Само аз ли съм възмутена?

  • 8 686
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Е не, как може да ти искат пари задето снимаш със СОБСТВЕНИЯ си фотапарат? Абсурдно ми е. В гражданското да не би да правят така? Пак си е тържествен случай. Все по-малко започвам да уважавам църквата като институция. Действително обърнаха вярата на хората в печалбарство.

# 16
  • Мнения: 2 657
Аз не помня ние колко платихме за кръщавката,но платихме.за снимките и камерата не са ни искали пари,по принцип искат де,ама попа беше наш 4овек Wink

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Нещо не мога да разбера снимането с камера и апарат е услуга, която са ти я продложили в църквата ако искаш техен оператор/ фотограф да си платиш, нали? Ако е така е нормално, но аз странно разбрах, че те ви искат пари ако снимате с ваш апарат.

# 18
  • София
  • Мнения: 903
На кръщенето на дъщеря ми платихме някаква такса, но за снимане не са ни искали пари.
преди няколко месеца бях на кръщене на бебе на мои близки - там също всеки снимаше колкото си искаше, без да ни искат пари. Явно във всяка църква практиката е различна.

# 19
  • София
  • Мнения: 676
И аз бих се ядосала! Ние платихме само за самия ритуал, преди година и половина, когато кръщавахме средната ми дъщеря. Не са казали нищо за снимките, а свещеникът и ритуалът много ми харесаха!

# 20
  • Мнения: 647
Нещо не мога да разбера снимането с камера и апарат е услуга, която са ти я продложили в църквата ако искаш техен оператор/ фотограф да си платиш, нали? Ако е така е нормално, но аз странно разбрах, че те ви искат пари ако снимате с ваш апарат.
Правилно си разбрала  Mr. Green
Точно ако желаят да снимат с техен апарат или са си наели някой да снима/ нямам предвид оператор и камера на църквата/
Не си ли спомняте преди доста време имаше репортаж на БТВ/ дано не бъркам/ в който бяха забранили на екипа да снима в Рилския манастир защото трябвало да платят и тогава можело да снимат. Все едно е частен музей !
Егати наглеците ! Това нашето не е църква , то си е селски битпазар! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 21
  • Мнения: 526
Мойто бабе беше много набожен човек,но в църква никога не стъпваше и като станеше въпрос за нещо подобно,се сопваше:На попа църквата му е дюкян!
Дядо ми беше ловджия и като млади са обикаляли по манастирите и тя бълваше огън и жупел как на едни велики пости дядо игумен си хапвал с гостите сърна с червено винце,а послушниците набивали боб...И други такива неща.
Та тя ме е възпитала в тоя дух,че вярата е в сърцето,а не в храма.
Според мен си права да се ядосваш Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Искат ни 30лв. за да снимам кръщенето на СОБСТВЕНОТО ми дете със СОБСТВЕНАТА МИ видеокамера!!!!
Говорих с мама и тя е разпитала в 2 плевенски църкви. Никъде нямало подобна практика и двата попа са били възмутени.
За парите, които плащам за ритуала не коментирам. Те вече са масова практика, но това със правото да снимам!?!?!?! Е ли църквата обществено място или не? Малко ми е мътно как точно стои въпроса.... Какви са ми правата в случая се питам? Или правото ми е да си избера църква, в която няма такова правило? ooooh!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Много си права за вярата.... Ако зависеше от мен нямаше да стъпя в църквата, но съпруга ми настоява. Аз ненавиждам всякакъв вид посредници и чиновници! Аз нашите попове отдавна са се превърнали в такива.

