Кърмене на недоносено бебе!

  • 30 276
  • 161
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 39 940
Aila, за болницата не знам. бебето е родено 2000 гр, 34-35 г.с. Майката е изписана, писала е, че бебето е в детската педиатрия към МА.

Аз родих в ТК. Имаше една акушерка (тя ме изроди), която обясняваше за цеденето на ръка. Мога на ЛС да обясня.

# 76
  • Мнения: 41
Много благодаря!  Flowers Bouquet Проблема е, че на ръка ме боли и то не малко, а няма особен резултат....ще продължа с опитите, но се надявам помпата да е по-ефикасна! Сега ще разровя за още информация, че съм още невежо такова едно....   animal085  Иначе родих в Тина Киркова и аз, между 33 и 34 г.с. ама нещо не бяха убедени! Днес ще взема помпа  от приятелка и дано подейства..

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 4 150
fefkata , честито бебенце, да ти е живо и здраво и бързо да порастне!

Моята Калина също се роди 2000 г., от втория ден започнах с помпа на Авент да цедя - на ръка почти нищо не изкарвах и много ме болеше. С помпата свикнах много бързо и беше безболезнено  Peace Инвестицията в хубава помпа си заслужава!

А не дават ли на бебчето твоята кърма -

Айла ти е дала прекрасни съвети, послушай я  Peace

# 78
  • Мнения: 7
Зравейте мами.Аз пък нямах грам кърма,незнам защо така се получи,така и не успях да изпитам радоста от това да кърмиш детето си,макар че първите два месеца не беше при мен,но то пък наистина и една капка нямаше.Абе то всички доктори ми казаха че съм уникален случай.А най-уникалното в случая беше,че никой от лекарите който ме гледаха не можеха да кажат какви са близнаците.Еднояйчни и разнояйчни.Дори и след като се родиха,на аз разбрах естствено веднага щом ги видях.Бяха различни напълно индивидуални.Най-прекрасните същества.За жалост не можах да си ги прибера и двете.Почивай в мир мое малко съкровище.Дано си на по-добро място.

# 79
  • Мнения: 24
Здравейте,моят син се роди43дни преди термина и беше в кувиоз около седмица.Дадоха ми да го кърмя 3-4дни след операцията,а до тогава се мъчех с цедене на ръка и с помпа,която взе,че се счупи точно в деня,в който ми го дадоха да го кърмя.Около 8м. имахме кърмаческа стачка,но благодарение на информацията от тук я преодоляхме.Кърмехме се на поискване до2г. 9месеца,а сега само сутрин след сън и вечер преди сън или през нощта ако се събуди.На 26 април става на3,но няма намерение да спира кърменето и мисля да го оставя на естествания му ход сам да спре,както спря и дневните кърмения сам.

# 80
  • Мнения: 109
Здравейте, зададох въпросът си в кърмаческият, но нямам отговор и за това пускам питанката си и тук с надеждата за отговор  Simple Smile Та ... Имам нужда от съвет ... Родих близнаците си преждевременно в самото начало на 7-ми месец. За мой късмет не са ми спирали кърмата и сега им нося два пъти дневно. Обаче вече количеството което изцеждам и нося за деня не им стига, а много бих искала да покривам техните нужди за денонощие. Иначе се цедя през 2,5 - 3 часа, а през ноща ставам само веднъж. Изцеденото количество обикновенно е 20 мл.,  единствено сутрин на първото изцеждане цедя малко над 40мл. Пия много течности през деня, както и лактогенен чай на Хип, не оставам без сурови ядки, почивам си,  въобще гледам да приемам нещата със които мамите пишат, че са имали ефект. Единствено може би стресът и притесненията са ми адски много.
Чета, че  се приема бирена мая, но как? Какво бихте ме посъветвали да направя, как да увелича кърмата си?

# 81
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте, зададох въпросът си в кърмаческият, но нямам отговор и за това пускам питанката си и тук с надеждата за отговор  Simple Smile Та ... Имам нужда от съвет ... Родих близнаците си преждевременно в самото начало на 7-ми месец. За мой късмет не са ми спирали кърмата и сега им нося два пъти дневно. Обаче вече количеството което изцеждам и нося за деня не им стига, а много бих искала да покривам техните нужди за денонощие. Иначе се цедя през 2,5 - 3 часа, а през ноща ставам само веднъж. Изцеденото количество обикновенно е 20 мл.,  единствено сутрин на първото изцеждане цедя малко над 40мл. Пия много течности през деня, както и лактогенен чай на Хип, не оставам без сурови ядки, почивам си,  въобще гледам да приемам нещата със които мамите пишат, че са имали ефект. Единствено може би стресът и притесненията са ми адски много.
Чета, че  се приема бирена мая, но как? Какво бихте ме посъветвали да направя, как да увелича кърмата си?


Според мен си правиш всичко както трябва. С риск да напълнееш ще те посъветвам да ядеш повече отколкото е обичайно за теб. Знам, че кърмата зависи предимно от течностите, но и хапването си има значение и то голямо. Аз така се справих, но резултата на кантара не е много добър след това. Но това е бял кахър Wink

# 82
  • Мнения: 109
Какво са едни килограми, ще рискувам и с това в името на това децата ми да получават кърма, както казваш това е бял кахър  Simple Smile Лошото е, че от притеснения, сълзи и нерви наистина нямам апетит и храненето ми от време на време е малко насила. Благодаря ти  Hug   chef

# 83
  • София
  • Мнения: 12 302
  missy честити бебчета   bouquet. Колко време е минало вече откакто са родени малките? Предполагам, че си под голям стрес което за съжаление оказва влияние върху рефлекса на потичане на кърмата основно и оттам количествата които изцеждаш. Помага докато се изцеждаш да гледаш снимка на малките или да си мислиш за тях. Топъл компрес преди изцеждането също може да е от полза за стимулиране на рефлекса на потичането. Ако само изцеждането и стимулацията на гърдите не помагат за увеличаване на количеството може да се направят няколко неща. Важно е разбира се храната и течностите, но основното е стимулацията на гърдите и тяхното изпразване, което е сигнал за организма да произведе още кърма.
  Може да погледнеш тази статия - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216384.0
  Ето тук има и други статии за кърменето на близнаци - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202352.0
  Препоръчва се при кърмене или изцеждане за хранене на близнаци, честотата да е малко по-голяма, като задължително се цеди  и около пет минути след последната капка кърма. Незнам каква помпа ползваш, но в твоя случай ако имаш възможност да си позволиш една електрическа би била по-подходяща и полезна от ръчната такава.
  Ако ползваш хомеопатия има и лекарства, които се предписват за увеличаване на лактацията, като така също и след консултация с лекар може в определени ситуации да се предпишат определени лекарства които действат за увеличаване на лактацията. Но задължително след консултация с лекар.Това е инфо за лекарство, което би могло да се ползва за увеличаване на лактацията - http://www.breastfeeding.org/articles/reglan.html
   

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
А не можах да го кърмя. Трябваше да е на поискване, но той не се будеше въобще. Или заспиваше още на 2-рата минута. Цедях и давах с шише. Така бяхме почти два месеца. Но явно не правех нещо както трябва или пък изцеждах много и едно, че фризера се напълни с пликчета с кърма, ами и аз си докарах страшна анемия. Поне се радвам, че мое да е било кратко време, но е бил и на кърма. Лошо впечатление ми направи болницата когато раждах. Бебето беше на 3 метра от мен, но не ми позволиха да му изцеждам кърма, а му даваха формула. Това си е престъпление при здрава майка да ми тъпчат детето с изкуствено.

# 85
  • Мнения: 360
Sesana, бъди сигурна, че това, което си направила за детето си е от голямо значение. Аз бях на нещо като лекция в кабинета по кърмене към МД и Д-р Попиванова каза, че и един път само да е кърмено детето пак има полза.
 Hug

# 86
  • София
  • Мнения: 12 803
Sesana Не можем да контролираме всичко, което ни се иска. Важното е, че детето е добре, а и си направила каквото ти е било възможно. Все пак, ако майката не е здрава или е страхотно изнервена не би могла да се грижи добре за бебето и то би страдало повече. Не се връщай назад, за да се ядосваш, а се поздрави, че въпреки всичко си опитала. Който не е имал недоносено бебе не може да знае какви тревоги и други проблеми може да има. Гледай напред. Hug

# 87
  • Мнения: 585
в реанимцията след секцио  бях в една стая с друга майка , беше с преенклапсия и беше родила също в 7 месец , бебечето и беше в много лошо състояние , изцеждаше и носеше кърма но съвсем   малко количество и така 2 месеца почти , когато си взеха детето вкъщи започнаха макар и с проблеми в началото да се кърмят ,  след около 20 дни или месец кърмата и се увеличи много, видях ги последно на 10-11 месеца имаше  кърма в изобилие повече  от мен /аз в началото бях с хиперлактация/ , бебето и си беше кърмено на поискване , всички проблеми им бях останали зад гърба , сина и е имал кисти в мозъка от задушаването , но са се резорбирали ,сега е едно здраво и енергично момченце. Така че не се притеснявай когато бебето е вече при теб количестват кърма ще се увеличат

# 88
  • Мнения: 41
Sesana аз също не съм слагала на гърдата моето недоносено бебе. Но се цедях през цялото време(с електрическа помпа). За мен беше важно да знам точно по колко мляко изпива Лаура. Така и не се доверих на тегленето преди и след кърмене. Цедих се 6 месеца на всеки 4 часа през деня и вечер също. Имаше период мисля след около две седмици след началото на цеденето кърмата ми се увелечи до 1 литър на денонощие, което го отдавам единствено и само на електрическата помпа.  И така си продължи докато спрях. В този етап на лактация Лаура пиеше по няколко милилитра кърма на прием. Е не се отказах всичко старателно прибирах във фризера , наложи се да купим и нов фризер , до такава степен всичко беше натъпкано.
 Нито за миг не съм съжалявала, че не съм кърмила естествено. Това, което направих за детото си и помогна страшно много да е това което е в момента( роди се едва 780гр и я изписаха 1.900 кг). И се гордея с това, дори не съм се и сещала, че трябва да се измъчвам затова ,че не съм кърмила, а съм се цедяла. newsm78
 Два месеца е  един много добър старт Peace. Кърмата е важна и ценна много повече в началото Peace.
 

# 89
  • София
  • Мнения: 39 940
С помпа или без помпа, важното е че бебетата са пили майчина кърма.
muyldermans какво значи "не съм кърмила естествено"? Много добре е даже.
Sesana направила си всичко за детето си Simple Smile Пиеш ли нещо за анемията? Добре ли си?

Аз пък кърмех с мастит. Боли, много боли. Мъчих се няколко седмици... докато не легнах под ножа.
Аз също не успях да кърмя много. Алекс мина изцяло на АМ към края на 5ти месец.
Виждах как му се отразяваше кърмата в 1вите месеци. И знам, че направих най-доброто за детето си.

Общи условия

Активация на акаунт