Защо игнорираме правилата-или бонбон с опаковка на маймуната в зоопарка

  • 3 131
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 292
а имаш? и един случай zа двама пияни, които една нощ се покрили в софийския zоопарк и паzача не ги видял, преz нощта влеzли да се бият с нмечката, zа да покажат кой е по по най и единия си беше умрял , другия все пак оживя  Joy
анче , а zа правилно ли го смяташ е питанката?

# 61
  • Мнения: 1 636
моля ти се, можеш ли да кажеш, защо баварец в перфектна дресировка на ума пикае като последно прасе по време на октоберфест насред тревичките и кошчетата за боклук ?а? А? Или като дойде на Черноморието си хвърля динените кори на плажа?
Защо днес някой Кунц е приличен бюрократ в У-бана, в костюмче и вратовръзка, утре е на мача Милан- Байерн и се държи, като маймуна и Дискавъри правят филм за Него, вандала с правилен начин на мислене?

Лени,ти както виждам много ги раzбира6 неЩата с баварzите та да те питам,как на Октоберфеста стават в МÜнхен 8 мил.хора???  newsm78 Това са и пикаеЩите в това време.Те все баварzи ли са??? И къде са се крили до и след Октоберфеста??? Хайде светни ме,да се обраzовам.Че аz съм тук от 9 години,но теzи пикаеЩи виждам само на Октоберфеста.Или баварzите ходят в другото време по други краеЩа на ДЕ или света zа да се иzпикаят...  newsm78 ,хм,и това е въzможно,zнам ли?

# 62
  • Мнения: 6 315
Хайде пак го обърнахте на спор българи-чужденци.

Истината е, че тук няма санкции. Като те глобят веднъж после доста ще се замислиш дали да хвърляш храна на животните, боклука по улицата и пр.

# 63
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
разстроихте ме с това слонче. ама много.... не мога да търпя насилие над животни.
то не стига, че животните са принудени да живеят някак си, ами и го утрепали по най-жесток начин Cry

не разбирам такива хора,които убиват животниките за кеф.

не ходя и в зоологическа градина, после не спя месеци. не понясям затворени животни.
предполагам, че просто съм чувствителна на тази тема....
сгреших, че четах тук  Cry

# 64
  • Мнения: 2 012
 и аз зная ,че не бива да се дава храна на животните,но когато и да съм отишла в зоопарк през цялото време не  ме напуска мисълта ,че тези животни са гладни!Поне външният им вид това говори
Хранят ги ,колкото до ни умрат от глад! Ами ,че като не можем да се грижим за животинките - да затворят зоопарковете!
Четем - този тигър е осиновен от еди кой си ,слона от друг - ами ако няма кой да ги осинови и да осигурява прехраната им?
Предполагам ,че много от вас са на моето мнение!
Не стига ,че са затворени и не живеят в нормалната си среда - имам в предвид климат,ами са и гладни!
Лично аз бих забранила зоопарковете, а също така и номерата с животни в  цирковете!
но за цирковете - това е друга тема

# 65
  • София
  • Мнения: 6 999
....Лично аз бих забранила зоопарковете, а също така и номерата с животни в  цирковете!
но за цирковете - това е друга тема

Аз също.  Peace
А Софийския Зоопарк пък най-вече  Sick

# 66
  • Мнения: 1 629
а имаш? и един случай zа двама пияни, които една нощ се покрили в софийския zоопарк и паzача не ги видял, преz нощта влеzли да се бият с нмечката, zа да покажат кой е по по най и единия си беше умрял , другия все пак оживя  Joy
анче , а zа правилно ли го смяташ е питанката?

Това е варненска истинска случка. Доста отдавна е било, но още се помни.

# 67
  • Мнения: 1 636
Хайде пак го обърнахте на спор българи-чужденци.

Ако има6 предвид мен не е спорът БГ и чужденzи.Истината е,че всяко стадо си има мър6а.По въпросът с морето и динените кори.Такова неЩо не съм видяла,но миналата год.на плажът наблÜдавах едно БГ семейство.Детето им на 2 год.горе_долу се иzака на плажът,те го zаринаха само и майката му иzми насраният с и беz иzвинение zадник в морето,където всички други после Ще идат.БаЩата пу6е6е раzкарвайки се с GSM и си хвърли във водата zигарата.Аz съм пу6ач и имам малко дете.Ако то се наака Ще му вzема лопатката и Ще хвърля акото в кофата,както и zигарата ми,което правя(zа zигарите имам предвид).Освен това 95% от времето на плажът детето ми е със бански zа бебета...Та искам да попитам,дали е нормално да се говорят пълни глупости,беz човек да се огледа и zамисли (ако го може иzобЩо) ???
Таzи година бяхме пак на море.Ами да ви кажа,че в Поморие няма много германzи,но плажът бе6е отврат,от обувки,джапанки,6и6ета и т.н.няма къде да седне6  Close

# 68
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
И преди съм разказвала случки от зоопарка, но ето пак. Едни от най- прекрасните ми и безметежни мигове от ергенството ми Grinning съм прекарала в зоопарка. Работех там- продавах сладолед. Нагледала съм се и наслушала на невероятни простотии. Малко куца организацията на персонала. Ако има един гледач около клетките и обяснява за животните или отговаря на въпроси и раздава от разрешената храна- ще е по- различно. Но те като нахранят животните сутрин и се отдават на пиандурнечене до смърт- не преувеличавам. Случая със слончето не е единствен в софийския зоопарк. Бяха изтрвовени камили и дълги години нямаше камили в Софийския зоопарк. Но това е злоумишлено. Знам за случай, в който е хвърлено на малко животно- вече не помня какво- пакетче зрънчо и то от къде да знае милото го изяло с найлона и са го оперирали- не знам дали е оцеляло. Това, което обаче винаги ме е ужасявало точно описаната по- горе гледка- Родител държи детето близо до клетката да види или храни животно. Маймуните са много агресивни и много силни. Дори малка маймуна е в състояние да откъсне ръка или парчета плът от възрастен, а какво останало за дете. Виждала съм баща да държи детето си стъпило върху обезопасителната мрежа(поизгнила с годините) над дупките на мечките. Има дружелюбни и хрисими животни- носорога Чико, които просто от страх могат на наранят някой. Други пък се смятат за добрички и едва ли не безобидни- хипопотамите- а това са много агресивни и опасни животни и на всичко отгоре неочаквано бързи. Малко от гледачите успяват да общуват и да се сближат с тях.
Мисълта ми е, че хората нямат чувство за съхранение на собствения си живот, а какво останало да им мине мисъл, че поведението им е обасно за живота на животните. Толкова са невежи, че често съм чувала да наричат хихпопотамите носорози и деца на по 4-5 години да ги поправят.
Не мога да отрека обаче, че чувството да нахраниш екзотично животно със собствената си ръка е невероятно. Докосването до дивата природа и да усетиш доверието на голямо животно е неповторимо. Но отговорността, която всеки от нас трябва да носи не е осъзната, а тя е тази, която трябва да ни спре преди да изложим на риск живота на тези прекрасни създания.

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 13:42 от yosarian

# 69
  • Мнения: 389
Ако се замислим защо българите зад граница се научават да спазват правилата, например винаги да носят колан, бързо ще ни стане ясно, че българинът пази, слуша и изпълнява, когато има реална опасност от глоби и наказания.  Wink Подобен извод не е много ласкав, но е верен.

В зоопарка децата отиват да се забавляват, но трябва да бъдат наглеждани непрекъснато. Като малка на косъм се отървах от щъркела, който мушна с клюн през оградата да клъвне окото ми.

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 16:36 от Рони Бо

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 704
отклоняваме се малко от темата, но животните не знаят, че са затворени Simple Smile особено, ако са родени в зоо-то

а зоопаркове трябва да има
къде иначе ще си носим порасналите червенобузи костенурки?

# 71
  • Мнения: 804
На въпроса може да се отговори лесно - Защото за да спазваш правила трябва да си научен /възпитан/ на това, трябва да знаеш, че те се създават, за да се спазват! А за съжаление, на нашего брата българина това не му харесва, когато се отнася до чуждите правила. Просто е така. Научаваш децата си да се събуват едва ли не до асансьора, но не ги научаваш да не хвърлят боклуци на улицата. Научаваш децата да пазят растенията в двора, но не ги научаваш да правят същото в парка. Научаваш децата само на твоите правила, които пряко касаят собственото ти удобство, а те за съжаление не са достатъчни.
А за зоологическата градина, сигурно много малко от вас помнят тази срещу спортната палата, та там в пликчета, срещу смешни стотинки се продаваха най-различни храни за животните. На пликчетата пишеше да речем " ядки за катеричките".

# 72
  • Мнения: 4 555
а зоопаркове трябва да има
къде иначе ще си носим порасналите червенобузи костенурки?
Това не знам доколко сериозно го казваш, но зоопарковете приемат ли наистина животни?! Много живо ме интересува.

# 73
  • Мнения: 6 167
....
а зоопаркове трябва да има
къде иначе ще си носим порасналите червенобузи костенурки?

това е малко филофията на мечо пух, че пчелите са да правят мед, за да го яде той.  Laughing
в софийския зоопарк не бих завела дете, депресиращо е.
тоест, депресиращо беше, когато аз го посетих, преди 10ина години. горките животни.
сега дано са с по-добра съдба.

# 74
  • Мнения: 804
тоест, депресиращо беше, когато аз го посетих, преди 10ина години. горките животни.
сега дано са с по-добра съдба.
Не са, за съжаление. Сега е по-мизерно от преди.

Общи условия

Активация на акаунт