Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 383 752
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 600
  • Русе
  • Мнения: 212
wa_wa и аз да ти честитя шарката,че аз я "лепнах" на 12 години от сестра ми.Аз лежах с висока температура и си мислех,че кошмарът няма да има край,а то хлапето си ходеше с едни прахчета и памучета и беше щастливо,че го пудрят...

# 601
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Мамо Галя, ей къде е Враца, ако искате вирусчета, заповядайте Laughing

# 602
  • Мнения: 2 722
Вава, сакън, недей - дребосъка трябва да започне ясла в сряда. ТРЯБВА!
Иначе няма да оцелея. От снощи съм на работа и вече тъжно поглеждам часовника - до 19 часа има време, ама нали се сещаш, че като се прибера у дома, няма как да си легна преди 22, защото децата не ги интересува колко часа е работила мама, а утре сутрин пак застъпвам за 12 часа.
Пу, пу, къш от тука, варицела /не ми пращай лични, да не ни прихване  Joy/
Милен я изкара лекичко /беше на 1,6.
Мазах го с ментолов спирт против сърбежа и ръсех пъпките с топоцин - противовъзпалително. Температура е възможна, но не е задължителна. От стари хора съм го чувала /аз не посмях да го направя/, да се даде на детето малко хляб, напоен в червено вино, а също така да се остави такова алкохолно залче до възглавницата, та Баба Варицела да си пийне от там, а не от детенцето.

# 603
  • на път
  • Мнения: 2 804
прегледаха я, имам си варицелно съкровище вкъщи Simple Smile
дано да я мине леко

 Grinning Ще вземем да ви посетим да ни споделите варицелата да я изкараме докато върви ремонта на детската градина ..... че после беснове ще ме хванат ако градината работи а ние сме в карантина  #2gunfire

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 16:55 от d_iva

# 604
  • Враца
  • Мнения: 5 199
прегледаха я, имам си варицелно съкровище вкъщи Simple Smile
дано да я мине леко

 Grinning Ще вземем да ви посетим да ни споделите варицелата да я изкараме докато вурви ремонта на детската градина ..... че после бесноте ще ме хванат ако градината работи а ние сме в карантина  #2gunfire
ще ни е много приятно да ви помогнем bowuu bowuu

# 605
  • Мнения: 157
Кудку, да те питам за тестисите на детето, като ги докоснеш имаш ли усещането че са като напрегнато балонче с течност, а не меки и отпуснати? Ако е така заведи детето на лекар, защото може да е ингвинална херния. При малкия ни син първо беше малка подутинка на свивката м/у крачето и коремчето и после слезе в тестисите. Става болезнена и твърда след продължителен рев. Не е страшно. С времето при него изчезна, макар че имаше лекари които ни уверяваха в обратното и държаха да го оперираме.

# 606
  • Мнения: 3 715
Според епикризата от дома, детето има ингвинална херния вдясно, обаче го водихме при специалист и каза, че няма такова нещо. Само че и аз от два дни си мисля, че може и да е това, точно като балончета са му тестисите.
В понеделник сме на преглед и ще видим.

# 607
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ох нашата епопея с този обрив продължава.
Днес посетихме друг педиатър, защото някак си вътрешно исках второ мнение.
Според този педиатър 150% това не е шарка. Каза, че е ухапване от някакво насекомо. Даде ни бележка за контакт и е написал неговото становище.
Сега съм в пълен шах какво да правя.
Все пак ми се иска да знам какво и има. Някакви изследвания, които да потвърждават шарка има ли? Или какъв друг лекар да посетя?
Личната педиатърка утре следобед ща подаде документ, че имаме варицела, съответно цялата група в градината ще бъде сложена под карантина.

# 608
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Според епикризата от дома, детето има ингвинална херния вдясно, обаче го водихме при специалист и каза, че няма такова нещо. Само че и аз от два дни си мисля, че може и да е това, точно като балончета са му тестисите.
В понеделник сме на преглед и ще видим.
Моя племенник половин година го мотаха и накрая се разбра, че е това и му направиха операция. Много е лека и след една седмица детето е в пълна кондиция. В Пирогов са спецовете по тая част (това от опита на сестра ми).

Според този педиатър 150% това не е шарка. Каза, че е ухапване от някакво насекомо. Даде ни бележка за контакт и е написал неговото становище.
Миналата година на Ваньо му се появи един обрив в слабините, по коремчето и по едното рамо. Госпожите от детската вдигнаха пара, че е с шарка. Обаче моята лекарка ме изпрати при дерматолог и се разбра, че е алергичен обрив от нещо, до което се е докосвал. Така и не разбрахме от какво е, но много бавно отшумяха пъпките, около 1 месец до пълното възстановяване на кожата. Ваньо си ходеше на детска с бележка и никой не се разболя от шарка по това време.

Аз пък успях да се разболея от заушка вследствие на ваксинирането на Бени. Както каза мъжът ми - целувки, прегръдки, лигавене нон стоп - на ти сега. Детето забрави за ваксинирането, майка му е с подут врат и я боли глава без да спира вече 5 ден.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 14:53 от Gankata

# 609
  • Мнения: 2 722
Ганката - ужас!
Пази Иван от заушката.
Знам какво е да я караш на стари години - на 21 я карах за трети път /а уж не повтаряла/. Някакви компреси с начукани маслини слагах, за да ме облекчава, ама не помня друго какво.

Вава, имат ли гнойни връхчета пъпките или нямат? Това е типичното за варицелата. Личната ти да не се прави на застреляна. Тя при случай на варицела е длъжна да уведоми ХЕИ. Ако се окаже, че сега е фалшива тревогата, после децата, които си мислят, че са били в контакт и са оцелели, може да им се стовари на главата.
Ей, какви са тия лекари бе. Аз като абсолютен лаик я разпознавам варицелата от километри разстояние.

# 610
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Нямат връхчета, не са се появили нови, няма в косата си, няма температура, не я сърбят.
Освен утре да ходим на кожен, не ми се иска да я водим в инфекциозното.
Зяамислих се и двете неща нямат нужда от лечение, ами следващия път, когато има нужда от лечение на кого ще вярвам. В главата ми е хаос направо

# 611
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ганката - ужас!
Пази Иван от заушката.
Знам какво е да я караш на стари години - на 21 я карах за трети път /а уж не повтаряла/. Някакви компреси с начукани маслини слагах, за да ме облекчава, ама не помня друго какво.

Благодаря за съчувствието. То аз се оказа, че по не знам каква причина не съм ваксинирана и никога не съм боледувала. Сега било някаква много лека форма - само дясната страна е засегната и температура не вдигам, обаче неспирното главоболие е ужасно, особено когато около мен постоянно ехтят индиански бойни викове. А и годините си казват думата. Лечение няма, само болкоуспокоителни и компреси и чакане да премине.

Зяамислих се и двете неща нямат нужда от лечение, ами следващия път, когато има нужда от лечение на кого ще вярвам. В главата ми е хаос направо

Ами аз мазах с нещо - даже имаше първо дезинфекционен спрей и след това някакво мазило, ама не помня вече какво беше, защото от търкането с дрешките пъпките се възпаляваха, а като тръгнаха да зарастват го сърбеше и ги чоплеше.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 14:57 от Gankata

# 612
  • Мнения: 3 715
Ва Ва, тичайте на кожен.
 аз се притеснявам за заушка на малкия, ама пък не сме вдигали температура над 37,2.
Пък за спецовете в Пирогов, да ви кажа, че точно при един професор от там го водихме. Утре ще се разбере бил ли е спец или не.

# 613
  • Мнения: 883
wa wa, от баба си знам - зко искаш да разбереш дали е шарка, дай на детето две супени лъжици червено вино /не се бой, няма да се напие/. Ако е шарка - до сутринта ще избият мноооооого пъпки. Ако ли броят им не се е увеличил, значи е нещо друго. Методът е изпитан лично - с Надя /тя беше на 2,5 г./ и с МЕНЕ! /аз бях на 36 и едва не умрях от шарката, t 40 грдуса ме държа 8 дена! и имах милиони пъпки/.

# 614
  • Мнения: 883
Ганката,  Hug, скорошно оправяне!

Кудку, да се оправя детенце, че си е притеснение. А за заушката не се притеснявай, Бобчо е още малък. Наистина е по-опасна за момчетата, но в малко по-"напреднала" възраст /8-10 и в пубертета/.

Общи условия

Активация на акаунт