и познати да питат дали съм  родила, а май нещата тръгват към преносване.

Честито на рожденничките!

Честит месец, Кимба!

Мама21, дано нищо сериозно ви няма и скоро да се оправи бебче!

# 259
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Честито на големите и малките рожденици!  bouquet
Ирина, честито ви християнче!  bouquet
Ох, и аз да се оплача. Днес бяхме на първа консултация. Габи е наддала само 300гр., освен това има все още жълтеница. Направо ми се дорева. Все едно ми е първо дете, така се притесних. Според докторката и майка ми детето няма вид на недохранено, спокойна е като цяло, в повечето случаи издържа по 3 часа или поне 2 и половина. Освен това е пораснала с 3 см., трябва на външен вид едва ли не да е отслабнала, а тя не е. Та се съмняват, че има разлика в кантарите в АГ-то и в кабинета. Аз имах някакво предчувствие, че нямам много кърма, ама си казвах, че просто бързо ми се регулира лактацията, а тя заспива бързо на гърдата и затова не успява да се нахрани. А бе не знам, ама ми е супер смотано. Преслав за първите 15 дни ми наддаде 750гр., а сега... И изследвания за билирубин и пуснаха и ако не са добри ще пие лекарства. И така, оплаках се.
мама21, дано не е толкова сериозно и да се разминете с интервенциите. Hug

# 260
  • София
  • Мнения: 1 877
Честито на големите и малките рожденици!  bouquet
Ирина, честито ви християнче!  bouquet
Ох, и аз да се оплача. Днес бяхме на първа консултация. Габи е наддала само 300гр., освен това има все още жълтеница. Направо ми се дорева. Все едно ми е първо дете, така се притесних. Според докторката и майка ми детето няма вид на недохранено, спокойна е като цяло, в повечето случаи издържа по 3 часа или поне 2 и половина. Освен това е пораснала с 3 см., трябва на външен вид едва ли не да е отслабнала, а тя не е. Та се съмняват, че има разлика в кантарите в АГ-то и в кабинета. Аз имах някакво предчувствие, че нямам много кърма, ама си казвах, че просто бързо ми се регулира лактацията, а тя заспива бързо на гърдата и затова не успява да се нахрани. А бе не знам, ама ми е супер смотано. Преслав за първите 15 дни ми наддаде 750гр., а сега... И изследвания за билирубин и пуснаха и ако не са добри ще пие лекарства. И така, оплаках се.
мама21, дано не е толкова сериозно и да се разминете с интервенциите. Hug

Оф миличката Sad! Много е вероятно да има разлика в кантарите, освен това нали знаеш, че винаги има шанс за +- 100/200 гр. в зависимост от това кога е яло бебчето, кога какво е свършило в памперса... Много се надявам да не е сериозно и да продължите да си се кърмите Praynig Praynig Praynig! А за жълтеницата, на мен Гави продължава да ми се струва жълт, въпреки че педито вика, че му била минала жълтеницата... Аз в началото спрях да му давам вода със захар (струва ми се много глупаво), но с това жълтеене реших, че по добре да слагам ако помага за черния дроб (както твърди педито), ама той пък почти не пие по 20-30 гр. Ох, дали да не му пусна и аз едни изследвания - какво му изследват и как?

Мама21
, дано да се оправите без да се налага операция Praynig! Ама Ники нали беше много наддал този месец? Това не е ли показателно, че организмът му се справя добре? Или той по-късно е почнал да повръща?

Миличките дечица, дано да се оправят по-бързо всичките Praynig Praynig Praynig!

# 261
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Честито на големите и малките рожденици!  bouquet
Ирина, честито ви християнче!  bouquet
Ох, и аз да се оплача. Днес бяхме на първа консултация. Габи е наддала само 300гр., освен това има все още жълтеница. Направо ми се дорева. Все едно ми е първо дете, така се притесних. Според докторката и майка ми детето няма вид на недохранено, спокойна е като цяло, в повечето случаи издържа по 3 часа или поне 2 и половина. Освен това е пораснала с 3 см., трябва на външен вид едва ли не да е отслабнала, а тя не е. Та се съмняват, че има разлика в кантарите в АГ-то и в кабинета. Аз имах някакво предчувствие, че нямам много кърма, ама си казвах, че просто бързо ми се регулира лактацията, а тя заспива бързо на гърдата и затова не успява да се нахрани. А бе не знам, ама ми е супер смотано. Преслав за първите 15 дни ми наддаде 750гр., а сега... И изследвания за билирубин и пуснаха и ако не са добри ще пие лекарства. И така, оплаках се.
мама21, дано не е толкова сериозно и да се разминете с интервенциите. Hug

Оф миличката Sad! Много е вероятно да има разлика в кантарите, освен това нали знаеш, че винаги има шанс за +- 100/200 гр. в зависимост от това кога е яло бебчето, кога какво е свършило в памперса... Много се надявам да не е сериозно и да продължите да си се кърмите Praynig Praynig Praynig! А за жълтеницата, на мен Гави продължава да ми се струва жълт, въпреки че педито вика, че му била минала жълтеницата... Аз в началото спрях да му давам вода със захар (струва ми се много глупаво), но с това жълтеене реших, че по добре да слагам ако помага за черния дроб (както твърди педито), ама той пък почти не пие по 20-30 гр. Ох, дали да не му пусна и аз едни изследвания - какво му изследват и как?

Мама21
, дано да се оправите без да се налага операция Praynig! Ама Ники нали беше много наддал този месец? Това не е ли показателно, че организмът му се справя добре? Или той по-късно е почнал да повръща?

Миличките дечица, дано да се оправят по-бързо всичките Praynig Praynig Praynig!
Ами нашето педи много държи на това изследване и смятам, че с право. Взима се кръв от пръстчето или петичката и я изследват. Резултатите излизат до няколко часа. Според мен по-добре му пусни едни изследвания за всеки случай. Peace

# 262
  • Мнения: 536
Я да взема да се отчета и аз. Ники е мнгого спокоен, като има колики се успокоява със сешоар и Еспумизан. Досега безсънна нощ не съм имала, будил се е само за хранене. Вода не давам, само на кърма е. В началото се хранеше на 3-4 часа, после имаше период когато нон-стоп ми висеше на гърдите и на мен ми писна и го научих да ползва залъгалка(в началото упорито отказваше). След залъгалката разреди храненията и получих запушване на каналче, но бързо се оправи. Сега пак яде през около 3 часа. Така като чета май е единственото бебе, което не спи навън. Заспива едва след дълго и продължително возене в количката. Корема на мен определено ми липсва, още повече защото знам, че вече никога няма да съм бременна и ме наляга една носталгия...Simple Smile Следродилна депресия нямам, не съм и по-чувствителна от обикновено.
Каката е влюбена в малкия - само иска да го гушка, да помага... Вечер бърза да си подреди цялата стая само и само да и разрешим да присъства на къпането на бебето Simple Smile А вчера и двамата бяха в детската и слушах Лора как му говори:"Леле, Ники, как искам да те гушкам! Като пораснеш още малко ще те нацелувам! Целия ще те нацелувам!" Simple Smile Та така...пълна идилия Simple Smile

# 263
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Кате най-добре е изследване да му пуснат на нас в болницата от глъвичката му взимаха кръв ако знаете какъв ужас е .Но се оказа именно там че черниа му здроб е незрял и за това го държаха на лампа 4 часа #Crazy.За хълтеницата не ви ли казаха глюкоза да пиете newsm78.Ние две седмици след това пихме.При нас бирилинубина-така ли се пише Mr. Green беше 20 при норма май 11.Казаха че това си е сериозна жълтеница но се оправи.

За нашия проблем-те тези аномалии на стомахчето или храноправода се появявали тъкмо сега-и доктора от Пирогов това ми потвърди за това ще видим втория месец как е с наддаването.

# 264
  • Мнения: 533
Zdraveite!Az sum kaka Moni!imam si brat4e(Aleksandur)  rodi se v 14.00h,teji 3.800 i e 52sm

# 265
  • Мнения: 83
Честито на Ина, да са много щастливи, здрави и усмихнати!

Влезнах във форума точно да съобщя тази новина,но Кака Мони ме е изпреварила.   bouquet

# 266
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
ina_ana честит ти малък мъж и на каката също -бебчо да е жив и здрав и много да слушка и папка

# 267
  • Мнения: 536
Ихааа, много се радвам!Ина, честито!  bouquet Да е жив и здрав Александър!Много щастие на цялото семейство!

# 268
  • София
  • Мнения: 4 397
Eiphnh Честито ти Християнче  Hug

Честити юнак на ina_ana да им е жив и здрав и много да ги радва  Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 65
ЧЕСТИТО на ina_ana и малкия Александър! Да сте живи и здрави и да се гледате с много радост и лекота!   bouquet  bouquet  bouquet
Най-накрая всички от Младост се обебихме.  bowuu  Ех, че нямам търпение да се съберем с количките Hug!

Мерси на всички за поздравите и за хубавите пожелания!  Hug
Ето снимки на хубавеца.  Wink
Ние се прибрахме на 24ти у дома, изнервени от дългото седене в болницата и бебо в кувьоз, че изкара тежка жълтеница и анемия, зареди Rh конфликт. Сега всичко е наред, гледаме се у дома. Много е лаком момъкът, все на цица иска да седи и не признава никакви биберони и залъгалки. #Crazy
Направо не знам какво да го правя, ей сега се наяде и пак се дере и реже все едно не е ял. А суче добре и връща дори после. Памперсите ги пълни редовно и добре, но какво му има не мога да разбера... newsm78
Педито дойде днес и вика, че не може да има колики, почвали били по-късно. При вас кога започнаха коликите, вече сме на 12 дена, може ли това да е???
Или се глези, защото като го вземем на ръце и спира да плаче.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт