Вече правиме покупки за наште септемврийски бубки

  • 16 816
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 518
Да бе, сетих се още нещо което ще си купувам - памперси за многократна употреба. Ама те ги продават и по интернет в Данет, тъй че винаги мога да ги поръчам. Дори се чудя дали да не си харесям някви от чужбина, че има по-яки.
Ще видим за това - но съм го решила де. Ако ви кажа колко пари сме дали за Либеро в продължение на 2 години не е истина. А ква планина боклук е образувало дупето на сина ми сладурско - това е много кофти, 500 години ще си стоят на сметището в Цалапица в балите - нито той, нито правнуците му ще са живи, но накъканите пампи ще са си там  Sick Sick
Басилиск, ще ме умориш ти мене hahaha hahaha hahaha - ела да те видим на живо каква си капия сладка Joy Joy Joy Чакаме те ти да преподаваш уроци Hug
Анири, количката е ABC design Rodeo - черно и бяло - като далматинче е hahaha , но много ми харесва Hug
Моренка, твоите рецептички са калорийни бомбички, а пък с какво удоволствие ги чета не е истина Embarassed - то даже и никът ти е с името на вафличка Laughing - мъжът ти сигурно като нещо сладичко те е избирал, я признай hahaha Joy hahaha - шегувам се сега, да не се обидиш ooooh!
Фемине, и да стоиш вкъщи и да не стоиш по-хладно няма да стане, така че дигай гъзягата и на училище Peace

# 226
  • Мнения: 502
аз ако ви кажа какво правя в тия зверски жеги  Mr. Green баш днеска - варя една тенджура сладко от вишни, още една със сладко от череши  и трета тенджура със супа от телешко  newsm56  Mr. Green
ама няма начин - иначе плодовете щяха да станат за ракия  Blush  Mr. Green

# 227
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Феми честит рожденник и от мен!  bouquet
И чакам с нетърпение снимките на количката! Grinning

Басилискчо, предложения за хапване без много, много да кръжиш около печката - Фритата с картофи и лук и Фритата с гъби и градински подправки .... и двете са много вкусни.
За пампите и боклука си права разбира се, ама това е положението, аз ще си ги ползвам без много скрупули.

Саморасличе само дето не съм се кръстила на вафлите... чух го като име от някаква сапунка и е испанско... означава точно това дето не съм - тъмна жена ... ама ми хареса за ник.... пък и големите камъни- морени харесвам.... ама нЕмам нищо общо с вафлите Naughty Laughing

Инче ето снимки на бюрото само дето аз още не съм подредила моята част. Whistling  Laughing

# 228
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Анири, количката е ABC design Rodeo - черно и бяло - като далматинче е hahaha , но много ми харесва Hug

Гледали сме я, много е симпатична - наистина е като далматинче! Laughing Със здраве да си я ползвате с бебка! Hug

# 229
  • Мнения: 104
Благодаря ви много, момичета, от името на съпруга  Hug
Люси, Инка, слушах му хороскопа за днеска на рожденика и споменаха, че август ше му е трудния месец  Shocked
Викам си .... лелеееее.... сигур и аз ше съм замесена в туй  #Crazy
Баш пред раждане ше бъда и  Shocked
Ух ... дано всичко си мине нормално с всички нас  Praynig
Абе, Саморасличе, май си права да ти кажа честно ....
май ше скокна да ви видя, че темата интересна ми се вижда  newsm78
Моренски, да се върне мъжо да ми опрай фотото и я пускам количката Wink
Ей, ама ти си най-дивата тука откъм покупки и бебешки нещица май  Mr. Green

Айде, отивам да хрупам нещо, че ме подсещат от вътре  Blush

Кисес   bouquet

# 230
  • Мнения: 50
Привет момичета, аз отдавна не съм писала, но попрочетох какво е ставало тук.  Simple Smile

В петък ми е последният работен ден, после си пускам годишния отпуск. То напоследък една работа върша и аз, ама все пак помагах с каквото мога. Днес ме оставиха в къщи колегите, че голяма жега навън.

Liddi, давай отчет за количката, мярнах някъде назад, че сте купили. Кажи на какво се спряхте, че на мен това ми е голяма главоблъсканица. Тия близнашки колички са си истинско предизвикателство  - първо не са кой знае колко като модели и разнообразие, второ повечето се поръчват по каталог и не можеш да ги огледаш предварително. И най-вече – много са тежки и обемисти, в асансьора почти никой от моделите, които гледах няма да мога да вкарам. Изобщо болезнена тема ми е количката, така че ще ми дойде добре някой и друг съвет и предложение. Иначе за другите покупки, аз също съм от стачкуващите – толкова дрешки има от сина ми и малкия ми племенник, че ще стигнат и за двете нови бебета. Ще купувам после, като видя какво не ми достига.

Берина, мила, дано не е късно – но за шарката в началото ви трябва единствено една специална ментолова пудра, приготвят я в аптеките. С нея единствено намалявахме сърбежа. На вас не съм разказвала, но през зимата, малко преди да забременея, изкарах една кошмарна варицела, след сина ми. Той се размина само с 20-тина пъпки, но аз бях като прокажена. Нещо страшно е на стари години да се боледува от шарка – не го пожелавам и на най-лошия си враг. Та тази ментолова пудра ми облегчаваше зверския сърбеж. И дано не сте послушали съветите на някои лекари да не се къпе детето – обливай го с хладни душове постоянно – това за пазенето на пъпките от вода са си бабини дивотии. Мазилата за белези ги оставете за после, когато пъпките останат без корички. И не се притеснявай – децата се разминават почти без белези, стига да не се чешат пъпките. Дано вече сте попреминали през сърбящото изпитание.


# 231
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет и от мен,
голяма жега е тук днес, току що се прибрах от офиса и веднага включих климатика, ще се стопя направо.
Честит рожденик на Феми! Всичко най-хубаво му пожелавам и най-вече да бъде най-обичания съпруг и най обожвания татко!
Благодаря на всички за съветите за сестра ми. И аз искам да я закрилям и и мисля само доброто, затова се тревожа.
Чакам мнение за добри гинеколози във Варна, които работят в частната АГ болница за приятелка, щото тук нещо я мятат на върбата.
Ако искате приятна и лека мандж мога да ви кажа една, която вчера пробвах.
3 сини домата се нарязват на кръгчета и се изпържват. 4-5 чушки се изпържват и се нарязват на ситно. Един пасиран буркан домати с малко доматено пюре се изварява за 10 минути и се излива върху нарязаните и изпържени сини домати и чушки. Който иска си го подправя с чесън. С плочка сирене отстрани е супер. Аз го предпочитам студено, много е разхлаждащо и много бързо става, особено ако имаш фритюрник.
Добър апетит и до скоро!

# 232
  • Мнения: 50
Ох, забравих да се оплача – хемоглобинът ми е паднал на 97, изписаха ми ферофолгама. И сега, както ненавиждам лекарства, правя и аз графици за магнероти, ферофолгами и прочие дивотии.   Twisted Evil Едното не може да се приема  заедно с другото, от друга страна пък и двете не трябва да се приемат с млечни продукти. А аз без млекце, сиренце и разни такива неща от сорта съм направо загубена. На всичко отгоре това желязо изобщо не ми понася на стомахчето, направо си имам болки, откакто го пия. Месо не ми се помирисва, а там било, казват, най-лесно усвоимото желязо.
Така де, оплаках се. Стискайте палци от хапчетата да го повиша тоя хемоглобин, че откъм храна май няма да съм много ефективна.

Инна, какъв е тоя млечен зъб, дето ви е паднал – не е ли рано? Моят юнак е на 6 години и още не се е запознал с феята на зъбките, въпреки, че поне от година я чака с нетърпение. Що така изоставаме?

