Агресия в детските градини ... или май просто вече е навсякаде ?

  • 7 983
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 044
Браво,мили майки!Продължавайте да учите децата си да отвръщат на удара с удар и ДГ ще се превърне в бойно поле !Не вярвам,че има такива колежки, които  нехаят какво става с децата в групата !А вие къде сте и как си гледате единственото дете в къщи,когато в понеделник го предавате на госпожата в ДГ я с обелени колене ,я с пукната глава или нещо друго!При такава отговорна професия и при толкова не оценен труд учителите в ДГ са достойни за уважение от вас и вашите деца !   Алтернатива за вас е да си наемете детегледачка.Може би няма детето ви да е  охлузено от ,,сезалче,, но много ще му липсва професионалното възпитание и обучение,което се получава единствено и само в ДГ.Да не повдигам въпроса ,какво сте правили 3 г.че не сте научили децата си да дъвчат,да държат лъжица,да казват кога им се ходи до тоалетна,а ги водите с памперси и си мислите ,че госпожите са длъжни да бършат наакани дупета и сополи.УВи! Може и да ги бършем но на добра воля ! newsm78
Заради такива като теб съм против увеличението на учителските заплати. Ти как си представяш работния ден - да си седнеш на столчето и да не станеш от там, пък децата сами да си се оправят. Ти всъщност какво си длъжна да правиш? Да си почиваш по време на работа ли? Заради такива като теб, почиващи си, племенникът ми се нааква в леглото от страх, не смее да стане детето и да отиде до тоалетна, защото ти си му забранила да те обезпокоява. Майка му го бе научила да " казва кога му се ходи до тоалетна", но ти го отучи с "професионалното възпитание и обучение", което предлагате в ДГ. Хвала! Щом детето е наранено и бито по време на твоето дежурство, ти си виновна и ти носиш отговорност за това, ако не се справяш, върви си!

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 09:58 от Меденка

# 31
  • Мнения: 24 467
На мен лично това ми прозвуча по- скоро като писане не от истински учител, а като такова от "агент- провокатор" с едничката цел да изложи съсловието.  Confused Ако бях учител и мислех така сигурно бих работила не повече от година, след като разсъждавам по такъв начин.

# 32
Мили майки ,защо толкова много ни боли истината на учителката.Това е реалната действителност като в нашето общество-всяка вечер кой кого убил, набил ................................и т н. Има родители,които изпращат децата си  с такава нагласа-да бият и тормозят другите.Нима на  нас майките не ни е ясно, че на три години трябва да се самообслужват, а те  не могат да се научат в семейството да ходят до тоалетната.Нима на някой от тях не им е ясно,че детето се бие в групата.Какво прави този родител ...............тайничко се кефи!!Виждали ли сте такъв родител,когато неговото дете е ударено............................той много бързо стига до всички инстанции.............за него максимата е колкото повече бие другите деца, толкова по добре.
Майчета, вина нямат учителите и директора, ами дайте ние в групата да се съберем - ние   родителите и учителите и да сложим побойниците на място,така както е станало на село.Там побойник не може да съществува, защото всеки ще бяга от него.Побойниците са в голямите градове.

# 33
  • Мнения: 46 641
... причината не е в децата, а в учителите, защото при добро желание може и без агресия ...

Така мисля и аз.

Дъщеря ми е в държавна градина, групата й е голяма, но нещата са под контрол. Нямам никакви проблеми в това отношение Peace
Имаше момент на адаптиране, първите 2 седмици се върна 2 пъти ухапана и веднъж тя беше ухапала дете. Както във всяка група и в нашата има по-буйни деца, но учителките успяха да се справят със ситуацията.

... УВи! Може и да ги бършем но на добра воля ! newsm78

Не мога да повярвам, че това го пише учител в градина, въобще наясно ли си с развитието на децата  newsm78 малко, да не кажа 0 са децата на 3 г., които могат качествено да поддържат хигиена след ходене по голяма нужда. Или твоите са вундеркиндчета ...

# 34
  • Мнения: 2 448
slavinako07, пълно глупости пишеш?! Whistling
Какво значи трябва да се самообслужва, като някое дете не може майката да вземе да го претрепе, че по бавно се учи ли?
А тези деца дето са по агресивни може би на масов разстрел в детската градина, ей тъй за назидание. #Crazy
С каквато и нагласа да пращат родителите децата в градината си има правила и не съм видяла учителките да стоят и да им казват браво на по-буйните деца. Това са деца, да не забравяме, че няма само с едната приказка да се променят от раз.Децата не са изроди и няма дете да се бие просто така за кеф.Трябва да се намери подхода към него и проблема да се решава, а не само да се нападат тези деца. Ако пък проболема е застрашителен има си детски психолози и т.н.
Децата нямат задръжки, при тях реакциите са първични, и трябва да се търси причината са всяко нещо, а не само да се обвиняват за това онова, било за липса на умения, било за поведение или друго.

# 35
  • Мнения: 1 044
Мили майки ,защо толкова много ни боли истината на учителката.Това е реалната действителност като в нашето общество-всяка вечер кой кого убил, набил ................................и т н. Има родители,които изпращат децата си  с такава нагласа-да бият и тормозят другите.Нима на  нас майките не ни е ясно, че на три години трябва да се самообслужват, а те  не могат да се научат в семейството да ходят до тоалетната.Нима на някой от тях не им е ясно,че детето се бие в групата.Какво прави този родител ...............тайничко се кефи!
Може и да има такива родители, които толерират агресията у децата си, затова не споря. Но учителите трябва да бдят и да не допускат да има ударени деца и нахапани деца. Давам пример. На мен се е случвало, на детската площадка да присъствам на сцени, при които деца се сбиват, удрят с камъни и прочие, но никога не се е стигало до сериозни инциденти, защото майките им са на една ръка разстояние. Аз лично никога не оставям детето си без надзор и съм в близък контакт с него. Ако децата се държат под око, инциденти няма да има, дори и ако едно дете е изпратено на градина от родителите си, за да се бие, както ти казваш. #Crazy
Майчета, вина нямат учителите и директора, ами дайте ние в групата да се съберем - ние   родителите и учителите и да сложим побойниците на място,така както е станало на село.Там побойник не може да съществува, защото всеки ще бяга от него.Побойниците са в голямите градове.
Тук си в много голяма грешка. Единственият път, когато съм била лично от агресията и насилието, бе когато бях на около 15 години. Летувах на село в планината, къде хората били хора, пък на полето-тикви. Там пребиха до смърт един мой прител, местен, цял живот живял на село. Той почина на път за болницата. Беше също на 15 години и се бе осмелил да покани на танц чуждо момиче и затова заплати с живота си. Убиецът му също бе момче на 15 - 17 години, също цял живот на село.

# 36
  • Мнения: 804
Градовете са обикновено малки или голЕми, а написаното от теб е голЯма безмислица.

# 37
  • Мнения: 1 298
Наистина, какви точно педагози работят в детските градини?
От изказванията на някои учителки тук направо ми призлява.
Въобще някакъв респект към детето и неговите нужди среща ли се сред тези хора?

Дано не прозвуча крайно, аз самата съм педагог, работила съм и в градина ( но не в България )
и направо съм изумена. Мислех си, че много неща са се променили.

И при мен в групата (макс 14) са се случвали инциденти, но чак пък толкова.
Комуникацията педагог - родител е на много ниско ниво, ми се струва.
Проблемите не се обсъждат.

Интересно ми е има ли родителски съвет към градините и какви дейности извършва?
Би трябвало поне те да контролират малко нещата.



# 38
  • Мнения: 17 415
МА вие сериозно ли очаквате учителките да укротяват агресивно възпитавани деца? Само за секунда да се обърне госпожата, и те стават от местата си-  колко му е да се сритат, ударят, ухапят.
И, да- не е длъжна учителката да бърше насрани задници и сополи. Аре стига сме изисквали, а!

# 39
  • Мнения: 8 769

Интересно ми е има ли родителски съвет към градините и какви дейности извършва?
Би трябвало поне те да контролират малко нещата.
Таквоз чудо у българско не съществува...в реалния му вариант поне. Crazy
Има настояелства към ДГ, които не са задължителни. В повечето случаи се създават по инициатива на учителите и директорите. Това са НПО-та, които са предимно с цел събиране на средства за дг. С голяма трудност се избират членовете и председателя-родителското съсловие не поредпочита да се занимава с подобни "глупости"....
Мъка е......

# 40
  • София
  • Мнения: 17 596
Ако не могат да се справят с толкова деца, да назначат още хора или да приемат по-малко. Абсурдно е обяснението, че са много и без надзор. Не го оставяй така. Плащаш им именно за да се грижат за детето ти - за ТВОЕТО дете - при това таксата, която плащаш изобщо не е само официалната. Плащаш си данъците редевно, нали. Ако държавата / обществото не може да се справи със задълженията, които е поела към теб, да освободи и теб от твоите задължения към себе си...

# 41
  • Мнения: 1 044
МА вие сериозно ли очаквате учителките да укротяват агресивно възпитавани деца? Само за секунда да се обърне госпожата, и те стават от местата си-  колко му е да се сритат, ударят, ухапят.
И, да- не е длъжна учителката да бърше насрани задници и сополи. Аре стига сме изисквали, а!
Аз определено очаквам и даже изисквам от учителките да укротяват агресивните деца, както майките не допускат тяхното дете да пребие друго с къмък на детската площадка. да, инциденти ще има, но трябва да са по-скоро спорадични, а не всекидневна практика! В групата на моето дете има агресивно момченце - не прекъснато създава конфликти. Водят го калпазанин. Simple Smile, следят го отблизо, непрекъснто им е под око. Едната възпитателка, младичка, неопитна сподели, че й е много трудно с него, че той е вечна опозиция, не иска да спи, да яде, не слуша изобщо. Но когато стане напечено положението много, тя се обръща за помощ към колежка, стара, опитна и вряла и кипяла. За секунди детето е усмирено и вече е ангелче. Значи може. Нужен само правилен подход.
Аз лично очаквам някой да помогне на детето в тоалетната. Той не се справя сам с тоалетната хартия. Не го смятам за проблем в развитието, просто е малък още. Очаквам някой да се погрижи за хигиената му, както и да му напомня да си измие ръцете и да си духне носа.
Ако учителката смята, че в нейните задължения влиза единствено и само да си "изпее" урочето по системата "Моливко" и да си почива след това, то тя не е за детска градина, а може би за начално училище.
Моите изисквания към учителите в детската градина са други, считам, че са абсолютно нормални и са в пряка зависимост от възрастта на детето и неговото развитие.

# 42
  • Мнения: 17 415
Аз не съм сигурна, че майките в градинките не допускат мятане на камъни, бой  с пръчки и т.н. То се започва от невинно тупване по главата  с лопатка(спомнете си последната тема, без да е лично към авторката й). Та така. Мисълта ми беше, че не бива да виним само учителките- тя си каза жената по- горе(не знам таква ли е или е провокатор), да не я повтарям и аз. МОите наблюдения са, че повечето правят каквото е по силите им. "Вината" аз търся и у родителите, даже първо там Peace

# 43
  • Мнения: 1 044
Освен това имам и своя теза, че агресията води до агресия. Ако детето е свидетел на агресивно поведение от страна на учителките, то просто копира. Не са виновни само и единствено родителите. Ако учителката бие, наказва грубо или крещи, тя се превръща в модел на подражание, все пак е авторитет в очите на детето. Ние в къщи играем на детска градина. Куклите и мечетата са децата, детето е учителката. Умишлено играя с детето и наблюдавам. Той гушка куклите и им говори - мъничкото ми, сладичкото ми, ангелче...  
Моите спомени от детската градина обаче са други. Учителката ни скубеше /така не оставаха следи/ и щипеше под брадичката / особено болезнено беше и беше нейн патент/. Срам ме е да си призная Embarassed, но когато аз играех на детска градина, биех с пръчка непослушните деца. SickЧак сега си давам сметка за някои неща и срамувам. Но Нинова съм сигурна, че не се срамува. Жива е, майка ми каза, че я е виждала по стачките през есента да протестрира #Cussing out

# 44
Не мога да разбера защо ни боли, че е необходимо семейството да възпитава своето дете още от раждането.Възпитанието е дело на семейството до постъпване в детската градина.Как го възпитава семейството така се проявява.
Пресен пример е сина на Боевски-четох, че майката го закриляла и молела учителите да не казват на бащата.Ето пример, в който негласно се утвърждава едно поведение, което не е за първи път и се стига до този резултат,а можеше да бъде и по тежко.Неговият път е ясен -изгонен от едно , в друго, трето училище и хоп аутсайдер в обществото.Ако бяха се взели мерки навреме от родителите и останалите родители ги заставиха да възпитават своя син, нямаше да се стигне до тук,а можеше да има и по тъжен край.
В България има родителски  тройки  към всеки клас и група, но те не могат да се противопоставят на агресивните деца и родители,просто защото са по възпитани.По лесно е да търсим отговорност от учителя.директора,той да си изцапа и реши всички проблеми. Така е по лесно.Като дойде инспектората какво ще направи Иванчо ще продължи да се бие, защото така е възпитан от семейството,което мълчаливо подкрепя поведението му.
В групите на детската градина  и сега в клас не търпя такива деца,които се опитват да тормозят моето и останалите.Съобщавам на учителя и родителите и ако няма ефект търся начин да покажа  на детето, че така не може да продължава,ако е необходимо ще подам жалба до прокуратурата против родителите и нека те преценяват каква е вината им.Не може училището и детската градина да са бойно поле и учителката и децата да играят ролята на отбраняващи се.
Народа си има поговорки " на крива ракета космоса и пречи"Време е да си поправим ракетите, всеки своята...........,ако някой не могат да им помогнем ние родителите от нашия клас, от нашата група. Защо не и родителска среща "Поведението на моето дете."

Общи условия

Активация на акаунт