Едно младо семейство има нужда от помощ...

  • 27 402
  • 389
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 653
Чак сега видях темата, съжалявам , че не помогнах по-рано.
Записах си адреса и ще пратя мако козметика за бебето, възглавничка, дрехи няма да пращам засега, защото ще следя темата ако има от нещо конкретно нужда ще пратя.
Имам едн книга за гимнастика на бебето, и от разни бременлииски списания "наръчници "за гледане на бебе, съвети  и др., както и една книга за бащата и новороденото, мисля да ги пратя, какво ще кажете?
Мога да изпринтирам и сборно тук от форум за кърмене, съвети и др.
Храна да пращам ли(за Ирина и Дидо) или е по-добре пари?
Ще следя темата, ако трябва и още нещо.

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
Мога да дам едно кенгуру и ще купя някои неща ,които не са червени от списъка  ,от рода на клечки за уши ,нокторезачка бебешко олио ,термометър,одеало - каквото успея да купя.Ще ги пратя с пратката на бургаските мами.


Кенгуру,нокторезачка и ножичка,шампоан ,бебешко мляко ,клечки за уши и 2 бр.лигавници вземах,дала съм ги за изпращане от Бургас.

# 92
  • Мнения: 2 577
Мога да дам едно кенгуру и ще купя някои неща ,които не са червени от списъка  ,от рода на клечки за уши ,нокторезачка бебешко олио ,термометър,одеало - каквото успея да купя.Ще ги пратя с пратката на бургаските мами.
Кенгуру,нокторезачка и ножичка,шампоан ,бебешко мляко ,клечки за уши и 2 бр.лигавници вземах,дала съм ги за изпращане от Бургас.

Здравейте и от мен
няколко бургаски мами както вече е станало ясно ще изпратим колетчета до Елхово
Аз съм поела ангажимента - събирам ги у нас и после ще ги изпратя общо

Преди 10 мин. мина една мама и ми остави пакет памперси, бебешко олио, шампоан и кремче.
отивам да чета списъка за да видя какво още е необходимо, за да купя и аз   

# 93
  • Мнения: 532
Моля Ирина да потвърди, че желае креватчето, за да го изпратя по куриер. Няма да ми е възможно да го докарам, т.к. видях, че бебето ще се появи много скоро.
дюшечето е старо, може да се замени с матрак, а е добре и да се пребоядиса, т.к. нашите зверчета му изгризаха боята. Отпред има решетка, която сме махнали отдавна, трябва да я намеря.
На чекмеджетата има дръжчици, които сме махнали, защото имаме друго легло долепено до креватчето, но са налице. Дупчиците, които се виждат на гърба на креватчето са за закачане на мек оградник или както там се казва, той е на другото ни креватче. Чакам Ирина или бъдещия татко да потвърдят..
Човекът на снимката в момента спи на креватчето и е почти на четири години.

Ирина, може да  видите снимката  тук: http://www.bgphoto.net/photos/5818/o633206237577031250.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/5818/o633206252550625000.jpg

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 14:35 от wright

# 94
  • Мнения: 4 195
 wright ще оспамя, не знам на снимката кой от всичките синове ти ( да са ти живи и здрави всички деца - 4 ли ги преброих, супер), но адски много си прилича с моя син  Crazy - http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3337902
A mislq, `e krewata e perfekten, какви са му размерите, имам дюшек 160/70

# 95
здравейте!!!
аз със количката се оправих,ама я разглобих,че котката си я хареса и неще да излиза от нея. Joy
ама като ги гледам тея неща,не мога да повярвам,че има нещо(детето ми)което има толква малък крак,една кибритена кутия!!!!!!!!!ами тея дрешки,все едно са за кукла,направо не мога да им се начудя!! newsm78 Laughing
засега толкова,аз съм на линия до 02:00.
досвиждане!!!!!!!!!!! atwork badcomp

