Дъжд от юнски бебенца вали, прекрасно е това, нали?

  • 14 823
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 488
Ех тоз татко на Владко  Wink голяма радост!Ама и малкия владко си го бива  Simple Smile Димитрианче стигнах до извода,че в секса е истината! Направете едно шушу мушу с мъжът си и до 3 дни тапи разкрития всичко естествено както си му е редът! Относно кърменето към мамчетата които не са родили и искат да кърмят! Подготовката на зърната е много важна момичета за да нямате болки рагади и други такива гадости! За кърменето докато бях в болницата първия ден докато си намеря поза подходяща докато захапе това дете като хората! То голямо въртене и голямо подмятане на това бебе беше! Сега слава богу вече всичко е наред! Много е важно да захапе правилно! Ако не е, махате го от зърното и пак! Една много добра акушерка беше казала. Трябва да му плющят ушите да щтрака и да преглъща! Луси добре заварили както се казва!  Hug Мамчета мерси за инфото за акото вече съм спокойна! Сега ми казаха да мия бебето с тетра за кожичката там нещо си! А и за нощното хранене в 3:00 до сега не съм чула доктор който да толерира това хранене! Вече 4 вечер бебчо изкарва така малко ми е трудно щото не мога да спя много добре, но за сметка на това се надявам после да мога да спинкам! Не толерират това хранене защото коремчето на бебето се разширявало и било склонно към дебелеене! newsm78 Абе нямам нищо против при вас как е работата! Момичета свекърва ми идва днес и така няколко дни! Ако имам възможност и не ме изнерви много ще драсна някой друг ред! Wink Е не можах да се отърва! Тя ме заплаши че е в отпуска от 1 юни до 10 и аз родих на 10 за да се отърва, ама НЕ пусто  Joy това в кръгът на шегата, да не ми пречи искам само! Ади чао и целувки!  bouquet

# 16
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Здравейте и от мен днес, дойната крава!

Така съм се отблеяла в кърмене, цедене и бърсане на аки, че вчера написах цял роман в старата тема и чак тогава видях, че има нова - ама здраве!

Да се пооплача - днес ламята Никола пак пусна кръвчица на мама от цицата и тя тайничко си порева.  Embarassed
Честно, момичета, признавам си - ако не бяха силиконовите зърна, да съм се отказала от 1 ден  #Crazy #2gunfire
Жив и здрав да е, който ги е измислил!   bouquet

За следващо бебе, живот и здраве, яко подготовка на гърдите- ще търкам с кърпи до полуда  #Crazy

Уси, аз кървях 4-5 дни, след това имам малко едно такова жълтеникаво, което предполагам са лохиите   newsm78 Embarassed или греша?

А, кога е нормално да дойде мензиса бе хора, що Парлева вика, че е рано още?
Нещо вече се омотах.

Иначе днес идва пак очния - продължаваме лечението още 10 дни - употит конюнктивит ...
Айде, до скоро, че ще излизаме Hug  bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 558
Здрасти, мамчета и бъдещи такива!

Аз, както се досещате, още не съм родила  Sad. Уси, за Димитриана не знам, но аз това със секса ще взема да го пробвам довечера (за радост на мъжа ми  Mr. Green), че вече не ми се чака. Вярно, че от редовно пишещите останахме малко да се борим за приза "послено родила"  Wink. Димитриана, вече станахме три заедно с хепиуомън с един и същи термин - 17.06. Надпреварата ще е оспорвана. Ама, хепиуомън май ни води с една тапа  Mr. Green.

Наистина толкова възторжен татко като този на Владко отдавна не бях виждала. Пу-пу. Дано продължава така и като си го вземат вкъщи  Laughing. Да помага на мама.

Относно теченията при мен тече може би поне 20 дена след като родих първия път. Мензисът ми дойде на 6-ия месец. Аз и дотогава кърмих. И като ми спря кърмата и ми дойде. Но това не е общовалидно. По принцип казват, че докато кърмиш не ти идва, но това не винаги е вярно. Така че само ви остава да си чакате  Grinning. Колкото по-късно, толкова по-добре  Wink.

Ами, за сега чао. Пък, ако не пиша дано съм се разраждала.

# 18
  • Мнения: 118
Добро утро, мамчета и тумбачета!

най-сетне да намеря малко време да кача малко снимки...
Мая първи дни в болницата
Мая изписването

Elz, я кажи, само със силиконови зърна ли се кърмите, или редуваш? Питам те, защото за двата дни, когато кърмех (уж) Мая с тях, кърмата ми едва не спря (демек нямало е стимулация на ареолите според мен). А те виждам, че имаш яко манджа  newsm78 пу-пу

Ех, какъв хубав ден, стискайте палци най-сетне да успеем и ние да излезем на разходка, че сме някакви супер неорганизирани нещо  ooooh!

# 19
  • Мнения: 52
Е момичета ето ни и нас лна 7.06 2007 се роди моята прекрасна дъщеричка Даниела -3.260 кг  и 50 см от неделя сме у дома но досега не съм намерила време да се похваля.Включвам се само за да съобщя че още не сме си влязли в ритъм двечките. Иначе и двете сме добре .чао за сега .  bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Честито ново бебче! Живо и здраво да е!

Кетка, да, нямам до сега хранене без зърна.Купила съм си 4 комплекта и ги въртя. Друг избор нямам  Shocked имаше два дни, в които Ники повръщаше розово-червено - оказа се, че е кръв от зърната. При доизцеждането направо ягодов шейк излизаше на цвят.  Sick #Crazy

Дано устискам повече!

# 21
  • Мнения: 199
Кетка и аз съм супер неорганизирана.Но успях да изляза на разходка.Ама нервата яко ме тресе.Кво ми става незнам. newsm78Малка Ивайличка вчера цяла вечер плака, и мисля че се почва с коликите.Смених шипшето може би за това.Защото по принцип и давам на Авент против колики.
Колко останахте да родите че немога все да успея да видя хронологията.
На всички чакащи още бебенцата си леко и безпроблемно раждане.
И евала на таткото на Владо.Личи си ,че човека е на седмото небе.Пожелавам на цялото им семейство много щастливи мигове заедно.  bouquet

# 22
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Добър ден и от нас.
Днес ми е терминът, но нямам никакви признаци, че бебчо иска да излиза.
И на мен ми писна от обаждания с един единствен въпрос: "Кога?". Много е изнервящо- обещавам най- тържествени да не звъня на приятелките си и да ги питам няма ли вече да раждат Peace
Трябваше днес, но отложихме за утре записите и прегледа. аз все си се надявам, че Бебчо самичък ще реши кога да се появи, хич не ми се иска да го изкарваме насила от удобното му жилище newsm78
Лек дне на всички и успех при кърмене и (евентуално) раждане Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 558
Честита дъщеричка Даниела на Танита77! Да ви е жива и здрава, много щастие и късмет и желая!   bouquet

# 24
  • Мнения: 118
Кетка, да, нямам до сега хранене без зърна.Купила съм си 4 комплекта и ги въртя. Друг избор нямам  Shocked имаше два дни, в които Ники повръщаше розово-червено - оказа се, че е кръв от зърната. При доизцеждането направо ягодов шейк излизаше на цвят.  Sick #Crazy
Малееее, милата тя!!  Hug Голяма героиня си, да знаеш!
Не мога да разбера защо при теб работи тази схема, а при мен - не  newsm78 Едното, което ми хрумва, е че малката не дърпа като хората, тя и без това едва успява да лапне зърното, камо ли около него. Другото е, че може би е било слабо теченето на кърмата и затова не е могла да дърпа  newsm78 А честно да си призная, не съм и доизцеждала  ooooh!

Честитo съкровище на мама танита77, бързо да влезете в ритъм  Hug

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 13:45 от Ketkata

# 25
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
На моменти наистина е нетърпимо - днес например плаках с него, но я кажи какво да правя като имам толкова кърма?! За три дни напълних комплекта на Авент за съхранение на кърма - това са 10 чашки по 220 и 10 по 180 мл. Отделно пълня пликчета. Но определено от цеденето става повече при мен - в началото цедях по 20, 40, 60, 80, а сега 100-130 мл. И да, зависи от детето, пак казвам - като ме захапе имам чувството че от гърба ми тръгва млякото, а понякога и от лакътя  Joy Успех ти желая, оказва се, че и двете крайности са лоши - нямаш мляко, неще да суче, няма болка или лакомо дете, много кърма, кръв и синини по гърдите. Орисия  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 546
Честити рожбички на Трапезица и Танита 77! Да са ви живи и здрави, много да ви слушкат, хубаво да папкат, големи и умни хора да пораснат!
А сега е ред и аз да разкажа за родилните си преживявания: На 5.06. късно вечерта(около 11,30ч) зачестиха болките на 10 минути. Предната нощ и ден бяха първо през час, а след това през половин. Заедно с това ми изтече и т.нар. слузеста запушалка. С контракции на 10 мин. измина нощта. Сутринта заведох Ванина на градина, обадих се на доктора и се уговорихме да се чуем пак около 14ч. Една приятелка ми дойде на гости и беше неотлъчно до мен. В уговорения час контракциите ми вече бяха на 3 минути. В 14,30ч вече бях измита, фризирана и на линия в родилния дом. Разкритието беше само 3см. Но всичко се стече невероятно бързо и точно в 18ч малката Михаела проплака. През цялото време, докато бях в предродилна зала, контракциите бяха през минута, изключително силни и продължителни, но всяка болежка беше забравена при вида на малката ни принцеса. Имам и шевове, тъй като епизотомията от първото раждане се разкъса, но се възстанових бързо, сядах спокойно още на втория ден. Пожелавам на всички такова бързо раждане. Проблемите започнаха след раждането. На втория ден Мишето се обрина жестоко по цялото тяло, по лицето и главичката. Минаха много доктори специалисти, но никой не разбра от какво. Много съм внимавала какво ям, тъй като каката имаше алергия към белтъка на кравето мляко. А и казаха, че такава силна алергична реакция в първите дни от живота не може да е от храна, тъй като бебето е пило само капки коластра. В последствие се оказа, че през нощта са я захранили с АМ. Възможно е обрива да е бил от това. В родилния дом къпят бебенцата и ги мажат с Джонсън – също една възможна причина за обрив. Така и не се установи от какво е. След като се прибрахме, купихме специализираната серия за атопичен дерматит на Мустела, и само с две мазания всичко изчезна като с магическа пръчка. Остана ни само памперс-алергията, която не зависи от марката памперси. Но ми се струва, че вече и тя отшумява. Така, че вече сме здрави, хубави и всичко остана зад гърба ни. Това е за сега от нас. Дано да не съм ви досадила. Усмихнат ден на всички мами и бебоци, а на раждащите – успех!

# 27
  • Мнения: 213
Честито бебче на Танита77!Да расте умно красиво и весело дете!  bouquet
Момичета като чета какви премеждия имате с кърменето направо незнам какво ще правя.Радвам се че никоя не се е отказала,въпреки трудностите HugДобре че има интернет и можеш да прочетеш или да поискаш съвет.Като знам преди 6 години като родих няма кой да ти каже нищо.
При мен тепърва започват с обажданията дали съм родила и дали съм добре,имам още малко време.Та днес реших да посетя фризьорката си и да се преведа в търговски вид Grinning.Все пак не се знае кога ще имам време за такива глезотии,и бебчо трябва да посрещнем както подобава.
Хайде лек ден от мен и на всички които ще раждат успех и стискам палци!

# 28
  • Мнения: 46
Привет и от мен мами,аз все още съм в редиците на неродилите мами.
Честита радост на Танита77,да ти е жива и здрава и много радости с нея!
Ох и аз като чета перипетиите с кърменето на вече родилите мими започвам да се плаша,дано да се справя и аз.
А имам един такъв въпрос към мамите родили нормално:Правихте ли си някакви промивки с разни билки след раждането зада заздравее по бързо мястото?Ще съм ви много благодарка да споделите опит по този въпрос

# 29
  • Мнения: 199
Да се включа пак.Искам да питам,нормално ли е следното.Ивайличка докато я кърмех на всяко ам имаше ако,а сега нощем като и давам фризолак и един път дневно само сутрин и вечер има ако.И я мъчи милата.Или е така защото вече пораства.Нямам време да се по ровя из нета.Ако някой някой знае полезна информация за това да ми даде линк.
Кетка ти даваш ли и изкуствено мляко или спря.
Явно с теб двете трудно влизаме в ритъм и крачка. newsm78Дано скоро се оправим иначе бебовците ще дигнат ръце от нас. JoyНо като се замисля за това ми състояние е виновна свекито.Всеки ден ми надува главата,това така,онова така.Направо изкрейзвам. #CrazyНе мога да дишам от нея.АЗ ИСКАМ ДА ДИШАААААААААААААААМ,ДА ЖИВЕЯ .Но немога да кажа нищо щото помага/готви и пере дрешките на бебо.Но днес малко я обидих ,ама то не търпи вече.Направо ме депресира. Cry

Общи условия

Активация на акаунт