# 233
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Franky, и според мен е рано, но ако това има изобщо някакво значение, на Стоил 1-ия зъб му излезе на 4 мес. и половина и сега на 4 г. и половина падна същият. Новият, обаче, още не се е показал. Мен от ферофолгамата не ме боли корема... Що не поискаш да ти ги сменят... Примерно с Тотема...

# 234
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Малииии Кокич-ти не си у ред бе жена-ще се претоплиш хептен Thinking Naughty...Тръгнала да вари в таз жега сладко наща Peace..само като ти прочетох поста и щях да припадна направо...А зпък в 8,30 часа праснах един бобец да се вари...и до 11,30 беше сварен вече..Само го обикалях от време на време..да му долея водичка и хич не съм се заготвила толкова покрай него...После си праснах един студен душ и сега хапнах вече доволно една купа боб и една салатка.....и май ми се приспаааа Tired Tired

Аз относно училището нищо незнам..утре съм на лекар..Ама в таз жега да ви кажа не ми се мърда никъде да се натискам по автобуси и кво ли не.....Базилискчето като дойде ще дава уроци нагледно..строяваме се вкъщи тя ще извади вимето и ще показва...А ние дружно ще дзяпаме Joy Joy Mr. Green Mr. Green

Фемиии-частит ти оржденник мила..мнгоо да  се обичкате и да се гледкате и недей слуша ти такива зодии хамави че август щял да бъде труден месец.Ти ако питаш мене то всеки ден е труден за човека Mr. Green Mr. GreenОсобенно в тея жеги

Моренче...аз имам една рецепта подобна на твоя омлет..тя си ми е от студенските години.. и с мъжо ми много  я тача и  оползотворявам щото е адски бърза и лесна..Но само при желание ще напиша че тука много хора се карат за тея рецепти  Whistling Whistling

# 235
  • Мнения: 9
Femi, честит ти рожденик   bouquet да е жив и здрав и много да се обичате!

Basilisk, я разкажи моля те повече за тези памперси за многократна употреба - перат ли се, откъде може да се купят и т.н.
Ето и от мен една бърза и лесна манджа, става за около 20-30 минути. Задушени картофки със зеленчуци на микровълнова:
Обелвате карофи около 400-500 гр.( зависи колко ви е голяма йената ) и ги режете на кубчета. Добавяте замразени зеленчуци, кой каквито обича. По магазините има различни смеси  Wink. Посолявате на вкус и разбърквате. Заливате с около 100 мл прясно мляко или течна сметана ( със сладкарска течна стават най-вкусни ); подреждате на филийки най-отгоре около 80-100 гр. масло. Затваряте с капака и печете в микровълновата за около 20-25 минути на най-висока мощност. Мойта е 850 вата и 20 мин.са достатъчни. Ако искате може да прибавите някакво месце - наденичка например. Същите картофки съм ги правила вместо със зеленчуци с копър и чесън, или с лют червен пипер. Освен като основно ястие това го слагам и като гарнитура към разни месца.

Franki, задължително хапвай по нещо преди да пиеш ферофолгамата. И аз го пия и пише, че трябва след храна да се пие иначе дразни стомаха. То верно че в тези жеги нищо не ни се яде, ама си наложи поне по 4-5 залъчета да хапваш. Стискам палци бързо да ти се повиши хемоглобина  Wink.

Отивам и аз да се разхладя с един душ и после ще хапвам и ще си полегна  Simple Smile
Чао засега от мен до по-късно   bouquet

# 236
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравейте и от мен в тези жеги!
Феми да ти е жив и здрав рожденика! Да те слуша и глези много!
Аз да се похваля вече им се вижда края на нашите ремонти. Остават малко довършителни работи, както и да се боядисат терасите.
Да ви се оплача - страхотно ме болят краката. Наддала съм 9 кг от началото на бременността, но преди това заради прогестероновите таблетки, които ми изписаха качих 5 кг...Лошото е че от гимназията до този момент поддържах 44-46 кг. Та като се замисли човек това са си 15 кг отгоре. Та на горките ми краченца явно им идва множко....

В четвъртък и аз твърдо съм на лекцията за кърменето, така че бройте ме!

Някой знае ли как се процедира когато свършат 180-те дни болничен, които може да издава гинеколога, а има още малко време до началото на 45-те дни преди термина? На мен ще ми останат около 6-7 дни между двете и не знам какво да правя. Няма смисъл да се връщам на работа за толкова. Те там са ми спрели телефона, компютъра ми е прибран Simple Smile изобщо отписали са ме за известно време. То докато ми набавят необходимото за работа ще трябва да излизам в майчинство....та се чудя....
Аз досега нямам нито една покупка за бебо....и да ви кажа в тези адски жеги нямам никакво желание да ходя по магазини и да избирам. Каква ужасна майка Embarassed Не знам кога ще го обзавеждаме горкото - то от тук нататък все ще е такова времето....
Хайде за сега ви казвам чао и ви пожелавам леко понасяне на жегата... Hug

# 237
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Поспаланка-Излизаш отпуска скъпа.Аз така ще правя.Лошото е че на мен не са ми свършиле 18- те дена  ще ми останат още към 25 дена А докторката се опъва и неще да ми ги дава до края.Пита ме дали съм имала отпуска аз и казах да и ми каза да си взема отпуска....Чак ме е яд да ти кажа  що не ги дават  до края незнам...та сега ще излизам отпуска Peace Peace Peace
Излизай и ти птпуска....

# 238
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Базилискчето като дойде ще дава уроци нагледно..строяваме се вкъщи тя ще извади вимето и ще показва...А ние дружно ще дзяпаме Joy Joy Mr. Green Mr. Green

 Joy Joy Joy

 hahaha ani-bani, направо ще вземеш да ми оправиш настроението, ако изтипосаш още 2-3 подобни реплики. Mr. Green

# 239
  • Мнения: 1 896
lexy,
Май нещо подобно на това, което си предложила ще забъркам в крайна степен. Прилича на една моя любима манджа, която се казва рататуй. Моренка, мерси за фритатите, звучат супер и непременно ще ги пробвам някой ден, ама днес не ми се сгорещява фурна нешо.
adi_san,
Ами на памперсите им се пере вътрешната част - една сгъната пелена, която се сменя. Външните гащи също се перат де, ама не е нужно да ги сменя човек всеки път. Във всеки случай смятам тоя път да използвам много малко памперси и да си насърча детето отрано да ги разкараме, че много дълго и трудно се оказа да приучиш голямо дете - то на практика ние до едно време го учим да върши нещата в памперс, а после пък ше го отучваме, загубена работа. Моят син още има проблеми горкият. А едно време като бебе само да го съблека и пишваше веднага - нацелвал е баща си в десетката много яко - и горчица под налягане пръскаше. Тогава му се хилихме само, ама после ме светнаха, че децата правят така, щото не искат да си цапат дрехите и използват да правят всичко като са голи. Даже в Ню Йорк Таймс имаше статия за тоя метод. Както и да е, никой не агитирам - аз не знам и аз дали ще се справя с тези неща, но смятам да експериментирам де.
Базилискчето като дойде ще дава уроци нагледно..строяваме се вкъщи тя ще извади вимето и ще показва...А ние дружно ще дзяпаме Joy Joy Mr. Green Mr. Green
Бе то майтап, майтап, ама ше ми трябва бебе, че мойта маймуна почти вече не суче. Иначе за ваденето нема проблем, лек ми е багажа.
В един норвежки форум за кърмачки влизах по едно време като начинаеща още и имаше теми кой на кви места е кърмил и една мама питаше някой кърмил ли е в църква. А една друга й беше отговорила - че кво, къв е проблема, стига да не си с рокля че тогава трябва да си я запретнеш около врата и да седиш в църквата да кърмиш по чорапогащник.  #Crazy Мноо ме изкефи. Не съм вадила вимето в църква, но на всякакви места иначе, ще ви разпраям.

Общи условия

Активация на акаунт