# 96
аа,забравих!!щях да ви питам за котката,не може ли да я задържим.пишеше,че акое обезпаразитена,няма проблем.????? Thinking

# 97
Здравейте и от мен!Мисля,че ще е банално за хиляден път да ви благодаря.Чак ми е неудобно,правите толкова много за нас.Незнам как ще прозвучи и сигурно ще е прекалено,но искам да ви помоля за още нещо.В момента състоянието ни е доста тежко,в смисъл,че Дидо нямаше работа около месец,сега работи за минималната заплата(нямаше какво друго просто).Имаме да плащаме два наема,да връщаме 100лв на един приятел и сметките за ток,който този месец щели да са две защото тока щял да поскъпва.Искахме да изтеглим JetCash кредит,но не стана защото договора на Дидо е за три месеца.Говорих с мой братовчед,но и той не можа да ни помогне защото напуснал работа.Молбата ми е ако някой от вас може да ни помогне,да ни даде пари на заем.Наистина искаме ако някои може да ни помогне после да му върнем парите!Мислим и по въпроса да се преместим в Ямбол защото там има повече и по-заплатена работа от Елхово.Трябва обаче да си платим сметките тук и тогава да мислим за местене.Тук в Елхово не виждам начин просто.Ако има работа то заплатата ще е направо нищожна,а пък втора работа Дидо просто не може да си намери.Той едва тази си намери дето се вика.Ох,сигурно прекалено много обяснения станаха.Наистина адски ми е неудобно,но вече незнам към кого да се обърна!Раждане ми предстои,и колкото и да ни помагате(а вие правите наистина МНОГО) все пак ние сме родителите на това дете.Трябва да си стъпим на краката и да се постараем да му осигурим щастливо детство и поне приличен начин на живот!

# 98
  • Мнения: 3 376
Имате ли къде да отидете в Ямбол?В смисъл намерили ли сте квартира или тепърва ще търсите?
Мисля,че е добра идея,може би Дидо наистина ще може да си намери по-добре платена работа.Дали ще има възможност да завърши там средното си образование като частен ученик,защото така ще му е още по-лесно да си намери работа.Ще видя какво мога да направя....А  относно паричките-да кажат другите мами как ще се процедира,аз ще се включа както и с колкото мога.
За списъка-виждам,че повечето неща са събрани...Няма смисъл и аз да изпращам,то бебчо няма да може да износи всички дрехи...
Помпа за кърма и непромокема постелка за повиване намери ли се?Мога да ги изпратя.Моля ви пишете от какво още има нужда,което не е набавено.
А майчето какъв размер е горе-долу?Ако няма нищо напротив можем да я пременим и нея HugВсе пак на хубаво бебенце-хубава майка  Heart Eyes
Ирина не се притеснявай от раждането-всичко ще е наред.Важното е ти да си спокойна и да не се притесняваш.На вас с Дидо ви се налага да порастнете изведнъж,но ви се възхищавам за това.Не е лесно решение,но не е и невъзможно-това всъщност е най-правилното!

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 02:59 от EASpirit

# 99
  • Мнения: 3 376
Сега се сетих...Ирина ти в Ямбол ли ще раждаш?Предполагам,че нямате кола-как ще доведете бебчо в къщи оттам newsm78Да видим при ямболските мами дали някоя няма да може да осигури транспорт...
А за родилния дом какво ще трябва?Имаш ли нощница,чехли?Кежете какво трябва и каквото имам възможност ще изпратя.

# 100
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аа,забравих!!щях да ви питам за котката,не може ли да я задържим.пишеше,че акое обезпаразитена,няма проблем.????? Thinking

скъпи татко Hug,радвам се,4е си наоколо.Наистина е така.

Според мен ако котката си я обезпаразитявате не виждам проблем Wink

И.......така е,бебетата като се родят са мнооооооооого малки Grinning
Ирин4е,не ни благодари,още в на4алото ти обяснихме,4е не си първото моми4е на което се е помагало тук от форумите.Много майки тук имат големи и добри сърца.И все пак става въпрос за дете,за една майка,баща и за тяхното бъдеще  bouquet

# 101
  • Мнения: 532
За котката, ние също имаме котарак, но откакто се роди третото, а после и четвъртото ни дете, Писанчи стои само навън. Зная за случаи на задушени бебета,  котките обичат да лягат върху лицето на детето, топличко им е там. Самата аз изпаднах в ужас, когато видях как любимото ни животно се е настанило зад главата на бебето, докато спеше в количка на терасата, а аз бях влязла за нещо вътре. Само дебнеше кога ще оставим количката навън и си лягаше там като че ли бе за него.
От друга страна имам роднина, който се разболя като дете от таласемия  след игра с котки. Излекува се, но си беше опасно.
За мен животното трябва да стои навън докато има бебе вкъщи, което при нас значи поне докато навърши 3 години.

Ирина, раждането при различните жени протича различно. Най-важно е, когато настъпи момента да не чакаш, а право в болницата. Медицината предлага в момента епидурална упойка, която можеш да си поискаш, не е безсмислено скъпа - струва си.
Горе главата и не мисли дали ще се справите финансово. Има ли усилия, идват и успехите. Не мисли, че всички мами от форума, които са ти помогнали или ще ти помогнат, са имали помощ от някъде. На мен например ще ми трябва година време, за да ти разкажа как сме се справяли с трудности и как сме оцелели - всеки си знае. Успех!  newsm07

Чут Чут, креватчето е с вътрешни размери 140/70. Дюшекът си върви с него, но все пак, по-добре е нов, старият е коравичък, аз слагах дунапрен под чаршафчето, за да му е меко на бебето.
Синовете ни имат наистина малка прилика, това е Ники, трети поред - с калинката.

Ирина, сетих се нещо, което е много важно за финансите на семейство с бебе и понеже си много близо до термина ще ти го кажа. Може да срещнеш всякакви мнения относно кърменето както във форума така и навсякъде, най-учудващо е дори в родилното как предлагат дохранване на бебето, НО - ако искаш да имате необходимите пари, не се подпамвай да захранваш бебето с адаптирано или още по-лошо с друго мляко. Кърми, колкото и да ти се струва, че е невъзможно. Ако приемеш този съвет от майка на три неуспешно и едно успешно кърмено бебе, майка, която знае какво е да отделяш от бюджета на семейството за тази така скъпоценната течност - повярвай ми,  няма да сбъркаш.
Сигурна съм, че има много майки,  които могат да ти дадат съвети за "икономично" отглеждане на щастливо бебе  alert newsm25 Misc Baby Bottle

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 01:28 от wright

# 102
Квартира не сме намерили защото още не е знаем дали ще можем да се преместим.Предполагам,че няма да е проблем да намерим,доста обяви има.
Помпа за кърма няма все още,непромокаема постелка май също.

А за раждането...мисля да раждам в Елхово.Лежах в болницата в Ямбол преди около месец и нещо и всички ми казваха,да не раждам там.Доста гадни неща чух и наистина незнам.Ама в крайна сметка където и да раждам ще е може би все тая защото всеки те гледа в ръцете и като няма какво да дадеш все едно не си човек.Пък и не мисля,че е редно да се дават така пари.Дано всичко мине добре и по-бързо защото много ме е страх и се ужасявам от болници!Ще се справим някак,но без помоща,която ни оказахте едва ли щяхме да имаме този шанс!
Хмм,аз вече трябва да приключвам и да ставам защото трябва да си ходим Grinning Лека на всички!

# 103
 Joy Това съм аз-Ирина ама по невнимание съм влязла в регистрацията на Дидо.

# 104
  • София
  • Мнения: 897
Здравей Ирина,
Аз също ще те посъветвам да прочетеш в библиотеката на кърмаческия форум. Ако искаш мога да ти разпечатам и да ти изпратя част от материалите, за да са ти под ръка като родиш.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт