С последния триместър вече се фукаме, а Октомври месец с бебче ще си гукаме!

  • 11 133
  • 269
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 276
Понеделника и аз съм там за сега!
Айде да се преброим :   dobra
                                        polly1234
                                        Надя
                                        pra


Айде мамчета да се съберем повечко! айде Преславче идвай и ти! Hug
Ами polly1234 аз вчера отидох на лекцията на 9 месеца без да се запиша предварително - на риск ама нямаше проблеми! И съм се писала за всички други лекций!
Вчера BettyV ми каза че вторник се рисува по коремите! Много ще е гот да се съберем повечко и да си спретнем забавление!
Айде къде се изпокрихте всички....... Sad   Ивонче и ти къде си?
Mexx  добре дошла при нас много сме готини да знаеш  Hug

# 196
  • Мнения: 33
Здравейте мамчета!

Умирам от скука... Нали изчистих, каквото имаше за чистене и сега по цял ден само лежа или съм на компа. Всичките ми приятелки са в отпуск, тук при нас вали от една седмица, навън са не повече от 15 градуса, даже имаме парно в блока...

Аз съм малко притеснена, че вече от един месец си стоя на + 10 кг. Нали уж сега наддавали по 200 гр. на седмица? Иначе ми удря доста яки шутове, ама знам ли..

Моето маме щеше да идва да ми помага като се роди бебка. Точно сега обаче, след като 5 години беше безработна, си намери работа... Снощи ми плака един час на телефона, как тя ще е най-загубената баба, която няма да може да се грижи за първородното си внуче, била го чакала толкова дълго... Ами така е, ама пусти пари, като не им стигaт, а и тя издивя вече 5 години у дома.  За сметка на това се обадила на баба ми и я навила тя да идва. Представете си, тя е на 70 години и като беше за Коледа тук за 1 седмица едва издържа, все пак е чужда държава, не е свикнала да се дели от дядо... Днес се опитах да я откажа, но НЕ! Тя ще идва. Ох, какво да ви кажа...

Така, без време ви се оплаках, дано не съм ви отегчила. Желая ви приятен ден

# 197
  • София
  • Мнения: 1 228
Поли, детето ще си покаже как му е добре, пък и зависи колко градуса е вас - пипаш му ръчички, крачета, носле ... Общо взето, колкото теб го обличаш ... (на 30 градуса, естествено, че голо, ама на 20 - еквивалента на потник + тениска за мен ...) абе ще се оправим  Crazy Аз лично баби не искам помощнички - първия път се оправихме с таткото сами, сега пак се надявам ...

За лекциите ми казаха, че е желателно записването, ама не задължително ...

А за работата - питай Джена  Simple Smile
Аз по стандарт - 45 дни преди термин си излизам майчинство, не е чак дотам много де .. пък и то в един момент като почнеш да носиш отговорности по работа, по нови хора ... ей го другата седмица за последно ще им го дъвкам ... Ех ... напънали сме се тука по няколко дини да носим, затова ...  Mr. Green

За понеделнишката среща - ако сменим часа да не е по обед, а след 18, ще дойда Simple Smile

# 198
  • София
  • Мнения: 1 524
СВЕТЛЕТО Е ДОБРЕ И БЕБО Е ОЩЕ ВЪТРЕ, но милата се притеснява, че бебо е само 1кг и 50гр, но аз си мисля, че е повече. Каза, че позволявят посещения, аз твърдо съм и забранила да ражда скоро, а като се прибера мисля да отидя да я видя. Продължаваме да стискаме палци - явно помага.

Mexx добре дошла  Hug

Да ви кажа май и аз съм се записала за 21, ама не съм много убедена, но май попълних във Варна едно талонче, че ще присъствам на 21 в София, та и аз ще дойда на тази лекция, като наближи да вземем да се пребройм, та да седнем заедно.

Рали, сигурно ни се хилиш с Поли на безумните въпроси, ама аз още трудно правя разлика между гащеризон и пижама, а камизолката направо се чудя за какво ми е. Сега пък си мисля за повивалника, дали да е от плат или тези от мушама, а и се чудя от къде да купя предпазител за дюшек, та само чакам да се прибера и започвам да пазарувам, но ще гледам да бъда умерена, че на питката се получавали много дрешки и накрая ще имаме прекалено много неща.

Наде, ще има да се шматкаме по магазините - аз и помпа немам още, но ще си взема, пък дано имам кърма, ако не ще си я пазя за второто, а и толкова приятелки трябва вече да мислят за бебета, че няма да остане неизползвана.

 Alyona нямаш проблеми в сряда пак срещичка, като гледам с Галя сме навити, само кажи кога ти свършва прегледа при Балев.

ligla направо ти съчувствам, но ако не искаш да се занимаваш и с баба и с бебе, откажи категорично, то на 70 години вече ще и е трудно да помага.

А сега да ви питам - на вас излезнаха ли ви много нови бемки (бенки -не знам как се пише май с н беше) - аз имам по ръце, цици и корем, малки са ама страшно ме дразнят.

# 199
  • Мнения: 5
Надя73 - Добре заварили Hug, радвам се, че вече съм тук!
pra -  и аз ще поработя още 3 седмици, и поради тази причина още немога да посещавам лекциите на 9м, но се надявам после да наваксам

# 200
  • Мнения: 113
Айде здравейте и от мен,аз тази семдица само ви чета,че нали сме в ремонт.Ама свършихме вече.Останаха дреболии,туктам,пердетата съм купила и чакам само да ми ги одрежат,че много дълги бяха.Ми тъй.ЗА разказване нямам много,само да кажа че последно време ми се учестиха контракциите,не са болезнени,но са по често,може и от преумората да е,и кръста ме заболява много бързо вече,да постоя малко повече права и ме почва.Да ви кажа малко се уплаших тез дни,с тоз тъп ремонт,повече не се хващам бременна ремонт да правя,ако  ще турско да стане.Та нали пупата вече е мноооого голяма и ми стърчи ,блузките вече не ми я покриват,та без да искам си я одрасках и аз не помня с какво,ма тъй ме заболя,външно де.имам даже и реска от кръвчица .Амa минава вече,и ръката май съм си навехнала,китката на дясната ръка,така ме боли,сега съм превързана ,аман ,то ако не е едно,друго ще е.Ай стига съм се оплаквала.
Да кажа ,че вече имаме почти всичко за бебата,липсва само ваничката , ще я тръсим тази седмица дето идва ,и леглото на беба,което  ще е подарък и чакаме да ни го донесат.Е,и козметиката ,която чакам от Германия една приятелка да ми я изпрати по майка ми като идва насам.
Мами,я кажете колко струват тез комплекти в Бг дето казвате за колички,за постилане дето са?Да направя една сметка ,дали да си я поръчам по майка ми,че тука е 10 пъти по скъпо.

Ивон,не се притеснявай излишно,както са ти казали другите момичета ,отиди и на друг лекар за второ мнение за тази плацента,Аз със баткото родих,но 2 семдици по рано ,точно заради презряла плацента,според доктора.Но тогава бях една уплашена,и много млада,и хич не ми дойде на ум да искам друго мнение.Но баткото слава Богу жив и здрав е.Пък и дори да е така както ти казва доктора ти,ей на снощи ги гледах има доста августинчета които са се родили през  юли ,и то с по 1 месец по рано,и са си здравички.
Карина и ти мила,пази се много,лежи си повече сега, щом си прокървила,само спокойствие и лежане.Стискаме палци за двете ви,и за Светлето също.Да не си помисли ,че сме я забравили.
За обличането на бебетата ,аз знам,както е майката облечена така и бебето,не ги навличайте много да не се изнежват,че после леко да ги лъхне вятъра и  ще им висват сополките.
Джена браво за космонавчето,много е хубавко,със здраве да си го носите.
Добре дошли на новите мами,тук е много готино,времето минава неусетно и винаги  ще намерите отговор на някое притеснение,и за подкрепа тук винаги сме насреща.Много хубави булки сте,за тез които са сложили снимки ,снощи ги прегледах,върнахте ме във времето назад .Аз дори бях и в 5 месец бременна,така съм танцувала,сега като се сетя,пък със бебата съкън да не се мръдна,то гоплямо пазене,голямо чудо.
Да кажа на бързо,мамите които не сте пазарили за бебетата ,почвайте,не е работа това за един два дена да напазари ,с баткото купувах и носих в майка ми,като бях в родилното занесоха всичко в нас с мъжа ми и подредиха.А сега имам всичко в нас, щото сме сами,няма мама,няма тати.Сам сами.Пък и в суеверия не вярвам аз,то всичко си е Божа работа.
Аз се притеснявам сега пък за бебата,с тази пъпна връв,ма чак на 20 сме на консултация.Да видим дали се е поодвила,въпреки ,че ме съмнява,както вие казвате,вече само бута ,няма ритници или въртележки.
Айде ,че май стана дълго,отивам да сготвя,че мъжете ей сега  ще зяпнат.Да се пазите.
Меги сега виждам за бенките,и на мен ми излязоха доста ,и са малки,и да ви кажа и брадавички имам ,на едната гърда ,две точно,много са мънички ,не се забелязват с просто око,но мен ме дразнят.Амa  ще питам докторката дали е нормално.С първото дете нямах такива работи.

# 201
  • Мнения: 318
Ха здравейте и от мен!

И аз съм си на работа smile3518 и не знам останалите работещи как се справят, но така се уморяваааам Tired, че едвам гледам вечер и направо заспивам в офиса. И ще съм си на работа май-малко до 18-ти, като по-вероятната дата е 25 уффффффффффффффф. И като се прибера вечер нямам сили за нищо, най-малко на деца да обръщам внимание и маса да слагам, ужаааасссс. Вчера си мислех - всички деца лятото по баби изкарват, а моите наврени у дома и не щат да чуят за баби smile3511

Вече наистина много ми се иска да си остана у дома, да си очистя къщата.........и нищо за бебо не съм приготвила, то вярно, че всичко има, но нещата са раздадени по приятели и е крайно време да си ги прибере, евентуално да боядисам креватчето...................скрина от каката трябва да се потегне, да му се променят дръжки, да се обнови, уф..............

Направо ви завиждам, как си ходите на училище и за срещички се уговаряте. А на мен все някой ми звъни и иска нещо да направя, или ми се сърди, че не съм се погрижила за него - майка ми, баща ми, свекърва ми, мЪжо.................все искат нещо и недоволстват, уф..............

Наоплаквах ви се, ама наистина много ми е прикипяло днес, само звънят и ......"ти защо не мина да ме видиш....." н- шмрък, шмрък майка ми............."боре, кога ще ми донесеш......и да ми купиш..............."мрън, мрън баща ми, "борислава, що не доведе детето днеска..........."ама ха, аз цял ден го чакам свекърва ми......."да дойдеш да закараш телевизора на поправка........" свекър ми, а в туй време аз все пак и на работа от 9 до 18:30 ходя!!!! абе #2gunfire #2gunfire #2gunfire , направо ми иде да си запаля колата и да забегна някъде по-далече, да видим как ще се оправят сами!

уф #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 202
  • Мнения: 8
Наденцееее - този ми е последният работен понеделник, пак ще изпусна срещичкатааа  newsm45, ако не го направим след 18.00 часа както каза Рали

Ако не ще се видим на 21.08  Hug Hug Hug

Много цунки, човека си отива от работа  Hug Hug

# 203
  • Мнения: 5
И аз все още не съм пазарувала нищо Embarassed
Мисля като изляза в отпуск да се отдам на проучване и обиколки по магазините, поне да набележим с половинката по-важните неща. Тъкмо ще се възползвам от вашия опит, че то си е сложна работа Laughing

# 204
  • Мнения: 1 593
Мдам, и на мене ми е завистливо като ви гледам отпускарски как си ходите по срещички... еххх...такова нещо нигде го няма по света - искам да съм бременна в Българияяяяяяяя  smile3516

Мене ме сложиха на един клиент на около 2-3 часа път с кола в ЕДНАТА посока от къщи  smile3512, обаче аз този път им скръцнах със зъби и им казах, че повече от 2 пъти седмично, аз преходи не мога да правя в 8мия и 9тия месец и за учудване клекнаха. Та сега работя 3 дни от къщи и два дни пътувам като идиот. В резултат на седенето в колата от по 4-6 часа, получих страшни болки в гърба и сега ми е кривооооооооооо  smile3515
Принципно мога да работя до 7ми септември и после отпуска , но докторът трябва да ми разреши... чак следващата седмица се срещам с него, и ще видим... дано излезе разбран, че тука считат за съвсем нормално да си бачкаш доде ти изтекат водите.  #Cussing out

Иначе да ги похваля от работата, оказа се, че предоставят безплатна елекрическа помпа (която струва около $600) на всяка бременна. Ще си я получа до седмица и си остава за мене дори и след като спра да кърмя. Има гаранция от 3 години и ако се развали, ти пращат нова следващия ден, а тази си я взимат.  Цялото изпомпване отнема от 3-5 мин, абе модерна работа, ама най-важното БЕЗ ПАРИ!



Меги, Светлето по мои изчисления, сега е 29г.с. нали? Хм, верно, че е малък бебончо  Thinking  - даже и моят май беше 1.3кг по това време. Но хубавото е, че бебчо са го задържали засега виждам... много силно стискам палци  Praynig. Иначе не мога да кажа, че имам бемки, но може при тебе да е от слънцето, нали е лято, а ние пигментираме по-лесно като бременни... newsm78

Маграт, твойта не е лесна тя... майка героиня си ти  Hug

Момичета, нямам търпение да се върна в БГ и да си разхождаме бебешоците заедно по парковете.

# 205
  • Мнения: 133
Аз вече карам последния работен час... Започвам с почивката вече! Не мога да повярвам, че няма да ходя на работа и то толкова дълго  Shocked Малко съм объркана, но ми се струва, че имам много друга работа да свърша, а и не ми се ходи на работа вече... съвсем други неща са ми в главата и не ми се занимава вече с филми...  newsm08 Няма да ме разберете, ама ще ставам жена сега!  newsm47

Бенки не са ми излезли, но ми излезнаха 2 вида брадавички вече - една на ръката и 2 на муцунката (като пълни с вода) и на гърдите няколко от втори вид като висулки... Лошата новина е, че май не се махат, защото приятелки са ходили да си ги горят след бременността  Confused

Момичета, ако ви кажа, че изобщо не разбирам за какво говорите  Joy гащеризони, камизолки... какви са тези неща?!?! Аз съм купила само бодита и 2 суичера, оплетох една жилетка (скоро и втора  Sunglasses ) и ритънки ще взимам този уикенд..., ама дрехите за които говорите идея си нямам какви са  Shocked

# 206
  • Мнения: 157
Я да си запиша мисълта, докато не съм забравила, че вече мога на конкурс по забраванчество да се явя - толкова съм добра в това отношение!!!  Naughty

Хрумна ми ново заглавие: "Клуб "Октомврийски секси мами", очакват беборани"

Сега ще прочета какво сте писали и пак ще се разпиша (ако не забравя)  newsm78

# 207
  • Мнения: 276
Е точно такава висулка - пипилария ми виси на шкембето със страшна сила! Обаче по нея си показвах разликата след морето  newsm62
Меги било нормално да излизат тез гадини ама за разлика от петна и косми не се скриват сами а с помоща на чичко дофтор!Като си дойдеш отиваме да видим Светлето!
ushco еееее супер - много е хубаво да разполагаш със себе си.........и на мен ми беше терсене че си нарушавам ежедневието ама сега съм направо щастлива че ще си остана в къщи!
Jenna много работите ама и хората полагат някакви си там грижи за вас все пак.Помпа 1000 лв. божееее мойте шефове се скръндзаха да ми дадат остатъка от заплатата и ни отрязаха със 7лв. картите за градски транспорт...... #Crazy
Суперско ще е да си бутаме заедно количките ама трябва да пуснат специален превоз за нас! Представяте ли си автобус със бройка майки и колички   smile3532
Преславче и Рали аз нямам против да се съберем и след 18.00 нека и другите да кажат!
маграт чеснова подобна ситуация даже банална е и у нас! Звъни ми се по 15 пъти на ден -"къде си......а ще ходиш ли някъде......а утре какво ще правиш.........викай да ти помагам ако има нещо!!! Брррр помоща ми е ценна когато аз я поискам а не когато ми се предлага а не ми трябва!
mishonka95 пази си много пупата  Hug
viodidi заглавието ме кефи  newsm10
 

# 208
  • Мнения: 1 919
Я да си запиша мисълта, докато не съм забравила, че вече мога на конкурс по забраванчество да се явя - толкова съм добра в това отношение!!!  Naughty

Хрумна ми ново заглавие: "Клуб "Октомврийски секси мами", очакват беборани"

Сега ще прочета какво сте писали и пак ще се разпиша (ако не забравя)  newsm78
а неможе ли "КЛУБ :Октомврийски ДЕБЕЛИ мами"-като родят ще станат секси МААДАМИ! newsm78

# 209
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
а неможе ли "КЛУБ :Октомврийски ДЕБЕЛИ мами"-като родят ще станат секси МААДАМИ! newsm78
[/quote]

 Joy Joy Joy  bouquet  bouquet  bouquet
Страхотно е!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт