Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 384 076
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 921
Кудку, дано да не е нещо сериозно и да са били напразни притесненията ви. Praynig
Wa_wa, к`ва е тая ваша педиатърка, бе? Щом една шарка не може да рапознае, какво остава да и се довериш за нещо по-сериозно (не дай си, Боже!). Отивай на консултацията с кожния и после ако не е варицела - право при докторката, че ще ви сложат карантината и после върви обяснявай, че нямате шарка. ooooh!
Ганката, пожелавам бързо оздравяване!

# 616
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Оказа се ухапано от животинка някаква. дадоха ни поредната бележка, че не сме варицелни и не сме заразни. Следобед съм на среща с личната лекарка да видим тя какво ще каже за новото развитие на обрива ни. Писна ми да ви кажа честно. Вместо на детето да купя нещо давам пари на лекари за нещо безобидно.

# 617
  • на път
  • Мнения: 2 804
..... Следобед съм на среща с личната лекарка да видим тя какво ще каже за новото развитие на обрива ни. .....

 newsm78 Дали не е добре да я смените все пак при първа възможност.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 12:05 от d_iva

# 618
  • Враца
  • Мнения: 5 204
..... Следобед съм на среща с личната лекарка да видим тя какво ще каже за новото развитие на обрива ни. .....

 newsm78 Дали не е добре да я смените все пак при пурва възможност.
Проблемът е, че във Враца нещо лекарите....Ох имам им аз едно на ум. Ще мислим да я сменяме, защото така не става. Изпотрошихме си нервите.

# 619
  • Мнения: 117


Миналата година на Ваньо му се появи един обрив в слабините, по коремчето и по едното рамо. Госпожите от детската вдигнаха пара, че е с шарка. Обаче моята лекарка ме изпрати при дерматолог и се разбра, че е алергичен обрив от нещо, до което се е докосвал. Така и не разбрахме от какво е, но много бавно отшумяха пъпките, около 1 месец до пълното възстановяване на кожата. Ваньо си ходеше на детска с бележка и никой не се разболя от шарка по това време.



Моя син има такива, но са по-големички като от ухапване на комар. И  много го сърбят, направил ги е на рани, а лекарката ми каза, че било стафилкоки и много деца ги хващали, вече трети ден го мажа с лекарство, но продължава да го сърби, дали да ходя на друг лекар? Аз какво ли не мислих, че нещо го е ухапало. че е някаква алергия, изобщо тия кожните са много относителни. И на колкото лекари да идеш ще имаш различна диагноза. Ако някой случайно налучка каво му, в най-добрия случай.

# 620
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Моя син има такива, но са по-големички като от ухапване на комар. И  много го сърбят, направил ги е на рани, а лекарката ми каза, че било стафилкоки и много деца ги хващали, вече трети ден го мажа с лекарство, но продължава да го сърби, дали да ходя на друг лекар? Аз какво ли не мислих, че нещо го е ухапало. че е някаква алергия, изобщо тия кожните са много относителни. И на колкото лекари да идеш ще имаш различна диагноза. Ако някой случайно налучка каво му, в най-добрия случай.

Ваньо има алергия към ухапване от комар - подува му се като че ли оса го е ужилила и като го разчеше стават рани. Та открихме ние един гел - Фенистил се казва, веднага прекратява сърбежа и много бързо сваля отока.

# 621
  • Мнения: 117
Аз в началото го мазах с Фенистил, те бяха две, но нямаше фект и после станаха 6 на различни места, мина седмица, а те не минават, затова го заведох на лекар.

# 622
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Аз не съм лекар и мога само да си дам лаишкото мнение на препатила майка - щом от Фенистил сърбежът не минава, а се появяват нови пъпки, значи наистина има нещо в кръвта, което изисква по-специално лечение. Или е алергичен към нещо, с което е в постоянен контакт и в момента.
Дано скоро се оправите!  Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 22:25 от Gankata

# 623
  • Мнения: 117
И след лекаря същата работа, сега трябва да търся специялист, добре че ще ходим до София. Той малкия е много бял и рус, а пък те са много прдразположени кам такива кожни. Ведниъж беше хванал някаква бактеря и му се появи мехурче, което се пълнеше с кръв и се наложи да му горят мястото на инфекцията, добре, че беше ба слепоочието, че не се вижда.

# 624
  • София
  • Мнения: 9 517
Момичета, давайте акъл, какво мога да ползвам за растящи зъби. На нас ни избиват 6 на веднъж - венците са на балони, до сега съм се чудела, какво значи "да побелеят", но сега ясно виждам и шестте зъбчета, къде пробиват. Лошото е, че скоро няма да избият, а малката е изнервена от едномесечното боледуване, не се е наспала - цяла нощ приревава, денем заспи за 10-15 минути и се събуди от болката - реве неистово не само защото я боли, но и защото й се спи, а колко е гладна - с лъжичка не ще да яде, караме само на мляко, но и от него пие по малко и я заболява, пък и тя е голяма за него... Сега намазах Дентинокс Гел, поне да се наяде и да поспи, но той е с лидокаин и хич не ми се ще да го ползвам често-често. В краен случай ще дам Панадол, но ако има друг вариант, съм склонна да го пробвам преди панадола  Sad

# 625
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Момичета, давайте акъл, какво мога да ползвам за растящи зъби.   Sad
На Албена също й поникнаха 10-тина зъба за 2-3 месеца. Аз мазах с Калгел и лекарката ми беше казала да меря температурата и ако е над 37 да давам Ефералган сироп в зависимост от килограмите преди сън. Детето беше много неспокойно през този период. Аз го отдавах преди всичко на адаптирането, ама може и от зъбите да е било, защото като избиха стана ангелче (в сравнение с батко си ).

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 15:47 от Gankata

# 626
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Фоксче, една моя приятелка беше много доволна от едно хомеопатично за зъбки, пусто не му помня името, но в аптеката сигурно знаят

# 627
  • Мнения: 2 123
Камомила - хомеопатичното...
Ние също го ползвахме. Слагаш по няколко перли разтворени във вода преди сън.

Фокси, панадола - за какво ти е...
Когато никнат зъби, няма болка. Има сърбеж и напрежение. Просто им е необичайно на фъстъците, затова плачат.

Не се притеснявай за млякото. Какво значи голяма е, в него има всичко полезно и необходимо. Просто и давай повече. Млякото се пие до три години

# 628
  • Мнения: 1 669
Фокси, на нас Калгел ни помага. Малката също още няма зъбки, но и при нея е побеляло, но само едничко. Мажа с Калгел и я успокоява. Е, не за дълго, но и това е нещо. Hug

# 629
  • София
  • Мнения: 9 517
Бобкас, той и Калгела съдържа лигнокаин, но позволява до 6 апликации дневно, т.е. днес отивам в аптеката за него, понеже и тази нощ не е спала. Благодаря и на всички останали за предложенията  Hug

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 07:40 от Фоксче

Общи условия

Активация на акаунт