МНОГОДЕТНИ МАМИ 19

  • 14 792
  • 313
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 818
А големият ти син - боже, нямам думи, Деси! Възпитаваме ги да помагат на тези, които са в беда, но като попаднат в такава ситуация.....[/b][/color]

Присъединявам се,към твоето мнение,Феичке.Учим ги да помагат ,а понякога става Боя.

Деси,дано се възтанови по-бързо смелият боец!

За столчетата-аз съм ЗА.При нас са задължителни и има много големи глоби.Задължително е децата от Родилния дом да се вземат със столчета.Преди ви бях писала,че има специални таксита -ванове за семйства с повече деца-оборудвани с 2 или 3 столчета.

Цоцоланче,погледнах статията,но ще я прочета довечера като заспи малкият звяр


Всички мами които заформят русенския купон...Да изкарате весело и да носите поздрави на града от мен.Като гледах снимките ти,Иве,ми се прииска да съм в РУСЕ

Ели,в сайта на Asociasion de Epidermolisis Bullosa de Espa?a има много информация и нещо като форум.Може ли да попитам за случая на Криско и да потърся лекар който се занимава с това заболяване.

# 226
  • Мнения: 11 607
Теди, попитай в Тази тема и там ще ти обяснят според мен добре! Обясни им подробно всичко!

ЗлатоПерке, четеш,а и не смогваш да прочетеш всичко???Като си отъствала...така ще е ...Липсваше!

Утре да гледаме Шапчицата по бТВ за ДГ!

Габи, добър подпис имаш.....Не те оставят тез твоите момчета.....

# 227
  • Мнения: 524

Не само на тебе.
Но откакто иззлатоперка, никаква я няма. Mr. Green

Мили ми момичета, как ме развълнувахте! Кога ли и мъж ми ще каже нещо подобно? Mr. Green Шегичка...
Имах проблеми с нет-а, после малко лични за бързо решаване, след това ходих до Плевен при мама, която няма компютър, след това адска жега в София и свеждане на консумацията на ток и на жизнена енергия до минимум и тъй...
Наистина мисля за всички и ви чуствам като приятелки и мнооого близки.
Деси, Теди, Габи, вие освен страхотни майки щото сте многодетни и сте трижди по-невероятни  заради силата, необходима ви да се справите с допълнителните проблеми на децата си.
Лилибон, и ти си от тази специална категория, радвам се ,че си във фор(у)ма. Като научих за теб и Криско сърцето ми премаля. Дни наред не можех да си намеря място...Изчетох и линковете за заболяването и толкова се моля и вярвам, че малкия човек ще се справи със проблема.
Кабо Алма, казвала ли съм ти ,че тайничко ти завиждам на уравновесеността и спокойствието, което излъчваш и тук и на живо?
Цоци, душко, за теб нямам думи- невероятна си!

Ивата и Оливети- страхотна среща на страхотни деца-за секунди на общата снимка се дезориентирах заради голямата навалица  Grinning. Ама като си направя сметката- вярна!

Галче, ама наистина красиви момчета! Като майка си и баща си...Кога ще си оправя дълга към теб? Вземи ела в нащата махала на басей, че аз нямам кола и ми е трудно комуникацията с девойките.

Шапчице, живеем наблизо, уж...

Мадлен, добре дошла!   bouquet

Пропуснах ли някого?.... Embarassed

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 20:27 от ЗлатоПерка

# 228
  • Мнения: 3 591
Питах дали трябва да си купм автобус, отговориха ми, че и миниван ще ми свърши работа  Twisted Evil

 Joy

Аз откога искам, ама НямаааааааааааА Wink Мъжа ми ме будалка, че ни трябало ремарке Simple Smile ..багажа в колата, децата в ремаркето де Simple Smile В столчета Simple Smile ПО възможност ремаркето да е кафез, като тея за големите папагали  Joy

# 229
  • Мнения: 1 470
   Дивна,за кое да казвам,да се оплаквам от кормуването ли,или от инструктора?!Че аз съм щастлива че оцелях,след първото каране!А инструктора досаден човек-щяла съм да му счупя лоста за скоростите,щяла съм да изтръгна лостчето за мигачите,по леко да съм натискала спирачката,която само да си помисля че я има,и заковава,и въобще ме изкара цяла Гудзила...Не че по размери не я гоня вече,но пък чак толкова Sad!!!А пък аз като съм се качвала само на нашето подобие на возило,в което ако не скочиш на спирачката с двата крака,няма и да се поотмести,камо ли да спре...Но пък си се кефя,че вече съм изпреварвала автобус,че на някоалко пъте ме засичаха и оцелях,и то точно когато температурите ковяха рекорди,в 1часът на обяд...Днес това разправях на Цвета-ако се преборя със този курс,и се науча да седя на тясно и високо,значи съм се преборила с най-големите си страхове...Другите неща не ме плашат!

# 230
  • Мнения: 28
Много русенски мами имало тук Laughing аз да не знам. И ние сме русенци, но се принудихме да се приместим заради работата Cry Страхотен град , но жалко ,че много хора вече избягаха за да търсят по добри възможности Cry

Ivata в нашето семейство са много лекоатлетите,/също вече бивши/ дори си имаме и олимпийски шампион и се радвам много на Кристиан ,че с удоволствие тренира Hug

Nataliia Viktorovna искам и аз на купона Simple Smile но докато стигна до Русе с трите деца още по-голям купон ще стане Joy Joy Joy

Мамо Цоци и Gabi s възхищавам се от вас  Hug Все нещо интересно пишете. Страхотни сте Hug Мамо Цоци можеш да добавиш нещо повече за мен- от Русе съм . Големият ми син е роден там , а близнаците в София. Имам по-голяма сестра също с близнаци ,но момче и момиче на 3г Laughing

# 231
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Близнаци,  браво на вашия батко за медала!  Успяваш ли да го хванеш да ти помага или бързо ти избягва?  Wink

Деси, ужас! Ама ти се е струпало наистина много! Милият голям батко, опитал се е да е справедлив, и какво? Дано скоро да е добре и той, и всички в семейството и дано не остане уплашен. В ЮАР леят ли куршуми? Не знам как да прекратите тази ужасна лоша серия!

Габи, в момента ме вълнува най-вече какво препоръчват да се маже по раните и как точно да се превързва. Тя, работата е генетична и е ясно, че не се лекува, въпросът е как да си обслужвам детенцето, за да живее що-годе нормално. Българската лекарка ме съветва да сменям превръзките на раните на 4-5 дни, но познай точно колко време се задържа превръзка на лакътче, например.
С гордост мога да заявя обаче, че вчера успяхме с таткото да превържем всяко мъничко пръстче поотделно, за да не сраснат, ако са превързани заедно. Само дето до днес превръзката е тотално мърлява и утре ще трябва да я сменяме. Брей, не съм очаквала, че ще придобия такива способности. Скоро ще съм като медицинска сестра от хирургията.
Надявам се, че не ви стресирам прекалено, като споделям тия подробности във форума? Знам, че е малко гадничко, но предвид, че заболяването е рядко (и слава Богу за това!!!), нямам с кого да го обсъждам.  Embarassed

Днес ходих да подавам молба за еднократната помощ за раждане и бях с бебчо. Всеки като го види, се надвесва да му се радва и се ошашква - бебо е с превързано краче, китки и ръчички. Ако ме питат какво му е - казвам - бяхме в болница. Ще трябва и аз и околните да свикваме, че точно това дете така ще си ходи, като мумия. Яд ме е само, че с бинтованите ръчички си дере лицето, там поне да не си направи рани, че само то му е останало здраво... и без това ушите му са непрекъснато разранени от ръчичките.