# 24
Много сте интересни, ей!
Стой си у вас и си снимай колкото си искаш със СОБСТВЕНАТА камера...
Казват ти хората колко струва - ако ти изнася - плащаш, ако не - намираш си друго място. Какво сте се завъзмущавали, като че ли кой знае какво е станало. Влизате в храма с дребните си душици, вместо да се насладите на тайнството на ритуала, броите левчетата. Кое е по-важно - да изживееш пълноценно Светото кръщение на детето си, или да го запечатиш на камера?
Като не одобрявате църквата и методите и за САМОиздръжка, кръстете се в джамия или синагога. Айде де.
Безплатен обяд НЯМА.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Много сте интересни, ей!
Стой си у вас и си снимай колкото си искаш със СОБСТВЕНАТА камера...
Казват ти хората колко струва - ако ти изнася - плащаш, ако не - намираш си друго място. Какво сте се завъзмущавали, като че ли кой знае какво е станало. Влизате в храма с дребните си душици, вместо да се насладите на тайнството на ритуала, броите левчетата. Кое е по-важно - да изживееш пълноценно Светото кръщение на детето си, или да го запечатиш на камера?
Като не одобрявате църквата и методите и за САМОиздръжка, кръстете се в джамия или синагога. Айде де.
Безплатен обяд НЯМА.
Така ли? Вместо да накарат човек наистина да повярва в тайнството на ритуала, уважаемите господа свещеници го карат да се чувства като жертва на пладнешки обир! Затова разните му там секти си пробиват път все повече и повече! И няма кой да ги спре. Защото именно нашите духовници губят все повече и повече връзка с духовното!
А детето ако е по-малко какво ли ще разбере и ще запомни от светия ритуал? Ако няма снимки да му припомнят след това?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Много сте интересни, ей!
Стой си у вас и си снимай колкото си искаш със СОБСТВЕНАТА камера...
Казват ти хората колко струва - ако ти изнася - плащаш, ако не - намираш си друго място. Какво сте се завъзмущавали, като че ли кой знае какво е станало. Влизате в храма с дребните си душици, вместо да се насладите на тайнството на ритуала, броите левчетата. Кое е по-важно - да изживееш пълноценно Светото кръщение на детето си, или да го запечатиш на камера?
Като не одобрявате църквата и методите и за САМОиздръжка, кръстете се в джамия или синагога. Айде де.
Безплатен обяд НЯМА.
Бе как видя и определи моята душица като дребна, а не видя "дребните" изнудвания на църковната управа?! И кое по- точно си има цена? Кръщенето услуга ли е или тайнство?
А бе... защо ли изобщо се хабя да ти се обяснявам?!!?

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Влизате в храма с дребните си душици, вместо да се насладите на тайнството на ритуала, броите левчетата.
Ами и свещениците в по-голямата си част, вместо да се свършат работата както трябва, броят МОИТЕ левечета и смята наум колко от тях могат да ми измъкнат и колко алкохол могат да си купят с тях. И не ми набутвай тоя лаф "като не ви изнася тука, идете другаде". Тук говорим за вяра и традиции, не за пазарна икономика. Слава Богу, все още има хора, които правят разлика Stop

# 28
  • Мнения: 4 546
католическите свещеници едно време живота са си давали да покръстят 1 абориген, а  сега се плаща. специално за кръщенето не би трябвало, защото е приемане на нова душа в лоното на църквата.

# 29
  • Мнения: 647
Много сте интересни, ей!
Стой си у вас и си снимай колкото си искаш със СОБСТВЕНАТА камера...
Казват ти хората колко струва - ако ти изнася - плащаш, ако не - намираш си друго място. Какво сте се завъзмущавали, като че ли кой знае какво е станало. Влизате в храма с дребните си душици, вместо да се насладите на тайнството на ритуала, броите левчетата. Кое е по-важно - да изживееш пълноценно Светото кръщение на детето си, или да го запечатиш на камера?
Като не одобрявате църквата и методите и за САМОиздръжка, кръстете се в джамия или синагога. Айде де.
Безплатен обяд НЯМА.

След подобно изказване мога само да добавя , че не е чудно защо в "ЦЪРКВА" ООД влизат все по-малко хора !
А що се отнася до "бедните душици" ...без коментар !

Общи условия

Активация на акаунт