Едно младо семейство има нужда от помощ...

  • 27 448
  • 389
  •   1
Отговори
# 105
Здравейте!!!
вчера си се поразрових в интернет и видях,че в моят случай малко съм се прецакал,защото като съм слючил трудов договор,не се поинтерисувах за посробностите.трудовият ми договор е тримесечен на изпитателен срок в полза на работодателят.коет ще рече,че ако искам да напусна трябва да пиша писмено уведомение 30 дни преди напуксането ми.ако искам да напусна веднага,без това предизвестие,дължа на работодателя си едно месечно жъзнаграждение,тоест трябва да не си взема заплатата.и клаузата "в полза на работодателя" е точно в негова полза,може да ме освободи по всяко време без да ми дължи какжото и да било обяснение.
и в края на краищата излиза че е по-добре да изтрая още два месеца за да си взема безпроблемно парите и чак тогава да си търся друга работа!!! Cry Close Thinking #Cussing out

# 106
  • Мнения: 1 230
Спокойно Дидо, не си се прецакал, просто защото почти всички сме наети на работа по същия начин. Много малко са хората, които успяват да издействат клауза в полза на работника  Grinning Дори да си на постоянен (а не временен) договор пак ще трябва да уведомяваш 30 дни предварително за напускането си...

# 107
  • Мнения: 3 376
Ирина ще ти изпратя помпата и постелката..то не епостелка де,ами е като подложка на която можеш да преобличаш бебето..ето такава http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_76&products_id=295
Такава още нямаш нали?Кажи и веднага ги изпращам.

# 108
  • Мнения: 2 577
Ирина ПРИВЕТ и от Бургас  Hug
Поздрави и на таткото  Wink
Аз събирам, нещата, които сме приготвили мами от Бургас за теб и бебчо
Изчаквам да видя дали ще се включи някоя друга мама и утре вечер, най-късно сряда ще пусна колетчето  Peace

Ето пускам списък, за да знаеш и ти и другите мами какво ще имаш още и от какво друго ще се нуждаете

lucyl30
- долни чаршафи - 2 бр.
- крем против подсичане - 2 бр.
- бебешки сапун - 1 бр.
- стаен термометър
- термометър за баня
- чаршафи за еднократна употреба - 5 бр.
Галхен
- нокторезачка+ножичка
- 2 лигава
- шампоан
- мляко
- клечки за уши
- кенгуру
bubi4ko     
- памперси 80броя - 3-5кг.
- олио
- шампоан
- кремче против подсичане
Amelia
- прах за пране Тео Бебе - 2 кг.
- мокри кърпички /72 в пакет/- 3бр.
- бебешки сапун - 3бр.
- аспиратор за нос
- съд за суха храна /мляко и каша/
- дрънкалка
- непромокаема постелка

# 109
  • Мнения: 995
Ирина ще ти изпратя помпата и постелката..то не епостелка де,ами е като подложка на която можеш да преобличаш бебето..ето такава http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_76&products_id=295
Такава още нямаш нали?Кажи и веднага ги изпращам.

Изпратила съм им такава, щях да пращам и непромокаема, която се слага под чаршафчето но не я намерих, явно съм я хвърлила Embarassed
Забелязвам, че в списъка пише и шкаф за повиване или нещо такова... според мен се дублират с подложката Peace
За информация на Ирина и Дидо подложката се слага върху креватчето, за да преобличате бебето без да се навеждате. Бебето не се оставя без надзор върху нея, особено, когато започне да се обръща.

# 110
  • Мнения: 3 376
КатКа извинявай,явно е трябвало да чета по-внимателно Embarassed
Само помпата ли остана...ще прегледам пак списъка,то най-главните неща са набрани вече,дано да не дублирам нещо пак Rolling Eyes

# 111
Хмм аз нацяло се обърках май,нищичко не разбирам Embarassed Такава подложка за повиване ни изпрати КаТка,значи само помпата за кърма.Как ще се оправям с това бебе направо незнам newsm12

# 112
  • Мнения: 2 577
Хмм аз нацяло се обърках май,нищичко не разбирам Embarassed Такава подложка за повиване ни изпрати КаТка,значи само помпата за кърма.Как ще се оправям с това бебе направо незнам newsm12

споко - да се роди живо и здраво!!!! всичко ще се нареди и ще си дойде на място  Peace
пък и ще помагаме   Hug
четеш форума питаш тук-там  Wink

# 113
  • Мнения: 4 195
Ирина в този форум, освен хора, които искат да помогнат има и такъв обем информация, който ако Дидо ти изпринти - ще си четеш поне до годинка на детето как да го отглеждаш, моя съвет е - разрови се из него, ако искаш ще ти пратя книга, в която пише основните неща, ако искаш основното аз ще ти го изпринтя и ще ти го пратя newsm78

# 114
  • Мнения: 4 195
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/5/29/51/
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/5/35/51/
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/5/32/51/
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/5/34/51/ ей тук има да четеш и да се подготвяш колкото ти душа иска, НО НАИСТИНА ВЗЕМИ И ПРОЧЕТИ
другото което се сещам е - избрали ли сте личен лекар на детето, трябва да вземете формуляр, трябва предварително да му се обадите, трябва да дойде веднага, щом се върнете от болница, да запише детето, да го прегледа и да отговори на всички твои въпроси

# 115
  • Мнения: 990
Мисля, че тук с личния лекар е малко по-различно, тъй като са две педиатърки, когато детето се роди те питат в гинекологията коя искаш да бъде личен лекар на бебето и после я викат на място, мисля че те уреждат тези неща!  Peace

# 116
Аз доста четох в този и в доста други форуми и сайтове,но е естествено да ме е страх Praynig А това за личния лекар не го знаех newsm78

# 117
  • Мнения: 4 195
ок извинявам се за объркването, просто в София е така, явно в Елхово е по добре уредено за майката - Ирина не се притеснявай тогава за личния лекра.
Нормално е да те е страх, да, всички ни е било страх, ще родиш едн живо и здраво бебче и лека полека ще свикнете един с друг - повярвай ми и една статия да не прочетеш, слушал ли детето си, то ще те научи как да го гледаш Peace

# 118
  • Мнения: 2 653
В края на седмицата ще им изпратя колет.Внего ще сложа списания от типа моето бебе , както и изпринтирано инфо от тук за кърменето, за процедурите при и след раждане.Както и една книжка за масаж на бебето и упражнения за бебето и майката, също и една книжка за бащата и бебето.
Ако някой и изпрати помпа на Авент, моля да каже, защото мога да и изпратя накрайник с който се цеди в кутииките и няколко кутиики (чашки )за съхранение на кърма.

# 119
  • Мнения: 2 577
аз запечатвам сега колета и също добавям няколко списания + три книги за отглеждане и хранене на малкото бебе + кратък справочник на детските болести + дневник на бебето   Laughing
утре преди работа ще го оставя на гарата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт