Отговори
# 45
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Де да знам бе Хотче, аз съм си такъв, крив клон. През седмицата не обичам да излизам.

Ма к`во ли говоря и аз, това ще да е нова болест, що не беше видяла едно време, май през седмицата не обичах да се прибирам  Laughing

Абе, на моменти съм!

# 46
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Хот Ели, страхотни снимки!Искам и аз пък! Laughing

# 47
  • Мнения: 3 698
Zdrasti!
Lori4ka izpada v nqkakvi isteri4ni krizi  Sad .Kogato iska ne6to, koeto nqma kak da stane zapo4va da pi6ti i pla4e. Ugas.Novoto e, 4e ve4e ni bie  Confused .Dnes naprimer haresa edna kaka, igraha si strahotno, posle momi4entceto si tragna i Lora zapo4na da se tra6ka i taka 1 4as.Pisatci i hvarlq vsi4ko, goni ni da ni bie, lqga na zemqta...Nakraq si ojuli kolenata i prodalji da pla4e, ne dava da q gu6kame, pla4e i ni bie.
Misleh, 4e bebe6kite i isterii sa ot6umeli,ama ne...Napravo ne znam, opitvam da obqsnq, pla4a, kazvam, 4e me boli kato me udrq....nqma efekt.Ako iska nqkoq lodka e sposobna da pla4e za neq, dokato ne i ostane vazduh.Ne dava da q gu6kame, udrq ni i se turkalq po zemqta.Priemam saveti za izhod ot pologenito,4e mi e mnogo krivo i bezsilno, ne6to ne se spravqm.Dano ot jegata se provokirat sastoqniqta i v momenta, no mai ne e ot tova.Uf, gadna rabota...
Mnogo tseluvki ot nas, priqtni po4ivki na po4iva6tite Hug
Sori za oplakvaneto, ama ne6to mnogo se pla6a i raz4itamna suveti...

# 48
  • Мнения: 1 698
Сети, аз за съжаление не мога да ти дам съвет. Не зная как бих реагирала при това положение Rolling Eyes.  Много се надявам да е период и скоро да отмине.

# 49
  • София
  • Мнения: 11 736
Аз само на бързо,колкото да отговоря на Сети.Като старша тук с две деца да ти кажа моя опит.Алекс правеше същите номера около 2.6 години.Нарича се малък пубертет.Ако не станеше неговото си удряше директно главата в стената  Shocked,лягаше да се тръшка на земята,но внимателно все пак и гледаше реакцията ни.Абе беше си палаво дете /за разлика от сега/. Свекито веднага се беше консултирала с детски психиатър през главата ми та отговора беше именно детския пубертет.За удрянето на главата в стената,както и за тръшканията да не се обръща внимание,действително след време отшумя.
В момента по същия начин Мелина пищи,ако не стане нейното,свива юмруци в знак на яд и т.н. От два дни и удря.Просто "характер" отвсякъде /а казват,че едното дете като било палаво, другото било кротко дрън-дрън/.
В резултат на всичко това и аз се чувствам безсилна,че детето ми няма респект от мен,а като види баща си става като пруски войник.Давам си сметка,че нямам авторитет пред нея,като не стане с добро започвам да викам и да се карам и от там вече се получава....
Спокойно наистина всичко отминава,но с цената на много нерви и усилия или поне при мен е така...
На Вас желая весело моренце и по-бързо да отминава кошмарния период! Hug

Хотче много хубави снимки,ако знаеш как ми се иска и на мен... Hug

Маги приятно изкарване на моренцето,поздрави го от нас....

Благодарение на моя мъж снощи си отложихме почивката,макар и само с една седмица,а така се бях настроила....

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Сети, и Луси се тръшка на моменти по такъв начин. И бие. А като бие се и хили!

Гледам да не обръщам внимание, игнорирам тотално такова поведение.

И тя, като иска нещо е в състояние тъпанчетата да ти спука от рев и писъци. Пак игнорирам, и я оставям да се напищи.

Обаче, е възможно Лорката сега допълнително да е поизнервена от горещините.

Моята пикла например, откакто стана топло не ще да си говори с мене по телефона. Взема слушалката и категорично ми заявява "Няма да говорам с тебе, докато не дойдеш с куата по моста"!!! Че и ми затваря, та сме станали на звънарник, набирам ги по незнам колко пъти.

# 51
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Благодаря, за пожеланията  bouquetОчаквам с нетърпение почивката, а Васо сега го прибрах с Т 38,5 ooooh!Отиваме при GP-то
Сети, единия вариант са ти го казали - игнорирането. Другият е веднага да се отвлече вниманието с нещо съблазнително. А за шамарите от нейна страна, много строго и ясно "НЕ" и й предлагаш да ги замести с галене, т.е. мама и тати могат да бъдат само галени и никога удряни. Трябва много търпение и постоянство - наложете си да сте последователни и единодушни със съпруга ти в методите. Възпитанието си е истинско изпитане LaughingУспех  bouquet и бъди сигурна, че ще отшуми и ще дойде друго Crazy
Много целувки за Лори Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 734
Честит Рожден Ден, Сиси /извинявай, за закъснението/, желая ти здраве и любов и сбъднати мечти!

Честит Рожден Ден на Дара на Джена, много здраве и усмивки!

Честит Рожден Ден на Ники, да е все такъв чаровник, много здраве, щастливо детство и да носи много радост на чудесните си родители! Рали, весел празник!

Честит Рожден Ден на Гинко, да е здрав и усмихнат и много щастлив, да радва мама, баба и дядо!

Честит Рожден Ден на Васко на Маги, да е здрав, все така красив и много щастлив!

Честит Рожден Ден на Васко на babi, да е едно прекрасно внуче, много здраве, радости и късмет!



Ние след малко тръгваме към моренцето!Поздрави на всички, дано намеря нет там.

нали няма да ме изгоните ако копирам поста на Сети;)
Да са живи и здрави малките и големите гожденици - мама Сиси и всички деца! Да радват семействата, да растат все така усмихнати и обичани и всички мечти да им се сбъдват!

Видях Роси на морето и с тортата - бонбон;)
И на бирената среща надникнах;) Да  ви се похваля вчера и ние с мъжа ми ( той е причината да не пиша тук) ходихме на бирена среща. Аз пих безалкохолна холандска бира, няма смисъл да се пробвате , има вкус на газирана вода.
Другата хвалба е че си имаме ново Бу!

Натали е без памперс и на детските площадки това е най големия хит - тук няма 2г. деца без памперси.

Мъжо като се прибере в Хаваи ще пиша по често, и ще пусна снимки, но хайде да не обещавам че съм много зле със сроковете;)

Искам да се преброите колко деца ходят целодневно на детска?
Таткото иска да дава Натали, аз съм съгласна само ако пуснат и бабата вътре с нея;)

Terrible, Amazing, Бонбонче - са ни новите думи в речника.
Мъжа ми като се прибра и Натали започна да говори сам на англ. всяка негова дума повтаря, всеки негов жест, таткото е в шах!Голяма любов са! Имам чувството че виждам себе си с баща ми - аз бях залепена за него нон стоп

хайде целувки че се събуди народа от следоб. дрямка.

ххх
пак съм аз
Нансе, много сърцераздирателно ми звучи това - " да си дойдеш с куата по моста"Wink За гледките в Хаваи - спор няма, красота неземна е, може би едно от малкото места в Америка за които рекламата е голяма и реалността я припокрива. Има и много мръсотия обаче, японското влияние е доминиращо, търговия с деца, хора и тн. Постоянно съобщават за изчезнали хора и намерени след това без органи.

Сети ето съвети от моя опит и коментари на педиатрите - това е детски пубертет. Игнорирането е добре ако реве до 7-10 мин. Не е добре детето да се оставя да реве. Отвличане на вниманието е изхода пък дори и да те удари докато се опитваш. Първо й даваш играчки които ен са били пред нея в момента на истерията - нещо малко, лъскаво и шарено - балонче, стикер, флумастер да рисува, водна боичка да се наклепа цялата, пластелин, при Нати помага ако и дадеш някоя вещ за големи , като мобилен телефон, калкулатор - имаме един счупен мобилен и си го носим в себе си за всеки случай. Ако предмета-играчка не помогне, вади тежката артилерия и винаги иамй в себе си нещо за хапване, бонбонки, шоколад, солетки, каквото и да е. Даването на такъв вид храна повреме на истерия успокоява детето и му показва загрижеността на майката, дори и съзнателно да те е ударила, след този жест тя е съжалила макар и да не ти го показва.
Ако и това не помогне третия вариант е да я вземеш на ръце - ще те дере , може и да те ухапе, но да я махнеш от мястото където е , веднага докато я носиш започвай спокойно да й говориш я виж, там какво птиче лети, с цялото семейство, какви са шарени крилете , или пък аууууу един розов слон излиза от морето - измисляй си какво ли не.
Ако и викнеш - не помага, само спокойно говорене, нон стоп без да спираш. Не й показвай че те е страх и че се чувстваш безсилна, малките са като радари, надушват те от разстояние!
Тони да се прави на кон, да я слага на раменете си и да препуска под жаркото слънце;) Ех каква ваканция спретнах за таткото;) да не ми се сърди!
Друго средство е той да бяга с нея а ти да ги гониш - малките обичат такива игри.
Гимнастики от рода на челна стойка, странични колелета...кой каквото може. Майчинството е пътя към Оскар за актйорско майсторство.
И за да не се шашкаш - в тази възраст такива изблици са нормални , още повече смяна на обстановката, не си е у дома при играчките и леглото.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 03:46 от Jungle

# 53
  • Мнения: 592
Олееееееее колко много рожденници пропуснах - да са живи и здрави дечицата, много усмивки, щастие и късмет им пожелавам.
Много ми става хубаво като от време на време отворя форума и прочета как я карате мамчета, как са дечицата. Както виждам големи разбойници има, бъбривковци и пакосници - да са живи и здрави само Simple Smile  Hug
Сети миличка много притеснена ми се стори в последния си постинг. Марина и тя има моменти на подобни писъци, понякога се сърди - в момента не съм чула тати да се е оплакал, но и не знам дали не продължават. Но мисля че е нормално, вече са по-големки искат да контролират положението Simple Smile Ще отмине този период мисля - само търпение Simple Smile Гушкам ви с Лорката.
Разгледах и много снимки - срещата както се вижда е минала както винаги страхотно.
Хот Ели и аз искам там да ходя - прекрасни снимки - обожавам планината, но и на моренце не отказвам.
Целувки на всички дечица и приятен ден на вас мами   bouquet Hug Heart Eyes
Много ми липсвате.

П.С. - качих малко снимки от морето когато тати и Марина ходили. Не са много, но тази година толкова - догодина мама ще наснима мишчицата много повече Simple Smile

# 54
  • Мнения: 440
Първо да честитя рождените дни на всички, на които не успях! Целувки милиони! Hug

Сети, хйде и от мен всичко най-хубаво за почивката. Ние сме същите с тръшкането. Нищо не помага, явно трябва време. Пък и при мен е по 2.
Ние младежите ще ги водим на Черноморец от 18-ти август, а преди това за 10 дни ще ходим само с татито на Варвара.

Сега ми е доста напечено, не само от времето. Имам доста ангажименти покрай подреждането на новия апартамент, на 21 юли ще съм кума, та и там има разни неща за вършене. Освен това ме повишиха и естествено с другите неща имам повече работа и отговорности. В следствие на цялата работа така съм окльощавяла, че всичко ми е голямо. Моя мъж беше за 4 дена до Люксембург и му бях обещала че ще понапълня гащите, но резултата беше още 2 килограма минус, не знам вече с какво да се храня.
Хайде до скоро!

# 55
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Разкошна е Маринка!
Кукличка!
Браво на тати, че се е справил на моренцето сам с детенце!

# 56
  • София
  • Мнения: 2 164
Честит Рожден Ден на Бобсъна! Много здраве, весело и щастливо детство му желаем с Емма!  newsm59

Сети, спокойно, ще мине  Peace Еммата също имаше такъв период, но мина. Нямах време тогава да пиша. Яко ядяхме бой с баща й, хапеше ни, скубеше, но не се е тръшкала толкова много. Не се притеснявай! Остави я да си изкара емоциите, не й обръщай много внимание. Ние пробвахме отначало с много гушкане, приказки, после й се карахме, нервите не издържат в един момент, после пак гушкане, но нищо нямаше ефект  Laughing Мина от самосебе си. Весела почивка  Hug

# 57
  • Мнения: 592
Нансе - той тати беше с Марина, племенника ни, сестра си и нейното семейство, добре са си изкарали - сега чакам видео да видям но все не остава време да ми го ъплоудни тати.
Боби - честит рожден ден мило детенце - много усмивки, безгрижни детски игри и много подаръци ти пожелавам. Изабелка - да ви е жив и здрав юнака и много да ви радва   bouquet

# 58
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
ЧРД на Боян! Да е жив и здрав!

Флора тези дни също е в подобно настроение като Лора, но се дължи на това, че й растат зъби и е понастинала. Иначе Jungle много добре е описала как да се справим с истеричните кризи.

SadMamma, ти кога си идваш в БГ?
maggie, приятно прекарване на морето. Къде ще ходите?

# 59
  • Мнения: 592
Догодина живот и здраве - не знам кога точно  Cry

 Praynig да сме живи и здрави само
http://www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=68025025
http://www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=68794505
http://www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=75107352

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 03:49 от SadMamma

Общи условия

Активация на акаунт