Недоносени деца и детски ясли/градини

  • 4 277
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Всички деца боледуват в яслите и градините, особено в началото. Впечатленията ми от моята недоносена госпожица (31гс) са, че до към четвъртата си година не успяваше да се пребори с вирусите и се стигаше до антибиотик, боледуваше по цял месец (тогава не е ходила на градина и ясла). Сега се справя в повечето случаи без нищо (на градина е), но като цяло боледува по-дълго от брат си, който е с 3г по-малък.

# 16
  • Мнения: 1 897
Синът ми се роди 2.350 и 46см.От една седмица ходи на ясла(в момента е на 1г. и 6м).
Досега не е боледувал и е още монго рано да кажа как ще му се отрази яслата. Въпреки,че знам че един от основните проблеми при децата ходещи на ясла е по-честото боледуване.
Иначе бързо навакса  изоставането в развитието си, много е общителен и комуникативен,така че се надявам да се адаптира бързо.Засега плаче съвсем малко само ,когато го оставям сутрин.

# 17
  • София
  • Мнения: 255
Гого се роди в 8 ми месец - 2,180кг ........падна на 2,000кг. .... не искам да се сещам. Наложи ми се да го пусна на 1 г. и  3м. Много боледува и се отключи алергия,която отшумява. Има и добри страни да си пуснеш детенце рано на ясла, но друго си е МАМА.

# 18
  • Мнения: 219
Моите момчета са на 2 г. и 8 м. сега (родени са 34 гс с тегло - 1980 г. и 1280 г). Пуснах ги на ясла на 2 г. и 6 м. Цяло лято се плискахме с води и пекохме на слънце. До преди тръгване на ясла са ми боледували 2 пъти по-сериозно, а разни хремички ги преодоляваха сравнително бързо и само с вит. С, осилок. и все от този род. След тръгването на ясла за тези 3 месеца едва ли ни се събират 20 дни ходене и то с големи прекъсвания. Особено октомври и ноември ми направиха 2 последователни пневмонии. След като излекувахме първата стояхме в къщи 10-15 дни да се стабилизират и тогава, напълно излекувани, ги пуснах на яслата. Ходихме общо 5 дни с 2 прекъсвания между 5-те дни. След това се разболяхме отново. Започна с хрема, взех мерки веднага, натъпках ги с витамини, мед, тантум верде, но постепенно отново стигнахме до пневмониите. Поддържах непрекъснато връзка с педиатъра им, винаги навреме реагирах, но състоянието им отначало започваше да се подобрява и след 2-3 дни - влошаване, смяна на АМ, после отново смяна на АМ и така до пневмония. Сега, да чукам на дърво, се пооправят, но още си допиваме АМ и др. съпътстващи лекарства. Мисля да ги спра да ходят на ясла през зимата и евентуално да ги пусна от пролетта. Сигурно ще забавя адаптацията им, но трета пневмония не мога да издържа. Категоричен извод, че всичко това се дължи на недоносеността им, не мога да направя, но си мисля, че може би има връзка все пак.

# 19
  • Мнения: 903
Моите се родиха в 37г.с. - 1,850 и 2,250кг и ги пуснах на 2г. Много боледуваха и ги спрях. Те като цяло от както навършиха 1г. не спират да боледуват. Явно още време им трябва да укрепнат.

# 20
  • Мнения: 102
От моя опит яслите и детските градини вляят зле на недоносените деца , нищо че уж са си наваксали в развитието.Явно другите деца имат добре изграден имунтет , а  при недоносените това не е така . Дори и най-малкия контакт с болни или просто сополиви деца ги разболява . Поне при нас е така . Всичко друго си им е наред обаче си боледуват. А като боледуват често и спират да се хранят и   т. н. .....и не ходят на  градина . Винаги съм си казвала , че ако всички родители бяха отговорни и не водеха болните си деца в градините, децата ни по-често щяха да посещават детската градина и да имат повече пълноценен контакт с другите деца.  Peace
newsm10Напълно съм  съгласна с казаното

Общи условия

Активация на акаунт