# 232
  • Мнения: 487
Близнаци ,чак сега отворих да погледна снимките ,защото ни заитригува с това,че сте спортна фамилия,и... о изненада!Моя мъж праща много поздрави на твоя мъж,защото се познават от спортното.Кажи му,че Краси Къдравия го поздравява! Mr. Green

# 233
  • София
  • Мнения: 1 677
Ели,споделяй,мила,не се притеснявай.Нали за това сме заедно,за да си споделяме.Дано се научите бързо на всичко,което трябва,за да расте Криси добре.  Hug

Деси,дано тази черна седмица отмине по-бързо и всички да сте добре!  Praynig

Сузи,благодаря ти.И аз така го разбрах,но в отговора на господина няма конкретен брой дни.Та затова го попитах отново.  Wink

Цоци,благодаря ти!Ще питам и там,за да съм сигурна.   bouquet

Шапчице,успех утре!  Hug

# 234
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте, милички мами!
Аз пак не съм писала сто години...  Embarassed Мама Цоцоланка сигурно ще ме изпрати в ъгъла да си преосмисля поведението!

Теди, desi, Lilibon, Габи  Hug Hug Hug , знам че няма как да ви помогна, освен с много положителни мисли за вас и дечицата ви. Искрено ви се възхищавам! Моля се с цялото си сърце Бог да ви помага и да ви дава сили!
 
Последните два дни се занимавам с боядисване по 10 часа на ден и така съм му хванала цаката вече, че ако на някой му притрябва бояджия, да свирка  Wink

Абе, хора, тук всички вече се сродихте, само аз останах... Ама моля ви се, много са ми хубави момичетата!!!

Аз като една много "скорошна" шофьорка, напълно разбирам вълненията на мамите, които в момента се борят с този занаят... Аз днес счупих номера на колата като я паркирах... уж имаше трева, ама тя беше височка, пък в нея дремел един бордюр... Оправихме го, но после едва седнах да шофирам обратно към къщи. Иначе след като се карахме две седмици с мъжа ми докато ми излезе книжката, на тема "Ще ли карам сама" и "Колко хора ще отрепя", сега е впечатляващо спокоен като го карам и дори изпусна веднъж комплимент: "Абе караш доста по-добре, отколкото очаквах!"

На всички, които са или ще ходят на море, пожелавам хубаво време и да носят поздрави от мен на морето. На мен то си ми е на сърце, но тази година ще пропуснем  Sad

# 235
  • Мнения: 3 591
Lilibon , може ли да ми снимаш как връзвате пръстчета? моя мъник все си маха превръзката както и да го вържем newsm78

А за коршуми - не леят Simple Smile 
А да ви кажа - кодеина работи бомба Simple Smile двамата малки заспаха като гръмнати Wink А хем им дадох 1/3 от дозата  беше ме страх повече да дам. Ама и 2 часа сън да ми осигурят непрекъснат все е файда:)

Айде цункам ви всички. И като отидете на църква, моля ви запалете ми една свещичка за децата лошото да ги остави. Тука нямаме БГ църква  Sad

# 236
  • Мнения: 3 479
близнаци, ти ме заинтригува с този олимпийски шампион Thinking Би ли споделила кой е и какъв роднина ви се пада? Извинявай, ама пусто любопитсво ooooh!, не се стърпях Grinning

Цвърче, на твоите щерки отдавна съм им хвърлила око Wink Големи са хубавици. Ти се появявай по-често тук, пък другото не го мисли.

Лилибон, неволята на какво ли не ни учи  Sad В труден момент човек опознава себе си и разкрива неподозирани възможности. Кураж мила, ще се справите Hug

ЗлатоПерке, ще се разплатим, ама като се върна от почивката. Значи, че това ще е след 11 юли. Аз и на една друга мама, дето се появи закратко тука съм й обещала да отидем на гости и теб няма да те пропусна, не бой се   Grinning

Червена шапчице, ти си огън жена. Не се предавай. Ще се справиш с шофирането, а на инструктора не се връзвай много Naughty и давай по-спокойно.

Ох, да ви кажа пък аз нещо много съм се притеснила, че малкият не казва нито думичка. Ама нищичко не казва: нито мама, нито тате, направо нищо. Не прави чао с ръчичка, не сочи с пръстче, като го питаш къде е нещо или някой. И ми е един такъв различен в сравнение с останалите - малко отнесен и като почна да му пея песнички и върти отрицателно глава и се дразни Sad Пък да ви кажа аз пея доста добре Embarassed, не е като да е фалшиво. Ох, аз ли си внушавам нещо или пък нещо бъркам с него, не знам. Даже се чудех дали да пускам тема отделно, та да сравня как се развиват другите дечица на неговата възраст. Знам, че ще ми кажете, че всяко дете се развива индивидуално, ама то майките за какво са, ако не да се притесняват дали всичко с децата им е наред Embarassed

# 237
  • Мнения: 1 818
Айде цункам ви всички. И като отидете на църква, моля ви запалете ми една свещичка за децата лошото да ги остави. Тука нямаме БГ църква  Sad

  bouquet И за мен,моля...и ние си нямаме българска църква bouquet

Спокойна нощ на мами,татковци и дечица!

# 238
  • Мнения: 3 591
Галче, на колко ти е детето? Мисля, че мога  инфо да ти дам по въпроса.... Не го сравнявай с другите деца - всяко се развива различно, но има неща които децата трябва на определена възраст да могат. И не е малко това, което те притеснява. И е хубаво, че ти прави впечатление. Аз 4 години вярвах, че има деца които по-бавно проговарят, че му се бави говора, защото е 3 езичен и т.н. и т.н. Когато разбрахме, че детето има проблем беше навършил 4. И продължаваше да има хора които да ми казват, че има и по-бавни деца. А аз осъзнах колко много време сме пропуснали, и че всичко е можело да се откоригира много рано.
Давид на Габи и моя син ако знаеш колко МНОГО ама МНОГО си приличат по навици и поведение... хем са с различни диагнози. Но и при двамата всичко е тръгнало от късно проговаряне. А и един Господ знае дали са им и различни диагнозите...
Лошото на тези състояния /това не са болести , а състояния/ е, че връзките в мозъка са се образували просто на различни места и децата ни мислят различно. За тях ние не сме нормалните, а те са. Но при ранна интервенция шансовете за съвстановяване на равновесието са много високи. Аз примерно съжелявам, че е нямало някой да ми каже право в очите че нещо може ида не е наред/макар, че едва ли бих му повярвала тогава  Crazy/
И накрая да си кажа- неговоренето НЕ Е ВИНАГИ проблем, но може и да е много сериозен, и с годините да се влоши /като при нас - дори вестибуларния апарат вече не е наред, детето ми неможе да облича дрехи, неможе да носи обувки и т.н./

# 239
  • Мнения: 524
Галчееее, четеш май много и много се шашкаш. Петър, сина на мъжа ми проговори на три с пълни изречения. До петата година трудно му се разбираше какво говори, но знаеше, че щом "камиона е мъж, как това отпред се казва водоноска?"
Да не говорим какъв ти е танцьор!  Wink

Желая ти добра почивка!

Лилибон(бонче), имаше в родния ми град съученичка чийто брат имаше подобни проблеми. Вярно, че беше малко странно за околните, но мисля, че все пак сме достатъчно толеранти като хора, за да приемем различното. Помня, че след години видях това дете, когато беше вече голям пубертет и кожата му беше здрава наглед. Какви са прогнозите на лекарите?
Демира ми е с доста остра форма на атопичен дерматит и аз си мисля, че ще полудея; а тя си има дерма поне Mr. Green Кураж, мила!

Ето снимки и на моите девойки

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134583
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=139804

Общи условия

Активация на акаунт