Броиме дните със наслада, СЕПТЕМВРИ ще ни изненада!

  • 9 623
  • 307
  •   1
Отговори
# 240
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
до брютрооо newsm51

Веселче-що да не дзяпаме при августинките бе..кво те прухванаха и тебе smile3534 newsm53...то там става един  бебевалеж няма спиране ви казвам smile3501.. като гледама ко ниякоя от нас не се обеби до 2 седмици.след 20-ти със сигурност ще има попълнения орт секцио newsm10

Мама Цоцоланка -хич не ти се сърдим,няма за какво..нали всичките сме от  едно тесто "тюленско" tooth preggo


Мацко-имам следния въпрос...кой ще ти прави изследванията за операцията.Няма ли да ги правят в болницата предния ден преди операцията.И какво ще  ти изследват newsm78..просто незнам затова питам

абе ХЕКСИНА спри да се притесняваш бе мила.аз преди 3 седсмици като ходих на лекар в 33-та седмица доки каза 4е отговарял на 36-та седмица бебето.и тежеше 2500.Сега след 3 седмици няма да е отслабнало ами 6те да е сигурно 3 кила вече.Нали ви споменах че във вторник като ходих на доктор мойто слонче неможа да го хване ехографа ппо размери.доктора се пули пули и вика...абе ехографа неможе да даде никакви реални размери на беебто... newsm30 newsm30..главата му беше супер голяма..и ми вика"предния път така ли беше???" и аз му викам  дааа.14-ден апреди термин родиих 3600 бебе..

а твойта свекърва да не те кара как да раждаш щото няма да цъфне нейния задник  noнали tantrumАми твоя..тъй че да си затваря устата ..няма да излиза от нейната дупка бебето а от твойта..теб после ще ти е зле cry
щом доки прецени че ще ти се секцио раждането немисля че трябва да се дърпаш newsm10

охх аз сега да се оплача малко..почти не спах цяла нощ вчера като  се наплюсках с една диня..цяла нощ пиках като градинарски маркуч поливах тоЙлета..и имах едни контракции цяла нощ голямо стягане ме стяга тоя корем noхем пия и хапчета и пак браточка имам контракции ooooh! ooooh! пък доки искаше да ми ги спира..малии щях да снеса за 2 часа сигурно от как щеше да ми ги спре..

охх много се улях с писането. прияетн ден ан всички

# 241
  • Мнения: 518
Добро утро, свят ми се зави докато изчета последните страници с мнения ooooh! Laughing
Аз пак имам 1 амбициозна програма за тази вечер не е истина Crazy - луда ставам вече. Така, че ще сготвя сутринта, следобеда няма как #Crazy
Гледам, гледам и си мисля - че вие ще ме оставите мене самичка в септемврийската тема като зараждате още от август Rolling Eyes Cry Сама ли ще си пиша newsm78 Но поне ще имам по-дълго достъп до нета и ще пиша новини newsm44
Валентия, добре дошла  bouquet
Ани, четвъртък е днеска - прибирай се вече, стига хойка Whistling
Аз също трябва да потърся вече прах за пране - Сано максима или Фрош, няма за къде да се ослушвам Thinking

# 242
  • Мнения: 76
Калина,радвам се че вече всичко е наред с Бебка.Искам да те питам лекарите как коментираха изоставането от три седмици-като ттегло или според различните параметри при УЗИ прегледа.Казаха ли какви са причините за изоставането?В болницата какви мерки взеха,за да наваксате и успяхте ли за 1 седмица да наваксате 3?Питам защото при нас има 2 седмици изоставане и аз се притеснявам,а лекарите смятат че всичко е наред.Извинявай ако ти припомням неприятни преживявания.


Добро утро на всички момичета,
благодаря ви за пожеланията.   bouquet

Dji - djo
За изоставането съдят по размера на главата. Параметърът , който се взема беше 82 мм в 34 седмица, т.е. миналата седмица. За 5 дни порастна с 5 мм , като за целта имах само вливания на един жълт разтвор, обогатен с витамини и минерали, не помня името му, но беше нещо от рода на Левозил или подобно. В същото време не съм се хранила много, понеже бях на диета заради кръвното.
Иначе нямаше коментар за изоставането. Обяснявам си го , че сега не се търси причината, понеже бременността не е болест. Само се стараят да подобрят състоянието. Аз и преди това смятах , че бебето със сигурност е заченато 3 седмици по-късно след началото на последния цикъл и не се разтревожих толкова много от изоставането.
Направиха ми пълни изследвания. Откриха 1-2 бактерийки, за което сега прилагам един антибиотик и свещички.

Виждам, че вече се радвате на  по-сериозни покупки като креватчета и колички. Вече съм се навила поне да капарирам тези неща, понеже тук изборът е по-ограничен и след раждането може да почакам много за доставка. Примерно за едно люлеещо се креватче може да се чака 20-30 дни , ако не е в наличност и т.н.

За сега чао от мен. Желая приятен и прохладен летен ден на всички. Hug

# 243
  • Мнения: 35
Привет мамита Hug
Аз пак се позагубих от хоризонта,ама какво да се прави като се наложи да полежавам повече и да спра с хайманосването по цял ден Whistling
Предната седмица на консултацията ме шашнаха ,че бебата трьгнала да излиза #Crazy
Разположила се била ниско долу ,а и засякоха няколко много яки контракции.
Натьпкаха ме с магнероди и тем подобни и да сьм си сядала на д-то,че бебка още мьнинка била.
Сега уж сьм се кротнала ,ама то с двете хлапета все има някакьв екшьн Joy
Днес смятам да прескочим до Метро да ги постегна за училище,че то неостана,а и после с беба надали ще ми е до това Crazy
Стискам палци на Карен всичко да е о.к. с нея и бебчо Praynig
Аз вчера си получих праха на Бамбино,като го тествам ще кажа отзиви,но да знаете ,че няма да има за повече от 10-12 пранета.
Варненки блазеви за вчерашната срещичка ,ако има желаещи може пак да направим нещо инпровизирано преди да е почнал бебевалежа Heart Eyes
Целувки на всички   bouquet

# 244
  • Мнения: 405
Саморасляче,споко ние пак ще си пишем тук и ще разказваме легенди и митове за това коя как е родила и коя колко я боляло и сърбяло Laughing

Аз не намерих Бибешки Фрош и взех този с Алое Вера-пише че става и за бебешки дрешки

Мацко,страхотно творение си спретнала.Аз съм желаеща за една рисунка,ама Плиска е на края на вселената   Laughing
Базилчо,наистина е интересен живота на близнаците.Ровя се тук -там и излизат много готини неща.Ама това с гледането и възпитанието ми е се вижда страшничко.Е,като не ги науча аз,ще ме научат те. Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 09:33 от liddi

# 245
  • София
  • Мнения: 245
Добро утро и от мен!
Малката не ме оставя да пиша и ми трие постоянно опитите за включване. Само да кажа, че стискам палци за Карен и се вълнувам за всички ви!
Целувки  Hug

# 246
  • Мнения: 104
Ами, туй то  Crossing Arms
Вчера сватбата откърти от сутринта до 18 часа.... а уж беше в тесен семеен кръг, ама кумовете ни обичат софрите и ...  Mr. Green. После бяхме на РД на племенничката ... и ви изпуснах срещата  Tired *аси  Sad
Както и да е. Ше ви следя скорошните събирания  Peace
Каренче, стискам палци !!!!!!!  Praynig Praynig Praynig
Но щом си под лекарски контрол смятам всичко ще е на ред  Hug
Бягам, че ме чакат да мръднем на разходка  Blush

Кисес и до скоро  Hug

Ани, нямам търпение да поведеш колоната  Mr. Green

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Здравейте момичета кокичета, Simple Smile

Калинко радвам се че си добре вече и следващото влизане в болницата да е близо до термин и по-същество! Hug

Еййй Алис,  хубаво, че ме подсети за у-щето, че тия дни хич не съм се сещала да планувам и това мероприятие.... та като ми кацнат живот и здраве вторник дечурлята, сряда-четвъртък ще наместим в програмата и тур до Метро, тъкмо ще си взема някакви джапенки/чехли - бързосъхнещи за болницата.

Честит деветтак на почващите го днес !  bouquet

# 248
  • Мнения: 690
Веселче-що да не дзяпаме при августинките бе..кво те прухванаха и тебе smile3534 newsm53...


Ми местете се в другата тема като искате   Crossing Arms  Въх, и как не ти хвана размерите на бебока ехото  newsm78 ами ти ако го износиш и си родиш на датичката - ша чупиш рекорда  #Crazy  Sick и кви са тия контракции пак, бе душа  Rolling Eyes ми нали те тъпчат с всичките хапове де що ги има  Rolling Eyes
Саморасличе, няма да си пишеш самичка - и аз съм с теб и не изневерявам на септемврито  Mr. Green  Joy, пък който иска да се мести при августинките   Laughing
alis11, как така ще излиза бебета  Shocked ааа стискай кълки и тва си е - никво излизане  Joy
Dji - djo, не се притеснявай за това, че бебето изоставало, ще видиш накрая че ще си го родиш с нормални размери, така че не се шашкай излишно  Peace
А снимки от срещите  Crossing Arms Гъде са ?  Crossing Arms
Хайде, лек ден, момичета и по-малко жеги, че от сутринта е напекло  ooooh!
П.С. яжте диня само по обяд  Joy Joy Joy

# 249
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ехоо,здравейте!
Очертава ми се супер скучен ден. Имам малко за подреждане в къщи и това е. Сигурно ще кисна на компа цял ден. Дано при вас да е по-интересно.

# 250
  • Мнения: 76
Здравейте момичета кокичета, Simple Smile

Калинко радвам се че си добре вече и следващото влизане в болницата да е близо до термин и по-същество! Hug


И аз си помислих, че това ми е последното влизане в болница в добра кондиция. Следващия път сигурно доста ще ми се е стъжнило положението. Laughing

Сега се чудя  newsm78 дали да е секцио , понеже няма някакви особености и усложнения към момента. Твърде е възможно бащата на бебето да иска второ, а след секцио трябва да се изчака поне година и половина, а аз нямам време Rolling Eyes

# 251
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен Laughing

много мило посрещане, за което благодаря на всички  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

абе тук споменавате за контракции, ама аз нали сам с първо и не мога да се ориентирам.
получавам за кратко по 3, 4 пъти на ден менструални болки ниско долу, но не и това свиване на коремчето, това ли са подготвителните контракции?

иначе да се похвалим, от вчера сме с покупки..... Laughing
мама ги е купила, аз съм суеверна и не искам в къщи нищо преди да се роди бебенцето
каза че накупила много сладки дрешки, аз съм си избр  Winkала легалце от дибо, онова с 4-те чекмедженца, а количката мисля да капарирам
лек ден на всички

# 252
  • Мнения: 368
Добър ден и от мен. Днес не мога ама хич да се събудя! Така ми се спи, че ще глътна компютъра! И нямам търпение да дойде утре да видя мъника.

Калина333, радвам се, че сте добре вече. И много искам да няма мами по болниците докато не дойде време да се ражда!
Хекси, каква е таз твойта свеки - я й прати много здраве и си раждай както каже доктора. Какво значи лиготий, аз туй не мога да разбера, като след секцио зора е и по-голям. Аз затуй си искам нормално, щот от секцио повече ме е страх!

Веселке, Саморасличе, ще си кукуваме тука от 15 септември заедно с Ванчето, Сладка мама и още няколко мами за края на месеца, та няма да ни е скучно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Предродилна среща на софийски бремелинки!

Желаещи: Мишока, Morena, Karen, Кукла, Katrin7, Thumbelina, mackomacko, Galia2007, Ваня, Сладка мама
Датa: 15 август (сряда)
Час - по хладно, да речем 18.30
Място - Хепи (на Света Неделя)


Айде, до скоро

# 253
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
kalina333 -ти пък за киде си се разбързала че нямала време за второ Joy Joy Joy направо ме уби с тва изказване Joy Joy

ааа Фемине-ше ме прощаваш ама що си мислиш че аз ще съм първата обебена newsm78 newsm78,правите си вие  тука сметки без кръчмар май hahaha hahaha

саморасличе-прибирам се бе ,прибирам се,еее ше ми изядеш ушите Joy Joy слетобед ще съм си вкъщи.Утре може да се видим ако сакаш...одари една жица по ТилиФункена Mr. Green и ще сръбнем Кифе на Бурлекса..а искам и Басилискчето да видя много,а и Дудинката,че и Фемчето..ама пусто му аз с мойто ходене и мърдане никъде ме няма..трябва вие да идете Peace Peace

та мацки ако искате  може да одарим по едно кафе преди да мсе снесли Joy

Алис
-абе ко ма напрай ти бе ooooh! ooooh! ooooh!киде ще раждаш рано ти е май на тебе.стискай кълките и стига хайманосва Mr. Green Mr. Green

Веселче-ааа не мърдам от тука и чудо да стане..нигде не отивам Naughty Naughty..тъй че спокич Peaceще ви досаждам още ехеее доста време Joy Joy
айде мацки цун от меня

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет,
Стискам палци на Карен бебето да се успокои и да не бърза толкова.
Всички мами с контракции и боежки, пиите си хаповете, почивайте и стискайте още малко.
Аз от събота се преселвам в Плевен и почвам да чакам. Само че моя доктор отивал да работи в частна клиника, където няма да мога даси позволя да си платя раждането, че ще видими кви варианти ще мислим.
Хайде бай за сега

Общи условия

Активация на акаунт