За "Г-жа "Министърката""

  • 7 046
  • 200
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 459
tzvety26 Благодаря ти!

В България човек стигнал до социално подпомагане ще купи един хляб, вместо една бира.
Сигурна ли си. Защото аз работя в Дирекция "Социално подпомагане" и наблюденията ми в/у контингента - обект на социално подпомагане са точно обратните. Може детето му да няма какво да яде, ама за цигари има. И не става въпрос само за роми. Конкретния случай с цигарите беше една българка.

Не може заради едни, да съдиш всички останали. Те каква вина имат? Сигурно има и хора, които с тези 18 лв купуват една кутия мляко.

# 106
  • Мнения: 459
Ма ако може тази държава ( БГ) да дава по 1000 лева на бебок на месец  какво по-хубаво! Идеално ще е.
И то за 3-4 години! А  после детските и те толкова до 18г. Така няма да има проблеми на оцеляването.
Наскоро говорих с моя приятелка, тя има дете на 15 г. Каза ми " е сега го искам майчинството, когато е интересно и детето ми има нужда от мен " Защо пък не ! България е страната на чудесата!


Не не, нека да е 180 лв + 18 лв. Така е най- добре  Laughing

Между другото се пусна слух, че ЕС иска да направи единна минимална заплата от 1200 евро за всички страни членки  Laughing

Най обичам като се правиш на ударена. Хем си по интересна, хем котка по гръб не пада  hahaha

# 107
  • София
  • Мнения: 13 226
Аз пък не получавам детски! Wink Имам голям доход... Confused

# 108
  • София
  • Мнения: 5 606
След казаното от Byrne нямам какво да добавя! Peace

И защо решите, че сме казали - в България е супер да се гледа дете - не, не е, но на половината тук им пука само на думи, на дела - ДОКАЗАНО Е, на никой, всеки чака някой да го оправи - ми няма да ви оправят, докато не разберат, че са там заради нас, и служат на нас и на децата ни, колкото и смешно да звучи. Когато покажем позиция, когато защитим интересите си, тогава ще са принудени да работят за нас - всички и във всяка сфера. Но пак казвам, българина е смел само на думи, има позиция само на думи. именно майки от този форум, извоюваха това 90% -но майчинство и знаете ли кво им казаха - ми нас ни осигуряват на минималната - ми ние кво сме виновни, че почвате работа на минималната, А?
И моля, спрете да се обиждате, тамън в тоя форум се заформи интересна дискусия и се почва - не се обаждай ма, на всякак манджа мерудия си ма, ти ли ще ми кажеш ма, нещо против ли имаш ма - супер махленско е Peace
И защо трябва да решИМ, че сте казаЛИ - кои сте вие, кои сме ние!?! newsm78  Всичко тръгна оттам, че не разбирам защо толкова много хора нападнаха жената, която започна темата, при положение, че голяма маст от тях са се възмущавали преди по същата тема...

# 109
  • Мнения: 377
Чут Чут

Да попитам тогава, вие тука сте все начетени и умни хора, вас на всякъде ви търсят и всичко постигате със собствени усилия, лично ти даваш ли си сметка, че във фирмата, в която работиш им трябва и чистачка? Нея дали са я потърсили, след като е отказала да почне, ако не я осигуряват на колкото взима? Хм?

И за да не задълбаваме предварително питам и за други професии, които не са толкова "изискани" и не всички хора са умни, както тук от форума  Laughing

Чакай сега, че взех да се обърквам - отминали ли са времената с осигуряването на минималната или не са.  Thinking

# 110
  • Мнения: 459
Чут Чут

Да попитам тогава, вие тука сте все начетени и умни хора, вас на всякъде ви търсят и всичко постигате със собствени усилия, лично ти даваш ли си сметка, че във фирмата, в която работиш им трябва и чистачка? Нея дали са я потърсили, след като е отказала да почне, ако не я осигуряват на колкото взима? Хм?

И за да не задълбаваме предварително питам и за други професии, които не са толкова "изискани" и не всички хора са умни, както тук от форума  Laughing

Чакай сега, че взех да се обърквам - отминали ли са времената с осигуряването на минималната или не са.  Thinking

Според мен- да. Според Чут Чут- не.

# 111
  • София
  • Мнения: 4 423
Подигравка е да взимаш 18лв месечно, но този месец се радвах на 38лв в картата - бяха ми много нужни вчера и ги изтеглих.
Само да уточня, че форума не е представителна извадка на майките в България, не само ромките взимат социално майчинство, аз примерно съм една от тези, които получаваха ( до миналия месец разбира се) 100лв + 38 детски, това е положението - напуснала работа няколко месеца преди да забременееш и го изяждаш с колците директно.
Радвам се, че поне детски ще взимам, може да е нищо, но понякога така ти идват добре. Peace

# 112
  • Мнения: 175
Със 970 крони си купувам храната поне за 10 дни на 4 4ленното ни семейство. Като казвам храна нямам предвид 2 кмемвир6а и 200 гр сирене а от.....до. Тока през зимният период за 140 кв. къ6а е около 1000 крони, тъй 4е не мисля 4е има някой който да твърди 4е с въпросните 18 лв може6 да купи6 или плати6 съ6тите не6та в БГ. Тези 970 крони са детски надбавки и ги полу4ава6 докато детето навър6и 18 години. След малко 6те допи6а 4е малката се събуди.

# 113
  • Мнения: 46 590
kvinne, а майчинството колко е?

# 114
  • София
  • Мнения: 2 952
Наскоро говорих с моя приятелка, тя има дете на 15 г. Каза ми " е сега го искам майчинството, когато е интересно и детето ми има нужда от мен " Защо пък не ! България е страната на чудесата!
Ще излезе, че съм голям защитник на държавата ни, което искам да уточня не е така.
Но пък и да вметна, че ако не си ползваш майчинството докрай можеш да го доизползваш до 7 годишната възраст - важи и за мама и за тати. Детайлите ми бягат, тъй като децата ми се родиха по времето, когато майчинските бяха мин заплата, гледала съм ги и недълги периоди, но и тази възможност я има, за който може да си я позволи финансово.
Така или иначе неуместно е да си мислим, че майчинството или помощите могат да са в размерите, в които се плащат в заможните държави. Чисто и просто тези пари няма откъде да се вземат.

# 115
  • Мнения: 5 651
tzvety26 Благодаря ти!

В България човек стигнал до социално подпомагане ще купи един хляб, вместо една бира.
Сигурна ли си. Защото аз работя в Дирекция "Социално подпомагане" и наблюденията ми в/у контингента - обект на социално подпомагане са точно обратните. Може детето му да няма какво да яде, ама за цигари има. И не става въпрос само за роми. Конкретния случай с цигарите беше една българка.

Не може заради едни, да съдиш всички останали. Те каква вина имат? Сигурно има и хора, които с тези 18 лв купуват една кутия мляко.
Извинявай, но пак ти казвам, че си в грешка. От 7 години работя с тези хора, познавам си контингента /и как иначе-нали ходя в домовете им/.
И за твое сведение, ако майката няма кърма, бебетата /дори да са под 1 месец/ се хранят с кисело мляко. Даже тези с млякото са късметлии. Има и такива майки, които вместо кърма, АМ или кисело мляко дават на децата боза.
Обаче ти говоря за лица от слоевете, които са обект на социално подпомагане, не за помощите за деца.

# 116
  • Мнения: 459
tzvety26 Благодаря ти!

В България човек стигнал до социално подпомагане ще купи един хляб, вместо една бира.
Сигурна ли си. Защото аз работя в Дирекция "Социално подпомагане" и наблюденията ми в/у контингента - обект на социално подпомагане са точно обратните. Може детето му да няма какво да яде, ама за цигари има. И не става въпрос само за роми. Конкретния случай с цигарите беше една българка.

Не може заради едни, да съдиш всички останали. Те каква вина имат? Сигурно има и хора, които с тези 18 лв купуват една кутия мляко.
Извинявай, но пак ти казвам, че си в грешка. От 7 години работя с тези хора, познавам си контингента /и как иначе-нали ходя в домовете им/.
И за твое сведение, ако майката няма кърма, бебетата /дори да са под 1 месец/ се хранят с кисело мляко. Даже тези с млякото са късметлии. Има и такива майки, които вместо кърма, АМ или кисело мляко дават на децата боза.
Обаче ти говоря за лица от слоевете, които са обект на социално подпомагане, не за помощите за деца.

Не смятам, че можеш да бъдеш обективна. Може би да, за района, в който работиш.
Да вземат да им ги спрат тия помощи  Rolling Eyes

# 117
  • Мнения: 5 651
..................
Не смятам, че можеш да бъдеш обективна. Може би да, за района, в който работиш.
Да вземат да им ги спрат тия помощи  Rolling Eyes
Е, браво, бе!  Laughing Аз не съм обективна, независимо, че контактувам ежедневно с тях, така ли? Смятам, че съм по-обективна от някой, който ги е виждал само по телевизията. Скокни някой път в ромската махала и ги питай по въпроса за млякото. Всички майки ще ти отговорят, че нямат пари. Всички без изключение пушат. Мъжете им пък са насядали по сенките и смучат бири. Опитай да им кажеш, че с тия пари трябва да ги дават за адаптирано мляко. И после гледай какво ще стане. Laughing
Помощите не можем да им спрем, защото няма отработен механизъм за това. Това, което аз лично мога да направя е да пропагандирам кърменето и да давам съвети за поддържане на кърмата. Не че не ми прилошава като видя майка с бебе на гърдата и с фас в устата, ама по-добре кърма, отколкото боза.
ПП-моят "район" се състои от една малка община. За 7 години съм държала райони в почти всички населени места от нея и съм работила с три етноса. така че мога да претендирам, че начина на разсъждения и живота на социално слабите ги познавам много добре.

# 118
  • Мнения: 6 167
....
[/quote]

Да бе, в Италия да те светна няма детски, а майчинството е няколко пъти по-кратко от това в БГ.
Моето бебе на 40тия ден по всяка вероятност ще е в ясла ( ако има места), максимум до 3 месеца.
Но викаш, работим за повече пари нямаме нужда от майчинство и детски   Laughing

# 119
  • Мнения: 459

Да бе, в Италия да те светна няма детски, а майчинството е няколко пъти по-кратко от това в БГ.
Моето бебе на 40тия ден по всяка вероятност ще е в ясла ( ако има места), максимум до 3 месеца.
Но викаш, работим за повече пари нямаме нужда от майчинство и детски   Laughing


[/quote]

Ти какво правиш в Италия, щом в България е по- добре? Или казваш, щом там е кофти и тука да е така?
Колко време е майчинството?

Общи условия

Активация на акаунт